Dať slovenské meno bábu v zahraničí či nie?

evka1310
13. máj 2008

chcela som vediet ci ste niektora dala alebo planujete dat svoju dietatku slovenske meno ked zijete v zahranici. Ja zijem v IT a velmi sa paci meno Dusan, ale to nema taliasnky ekvivalent. Samozrejme ze mu chcem dat meno ktore sa mi paci, ale nerada by som aby potom cely zivot (ak tu ostane zit) muselo vysvetlovat preco sa vola ako sa vola a co to znamena... 😒 ..mate s tym niektora skusenost? tehulky/ maminy v zahranici ako ste to riesili?

evka1310
autor
14. máj 2008

🙂 🙂 aj tu v Taliansku je to tak podobne...Obe druhe mena maju rodinnu tradiciu... 🙂 🙂 myslim ze to je pekne ked meno drzi rodinnu tradiciu...

caira
14. máj 2008

ahoj holky, ja ziji tez v zahranici a puvodne jsem chtela nejake ceske jmeno, desne se mi vzdycky libilo Laura nebo Sára ale v anglii to vyslovuji Lóra a Séra a to se mi uz nelibilo a tak to bylo u vetsiny jmen co se mi libila, takze jsem nakonec vybrala jmeno anglicke { teda puvodem a pro chlapecka se mi hrozne libilo Mateo, sice je to italske ale me se to libilo od doby co jsem sledovala v cechach serial Okouzleni. Mozna mi to projde pokud budeme mit druhe dite a byl by to chlapecek 🙂

fazuliatko
16. máj 2008

caute babulky.my tiez zijeme v anglicku a sme obidvaja slovaci,takze sme ani nevahali nad anglickymi menami.ja som chcela povodne Peter,aby som ich mala dvoch... 😀 ale nakoniec sme sa rozhodli pre Adamka.to sa mi zacalo pacit az tu.tak sme sa rozhodli,ked sme ho prvykrat videli na sone a to sme nevedeli,ze to bude chlapcek.proste sme si povedali,ze to bude Adamko.a cuduj sa svete,ono sa to podarilo... 😵

mywiel
16. máj 2008

Chlapec by bol MAREK aj ked tu to "R" vyslovuju tak fraaaaancuzky... 😀

bambulka026
16. máj 2008

Mne sa paci Martin... 🙂 ...a uz ho i mame 😀

krasulka
16. máj 2008

ahojte, tak my zijeme v irsku, a tiez rozmyslam ako to skombinovat, aby som sa drzala slovnciny a aby s tym tuto nemali problem 🙂 TAkze skusam hladat mena ktore sa vsade citaju rovnako. 🙂

miriam25
17. máj 2008

Ahojte, no my zijeme v Rakusku a kedze tu aj planujeme zostat, tak som chcela pre maleho take meno, aby sa mu v skole nesmiali, ze take nikdy nepoculi. Nechcela som malemu pritazovat hned od zaciatku jeho zivota. Tak sme nakoniec hladali take meno, ktore je u nas na Slovensku uplne normalne a tu v Rakusku tiez. Nakoniec sa nam najviac pacilo meno Samuel, takze nas malinky dufam, bude spokojny. My sme nadseni z nasho vyberu, ale tak kazdemu sa nieco ine paci. Ak by bolo niekedy v buducnosti este druhe, co dufam, ze bude, tak budeme vyberat podla rovnakeho kriteria.

leishmania
17. máj 2008

samuel je pekne meno, aj bz sa nam k prieyvisku hodilo, ale v rodine ich uz mame dost 🙂 MM si presadyuje viktora,ale ja stzm nie som stotoznena.ale mame este cas .. 🙂

evka1310
autor
18. máj 2008

samuel je nadherne meno...my tiez nad nim este premyslame... 🙂 🙂 mne sa tiez velmi paci Damian a Sebastian,. co su relativne internazionalne mena...ale zda sa ze nakoniec predsa len jeden bude Albert a druhy Rudolf a druhe meno im dame talianske... 🙂 🙂

jarka007
19. máj 2008

My zijeme v Nemecku a myslim, ze sme uvazovali podobne, ako to uz bolo spominane, medzinarodne. Chlapcenske vybral manzel Timo ja som pridala Oliver. Napriek tomu tu maleho volaju Tim a na Slovensku Timotej 🙂. Tak nam to nejako az tak nevyslo. Teraz este neviem vobec, mame este cca 12 tyzdnov, ale mne sa pacilo Theo, Samuel, Niko (alebo Nikolai), Ian, Adam, Simon... Zatial sa nevieme vobec zhodnut. :(

hankaa
20. máj 2008

Jarka
Ian je veli pekne meno 😀 😀 mymame synceka Ian 😀 😀

mywiel
20. máj 2008

Jarka: Theo je velmi pekne... 😉 😵

jarka007
20. máj 2008

Prave tieto 2 mena mame ako favoritov 🙂.
Theo sa paci mne a Ian manzelovi (je take slovenskejsie a predsa medzinarodne). No a nasa dcera chce jednoznacne Brayn-a. Esteze nas Timo nevie rozpravat.🙂

pipinka82
20. máj 2008

ja mám vybrané meno pre malého RYAN a každý sa pozastavý tu u nás že odkial mám to meno lebo je nezvičajné 🙂 a mne práve oto išlo aby bol len on IN 🙂 A aj pre dievčatko mám meno ale ho nepoužijem už... ale nechám si to pre druhé mimi meno je KEIRA 🙂

mejbybejby
2. okt 2009

ahojte maminy,
neviete o nejakej stranke, kde by som si dala do kriterii slovenske meno a anglicke meno a naslo by mi take, ktore su v oboch krajinach? lebo chcem mat na vyber...a neviem prist na vela moznosti 🙂

berus222
2. okt 2009

ahojte. kamaratka slovenka v anglicku ma chlapca Alana a dceru Stelu. my mame syna - Michael a tiez uz rozmyslame nad medzinarodnym dievcenskym menom.

munu
3. okt 2009

mejbybejby, my mame synceka v anglicku a vola sa Martin.. je to aj anglicke, aj slovenske.. takze ma aj meninky a je zname aj tu v anglicku 🙂 mala som stranku taku, aku potrebujes, ale teraz si neviem spomenut ako sa to presne volalo.. bolo tam cosi, ze worlds babys names.. take cosi.. fakt uz teraz neviem a tam bolo presne to, co potrebujes.. skus nieco vygooglit 😉

emilly821
3. okt 2009

my sme tiez hladali nejake medzinarodne meno, ktore by bolo "pouzitelne" na slovensku aj v egypte a nakoniec sa bude nasa dcerka volat Sofia. ak by sme mali chlapceka, tak sme rozmyslali nad Filipom, alebo Adamom. Z dievcenskych sa mi este pacila Stella, ale tu sa tak vola jedna znacka piva 😖 , takze to nepripadalo v uvahu. a tiez Julianna, ale oni tu vsetko zacinajuce na J, vyslovuju ako Z (z ako zirafa, nemam na klavesnici makcen 😝 ), takze by to bola Zulianna a to sa mi voooobec nepaci...

niki2
3. okt 2009

My zijeme v Cechach, ale mame cizi prijmeni, navic predpokladame, ze deti budou cestovat po svete, tak jsme dali Martin a Peter.

tamara111
30. okt 2010

ahoj ) som tu nová a chcela by som sa popýtať na nejaké mená pre detičky keďže s manželom čakáme bábatká a dozvedeli sme sa že to budú dvojičky (chlapček a dievčatko). Doma už máme dve deti, takže to bude pestré ale veľmi sa na ne tešíme Bývame však mimo Slovenska a tak by sme potrebovali nejaké "univerzálne mená" aby zas babky na slovensku nemali problém s vyslovovaním mien svojich vnúčeniec Naše staršie detičky sú Emily a Victoria. Mimochodom naše priezvisko je Alsen ! Ďakujem

timejkaa
30. okt 2010

@tamara111 univerzálne.. taká klasika, ktorú 90% zemegule vysloví (takmer) rovnako.. Adam, Oliver, Peter, Sára, Lucia, Ester, hlavne tie biblické mená sú až na pár výnimiek skoro rovnaké všade...

miros_dh
20. okt 2012

Som prisla neskoro 😀 ale aj tak.. Tiez moja dcerka ma slovenske meno a zijeme v Mexiku. Miroslava 🙂 Problem s vyslovovanim nema ani jeden mexican a dokonca to meno poznaju a paci sa im.. .)