Darovanie krvi po tetovaní. Ako dlho sa nesmie?

ivkka
15. feb 2008

Ahojte,vie mi niekto z Vás poradiť ako dlho po tetovaní a piersingu sa nesmie darovať krv.A ako je to s pupočníkovou krvou?Ďakujem

gedren
16. feb 2008

lienocko a muze se darovat, kdyz uzivam leky na hypothyreosu?

cutty1
27. feb 2008

Je mozne darovat krv,ak som mala infekcnu mononukleozu v r. 2000? Nakolko na letaciku,kt. som si precitala na stranke Narodna transfuzna sluzba SR, sa ako predposledna otazka nachadza prave otazka o mononukleoze.

lienockaa
27. feb 2008

cutty1- áno..môžeš darovať..r.00 bol dávno, už nie si akútne chorá, máš len chronické protilátky, prosto Tvoja krv nikoho nenakazí..

dorotka
28. feb 2008

vcera v telke hovoril jeden pan ze jemu sa zda ze po dvoch rokochpo tetovani a piercingu sa moze darovat krv ale tiez si nebol isty

len
28. feb 2008

Gedren, s poruchou štítné žlázy se nemůže, i když to lékama srovnáš do normálu... Vím to ze své zkušenosti, mám hypotyreózu a potvrzené, že nikdy v životě už nebudu moct dávat krev 😒

zirafka105
28. feb 2008

Jinak s temi pravidly - existuji urcita doporuceni, ktera si ale kazda nemocnice upravuje podle sveho 🙂
Ja jsem kratce po 18 naklusala do jedne nemocnice zeptat se, ze bych chtela davat krev, jestli teda muzu, jak se to dela a podobne (ted bych si to vycetla z netu, predtim to neslo). Doktorka me nejdriv servala, ze jsem mela k snidani jogurt... a pak se mi vysmala, ze jsem naivni, kdyz si myslim, ze s alergii (prach/pyl) muzu davat krev a ze mam prijit, az nebudu mit tu alergii tak 3 roky (na zazraky uz neverim). Tak jsem si rekla, ze teda jako asi smula, no...
Pak se ale "upiri" z jine nemocnice objevili ve skole, to bylo asi o 4 roky pozdeji... a tem alergie nevadila. Ze prej akorat nemam chodit, az budu mit sezonu a cpat se praskama, jinak ale pohoda jazz... Takze chodim tam jinam.
Shrnuti - nejlepsi je si zavolat a zeptat se, popripade si zavolat na vice pracovist 😉

len
28. feb 2008

Ziraf, táta někdy před třiceti lety prodělal už nevímjakou chorobu a pak mu celý život tvrdili, že krev dávat nemůže, i když už to bylo desítky let pryč (což teda bohužel hypotyreóza nebude nikdy). No a pak si zašel někam jinam, kde se podivili, že prý ani v době té nemoci to nebyla kontraindikace... Už nevím, co to bylo, ale nějaká alergie nebo kopřivka nebo něco takovýho... Takže teď už několik let dává krev 4x do roka 🙂

lienockaa
28. feb 2008

nie, baby s hypotyreózou nemôžu dávať krv..je to hlavne kvôli lieku, ktorý na to užívate..a alergia?..tam platí presne to, čo píše žirafka, alergia nevadí, ale nesmiete prísť v sezóne, kedy máte akékoľvek problémy s alergiou..inak úplne v pohode..

a ozaj je najistejšie ísť si na konkrétnu transfúzku a vyskúšať, či by vám krv zobrali..

zuzitka
28. feb 2008

moj priatel daroval krv minuly rok a kerku ma od roku 2004 😎

zulok
28. feb 2008

po tetovani by sa nemala krv darovat dva roky. vcelku dlhy cas, hm. Dorotka. to sme kukali tusim rovnaku relaciu 🙂
A este davno som pocula, zekto ma piercing v jazyku, nemoze darovat krv vobec, ktovie ci je to ozaj pravda.

Po mononukleoze sa isty cas nemoze darovat, ale neviem kolko, 😒

Da sa darovat, ked mam trombofiliu?? 😒

laiky
18. mar 2008

Ja som sa chcela spytat ci je rozdiel ci je to tetovanie v studiu alebo nie? Lebo na stranke Narodneho Transfuzneho ustavu je napisane, ze darca nemoze mat:
Tetovanie, akupunktúra, prepichovanie uší a podobné výkony, pokiaľ neboli urobené v odborných zariadeniach.
Chcela som sa spytat na ich stranke ale mi nefunguje bezpecnostny kod, aby som mohla odoslat otazku.

lienockaa
18. mar 2008

laiky, ja ako lekárka by som nerobila rozdiel medzi štúdiovým a neštúdiovým tetovaním, piercingom a pod. a pekne by som Ťa poslala domov bez darovania počkať takú lehotu, aká je predpísaná..akosi neverím ľuďom, že to robia sterilne a za prísnych hygienických pomerov..bohužiaľ..ako odborný zákrok by som brala len akupunktúru robenú lekárom..samozrejme, nie čínskym a všelijakými šarlatánmi, ale naozajstným mudr, čo má na to vzdelanie a doklady..

bisciakova.m
21. jan 2010

Na 100 percent može človek darovať krv pol roka po tetovaní...tiež mám tetovanie a darujem....stačí si pozrieť podmienky darcu na internete....

saska.t
21. jan 2010

no priamo na mieste darovania krvi ma poucili ze 5 rokov od tetovania mozes darovat krv, bolo to v BA 😀

daduska2009
16. dec 2014

ahojte mam otazku mozem ist darovat krv ak mam pokazene zuby?

alla6701
16. dec 2014

Ak budes mat v poriadku krvny obraz a nebude tam nijaky zapal- t.j zvysene leukocyty, tak mozes. Pokazene zuby sa v KO vacsinou neprejavia.