Dcéra sa stala závislou od Hannah Montany. Čo robiť?

simqa
4. sep 2009

Prosím pomôžte mi moja staršia 7 ročná dcérka Emily je závislou od speváčky s menom Hannah Montana . Má aspoň 6 tričiek,1 letné šaty , ponožky, tenisky,1 opasok, 4 nohavičky , školskú tašku,peračník, ceruzky,strúhatko,gumu,pravítko,školské pomôcky,plagáty,obrázky,posteľné prádlo , ruksak a podobné veci s takouto potlačou. A teraz keď sa nám narodila mladšia Sarah (1mesiac)už nemáme na také blbosti financie pretože drahé sú plienočky a vecičky pre Sarah,potom teraz išla Emily do druhého ročníka,tak sme jej museli nakúpiť hromadu vecí, musíme dostavať domček a ešte bývame stále v byte v paneláku a aj tam musíme platiť takže nemôžeme peniaze minúť na takéto veci s potlačou Hannah Montana. A keď sa jej to s manželom pokúšame vysvetliť, ona sa rozplače a zavrie sa do svojej izbičky. Potom na ňu troška aj nakričím ale potom to oľutujem lebo dcéra začne ešte lepšie plakať a nakoniec aj ja začnem plakať lebo som na ňu nakričala. Kebyže mám na to peniaze tak jasné že by som jej kupovala aj iné vecičky s takouto potlačou no peňazí je málo, musíme šetriť a také obyčajné tričko stojí okolo 10 až 20 €. Prosím o radu ako mám dcérke vysvetliť že je tie veci neviem kúpiť????? Prosím pomôžte a pridajte sa maminky s podobným problémom

simqa
autor
4. sep 2009

Fakt mi nechce nikto pomôcť?

bodka13
4. sep 2009

naši chalani sú závislí na Spidermanovi,Star Wars,PowerRangers a ďaľších blbostiach 😀 ...tým musia prejsť

a čo ti poradiť 😕
vy s manželom viete čo si môžete dovoliť a čo nie 😉 treba jej to vysvetliť,tak ako si už písala a trvať na tom...keď sa pustí do plaču treba zostať neoblomná...ja to zvyknem riešiť aj tak že sa ich opýtam či si dajú na večeru tričko,nálepku alebo radšej pizzu či cereálie...chvíľu sú odutí,ale keď vidia že plačom nič nedosiahnu prestanú....a ešte sú sviatky=narodeniny,meniny,vianoce takže tieo závislácke veci dostanú vtedy 😉
...musíš mať po ruke vždy nejaké argumenty 😉 ...dosť často používam "že aj ja by som chcela nové nohavice,topánky,auto a hlavne dve dobré deti" 😉

janinah
4. sep 2009

ohýbaj ma mamko,pokiaľ som ja Janko....toto drankanie zo strany 7 ročnej slečny zastav čím skôr,lebo ti prerastie cez hlavu,zober ju do obchodu,ukáž koľko veľa peňazí treba na všetko,šeky na pošte.....už nie je celkom malá a niektoré veci chápe,len sa tvári,že nechce pochopiť....rázne povedať NIE,ale hlavne ty sa netráp preto,že ona nemá všetko čo si zaželá ...a neustupuj 😉

jaduska
4. sep 2009

Vieš, ani sa jej chuderke nečudujem. Všade, kde vojdeš do obchodu, všade je tá Hanna Montana. Mne osobne ide takéto vymývanie detských mozgov na nervy. Pomaly to dávajú už aj na toaletný papier!!!! 😠 Naša má tiež pár veci s Hannou, ale závislá na tom našťastie nie je.

Dcérke jednoducho musíte vysvetliť ako to s peniazmi je, že bankomat nie je nekonečná diera, z ktorej sa dá vyberať. Je jedno, či chce tričko s Hanou, Mickey Mousom a pod. My máme 6-ročnú slečnu a ona si dá pekne vysvetliť, že teraz jej niečo nemôžem kúpiť. Už dokonca sama sa opýta, či je to drahé, ak sa jej v obchode niečo páči. Takže neostáva nič iné, iba trprezlivo vysvetľovať, vysvetľovať, vysvetľovať........

bodka13
4. sep 2009

ma teraz napadlo 😀 naši chalani keď si niečo nájdu a už aj sami vidia že je to drahé tak povedia žeby to chceli na vianoce 😉 alebo ja viem,že čakáme na výplatu 😒
...fakt to chce len trpezlivosť pri vysvetlovaní 🙂

mracik
4. sep 2009

bodka, veď to aj naši. Pred pár dňami Matej už prišiel ku stým vianociam, postupne si pýtal veci na prvé vianoce, druhé vianoce...
naši majú radi Cars a hot wheels. No majú po jednom tričku a hračke a to stačí. Všetko s mierou

dada1212
4. sep 2009

Myslím, že už má dosť rokov na to, aby pochopila ak jej vysvetlíš, že také veci sú niekoľkonásobne drahšie ako ostatné a keby si jej všetky kúpila, tak by ste nemali peniaze na jedlo alebo nemohli zaplatiť elektrinu a museli by ste byť bez svetla, počítača, televízora a podobne.

bodka13
4. sep 2009

mracik 😉 😀 😀 naši už od januára 2009 vyberali na vianoce 😀 😀 😀...stromček by musel vo vzduchu visieť 😀

nika2007
4. sep 2009

janinah -MOJA REC 🙂 😠

bzuco
4. sep 2009

naša je tiež veľkou fanynkou - má nejaké drobnosti typu - podložka, prívesok, šnúrka na kľúče, vrecko na papuče, ale z oblečenia má len 2 tričká - jesné, že pýta viac, ale nejdem kupovať veľa, lebo o pár týždňov ju isto táto mánia prejde - ako vždy 😅

lasenka
4. sep 2009

bzuco - ahoooooj 😉

tak my tiez ficime na Cars, Spiderman, Hot Wheels... prave dnes sme boli v Draciku, sama sa cudujem, co ti ludia nevymyslia 😕 no povedala som mu hned pri vstupe do obchodu, ze si moze vybrat len jednu vec z tej znacky... vybral si a dokonca sa opytal, ci mam tolko ecok 😀 tak som mu to kupila... ked sme prisli domov, nakreslil mi na papier srdiecko s vlastnorucnym podpisom... a podakoval za auticko 😉 ale stalo ma to tiez vela vysvetlovania, ze nemoze mat vsetko!... takze vsetko sa da a drzim palce 😉

felixa
4. sep 2009

simqa, rodic ma svoje dieta vychovavat a nie sa mu podriadovat. Baby ti tu dobre radia, aby si jej vysvetlila, ukazala ako funguju financie v rodine a pod.
To, ze jej tieto veci nemozes alebo aj jednoducho nechces kupit a ona je z toho "nestastna" nech ta vobec netrapi. Vychova vlastneho dietata nie je vobec lahka.Ty si stoj za svojim, aj keby sa ona na hlavu postavila, bud dosledna. Vysledkom bude nakoniec rozumna dcera, na ktoru sa mozes spolahnut a nie rozmaznane dievca, ktore ti prerasta cez hlavu. 🙂

bzuco
4. sep 2009

no my máme teraz ako sme prešli na euro tošku problém s ukazovaním čo koľko stojí - lebo nie je 10 ako 10...koľkokrát počujem, však to stojí len 10, 20 eur....ona to ešte akosi nechápe, že to nie je 10,20 korún....tak jej musím povedať, čo všetko sa dá za to kúpiť a nie len 1 tričko za týždeň

abetka
4. sep 2009

tak nasa ma tiez tuto fazu, ma nejake tricka, obaly na zosity, poharik a nejake drobnosti, ale da si vysvetlit, co je drahe a niekedy sa pozrie na mna ocami, ze ja mam problem jej to nekupit, ale je to tak, ze o rok pride ina slecna a snad nejdem menit satnik.
Ale u nas je to v unosnej miere a tiez sme zacali stavat, tak jej len poviem, ze ak chce ist byvat do domu a chce mat svoju ruzovu izbicku, tak sa musime uskromnit na tu dobu , setrit €, aby mohla byt sama v izbe.

sibirka
4. sep 2009

Ahoj aj u nás bol taký problém,naši tiež fičia na spidermanovi a cars.Je to tažké, ale len vysvetlovat a niekedy nepomáha nič.Ked má v triede kamarátky čo majú rodičov podnikatelov a kúpia detom všetko čo chcú tak je to tažké,deti chcú všetko čo majú ich kamaráti.U nás to bolo podobne ale tiež som im ukázala názorni príklad nášho rozpočtu ako v hre monopoly.Vybrala som sumu penazí čo zarába tatík a čo ja.Zdalo sa im to vela a potom im hovorím že čo by s nimi urobili to keby si počula kúpme si auto ja chcem to ,ja to každý povedal svoje sny a ja im potom hovorím že na to nemáme peniaze a oni že ako aby som neklamala a tak som im vysvetlila ako sa gazduje čo musíme poplatit.Mali povedat čo s toho by sme vynechali a napríklad prečo sa platí nájom čo to je ,prečo elektrika atdV rámci ich chápania a postupne prišli na to že sa musí všetko a zostalo tam zopár korún a čo s nimi.Znova začali že im aspon trochu niečo vyjde a vtedy som im povedala a ja som zabudla ešte na také jedlo a na drogériu a prášok že na čo im bude nové tričko ked budú umazaný lebo ho nebudem vediet oprat atd.Nakoniec prišli na to že je to tažké ale aby neboli smutný tak som im dala akože sútaž lebo sú dobrý a možu si šetrit do pokladničky za nieakú službu a pomoc zopár centíky a za 2 alebo kolko sa dá mesiace si sami našetria na tú vec a potom si to viac vážia.Aspon niekedy ked je to drahšia vec alebo viem že im to budem vediet kúpit o mesiac tak si akože šetria a ja im potom doložím a tak alebo im dám limitv obchode do akej sumy sa musia zmestit.Napríklad ked som malého učila peniaze ešte neboli eurá tak som mu povedala tu máš 6,-a on mal zábavu lebo hladal v polici niečo do tej sumy a ja som nakupovala.Atd.možno som ti dala nieaký tip aspon snaha bola čau

rhodosbb
4. sep 2009

simqa,
tak ja som mojej 5 rocnej dcere kupila tricko, na ktorej bola nejaka spevacka a ked som jej ho dala, tak od radosti vykrikla, ze jej ved to je hanah montana a ja som pozerala ako puk, ze kto?? no a vysvitlo, ze u svojho otca pozera ten serial s nou, ci co to bezi v TV, ale nastastie zatial nevyhladava veci s touto "uzasnou americkou slecnou", ktora len vymyva mozgy detom, ako to pisala jaduska, tiez to neznasam...

hasleerka
4. sep 2009

simga moja dcéra ma tiež otravuje s hanou montanou, tak som jej kúpila jedno tričko a dosť ... jednoducho som jej vysvetlila, že som na materskej a že máme málo peniažkov a nemôžeme si to dovoliť ... myslím že sa k tomu postavila rozumne, že sú aj dôležitejšie veci a ked mi niake peniažky ostanú naviac, že jej samozrejme ešte niečo kúpim ...

ja si pamätám, že sme tiež mali svoje idoly na stenách, tričkách a príveskoch, ale všetkého s mierou a hlavne koľko si rodičia mohli dovoliť

držím palce, nech je aj tvoja rozumná a dá si pekne vysvetliť

silvia07
5. sep 2009

Ahojte, my to riešime tak, že v 30-korunovom obchode kúpime nálepky Hannah Montana a nalepíme všade, kde sa to dá ( na obaly, na pohárik, na skrinku...) 🙂

ukana
5. sep 2009

simqa, u nas ked syn nieco velmi chce, bud mu povieme, ze Jezsikovi ma napisat 😅 ...alebo ak je to hlupost, vysvetlujem, kolko co stoji, co vsetko aj my chceme a nemame na to......

teraz tuzil po jednej knihe a skoro tri mesiace setril centy, nieco mu dala starka, nieco som mu dala za pomoc s upratovanim, obcas nieco nasiel 😀 a trvalo mu dlho , kym nazbieral tie 3€, bol to vlastne len taky zosit 😉 teraz ked ukazuje na nieco za 10€, tak si uvedomi, kolko je to centov a ze to nie je len tak.... 😉 .........
sedemrocna slecna uz musi pochopit hodnotu penazi 😉

ukana
5. sep 2009

keby nebola Hannah Montana, tak by bolo nieco ine, po com by nase deti totaaaalne a strasne tuzili.....to proste k detom patri 😒
silvi, dobry napad..... 😉

renca3
5. sep 2009

tak aj moj syn fici na hana montana, ale nastastie ako chlapec nevyhladava veci s jej fotkou. 🙂 boli sme na tom aj v kine. asi preto, ze sa ten serial paci aj mne. 😉
no ale co sa tyka veci pre chalanov. mame zauzivane, ze mimo narodenin a Vianoc sa hracky nekupuju.
na dovolenke sme urobili vynimku. alebo obcas nejaka tetovacka, ci nalepky.

takze simqa...chyba bola na zaciatku, ze ste boli makki, ked mala drankala o veci. a myslim, ze to neboli len
vecicky hana montana. chapen, jedine dievcatko....no ale slecna musi pochopit, ze je to trosku nakladne.
ale nie zase, ze lebo musime kupovat pre sestricku. mohla by zacat ziarlit.

anlu
5. sep 2009

Simqa baby ti tu dobre radia a Sibirka to velmi dobre urobila. My mame tiez 7 rocnu kocku a uz dost skoro sme sa jej snazili vysvetlit hodnotu penazi a ako to funguje - zarabanie, platenie potrebnych veci .... presne to co pisala Sibirka. Okrem toho uz od troch rokov ma pokladnicku a stale ked sme isli do obchodu, spytala som sa jej ci si bude chciet nieco kupit. Ak chcela lizatko, zuvacku, keksik alebo nieco take tak si to kupila sama zo svojich penazi a aj si sama zaplatila. Citila sa tak dolezita. Ak chcela jogurt alebo nejake normalne jedlo tak som jej to kupila ja. Okrem toho je velmi dobre, ak je to len trochu mozne aby videla kde pracujete, viem ze si teraz na materskej ale bola v tvojej praci ked si pred tym pracovala? A v manzelovej? Az teraz ked citam aky mas problem som si uvedomila ake je to dolezite, tam totiz mozes lepsie ukazat co musis robit aby si dostala za to peniazky. Aby si nemyslela ze ked si v praci ze tam len tak si a ktovie co tam robis.

Este jedna vec ma zarazila. Podla mna ten serial nie je vhodny pre 5 ani pre 7 rocne deti. Moja dcera sa o tom dozvedela len zo skolky od inych deti a od starsej sesternice. Pozrela som si to, aby som vedela o com to je. A urcite jej to nedovolim pozerat. Nema sa z toho co naucit. To je moj nazor, mozno si poviete ze zastaraly ale my tak fungujeme a Claire to akceptuje. A este jedna vec, ani to ze chodi do skoly s detmi podnikatelov nie je dovod na to aby mala vsetko. Aj my sme podnikatelia a urcite nedostane to na co si zmysli. Aj Claire chodi do skoly s bohatsimi detmi a velmi dobre chape ze nemoze mat cokolvek.

tina_
9. sep 2009

naša 8-ročná tiež stále "spieva" o Hannah Montana...Ale to vždy príde také obdobie a odíde, raz je to Barbie, Mariposa, a ktoviečo ešte, Hallo Kitty...
Ono teraz v tom štádiu to začať riešiť nie je jednoduché, lebo podľa toho, čo menuješ, čo všetko s H.M. má, ste ju možno trošku aj zvykli na to, že má, čo chce, a trochu ste ju v tej "závislosti" ako píšeš aj podporili...Teraz je situácia iná, a ona s jej detskou logikou odrazu nevie pochopiť, prečo jej už tak často nekupujete drahé veci, ako to bolo predtým...A do toho ešte malá sestra. Je dosť možné, že ju môže aj podvedomky obviňovať z toho, že kvôli nej už" nemáte peniažky" , že už jej nekupujete toľko vecí...
Naša osemročná s tiež vyrovnávala svojsky pri narodení malej sestry, každé dieťa to berie inak...

ivankaalenka
10. sep 2009

Musis si stat za skovom, lebo inak ti poskace po hlave uplne, ked bude starsia, ja to vidim na mladsej sestre, ze je zle, ak popustis. No a cakam, kedy to zasiane nas. Moja kamoska uz skoro skrachovala na nalepkach, co jej chalani zbieraju. Skus kupit tie nalepky a nalepovat ich kam sa da, ak nepopusti a nechces ju stresovat, aby nedavala vinu babatku...

vanja
12. sep 2009

no aj u nás fičí hannah montana, ale ja to veľmi nepreferuejm, maximálne tak nálepky za 10 korún v prepočte, zápisníky za 8 korún, gélové pero za 15 koräún. Chcela aj taký akože peračník ,ale ten stál 150 korún, ak dom jej povedala že jej to netreba / ináč poriadna somarina / ale že keď ho veľmi chce, tak nech si ho kúpi z vreckového. Tak si ho kúpila, a na druhý deň jej vŕtalo v hlave, že to asi bolo drahé, keď jej v peňaženke ostalo len veľmi máličko....... Minulé 2 roky fičal High school musical, vtedy som jej kúpila ´2 tričká, mikinu, a ešte nejaké somariny, ale to bola ešte sama. Teraz má sestru, ja som na materskej a nemá problém to pochopiť. Tak dúfam, že som ju dobre "ohla" ešte kým bola menšia.
Keď minule pýtala, aby som jej kúpila tričko hannah, tak som jej povedala, že ho ponosí rok a potom už nebude v móde tak bude stáť v skrini, tak mi povedala že Nelka vynosí. A ja jej na to, že ty máš doma po sesternici tričká a mikiny Spice girls / ktoré niekedy leteli/ a nechceš ich nosiť, lebo nevieš kto to je na tých tričkách.
Takže takéto ošiale zatiaľ zvládame statočne, a to aj bez trucovania a plaču. 😉

chromozom
14. sep 2009

Moje dieta brigadovalo su susedky, ktora bola taka zlata, ze poskytla svoj byt a svoj cas, dovalilo sa tam moje dieta, co poumyvalo vanu, umyvadlo, riady a podlahu tak, ako to vie urobit 8 rocne dievca (rozumej-obcas to bolo treba urobit este raz a poriadne 😀 ) a dostala za to peniaze, ktore som predtym dala susedke ja... takze si dieta mohlo kupit za to, co chcelo, ale zistilo, ze peniazky len tak sami nevznikaju.....

renca3
14. sep 2009

chromozom...no to by ma nenapadlo. 😅

veronka555
14. sep 2009

Ahoj moja ako sa máš? ešte stále riešiš tú Hannah Montanu?? bože môj to ešte koľko budeš riešiť?? heee ale minule som sa o tom s Emily zhovárala a vravela že ona to už pochopila a že kupujete nálepky a potom ich nalepujete a nie je to prafda???

vavinka
28. máj 2010

dohodnite sa s nou ze maximalne 2 veci za mesiac. a tak budete mat dost peniazkov 😉

diddi
28. máj 2010

moja 3 rocna Ella miluje Hannah,cca od 2,5r.sleduje tento serial,vzdy tancuje na tuto uvodnu pesnicku a dokonca vie aj suvislosti-ked ma ine vlasy,tak Hannah spieva....ma maly dazdnik HM,tricko a zapisnik....druha dcerka Mia-jej dvojca priam neznasa Hannah,ona je zalubena do poziarnika Sama,tiez ma zopar drobnosti-dazdnik,kocky....z tohto Sama sa neda vela veci kupit.....oni su vsak naucene,ze ked ideme nakupovat a pozrieme hrackarstvo,tak im v obchode povieme,ze sa ideme len popozerat....a oni su take zlate,pohladkaju hracky,daju kazdej pa-pa,a bez revu odideme z obchodu.