Dali ste deťom jesť aj niečo iné pred dovŕšením 4. mesiaca?

kaluha
25. jún 2008

ide mi o to že moja mamina vždy hovorieva že nechápe ako je možné že vtedy sa vychovávali deti tak a teraz zas úplne inak /myslím v stravovaní/teraz to ide takým smerom že kojit do 6 mesiacov minimálne a že netreba dávat ani čaj.a v tedy ked vychovávala nás tiež prezentovali kojenie ale nie len to.dala mi na to aj dokaz knihu z roku 1976 volá sa Naše dieta a napísala ju M.Klimová tam sa píše všeličo ale zarazilo ma že od 6týždna sa može začat s jablkovou štavou,mrkvovou a paradajkovou štavou,rýbezlovou... a neskor vávar zo zel. polievky.... to len aby ste boli v obraze o čom píšem.podotýkam že mamina ma nenúti ani nenahovára na to.len to konštatuje.
chcem vediet či ste dali svojim detom niečo jest skor ako dovršili 4 mesiace? ja sa priznám už som malému dala olízat z dudla štavu z jablka,mrkvy a dokonca aj z rýbezlia ale len trošilinku.veeeeeeeelmi sa mu to páčilo.asi to nieje podla niektorých správne ale tak som dala aj staršiemu a nič mu nebolo,no jeho som kojila len necelých 6 týždnou a dokonca je zdravší ako jeho vrstevníci ktorý boli dlho kojený.niektoré ma asi budete súdit,ale napriek tomu sem s názormi.

emjee
18. júl 2008

my sme sa v skole so spoluziackami pretekali, kto bude mat vacsiu vlnu na ofine 😀 neviem to presne popisat, ale vyzeralo to strasne 😀

monkula
18. júl 2008

emjee, myslí vlnu ala Angela Davis?
A pamätáte sa na čierne lesklé elasťáky, k tomu široké bodkované tričko a botasky s takým veľkým jazykom? 😀 😀 😀

emjee
18. júl 2008

od isteho casu sme na telesnu uz nemuseli nosit tie nemozne modre trenirky, tak sme nosili este nemoznejsie elastaky 😀 ja som mala cierne s kriklavoruzovymi pasikmi po bokoch, zadok jak melon, ale krasne sa vynimal 😝 😀 😀 😀
a umelohmotne dudle a podobne kraviny na snurkach ako tu ktosi spominal som nosila tiez 😀 a tiez velke kruhove nausnice za 10-20 korun (pripadne dozdobene dalsimi plastovymi priveskami) 😀

emjee
18. júl 2008

no musela som kuknut, ze kto je angela davis, ale ta ma nejake afro 😅
myslim taky strih vlasov "na hribik" 😀 s cestickou na boku, a ofina natupirovana a nagelovana "placka" rovnobezne s celom, cim vacsia tym lepsie
a jeden cas sa k "hribiku" nosili aj chvostiky - pramienky vlasov uplne v strede vzdau dole ako koncili vlasy

danu
18. júl 2008

ofinu som nosila aj ja cim tvrdsia tym lepsia 😀 ked som si ju chytila bola ako beton a ked som ju ohla dopredu tak sa mi krasne vratila spat vtedy som vedela ze dlho vydrzi 😀

saskarisko
18. júl 2008

Ahojte,
tak na eru plesnivych rifili, a elastickych rifli si pamatam - tie som mala doma dokonca v 2 ks 😀 , plastove cumle tiez, a ako decko vlasy a la hribik, a pestovala som si chvostik, a vdaka nim si ma mylili s chalanom 😀

elastaky - samostatna kapitola (tie som mala pomaly 2 ks), a my sme k nim nosili tricko a na nom ladvinku 😖 . vkus bohuzial ziadny 😉

a jazyk na teniskach musel byt vystrceny na rifliach, kto ho nemal, nebol in 😀

a pamatate si sustakove supravy ? u nas este letelo dat si riflovu bundu, a na to este sustiakovu bundu 😖 😀

emjee
18. júl 2008

a ku vsetkemu biele ponozky 😀 by som vrazdila 😀

monkula
18. júl 2008

saskarisko, pamätám tie súpravy... strašný materiál a tie farby a farebné kombinácie 😀 😀 😀
a ešte sa pamätám... biely silonový rolák, na to tričko s krátkym rukávom a flanelka.... 😀 😀 😀

majada
18. júl 2008

monkula.... 😀 😀 😀 to si aj ja pamätám... 😀

monkula
18. júl 2008

a tie účesy... 😅 😅 😅
Ani sa nediví,m ,že so mbola vtedy taká škaredá 😅 😅

xena22
19. júl 2008

Tak ja som sa na fotke do OP skoro nezmestila do zaberu s tou ofinou 😀 Inak sranda tie listovacie stare obcianske prekukazy 😀

danu
19. júl 2008

a pamatate si eru Saide bundy? mala som fialovu ruzovu ciernu a k tomu Cross rifle 😅