Dávať fotky nahých detí do albumu?!

zuzula28
19. mar 2008

Mamicky nemyslite si, ze v dnesnej dobe by bolo pre bezpecnost a pokoj nas vsetkych na MK konecne na case nedavat do albumov fotky nahych deticiek. Ved niektore maju dokonca aj nahe pohlavie 😲 😲 😲 Toto je len zivnou podou pre rozne chore individua...Ja uz preto ani nedoplnam fotky do albumu... Navrhujem, aby to admini pridali ako nove pravidlo pre fotoalbumy, ze deticky uplne nahe byt nesmu 😅

majada
4. jún 2008

Tak mne by teda velmi vadilo keby sa nejaký uchyl pedofil pozeral na fotku môjho dieťaťa a robil by si to pri tom... 😠 😠 😠 a ešte by ju aj ďalej rozširoval po internete... nehnevajte sa na mňa ale takéto verejne albumy s detičkami sú priam lákadlom pre pedofilov...
Ak by som si už dala na internet deti tak len na svoju stránku a pozrú si fotky len tý ludia čo ja budem chcieť...
Myslím že aj na Slovensku je veľa chorích ludí a netreba zatvárať oči pred týmto problémom...netrpím žiadnou paranojou, že každý môže ublížiť mojim deťom ale nebudem zatvarať oči že niečo také sa nedeje . Ano deje sa a ani neviete kde ...môže to byť ten tichý muž na druhom poschodí ktorí je taký príjemný a dobre sa s ním rozpráva... ☹
Pedofila nelakajú ženy neuspokojuje ho to ...páči sa mu detskosť je mu to jedno či chlapček alebo dievča a popri tom môže mať rodinu...a pre tie deti je to nočná mora...

lolalola
6. jún 2008

majada, ak by to aj nejaky pedofil robil, tak ver tomu, ze sa to nedozvies. A predsa sa nebudem trapit niecim, co ani nemam potvrdene. A máš pravdu na Slovensku je veľa chorých ľudí a nie len na Slovensku a pravdupovediac to, ze by si niekto pozrel NEVINNU fotku mojho naheho dietata by som pokladala za najmensi problem.
A samozrejme, že pedofila nelákajú ženy, tak ako ani homosexuála nie. Ale to neznamená, že nerobí rozdiely v pohlaví a že má vlastnú rodinu a znásinuje svoje deti. Nie som teda nejaky vedec, ale neviem ci sa da otec rodiny nazyvat pedofilom. To je podla mna skor zvrhlik, kt. nerobi rozdiely v tom ci to pichne do kozy, do zeny alebo do dcery. Pedofila by som si skor predstavovala ako niekoho, kto nedokaze mat vztah s nikym inym ako s dietatom a vziat si zenu by bolo pre neho to iste ako napr. pre teba(cize nepredstavitelne).
Lenze ja nie som obhajca pedofilov, len tvrdim to, co asi v kazdom prispevku, ze hola fotka sa nerovna nebezpecenstvo pre dieta.

bubba
7. jún 2008

lola,myslim ze tu nepresvedcis nikoho tak kasli na to.samozrejme ze mas aj ty v niecom pravdu ale ja osobne tiez nemam albumy na koniku z toho dovodu ze co si nas co maju cudzi ludia obzerat,mam albumy zamknute inde a ked uznam za vhodne tak poslem link a mozu si popozerat(a nedaju sa okopirovat tie foto co mame na webe)...aj baby z fora nerobi mi to problem ...ale chodi sem strasne vela ludi,obcumovacov a ti pozeraju len albumy....sa tu par ludi chvalilo,ze radi si prezeraju fotky babatiek(nie preto zeby boli uchilni ale preto ze babatka su jednoducho chutnucke...)nuz,mne to vadi 😅 ved takych fotiek a aj krajsich je plny internet nech si pozru inde 😉
inac toho pedofila si zadefinovala uplne presne...niekto kto nevie s dospelymi ludmi nadviazat vztah s dospelou osobou....
a naopak si myslim,ze "hola fotka"nemusi byt,ale moze byt startovacim prvkom,lebo ten dotycny vie presne co hlada a podla takej fotky to aj moze najst....to hovorim o fotkach s rozcapenymi nohami pri prebalovani,obliekani a podobne....alebo fotky dospievajucich dievcat co pre rodica sa zda,ze nic vazne nic sexi taka fotka svojej 11 rocnej adolescentnej dcery v zahrade"hore bez"ale .............ved vies....
a ine....vo svete nie je az tolko rozsirena pedofilia ze naozaj je mala pravdepodobnost,ze prvae"na nas sa moze dostat"ale ako lekari hovoria....prevencia nas chrani pred chorobami to plati aj v tomto pripade
Ahoj

bubba
7. jún 2008

teda je rozsirena pedofilia vo svete ale nie v nejakom velkom pomere...som to trosku blbo napisala 😅

lolalola
7. jún 2008

Bubba, ja sa nesnazim nikoho presvedcat, len si myslim, ze si niektori ludia robia zbytocne stresy. Som presvedcená, že sa dejú oveľa horšie veci. Čo takto vzrastajúce násilie na školách a vlastne všeobecne medzi ľudmi alebo krutosti, kt. niektore deti pachaju na zvieratach a stale sa siriaci neonacizmus a rasizmus ? Mna by skor trapilo toto. Bojim sa toho, ze raz bude moje deti niekto sikanovat v skole kvoli tomu, co si oblecu alebo kwoli tomu, ze ich otec je tmavsi. A ako mam vychovat moje ratolesti tak, aby oni neboli ti zli. Kde spravili rodicia, co maju take deti chybu a ako sa im vyvarovat ?Podla mna je toto problem a pri tom nejaka fotka holeho dietatka skutocne vyznieva smiesne.
(Viem, ze som mierne odbocila od temy, ale hadam sa nist nestane)..;o)

majada
7. jún 2008

lola: Keď Ti nevadí že si niekto obzerá tvoje dieťa na fotke ako to že nemaš spravený album...? Tu presviedčaš ostatné ženy ,že si nemajú robiť zbytočné stresy...no keď ti to neprekáža tak si ho sprav...ja som uviedla prečo by som si album nespravila...

bubba
8. jún 2008

lola,
tak toho sa obava kazda spravna matka....v podstate zistujeme,ze nakoniec vychova rodica ma minimalny vyznam pre dieta pretoze spolocnost ho ovplyvnuje viac ako by sme si zelali...no a spravna poznamka to s fotkami holych babatiek asi nic nema 😀
PS:inac mame rovnako stare deticky:--)
majka,
moze byt 1000 dovodov preco nema album,jednym z nich moze byt aj to ze je registrovana kratko 😀 😀

lolalola
9. jún 2008

majada, nespravila som si album, lebo som leniva a lebo mam prevaznu cast fotiek doma na cdckach a na net nechodim z domu...;o))))ale kvoli tebe svoju lenivost urcite prekonam a do mesiaca si ten album urcite urobim...;o))a dam si tam wsetky hole fotky mojej malej, kt. mam...

lolalola
9. jún 2008

bubba, hej spolocnost sice nase ratolesti ovplyvnuje, ale aj ti co ich ovplyvnuju boli detmi a mali rodicov, takze predsalen to musi byt niekde vo vychove. A trebars ja s bratom sme neboli(a ani nie sme) tie najidealnejsie deti, ale nikdy by nas nenapadlo trapit zvierata alebo bezdovodne niekomu ublizovat.
Dost ma inac zaraza to, ako sa teraz rozmohlo sexualne nasilie na skolach medzi ziakmi. To uz sa vazne aj ti pedofili mozu ist schovat...
PS: aj dievcatka ci vy mate chalaniska ???..;o))

majada
9. jún 2008

lola : kvôli mne si robiť album nemusiš robiť ...ja si tie albumy aj tak nechodím obzerať...
ja mám jedno pekné bábo doma 😉

myslím že s tou výchovou máš pravdu ,keď vidí dieťa že napr. otec mláti mamu a denne sa na to pozerá musí sa to ovplyvniť na jeho psychyke ...ide a vybyje si zlosť aj na tých zvieratách...,ale je to aj v tom či sa nedá zlákať iními deťmi ,aby sa dostalo do nejakej partie ...je to vo výchove ale iba s časti dnes su deti ovela agresivnejšie a vyhrá to silnejšie...ja sa tiež bojím o môjho staršieho syna on je práve taký typ čo sa velmi neprejavi tak sa bojím aby ho niekto nezačal šikanovať...ale myslím žeby sa mi s tým zdvôveril...aspoň dúfam

Deti sú dosť ovplyvnené aj počitačovimy hrami stačilo mi pozrieť raz čo môj syn hral potom tu hru mal zakázanú,filmami s tym čo dnes davajú v televizii no úžas nečudujme sa že niekomu preskoči a chce spraviť to čo videl v seriali napr....
To všetko vidíme je to hrozné ....ale pedofila nevidíš objaví sa to raz začas v správach ale to neznamená že sa to nedeje myslím že v dnešnej dobe keď je tolko násilia mal by byť človek ostražity hlavne čo sa týka deti práve to čo zažiju ako deti sa odzrkadlí keď budú dospelí...

lolalola
9. jún 2008

majada, v niecom s tebou suhlasim, ale ja to posudzujem podla seba, pretoze si skor pripadam ako decko nez ako dospela a celkom zivo si pamatam ako to chodilo u nas na ZS. S bratom sme napr. tiez byvali svedkami toho ako otec mamu bije a nez sme od neho odisli(to som mala 11r., brat asi 10), tak u nas bola sikana z jeho strany na kazdodennom poriadku a viem, ze sme len trpli, ked sme poculi strngat kluce v zamke. A aj ked ma moj brat mierne povedane "naruseny" vztah k nasej mame, na com sa zrejme odzrkadluje otcovo spravanie, tak je pre mna nepresdtavitelne, ze by teraz siel a podpalil nejaku macku alebo dokopal psa a este sa na tom aj zabaval. Dokonca aj v skole sa k detom, kt. ini sikanovali spraval s pochopenim a aj ked mu obcas strasne liezli na nervy, tak im neublizoval. A k zenam sa sprava tiez slusne, aj ked mi niekedy povie, ze ta a ta ho otravuje, ale k nim osobne sa nikdy nesprava hrubo. A nasu malu priam zboznuje a vlastne vsetky deti. Preto beriem do uvahy aj geny, vychovu, spolocnost, ale stale si to neviem vysvetlit. Ale aj tak si myslim, ze ludia, kt. venuju svojim detom dost casu a buduji si skor priatelsky vztah, nez taky typicky rodicovsky(ty si dieta a ja rodic, budes robit to co ti poviem!)sa sice jedneho dna mozu dockat toho, ze ich dieta spravi nejaku hlupost, ale urcite ich to bude mrziet a na 100% sa tym rodicom zdoveria. A predpokladam, ze aj ked to bude hlupost, tak to nebude hlupost typu: minuly tyzden som zapalil jednu tulavu macku........pamatas si to dievca, co k nam chodilo ???tak ta sa uz so mnou nebavi, lebo som ju znasilnil.......no, Jura uz neuvidis, wcera sme sa opili a dopichal som ho s nozom....

majada
9. jún 2008

lola:ano je to v tom vychova ,spoločnosť ,geny...ale to zohráva len určitú časť ,každý sa rozhodne sám ...mala som jedných známych ich otec bol alkoholik jeden jeho syn napriek tomu vyštudoval a je právnik a ten druhý je z neho troska v dospelosti si každý sám vyberie cestu . Dieťa môže mať tu najlepšiu výchovu rodičia mu môžu dať všetko a napriek tomu sa môže stať s neho narkoman stačí mu trochu uhnúť s cesty stretnúť tých nesprávnych ludí...
Deti podpália mačku je to strašné buď sa chce vytiahnuť pred kamaratmi pozrite čo ja dokážem bojte sa ma ,alebo vplýva na ňho niečo zlé a nevie sa s tým vysporiadať na to sú tu ty rodičia aby si to všimli ale keď má rodičov alkohlikov od koho si ma vziať príklad...ale zas iné dieťa keď žije z niečím takým celé detstvo samo ho to vzpruži a povie si budem robiť všetko preto aby som nebol ako on môj otec...nikto nevie čo sa deje v hlave toho druhého... ☹

lolalola
9. jún 2008

majada, no jo...to by bola tema pre psychologa.A asi by sa to dalo uzavriet tym, ze ak ma clovek dobre rodinne zazemie, tak sa da na zle chodnicky tazsie ako niekto, na koho zle vplyva vlastna rodina.

lolalola
9. jún 2008

Inak neviem ci ste poculi o tom pedofilovi, co v Cechach znasilnil a zabil 9rocneho chlapca. Tak to je presne ten pripad, z kt. je mi zle. Len by ma zaujimalo ako je mozne, ze toho chlapca nalakal na videohry. Kde mal, preboha, rodicov ????...

bubba
9. jún 2008

lola poculi poculi bolo to vcera v spravach...myslis,ze ho mal vytipovaneho toho chlapca?alebo to bola len nahoda 😅 😅
a kde boli rodicia?tam kde rodicia kazdeho 9 rocneho decka,predsa v praci...skor by som povedala...to ako vychovali to dieta,ked isiel k cudziemu chlapovi hrat videohry?alebo aky maju doma vztah,ze rodicom ani nepovedal,ze uz dlhsiu dobu sa kamarati so starsim ujom ktory ma doma vela videohier 😅 😅

lolalola
9. jún 2008

bubba, ja myslim, ze to bolo skor nahodne, ze videl na ulici pekneho chlapceka a hned sa chytil sance. No jasne, ze ked ma 9rokov, taka aj mne nezdjeho rodicia chodia do prace, ale to chodil do skoly a zo skoly sam ?To sa aj mne nezda, ze si odide s cudzim clovekom. Mna keby v 9.rokoch niekto niekam volal, tak by som fujazdila prec. Len dufam, ze aj nasa mala taka nebude, pretoze aj teraz pride za hocikym cudzim, kto jej je sympaticky, chyti ho za ruku a snazi sa s nim odist...;o((

bubba
9. jún 2008

ved prave preto si myslim,ze ten vztah medzi nimi musel byt uz dlhsi,tzn.ze chlapec mu doveroval...

majada
9. jún 2008

...a práve preto by sa maly rodičia venovať viac svojim deťom vysvetliť že nemôžu len tak niekomu dôverovať...niektoré deti sú velmi dôverčive a dajú sa nalakať aj na cukríky... ☹
taký pedofil vie ako nalakať dieťa aby mu dôverovalo...a môže to byť človek ktorý býva prave v tvojom dome netreba to brať len tak a treba sa nad tým zamýšlať...

bubba
9. jún 2008

no ved prave...to je prevencia.........a takou prevenciou je podla mna aj to ze nebudem zverejnovat fotky naheho babatka na internete 😀
a uz sme zasa tam 😀

bubba
9. jún 2008

majka len prave to moze byt ten problem ze to moze byt aj niekto z blizkeho okolia....ja napriklad cely cas malu ucim,aby vzdy pozdravila susedov,ucim ju ako sa volaju aby ich poznala a myslim,ze ak bude mat 9 rokov a niektory z nich by ju pozval domov.............asi by nemala strach 😅 😅 boze to je strasne 😲

lolalola
10. jún 2008

bubba, a to myslis, ze ten maly sa s nim stretaval na ihrisku ???v telke davali, ze sa siel hrat na ihrisko a ked mu mama o nejaku dobu sla zaniest sveter, tak uz tam nebol. Ale ja si aj tak neviem predstavit ako moze byt 9rocny chlapec sam vonku. Nehovorim, ze do 18rokov s nim musia chodit rodicia, ale to tam nemal ani ziadnych kamaratov ???...
môže to byť prevencia, ale aj tak tomu neverím, pretože pokial si tam nenapíšeš celé meno, adresu a poschodie, tak si niekto len tazko da namahu, aby ta vypatral. To je uz lahsie si niekoho vytipovat na ulici. A ak by si ta predsalen niekto nasiel na nete, tak to dieta nemusi byt ani hole, proste sa mu zapacilo. A ak by si mal davat namahu s kradnutim babatka, ktore je skoro stale s rodicmi alebo niekym blizkym, tak je fakt jednoduchsie si najst niekoho vacsieho na ihrisku...

lolalola
10. jún 2008

A vazne je to dilema...ked vychvavas dieta tak, aby sa ti drzalo sukne a s nikym sa nestretavalo, tak z neho vyrastie nejaky paranoidny dilino a ked mu budujes sebavedomie, aby sa nebalo a bolo komunikativne, tak zase riskujes to, ze neodhadne nejakeho cloveka a nemusi to dopadnut dobre...

majada
10. jún 2008

lola : preto si radšej nedám žiadne fotky ...vieš moje deti nemusí nikto obzerať stačí keď ich vidia len naši znamy... 😉

môjmu staršiemu synovi som vysvetlila čo sa môže stať ,že nemá dôverovať žiadnym luďom ...ani známym ktorých poznáme proste nemá chodiť k susedom keď sa mňa neopýta či tam môže isť
nie je žiadne dilino a je komunikatívny ,ale aj vie že si má dávať pozor...

lolalola
10. jún 2008

majada, ja som si zrusila fotky z pokecu, ale nie kvoli tomu, ze by som sa bala, ale kvoli tomu, ze mi kazdu chvilu niekto pisal, ze ma pozna a ze byva na nasej ulici, ale ani za svet nechcel povedat, ze kto je on...

tak to ti zavidim...ja len dufam, ze aj nasa maal si to bude dat vysvetlit, pretoze zatial je to s nou dost tazke...len taka cesta do obchodu je strasne narocna...;o((

majada
10. jún 2008

...no veď práve o to ide nevieš s kým sa dáš do písania nevieš kto sedí na druhej strane počítača...budete si písať zoznámite sa. Budeš niekomu dôverovať náhodou si dáte schôdzku a buch nevieš kto príde si naozaj mamička s dieťatkom , alebo niekto iný...a práve v tom môže byť nebezpečné zverejňovať fotky a dôverovať s takýmto spôsobom sa môže niekto dostať aj k tvojim deťom...
Stači trošku dôverovať človeku na druhej strane a môže sa stať niečo zlé...

lolalola
10. jún 2008

noooooooo...stat sa to moze, ale nerada by som zila v takom strese. Ja som sa z ludmi z netu stretavala od 12-13rokov, este si neuvedomujuc to nebezpecenstvo, ale chvalabohu sa mi nikdy nist zle nestalo.Mozno aj preto, ze som sa nikdy nestretavala s ludmi, s kt. som si vela nepisala. S niektorymi dokonca aj 3roky, nez sme sa videli, takze to by so mnou asi nejaky uchyl nemal trpezlivost...;o))
a teraz chodim na net len rekreacne, ked som u maminy, lebo doma net nemame a s ludmi z chatov sa uz nestretavam vobec, takze toho sa uz vobec neobavam...;o))

majada
10. jún 2008

tak 3roky je dlhá doba to si aj ja myslím že by nemal trpezlivosť...
...ja chodím na net iba občas , keď mám čas ...vieš pri dvoch deťoch takto si aspoň trochu odíchnem ...
Ja keď som mala 12-13 tak niečo také ako internet nebolo tak akurát videohry 😀
Teraz keď deti chodia na pokec tak sa toho obávam môže sa všeličo stať ...ja som iná generácia ty si sa s tým stretávala už od puberty ja len teraz tak to beriem inak ako ty... 😉

monkula
10. jún 2008

majada a hrali sme videohry, že vrtulník bola kocka a vrtule krížik... 😀

majada
10. jún 2008

monkula my sme mali doma videohru zajaca čo chytá vajcia... 😀

bubba
10. jún 2008

lola,prave som pochopila,preco beries temu "internet a fotogafie"tak benevolentne...mozno si povies.....ja od trinastich rokov......ja by som si ani napriek takejto skusenosti nedovolila riskovat zivot svojho dietata...

my sme mali tetries(zachodova verzia) 😀 😀 a atari 😀 😀(imobilna verzia)