Ďakujeme gapa

janka1874
10. sep 2009

tak ako som už písala je tu jedna super žienka menom gapa 🙂 (teda nickom) ktorej veľa z nás ďakuje za vysvetlenie rôznych zákonov pre nás ako keby písaných v cudzom jazyku 😀 a aj iné užitočné rady ako postupovať pri vybavovaní papierovačiek okolo materskej, rodičovskej a iných užitočných rád do života
niekedy je ťažko napísať svoje poďakovanie do danej témy kedže je ich veľa tak tu bude jedna samostatná v ktorej môžme písať svoje poďakovania 🙂 😉

janka0025
16. jan 2010

Ahoj gaga, ináč ohladom www.gaga.sk....tak nad tým by som silno pouvažovala..:D určite by sa dalo na tom zarobiť, lebo verím, že každá z nás by rada zaplatila za to, že im pomôžeš, teda ja určite...

Poslala som ti aj IP, tak ak si si už ju prečítala, tak toto už nerieš :D:D:D

Mám 25 rokov, 11.septembra sa nám narodí bábo. cca 2 roky som dobrovolne nezamestnaná, pred tym SZCO. Neplatila som si (bohužial) nemocenské ...Môj budúci je podnikateľ a ja sa mu starám o papiere....
OTÁZKA: 1, Je možnosť doplatiť si nemocenské späť? a ak aj áno, vyriešilo by to ten vyšší príspevok?
2, dá sa nejako spätne to riešiť cez firmu? ( kľudne aj IP), oplatí sa to?
3, ak nie tak mám pravdepodobne nárok len na tých 165?
Je lepšie v tomto prípade ísť na úrad práce, zaregistrovať sa a vytĺcť z neho aspoň nejaké peniažky?

Zaregistrovaná niesom, lebo trvalý mám v Ke a žijem v NR, chceli sme to riešiť po svadbe 20.03.2010, len nás drobec predbehol

Vopred krásne ďakujem...dúfam, že túto otázku si nemusela riešiť už x krát :D

lolah
18. jan 2010

Gapa, alebo aj ine zienky, prosiiim o pomoc. Uz som pisala do inej temy, ale tu temu asi nikto necita 😅
Tak skusim tu.
Ide o to, ze si prave vybavujem rodicovsku. Lenze problemy mi robi môj zamestnavatel a kedze sa v tychto veciach dost nevyznam, chcela by som byt mudrejsia, aby som sa mu mohla postavit 🙂
Vyzaduje odomna ziadost o cerpanie rodicovskej dovolenky, to je ok, lenze materska mi skoncila uz 15.1. a od 16.1. by som mala byt na rodicovskej. Nie z mojej viny sa to este nevybavilo, ale ako som uz spominala, zamestnavatel vymysla a mam pocit, ze to schvalne natahuje. Preto sa chcem opytat, co mi môze sposobit, ak teda este nema ziadost a vlastne uz nie som na materskej, ale este ani na rodicovskej. Môze mi dat kvôli tomu nejaku absenciu, alebo nieco take?
Dalej mi tvrdi, ze rodicovska zanika 13.8.2012, pricom maly sa narodil 14.8.2009, ze to sa tak rata. Je to pravda?
A este ak mi konci pracovna zmluva na urcito v auguste tohto roku, do ziadosti mam uviest aj tak do troch rokov dietata? Alebo len do augusta tohto roku? Pisem ako magor, ale ja som uz z toho zufala 😢
Prosim poradte mi niekto, kto s tym uz ma skusenosti.
Dakujem

bevab
18. jan 2010

Ahojte baby, poradite aj mne prosim. V maji by mali byt 2 roky co som doma. Mala ma 13 mesiacov, planujem vsak navrat do prace akomahle by ma niekde vzali. Jedna vec je, ze som rada s malou, druha vsak, ze uz mi zacina sibat z toho dlheho casu doma a aj viac penazi by sa uz zislo. Ako to budem mat s rodicovskym prispevkomv mojom pripade. Ten vyssi som si zatial neziadala. Dakujem za rady 🙂

fogpi
26. jan 2010

Ahoj gapa
Vďaka za všetky tvoje pre mňa velmi užitočné info. Síce som sa nedopátrala ku všetkému ale nakoniec mi dali na soc.poisťovni potvrdenie potrebné ku zvýšeniu RP. Velké ďakujeme Prajem všetko dobré

laskonka1
29. jan 2010

veeeeeeeeeeeeelmi ti dakujem gapa

annalena
13. feb 2010

Ahoj gapa, mozno mi budes vediet pomoct, neviem, koho by som sa opytala....moj dobry kamarat je zapisany v registri neplaticov ....hriechy minulosti. 🙄 Teraz aj s mojou pomocou, vsetko urovnal, vyplatil banky, vlastne uz vymahacske spolocnosti a exekucie co mal. Kedze som mu pozicala a nie malu ciastku (lebo mal hrozne vysoke uroky ako to uz byva a nestihal to splacat), tak sme sa dohodli tak, ze akonahle sa bude dat, poziada v banke o pozicku a vyplati ma. Len neviem, za ako dlho moze poziadat o vypis z toho registra neplaticov? A akou formou sa to robi? Resp. za aku dobu mu banka da znova pozicku?
Vopred ti velmi pekne dakujem.

jankkam
15. feb 2010

ahoj gapa
potrebovala by som vedieť že keď je niekto nezamestnaný a nastúpi do práce bude pracovať napr. 4 dní a pôjde na maródku má na ňu nárok a ako sa to bude počítať
ak bude mať za tie 4 dni napr. 250eur vypočítajú mu maródku z toho alebo ako to je?

indie
30. mar 2010

Ahoj Gapa, prosim ta o radu. Od augusta 2008 poberam RP vo vyske 164,22 Eur s dcerkou (o zvyseny RP som neziadala, mala mala dva roky v polovici feb.) a od minuleho tyzdna som na MD - cakame druhe babatko - syna, som SZCO nepretrzite od roku 2005, teda aj pocas MD a RD starsej dcerky mam aktivnu zivnost a poctivo platim odvody do SP aj ZP. Prosim ta o odpoved na otazky:
- mam narok na rodicovsky prispevok na starsiu dcerku aj pocas poberania materskeho na syna? Niekde som citala, ze subeh nie je mozny, co znamena, ze by mi PR na starsiu dceru vzali?
- po skonceni MD so synom stratim narok na RP na neho, lebo vykonavam zarobkovu cinnost? Stratim narok na RP aj na dceru?
- ked skoncim MD so synom, zrusim/pozastavim zivnost mozem dostavat RP na obe deti? Aj na dceru zvyseny?
- inde som sa docitala, ze ak som zacala poberat RP v roku 2008 vztahuje sa na mna zakon, ktroy mi povoluje mat aktivnu zivnnost a poberat PR ale len do vysky 164,22 Eur. Co by bolo fajn, ale aj tak ma tu strasi ten subeh MD so synom a RP na dceru...
- mam narok na Prispevok na starostlivost o dieta v pripade dcery ak budem vykonavat zivnost a ak ano v akej vyske? Docitala som sa, ze novela zakona zaviedla nielen samotny Príspevok na starostlivosť o dieťa jale ho aj vycislila v pripade rodiča, ktorý vykonáva zárobkovú činnosť vo vyske 41,06 Eur.
Ospravedlnujem sa, prezentujem to asi chaoticky a kladiem vela otazok... ale precitala som si par prispevkov a aj zakon a niektore veci mi logicky nesedia. Na UPSVR mi pani poverena uz treti den nedviha tel. Chcem tam skocit osobne, aj ked na to fakt teraz pred porodom nemam cas a ani silu... Velmi pekne dakujem vopred za radu.

zobaka
31. mar 2010

DAKUJEM 🙂 DAKUEM 🙂 DAKUJEM 🙂 A KEBY SI BOLA Z KOSIC MAS U MNA OBED 😎 A TO MINIMALNE 😉

katka888
9. apr 2010

gapa, pridavam sa k dakujucim osobkam, tvoje rady, vysvetlenia su neocenitelne nie len pre baby, ktorym odpisujes , ale verim, ze pomohli mnohym inym, ktore sa v tych situaciach nasli....

si sikulka 🙂

norikk
10. apr 2010

mozem sa aj ja nieco spytat....potrebujem konkretne riesenie mojho problemu,lebo kazdy vie len nejake utrzky a newem si to dat dokopy....som studentka tretieho rocnika, termin porodu mam na zaciatku maturitneho rocnika, ktory planujem studovat individulanym studijnym planom. na ake prispevky budem mat narok??

evkacka
24. apr 2010

juuuj no tak idem veru aj ja prosiť o radu 🙂
neviem sa tu nejak vymotať a nájsť odpoved na situaciu v ktorej sme sa ocitli a myslim že nejedna maminka 🙂
milá gapa, prosím ak budeš mať minutku na odpoved, budem velmi povdačná 😔
momentalne som na rodičovskej s 15mes slečnou a čaká ma operácia a hospitalizácia a nejaký pobyt v nemocnici a nevjem čo s dieťatkom 😢
teda manžel bude pri nej, ale chcela by som vedieť na čo ma v takomto prípade nárok, respekt. za akých podmienok môže pri nej zostať doma, odhadom tak dva týždne ☹
myslím že čerpanie dovolenky je super nápad, ale na druhej strane sa už nikam nedostaneme na výlet alebo dovolenku ☹
môže ostať na očr?
a kto v takomto pripade mu ju vypíše? adelkina doktorka, alebo moja gynekologička, ktorá mi operaciu doporučila? môže ostať na očr tak dlho? a ako je to platené? kedže sme všetci závislí na jeho plate 😲 alebo aka je tam najrozumnejšia môžnosť?
myslim že viacere maminy si nevedia dať rady.
manžel je riadnym zamestnancom zahraničnej spoločnosti s viac ako 5000 zamestnancami.
prosím prosím o radu, alebo aj nejaká maminka čo bola v podobnej situacii, ako ste to riešili, dakujem na milionkrát 🙂

nana11
24. apr 2010

evkacka, ja som bola v rovnakej situacii pred mesiacom, bola som na operaciu, manzel si zobral ocr, vypisal mu ju
detsky doktor. ale pozor, ocr je len na 10 dni.

evkacka
24. apr 2010

dakujem nana

famipo
12. júl 2010

Ahojte kocky. Citam, ze tu mate nejaku dobru vilu menom Gapa, ktora by mi vedela poradit, alebo aj niekto iny ak ma v tom skusenosti.
Prave som v druhom mesiaci tehotenstva. Studujem (vlastne uz koncim v auguste) 3.rocnik vysokej skoly, externe studium. Do 26 rokov pri externom studiu odvadza zdravotne odvody za mna stat. 26 som mala pred mesiacom. Ale neviem co teraz dalej. Do konca tehotenstva az kym porodim si teraz mam zdravotnu platit sama alebo ako? Alebo sa nahlasit ako dobrovolny platca ??
Prosim poradte co by bolo najvyhodnejsie. Nerada by som pre svoju nadbalost potom prisla o nejake korunky. Dakujem

bibione
12. júl 2010

@famipo povedala by som,ze by si si to mala platit sama...nepises,ci tym 3roc koncis alebo este jeden rok ta caka...kazdopadne,po nastuoe ma materskej ti zas palti stat

famipo
12. júl 2010

Po ukonceni3.rocnika si davam odklad, lebo nam neschvalili akreditaciu a tiez sa nechcem venovat skole na ukor dietata. Takze sa mam v zdravotnej zahlasit ako samoplatitel a bude vsetko ok? Nepridem o matersku ani ine prispevky na dieta? Dakujem

mariro
15. júl 2010

No i ja sa pripajam a dakujem.Gapa si vynimocny clovek ktoreho si vazim a tiez si mi vela krat pomohla osvetlit veci ktore mi neboli jasne. 🙂
Fakt sa sklanam pred Tebou....klobuk dolu 🙂

macacka
21. júl 2010

jedno veľké ĎAKUJEM patrí tebe Gapa 🙂
Som jednou z množstva žien ktorej si svojimi radami veľmi pomohla 😉 😉 😉

miasimi
1. mar 2012

Dobry den, svagrina mi poradila, ze mi budete vediet odpovedat na otazku, co sa tyka rodicovskeho prispevku. chcela by som sa Vas opytat,,,, dcerka sa mi narodila 25 teho marca 2009, ci dostanem rodic.. prispevok naposledy v marci, alebo este aj v aprili pozadu za marec... Za odpoved vam vopred velmi pekne dakujem spozdravom Silvia

gapa
1. mar 2012

@miasimi
za marec vyplatený vo apríly, lebo sa vypláca pozadu a aj keby bola narodená 1.3., tak nárok na RP za marec vznikne.

anavi85
21. mar 2012

Dobrý deň,
kamarátka mi poradila, že vy by ste mi mohli vedieť poradiť. Náš plán bol, že pôjdem z rodičovskej na rodičovskú, lenže sa nám nedarilo a otehotnela som neskôr...náš syn bude mať v júli 3 roky, ale ja mám terním pôrodu až 1.12.2012, čiže budem bez práce (lebo ma tehotnú nik nezamestná) a bez rodičovského príspevku...mám nárok na dajaké peniažky po rodičovskej? No a tiež sa obávam, že ma dá lekárka na rizikové, lebo mávam veľké bolesti a kŕče (to som pri prvom tehu nemala)
Ďakujem

maruschka
21. mar 2012

Jéééj, aj ja sa pripájam k poďakovaniu našej milej Gape 😵 😵 😵 😵 😵 Ďakujem Ti za dobré rady, keď som ich potrebovala - ušetrila som si vtedy zbytočné naháňačky po úradoch.. 😵 😉 🙂

czechzuzanaba
21. mar 2012

Ja taky dekuju 😉 🙂

minewka
21. mar 2012

Tiež sa chcem poďakovať... 🙂 🙂 🙂 🙂 veľmi mi rady pomohli 😵 😵 😵

kaktusik007
26. mar 2012

@gapa - neda mi to, opatovne dakujem a dakujem a dakujem, ze si ma donutila citat 461/2003 v zneni neskorsich noviel a zakony okolo ako ten o zdravotnom poisteni, rodicovskom prispevku a im podobne.... Fakt este stale odmietas mi dat tvoju adresu aby som ti mohla poslat aspon bonbonieru???? 😝 😉

gapa
26. mar 2012

@kaktusik007
🙂 🙂 nerob si starosť, ozaj. Akoby sa stalo. Ja mám tiež doma jedno dieťa plačlivé (ako máš písané aj ty v profile), to najmenšie a vzhladom na to a ostatné povinnosti okolo, obalujem nervy sladkým a že som velmi na sladké aj bez toho. Tak som radšej, ked to sladké doma nemám, lebo dlho nevydrží. Aj sladké na šibačku budem musieť kúpiť až na poslednú chvílu, lebo som nenormálna a je to na mne vidieť :(

kaktusik007
26. mar 2012

@gapa sladkeho nikdy nie je dost 😉 takze cakam ip 😝

katka1981
2. sep 2012

Ahojte, prosim vas o radu. 4.6.2012 mala dcerka 3 roky, odvtedy som na predlzenej rodicovskej dovolenke. Zajtra nastupuje na cely den do skolky, predlzena dovolenka mi konci a v praci skoncim tiez a budem nezamestnana. Poradte mi prosim co robit. Dakujem.

cichlidka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz