Dcérka olizuje steny. Čo s tým?

pipi1211
4. mar 2009

Ahojte maminky nenasla som tu takuto temu tak zakladam tuto. chcem sa opytat co ste robili popr. robite ked vam deti olizuju steny. nasa dcerka ich poslednou dobou stale lize a hovori pri tom mnam 😅 😅 😅 viem, ze ked to deti robia tak im nieco chyba, tusim vapnik 😅 ??? viete mi poradit co s tym?

tomaslavka3
5. mar 2009

ja,ked som bola mala jedla som piesok,ked som bola tehotna druhy krat mi tak vonal piesok,ze mi doniesli domov do misky a ja som si ho vonala a tiez dala do ust.A nase male,ked zacali cikat na serblik skusali ktorej nacikane chuti viac a aj teraz,tam obcas omocia prst a utekaju a smeju sa tomu.

chelsee
5. mar 2009

tomaslava 😀 tak to si mala pekne chutky teda pocas tehotenstva 😀 som sa zasmiala 😉

nasa mala ochutnala raz hovienko svoje vlastne, asi jej ale nezachutilo pak to uz nespravila

caira
18. apr 2009

tak hlasim, ze nase slecna nejspise zdedila moji zalibu ve dreve a taky zacala zuzlat drevo, poslednich par dni chodi ozuzlavat dreveny stolek na kterem mame televizi 😀 takze nejpsise je to dedicne 😀

majatob
22. apr 2009

ha ha, ja jsem byla taky omitkozrout...a pak kdyz nam nasi oblozili zed polystyrenovyma deskama, vydloubala jsem vsechny spary a snedla to...mnam mnam, jeste aj ted obcas dostanu chut na kousek zdi (hlavne kdyz jsem byla tehotna, to bych se po ni umlatila) 😀 😀 😀

sarinkam
22. apr 2009

Ja jsem pri druhem tehotensvi taky mela neodolatelnou chut na steny, parkrat jsem si i uzdibla a dnes nedokazu pochopit, jak jsem mohla neco takovyho chtit. Mlecnych vyrobku jim dost, az hodne, mleko piju po litrech, tak nevim

anjelik3
8. nov 2011

Ahoj, naša malá tiež začala olizovať steny. Nemyslím, že jej chýba vápnik, veď papá celý deň Nutrilon a ešte k tomu jogurty a aj Pribináčika jej dávame....Skôr si myslím, že jej idú zúbky (má 8 mesiacov a zatiaľ má len dva dolné rezáky), a keď olizuje stenu, tak jej to chladí ďasienka a to jej robí dobre...toľko môj názor.. 🙂

vejinka
8. nov 2011

stena ma malinke strbinky a je chladna takze naozaj to moze mat dieta ako chladitko

kamila297
8. nov 2011

Když jsem byla malá, dokonce jsem vydlubovala a jedla omítku. Prý to byl nedostatek vápníku.

veronika1001
2. máj 2014

Ahojte ja mam podobny problem a už neviem čo s tim..moj syn ma rok aj osem mesiacov uz nam objedol rok zo stolika ale otrasne velky kus..Teraz nam zacal obryzat steny nielen oblizovat ale on ich normalne zedol snažim sa mu to vyberat ale vela krat ho neustrihnem...Proste papa všetko či je to papier alebo topanky uplne všetko mu chuti..neviem čo s tim mam robit..skuste mi poradit dakujem...

tanicka1984215
9. jan 2016

zdravym moj 5rocny syn mi do poobedia ties olizal cisto novo namalovanu stenu v spalni a popritom to nerobyl neviem co mam s tym robyt bojim sa aby mi neolizal stenu aj v kuchini a v chodbe poprosim co mam s tim robyt neviete my poradit a popritom berie calcium a tam je vapniku dost 😀 😵 🙂 skuste mi prosim poraadit dakujem

macocha
9. jan 2016

@tanicka1984215 teraz sa robia niektoré farby na stenu aj s vôňou. Nemali ste náhodou takú?
Ja teda pojedanie omietky poznám len od sesternice, tam to bolo o tom vápniku... ale toto mi pripadá ako niečo iné. Hlavne vysvetli, možno to bol len taký experiment a viac to neurobí.

tanicka1984215
10. jan 2016

oblizal stenu a ano farba na stenu bola vonava.....neviem ci mu to vonalo ale nevizera to na ten stene pekne ked je tam olizane az do bielej farby a teras neviem ci mam ist s nim ku deckej lekarke aby mu predpisala nieaky vapnik ak mu chyba..... tak sa bojim ci mi stenu nebude olizaovat aj v kuchini a v chodbe preto som sa obratila sem na modreho konika ze ci mi s tim neporadite ak ste mali viacere s tim istim skusenosti 🙂

jeennyv
10. jan 2016

Baby moja sesterka to ako mala robila, dokonca stenu rozoberala, kym sa neprrrobilo boli take tie papierove steny tak sa prevrtala az do druhej miestnosti, cim to je sposobene neviem, fakt asi len ten vapnik...alebo vyskusat nieco nove co este neskusili

jumama
10. jan 2016

Najdite si info o syndrom pica alebo niekde byva pika... To je o tom, ked deti pojedaju trebars stenu, piesok, hlinu, papier... Skratka nieco, co a jest nema.

domix58
3. feb 2016

Ahojte, syncek zase olizuje spodok topanok ale len tie ktore boli pred nedavnom obute...čiže spinave :-/ a sem-tam aj stenu....poculi ste o tom? My v rodine tomu nechapeme a tiež si myslime,že mu chyba vitamin a zrejme vápnik 🙂

lindushaliana
3. feb 2016

Ja som vraj ako malá jedla muchy.. Čo by si robila s týmto? 😀 Viem nie je to chvályhodné, ale nemôžem za to, bola som decko 😀 Neviem prečo mi tak chutili 😝 Keď mi to mamka povedala skoro ma vyvrátilo, takže myslím si, že keď je to omietka s vápnikom, je to relatívne ok 😀 😀

milica313
4. feb 2016
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

fuu muchy :D tak to som este nepocula 🙂

lindushaliana
4. feb 2016

@milica313 ani ja dokým mi to mamka nepovedala 😀 , musela ma strážiť 😎

love232
26. dec 2016

Ahoj ako ste vyriesili to okusovanie a olizovanie stiwn? Ja uz mam vsade listy ale aj tak si najde kde sa da okusnut alebo olizovat jaaa uz neviem co stym drobcom robit :o