Dar škôlke. Máte s tým skúsenosti?

hanka274
25. sep 2009

Ahojte, rada by som sa dozvedela, ci ma niekto skusenosti s dobrovolnym darom skolke. V tomto case ma predovsetkym zaujima /aj ked ked pozriem na tie zachody a umyvadla v niektorych triedach 🙄 / mala rekonstrukcia ihriska skolkarskeho. Deti v nasej skolke tam maju jedno pieskovisko, ktore by som navrhovala zrusit minimalne z tychto dovodov:
-je vseobecne zname, ze tam macky vykonavaju svoju potrebu
-deti su mimoriadne spinave az po usi, doslova. Vo vlasoch piesok a v niektorych pripadoch piesok az v nohavickach z coho ma mala bolavu ritku napriklad /a vysvetlit si neda, ze do piesku nech nechodi/

Namiesto pieskoviska by som nehala na darcovi co tam bude. Ci uz hojdacka, ale to by asi boli bitky, to aby tam bolo 20 hojdaciek, alebo nejaku preliezku, ci kolotoc...

Ja sama ak by som mala peniaze navyse, hned im to tam prerobim, no nemam, preto sa pytam, ci niekto ma skusenosti s takymto niecim.

Dakujem!

hanka274
autor
25. sep 2009

resp. kde sa taky darca hlada, kto sa oslovuje a ako??
Mozno blbost, ale fakt neviem...na internet do inzeratov alebo ako?? Po rozhovore s riaditelkou vycapit oznam a zaroven hladat darcov na nastenke???

janinah
25. sep 2009

ja byť tým darcom /bohužiaľ tiež na to nemám ☹ / tak by som nedala ani korunu,ak by ten škôlkový dvor nebol ohradený a uzamykateľný /taká je napr. naša škôlka/ a ako hľadať darcu? možno by sa našiel nejaký otecko-úspešný podnikateľ...

hanka274
autor
25. sep 2009

janinah, ihrisko skolkarske, myslela som tym dvor, ktory je oploteny a vstup do nho je mozne iba cez budovu skolky...takze tak.
myslis tym otecka-najst ho prave na tej nastenke v skolke??

titkovamiriam
25. sep 2009

presne tak! nasej skolke sa odvadzaju 2 percenta z dani a firmy ktorych deti chodia k nam tak prispievaju,napr kde robim ja sme darovali farbu na plot,preliezky a pod.treba na rodicovskom oslovit rodicov alebo na niakej spolocnej akcii 😀

kyska
25. sep 2009

v nasej skolke je obcianske zdruzenie-2 % z dan+dobrovolne prispevky od rodicov. Ked sa nasrabalo par penazi a chybalo este trosku tak sa vyhlasila dobrovolna zbierka, kazdy dal kolko mohol a detskam sa spravila opicia draha a nova klzacka atd. atd.
co sa tyka znecistovania ihriska da sa to vyriesit natahovanim specialnej folie na vecer ked uz v areali nie su deti a ak je pieskovisko znecitene treba to pripomienkovat riaditelke, ak nepochodis obrat sa na zriadovatela skolky resp. mesto/obec. Kazde pieskovisku musi byt z hygienickych dovodov aspon raz do roka vycistene, preosty piesok. Skuste sa spojit viaceri rodicia a tak vytvarat tlak na vedenie skolky aby cosi robili. To ze zdedili socikovske budovy je jedna vec, ale aj tie prastare ale funkcne budovy a okolie sa daju zveladovat. Drzim palce

hanka274
autor
25. sep 2009

KYSKA 🙂 dakujem, ta folia ma vobec nenapadla.

atrami
25. sep 2009

hanka,
u nás to obec riešila formou podpory EU.

danu
25. sep 2009

skolka spada pod mestsku cast cize skus oslovit starostu

leva
29. sep 2009

Ahojte,ja uz mam skolacku a cerstveho skolkara.Una v MS je taktiez moznost darovat 2% z dane,pri dcere sa im nazbieralo na preliezky a novy koberec do triedy,potom ako rodicia maju,ci financne prispeju,ci vecne dary,aj malickosti,omalovanky,ci farbicky,my sme venovali pri Simonke vezu na cd aj kazety,boli velmi radi.Malo kde uz mesto da,tym nechcem povedat na starostu nic zle,nedavno nam na sidlisku spravili mesto nove ihrisko, no skolok je tu dost a ked sa rodicia neposkladaju,nepomozu,bohuzial skolka moc robit nemoze.Mavame aj raz rocne brigadu v skolke,sme plot natierali,ci stolicky,tento rok kupili nove stolicky,tak sa natierat nebudu 😀 Som rada,lebo je vidiet ako sa skolka skrasluje.

kasami
29. sep 2009

my tiez mozme darovat 2% z dani, do tohto skolskeho roka sme zbierali aj zber, mali sme pred skolkou kotajner na papier a z toho skolka ziskala celkom slusne peniazky, tiez sa teraz stazovali, ze to o prisli ... my sa skladame ako rodicia po 34 EUR, ak je treba mame aj brigadu ... a skolka aj nieco potrebuje tiez povedia, ci je niekto z rodicov to schopny zabezpecit ... ale je to tazke ...

hanka274
autor
29. sep 2009

my sa skladame po 35e/pol roka, teda 5 mesiacov.
Vy??