Ďakujeme gapa

janka1874
10. sep 2009

tak ako som už písala je tu jedna super žienka menom gapa 🙂 (teda nickom) ktorej veľa z nás ďakuje za vysvetlenie rôznych zákonov pre nás ako keby písaných v cudzom jazyku 😀 a aj iné užitočné rady ako postupovať pri vybavovaní papierovačiek okolo materskej, rodičovskej a iných užitočných rád do života
niekedy je ťažko napísať svoje poďakovanie do danej témy kedže je ich veľa tak tu bude jedna samostatná v ktorej môžme písať svoje poďakovania 🙂 😉

orchidea1980
23. sep 2009

ďakujem pekne Gapa, za tvoje rady, bez teba by sme boli v zákonoch stratení, hlavne "finty" a pravdu ťažko nájsť.
Už veľakrát si mi pomohla 🙂

danabr
25. sep 2009

ďakujem aj ja gapa,aj mne si už velakrat poradila,určite ta ešte budem "otravovat" som ti veeelmi vdačna a zaviazana 😉 ty si naša KONIKOVA PRAVNIČKA _ _ _ _ _ 😝

anesim
3. okt 2009

gapa, chcela by som sa spýtať, či je možné naraz byť na PN a zároveň poberať na dcéru OČR, už dva roky po sebe sme cez zimu boli choré obidve a zakaždým som na ňu mala len OČR a na seba nič, v práci mi povedali, že je lepšia OČR , tá je platená od začiatku tými 55 % , alebo tak nejak, ale neviem či môžem mať obidve ?

mima595
3. okt 2009

Anesim - nie obe mat nemožeš - lenže OCR sa plati iba 10 dni - to je max, ale stale 55 %, kým PN možeš mat aj dlhsie, prve 3 dni dostanes 25% a potom 55%.

gapa
3. okt 2009

súhlasím s mima,
ešte je taký rozdiel, že za prvých 10dní PN platí zamestnávatel a očr platí celú soc.poistovna.

anesim
4. okt 2009

To viem, ako je čo platené a koľko, len som nevedela, či je možné mať obidvoje, práve preto, že jedno platí zamestnávateľ a druhé SP,
Ďakujem, takže určite pôjdem zase s ňou na OČR ak obidve ochorieme naraz 🙂

marcova
4. okt 2009

gapa...ďakujem za tvoju radu a odpoveď.... 😉 ...veľmi mi to pomohlo...

epaula7
4. okt 2009

aj ja velmi pekne dakujem, uz si mi vela krat pomohla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

leva
5. okt 2009

Aj mne si uz vela krat poradila,dakujem ti aj ja velmi pekne🙂

standa82
8. okt 2009

Pre GAPU!!!!
No napriek otázkam a odpovediam mám aj tak zo všetkého myš-maš. JA by som len chcela vedieť. Pred nástupom na MD som bola zamestnaná, dostávala som MP(materský príspevok), ktorý do polroka vypláca zamestnávateľ, potom som prešla na RP. Syn bude mať koncom augusta 3 roky. Nemám nárok na vyšší príspevok lebo má viac ako 2 roky. Čo bude však v tom prípade, keď otehotniem do dovŕšenie 3 rokov veku syna. Budem mať nárok na materskú, ktorú vypláca zamestnávateľ, alebo pôjdem rovno na RP? Stále som v zamestnaní vedená, prac.pomer ukončený nebol.
Ďakujem Vám veľmi pekne za radu.,

gapa
8. okt 2009

Ak bude PP trvať, tak áno. A materské neplatí zamestnávatel ale soc.poistovna.

hava77
11. okt 2009

ahojte, gapa prosim ta chcem sa ta spytat:
ja som po materskej nastupila hned do zamestnania, isla som na UPSVR a tam mi povedali ze mam narok nie na rod. prispevok, ale na prispevok na starostlivost o dieta vo vyske 1OO eur/mesiac po dobu 3 rokov. len sa chcem spytat ci je to ok?
proste sa mi nezda ze by som mala mat na to narok a nechcem napr. po roku vracat tie peniaze.
som vojacka a dala som si skratit pracovnu dobu na 6 hodin, ale to som im nepovedala 😅
dakujem ti krasne za radu 🙂

monicax12
11. okt 2009

prajem prijemny den vsetkymm som tu prvi raz precitala som si to tu vase trapenia a problemi citim ze su tu ludia z velkym srdieckom tak este raz ahojtee 🙂

monicax12
11. okt 2009

🙂 ahojteeeee

vefi89
22. okt 2009

aj ja by som sa velmi rada pripojila k podakovaniu. gapa si naozaj super, len skoda ze takych ako si ty tu nie je viac

svetlankat
22. okt 2009

ž pripájam, ďakujem

kaktusik007
24. okt 2009

gapa, pripajam sa, tiez dakujem za konzultacie 😀 😀 😀

gapa
24. okt 2009

🙂 😅 😀 🙂

pralinkaaa
25. okt 2009

GAPA - prosím iba o info - ako sa dozviem, akú materskú mi vyrátali? príde mi nejaké oznámenie poštou, či až keď mi príde 1.krát materská?
už som sa to neikede pýtala, ale neviem nájsť.. kde preto prosím o prepáčenie ak otravujem zasa.
moc dakujeeeeelm

gapa
25. okt 2009

príde rozhodnutie zo SP.

pralinkaaa
25. okt 2009

dakujem gapa a kedy to chodí? budúci mesiac mám už aj dostať materskú za okt...a ešte mi nič neprišlo. no počkám ono určite dôjde a verím že ma nesklame 🙂

liliandax
25. okt 2009

aj ja sa potrebujem poradit 🙂

gapa - prosim ta, ako to je, ked teraz nastupujem po 3 rokoch opat do prace, ale k novemu zamestnavatelovi a ten chce po mne zapocet rokov. Tak teraz neviem, o ktory ide? ten pred nastupom na MD (prac. pomer som mala na dobu urcitu (1 rok), medzitym som sla na matersku, takze PP skoncil) alebo na socialke nejake potvrdenie dostanem? zapocitava sa aj rodicovsky do zapoctu?

mam v tom chaos 😖

dakujem za odpoved!!! 😵

annie13
31. okt 2009

aj ja dakujem 😉 za uz niekolko rad

mata2
2. nov 2009

ahojte,
ja tiez dakujem za radu 😵
a tiez prosim jednu pre kamosku:teraz je konci RD....bude mat 6 mesiacov narok na nejaku podporu v nezamestnanosti,alebo sa hned bude prihliadat aj na partnerov prijem a nedostane nic?pred nastupom na matersku bola zamestnana...diky za odpoved

maznacik007
2. nov 2009

mata podla vsetkeho nie... nebude mat narok na podporu.. lebo za zeny na RD stat neodvadza poistenie do fondu nezamestnanosti..

dajme tomu ze by jej koncila RD k 1.12.2009 tak sa sleduje do obdobia 1.12.2005 a v tomto obdobi by musela mat min. 3 roky odpracovne.. RD sa nerata.. iba MD / tych 7 mesiacov/

ale zevraj sa to ma menit tak uvidime ake nove zakony urobia..

myzma
4. nov 2009

aj ja dakujem za rady, gapka 😵

laska2208
7. dec 2009

ahoj gapa, uz som sa ta raz pytala ohladom mojej dovolenky, ale teraz potrebujem poradit znova,ide o moju dovolenku za r.2009, cize mam narok na 25 dni, na MD som nastupila 11.5.2009, ta mi koncila 22.11.2009 od 23.11.2009 som na RD, z dovolenky za r.2009 som si do nastupu na MD vycerpala 9 dni, na PN v r.2009 som nebola a podla mna mam narok na zvysnych 16 dni, ale z vypisu od uctovnicky som sa dozvedela, ze mam narok iba na 8 dni, cize dovolenku mi kratila o 8 dni, este som sa jej na to nepytala, ze preco, chcela by som najprv radu od teba, lebo ja si myslim, ze to nie je spravne, vopred ti velmi pekne dakujem

lubica69
9. dec 2009

až teraz som našla tému inak by som vzdala veľkú vďaku už oveľa skôr 🙂
vzdávam hold a klobúk dole 🙂 patrí ti aj moja vďaka za pomoc trpezlivosť ochotu a ľudskosť 😀 😀 😀

janulap
10. dec 2009

Tiez sa pripajam,a VELKE DAKUJEM,mila gapa,za tvoje rady,ktore si mi dala,ked som ich surne potrebovala 🙂

misi33
15. dec 2009

gapa aj odomna velke dakujem 🙂 🙂 🙂