Dcéra sa stala závislou od Hannah Montany. Čo robiť?

simqa
4. sep 2009

Prosím pomôžte mi moja staršia 7 ročná dcérka Emily je závislou od speváčky s menom Hannah Montana . Má aspoň 6 tričiek,1 letné šaty , ponožky, tenisky,1 opasok, 4 nohavičky , školskú tašku,peračník, ceruzky,strúhatko,gumu,pravítko,školské pomôcky,plagáty,obrázky,posteľné prádlo , ruksak a podobné veci s takouto potlačou. A teraz keď sa nám narodila mladšia Sarah (1mesiac)už nemáme na také blbosti financie pretože drahé sú plienočky a vecičky pre Sarah,potom teraz išla Emily do druhého ročníka,tak sme jej museli nakúpiť hromadu vecí, musíme dostavať domček a ešte bývame stále v byte v paneláku a aj tam musíme platiť takže nemôžeme peniaze minúť na takéto veci s potlačou Hannah Montana. A keď sa jej to s manželom pokúšame vysvetliť, ona sa rozplače a zavrie sa do svojej izbičky. Potom na ňu troška aj nakričím ale potom to oľutujem lebo dcéra začne ešte lepšie plakať a nakoniec aj ja začnem plakať lebo som na ňu nakričala. Kebyže mám na to peniaze tak jasné že by som jej kupovala aj iné vecičky s takouto potlačou no peňazí je málo, musíme šetriť a také obyčajné tričko stojí okolo 10 až 20 €. Prosím o radu ako mám dcérke vysvetliť že je tie veci neviem kúpiť????? Prosím pomôžte a pridajte sa maminky s podobným problémom

leiinka
15. jún 2010

Už v prvom príspevku je vidieť, že ste to, nehnevaj sa, s Hanou riadne prehnali... zastaviť ste to mali už skôr a je najvyšší čas. Mňa neskutočne vytáčajú výrobcovia, ktorí na všetko našijú jeden obrázok s troma Disneyovskými princeznami a už vec stojí raz toľko ako taká istá bez obrázku. Kopec vecí je buď modrých s obrázkom Cars alebo ružových s barbinami a princeznami, neexistuje iná cesta? Odmietam kupovať čokoľvek, kde cieľom je nášivkami alebo obrázkami primäť dieťa požadovať práve tento výrobok, lebo sa spája s určitou rozprávkou, hoci je to hociaký nekvalitný ... Akosi som sa rozohnila... Nedávno som počula, že dievčatá v škôlke, 4ročné, si navzájom porovnávajú veci, ktorá má HelloKitty, tak tá má všetko lepšie, moja s tým prišla domov, velice rýchlo som jej vysvetlila, že to je blud a klam, proste len spôsob ako z rodičov ťahať peniaze. Už sa jej veci, na ktorých sú barbíny, ani nepáčia...

barbis
15. jún 2010

tak je logické, že každé dieťa má nejaký vzor, ja som bola tiež závislačka na spice girls do 10tich rokov 🙂 a rodičia nemali peniaze tak som dostala maximálne 1 tričko a pár plagátov na stenu ale bola som z nich strašne štastná 🙂
prejde si tým asi takmer každý....počkaj keď bude staršia a bude si chcieť dať prefarbiť vlasy alebo piercing, či tetovanie ako majú ostatní...to budeš šalieť 😎
inak myslím, že sa dajú kúpiť aj také nažehľovacie nálepky na oblečenie a je to lacnejšie....skúste sa dohodnúť, že jej niečo s Hannah kúpiš na každý jej sviatok, vianoce alebo vysvedčenie