Ďakujeme gapa

janka1874
10. sep 2009

tak ako som už písala je tu jedna super žienka menom gapa 🙂 (teda nickom) ktorej veľa z nás ďakuje za vysvetlenie rôznych zákonov pre nás ako keby písaných v cudzom jazyku 😀 a aj iné užitočné rady ako postupovať pri vybavovaní papierovačiek okolo materskej, rodičovskej a iných užitočných rád do života
niekedy je ťažko napísať svoje poďakovanie do danej témy kedže je ich veľa tak tu bude jedna samostatná v ktorej môžme písať svoje poďakovania 🙂 😉

gapa
16. dec 2009

😅 😵 🙂

tulipanike
18. dec 2009

srdečná vďaka gapa za tvoje rady a pomoc a podporu 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

mka
2. jan 2010

aj ja sa pridávam. Ďakujem ti gapa aj mne si veľmi veľmi pomohla 😵 😵 😵 😵 😵 😉

ali03
3. jan 2010

Ahoj gapa, dostala som radu, aby som sa so svojim problémom obrátila priamo na teba a preto ťa chcem poprosiť o radu.
Najprv som bola na MD s dcérou, po jej skončení som si vyčerpala riadnu dovolenku a následne na to RD. Pred jej skončením mi začala MD so synom, potom RD a tá sa mi bude končiť teraz v januári. Ja by som potrebovala vedieť, či mám nárok na dovolenku za obdobie, keď som bola na materskej so synom / od 11.12.2006 do 24.6.2007/.
Ja si myslím, že mám nárok /vychádza mi 16,5 dňa/, ale môj zamestnávateľ mi tvrdí, že nemám. Prosím ťa veľmi pekne, poraď mi ako to vlastne je, lebo mi to dosť súri. Ďakujem

gapa
3. jan 2010
ali03
3. jan 2010

Ďakujem za radu, veľmi si mi pomohla. Prajem všetko dobré! 🙂

spanihelka
4. jan 2010

Ahoj gapa, chcem ťa poprosiť o radu. Vo firme mám pracovnú zmluvu na dobu určitú do júla 2010, ak by som otehotnela čo veľmi túžim 🙂 ako by to bolo s mojou materskou, pracujem od roku 2006. Ak by som šéfovi oznámila, že som tehotná určite so mnou nebude predlžovať zmluvu. Z čoho by sa mi vypočítala materská?
ďakujem za odpoveď

macilaci
7. jan 2010

Gapa aj ja dakujem za radu, vdaka tvojej rade mám vyššiu materskú 😀

nasa.zuzka
7. jan 2010

Aj ja sa pripajam, dakujem gapa za odpovede, nielen na moje otazky,ale aj ostatnych dievcat, dozvedela som sa vela potrebnych informacii..

manka
8. jan 2010

ahoj gapa. je uzasne co robis. podla odpovedi ostatnych dievcat mam vo viacerych veciach jasno. mne si este nestihla odpisat,ale aj tomu verim. dakujme

scandya
8. jan 2010

vsetky jej gratulujeme, len ona to robi zadara. ti hovorim zaloz si www.gapa.sk mozno budes popularnejsia nez azet 🙂 🙂 🙂

scandya
8. jan 2010

cha cha, klikla som na www.gapa.sk a taka uz existuje, ale uplne nieco ineeeeeeeeeeeeee, sa tu rehocem

scandya
8. jan 2010

este som chcela- GAPA, mohla by si sem dat aj nejake tvoje fotecky, aby ked ta stretneme na ulici, som ta mohla aspon pozdravit 🙂

zuzana76
8. jan 2010

gapa, aj ja dakujem, aj za mojho otca, ktoremu si tiez poradila, este raz velka vdaka 🙂

gapa
8. jan 2010

😀 😀 😵 😵
baby teraz mám dosť málo času a dúfam, že sa pri žiadnej odpovedi nekiksnem, no otázky sa dosť opakujú a mna práve zaujímajú tie nové, no na tie nie je dosť času. Mám takého malého čertíka, čo je len mamin, málo spí a rád resetuje počítač 🙂

kedže som nezamestnaná, tak pouvažujem, či by som nešla tie rohože zo strány www. gapa predávať 🙂 🙂 🤐

nadhera
8. jan 2010

gapa, skoro stale ked vypinam PC /po polnoci/ vidim v teme paragrafy ako posledne tvoje odpovede. 😉 si sikulka, naozaj mozes rozum predavat. kedze otazky sa stale opakuju, mozno by bolo dobre to zhrnut na jednu stranu a tam si kazda mamina najde odpoved. samozrejme, speci otazky su nieco ine. opatruj sa. 😉 😉 😉

vieraj
8. jan 2010

gapa, prosim radu.
keby ide manzel z prace na RP a ja do prace, dostal by zvyseny?

vieraj
9. jan 2010

gapa, este by som sa chcela opytat na ten jednorazovy prispevok, ked pojdeme obaja do prace a o dieta by sa starala starka. 25% z vysky RP?ci ako to je?

kejla
13. jan 2010

Ahoj Gapa, chcela by som ta poprosit o radu,lebo neviem,co robit...

Od 14.7.2009 som nastupila na MD,predtym som bola PN,takze som si nevycerpala ani dovolenku-zostal mi narok na 19dni.Povodne som si planovala vycerpat dovolenku po ukonceni MD(konci mi 25.1.) a pred zacatim RD. Personalistka v praci ma vsak od toho odhovara,pretoze sa ukratim o zvyseny rodicovsky prispevok (kedze je len do dvoch rokov veku dietata) a radi mi,aby som si dovolenku vycerpala az po uplynuti RD.

Ja sa obavam toho,aby som o ten narok na dovolenku neprisla,pripadne nebol ratany inou "priemerkou".Zaroven je aj moznost,ze ostanem na dvoch materskych,alebo sa nevratim do povodnej prace....Co by si mi prosim poradila,kedy cerpat tych 19 dni dovolenky?

Velmi pekne Ti dakujem,neviem co robit a cas ma tlaci.

buffinko
13. jan 2010

jeee, super tema 🙂 mne pomohla gapa pred cca rokom - rychlo, ochotne, nezistne, dakujem 😵 😵 😵 😵

lul
14. jan 2010

prosim vas dokedy treba poziadat o tych 25.000 pri narodeni dietata aby mi to neprepadlo? Dakujem🙂

mima595
14. jan 2010

kejla-suhlasim s tvojou mzdarkou, dovolenka ti neprepadne a nechaj si ju v zalohe po ukonceni rodicaku-možno budes potrebovat vykryt medzeru medzi ukoncenim rodicaku a nastupom na dalsiu matersku

tin007
14. jan 2010

kejla o dovolenku neprides, treba ju vycerpat do 3 rokov od vzniku, a mzdarka radi dobre, neukrat si RP, nechaj si dovolenku, zide sa ti, ked dieta po par dnoch v skolke ochorie a pod

tin007
14. jan 2010

kejla pre tvoj dobry pocit si poziadaj mzdarku aby ti dala pisomne kolko dni dovolenky mas narok a dokedy si ju treba vycerpat. ak by si isla na druhu MD, tak si ju mozes cerpat napr vtedy, ked tvoje prve dieta uz dovrsi 2 roky a este pred nastupom na druhu MD. inak, ak tvoj PP bude trvat aj pocas druhej MD, znovu ti vznikne za dni na md narok na dovolenku (neviem presne kolko, ale min 10 dni)

jamlia
14. jan 2010

dievčata neviete či preplatok na dani za rok 2009 je považovaný za príjem?? Ja mam totiž doniesť na upsvar potvrdenie o dani

tin007
14. jan 2010

preplatok na dani by nemal byt povazovany z prijem (lebo prijem ti uz bol zdaneny a zjavne viac ako mal byt, preto ti vracaju rozdiel dane). vsak, pre tvoj klud, napis danovemu riaditelstu http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj...

telepjanka
14. jan 2010

Aj ja by som veeeľmi pekne prosila o radu. Od 01/2009 som na RD, predtým som poberala maxim. materskú . Môj pracovný pomer trvá. Plánujeme druhé bábo. V súčasnosti je môj rodičovský príspevok náš jediný príjem v domácnosti. Keďže ja nemám prolém s prácou, uvažujeme, že na pár mesiacov by som šla pracovať na dohodu. Dnes som bola na socialke ale neviem sa dopátrať informácie, lebo pani socialková neodpovedá na ,,hypotetické´´ otázky. Ohrozill by príjem z dohody výšku mojej predpokladám opäť maximálnej materskej? Záležalo by aj na tom, či porodím tento rok alebo až budúci?
Ďakujem.

siouxsie
15. jan 2010

ahoj gapa a vsetky ostatne kocky, co sem kuknete a vyznate sa. neviete mi nahodou poradit s mojim problemom?

momentalne som na MD a poberam matersku davku. od 27.01.2010 nastupujem na RD a zacnem automaticky poberat zvyseny rodicovsky prispevok. moj zamestnavatel chce, aby som si bezprostredne po skonceni MD vycerpala zostatok dovolenky, ktory mi neumoznil cerpat pred nastupom na MD (jedna sa o nejakych 20 dni).
1. bude mi v takejto situacii moct byt vyplateny zvyseny rodicovsky prispevok za mesiace januar a februar 2010, pocas ktorych budem zostatok D cerpat?
2. nebude sa to povazovat za prijem? ak ano, dostanem v tom pripade za januar a februar ten nizsi rodicak?
3. treba to uradu oznamit nejakym tlacivom? ci to urobi zamestnavatel?
dakujem za vase reakcie.

katie.2906
15. jan 2010

Neviem, či moja otázka patrí sem, ale spýtam sa, pretože mám dať vedieť do práce, kedy nastúpim.
Moja dcérka v 17.1.2011 dovŕši 2.roky. Chcela by som ju dať do jasličiek povedzme od 15.1., aby sa zaučila do konca januára. V tomto mesiaci by som mala nárok ešte na zvýšený RP. Samozrejme, že jasle budem musieť zaplatiť na celý mesiac. Mám nárok aj na príspevok pri starostlivosti za január? Môžem dostať aj RP aj príspevok pri starostlivosti v jeden mesiac? Ja by som nastúpila do práce od 2.2., keďže som učiteľka tak musím začať celý polrok. Ale čo tie 2 týždne, keď malá pôjde do jaslí. Inak ju nemám kedy zaučiť, pretože z práce ma neuvoľnia každý deň. Neviem, či som to vysvetlila jasne. Ďakujem za odpoveď.

kejla
16. jan 2010

Dakujem vam kocky za rady 😉 😵