Darovanie kostnej drene. Aké riziká hrozia darcovi?

anavila
13. dec 2008

viete o tom nieco??co podstupuje taky clovek ktory chce byt darcom a ake rizika berie na seba?tak ma napadlo ze by bolo dobre pomoct tym, ktori to potrebuju....nikdy by som sa nechcela dozit aby som musela ja zhanat darcu...

fender
31. dec 2008

jinak pro všechny, koho by to zajímalo, hranice pro zápis do registru je 18-35 let (pokud jste zapsaní, můžete pak darovat i později).

zápis do registru provádí v Brně, ČB, HK, Mostu, Olomouci, Ostravě, Plzni, v Praze a v ÚnL.

dárcovské sms se dají poslat ve formátu DMS KOSTNIDREN na číslo 87777 , cena jedné sms je 30 Kč a nadace z toho dostane 27. Dá se poslat i finanční příspěvek, který je možné odečíst z daní.

denduska
31. dec 2008

na Slovensku to robia v BA na Antolskej.... tu je nejake info http://www.transplantacia.sk/darca.html 🙂 ...a nieco je aj na nadacialeukemie.sk sms na cislo 855 prispejete sumou 30 Sk.....vstupne vysetrenie darcu stoji totiz 30000...takze ja som prispela 😵 a az prestanem kojit, chystam sa aj zapisat.

bihan
22. máj 2010

Rada by som trošku oprášila tému 🙂

Máte niekto skúsenosti s darovaním kostnej drene? Som darca krvi (teda momentálne neaktívny 😀) a po skončení dojčenia sa chcem zaregistrovať aj ako darca kostnej drene a zaujímalo by ma, či to už niektorá máte za sebou.
Teda nemyslím registráciu, ale s darovaním.

anhtony
21. okt 2013

chcem darovať kostnú dreň stačí ak sa prihlasím kde chodím darovať krv?? alebo musím niekde inde so z PO.

monouch
21. okt 2013

@anhtony zeptej se tam, oni ti řeknou. Já daruji krev v Brně v Bohunicích a i tam jsem rovnou v registru dárců kostní dřeně.

zuzu93
17. dec 2014

@aponchie môžeš darovať krv po roku od vyliecenia.

feribaci
28. jan 2015

Mate chore dieta?mamu ,otca? Ked ste clovek ktory ma srdce a citi,je mu jedno ci to boly.alebo nie.
Ak je nutne a treba darovat krv ,alebo kostnu dren je to jedno.je to vcloveku ako sa ktomu postavy.ak je zdravy amoze darovat a zachranit niekomu zivot.ine je ak clovek chce a zo zdravotny stav mu nedovoluje je to ine.je strasne velaludi ktory by darovalyale nemozu.ja osobne darujem krv.chcem darovat kostnu dren,alebo PKB?Mne je tojedno ak ma niekdo problem z kostnou drenou alebo akekolvek problemy chape ocom pisem.cije to z oblickou cikostna dren je to strasne pre rodinu.nieje chory len pa cient ale cela rodina.
Kdo moze nech sa registruje pomoze to niekomo sa nanovo NARODIT?

13mandy
8. mar 2017

Ahojte,
nahodou som nasla tuto temu, tak teda svojou malickostou prispejem i ja 🙂.
Som dlhorocna darkyna krvi a po minulorocnom spusteni akcie mateslinu.sk som sa zaregistrovala na SK aj do registra darcov kostnej drene. Pred par dnami, po 10 mesiacoch v registri mi cinkla mila pani z Antolskej, ze ma ktosi potrebuje. Je to asi 5 dni dozadu a ja mam za sebou uz prvotne odbery, ci som ok, aby som pacienta nenakazila akousi infekciou. Vysledky cakame do max. 1 mesiaca. Ak budem zdrava, idem rovno na darovanie, kedze zhoda s panom z Madarska mi vysla 9 z 10 🙂.
Drzte palce, aby to vyslo. Tesim sa, ze budem uzitocna. Vela ludi mi v zivote pomohlo, ja to tymto sposobom proste len posielam dalej 🙂. Ak to urobime vsetci, bude lepsi svet 🙂. Nevahajte a podme do toho vsetci. Skvely pocit

Anna