Debet na platobnej karte. Využívate ho? Ako často?

danculik
2. okt 2009

Ahojte.Neviemn nenasla som tu takuto temu , tak ju zakladam, ale ak uz niekde existuje ospravedlnujem sa vopred🙂
Zaujímalo by ma či niektorá z vás máte na svojej bankomatovej karte aj povolenie na prečepranie limitu, čiže idete do mínusu...teda debetu🙂 využívate to niekedy? a ak ano ako casto?
Lebo ja mam taky problém, dosť často sa mi stáva, že do toho debetu idem a to aj každý mesiac🙂 niekedy viac,niekedy menej a niekedy som ok....jednoducho chcela by som prestat, len neviem ako..a hlavne nie vzdy mi to situácia dovoli, niekedy mám aj nečakané výdavky a kde na to zobrať,len ísť do debetu🙂viete mi nejak poradiť, ako sa toho zbaviť, tej istoty, však mam ešte debet a to ma zachráni keby niečo🙂
Ďakujem pekne za vaše odpovede🙂

kisska
2. okt 2009

Ahoj, najlepsia cesta ako prestat, je splatit a skocit do banky, aby ten debet zrusili. My sme tak stale s kreditkami. Jedine, ako usetrit na poplatkoch a urokoch je splatit a kartu prestrihnut. 😉
Ved "keby nieco" a naozaj to bolo surne a vazne, stale ti banka ten debet moze povolit, ale to by stalo trosku viac namahy, nez len vyber z bankomatu a mas cas na rozmyslenie, ci to stoji za to... 😉

bets
2. okt 2009

nemam problem s povolenym debetom. viem, ze ho mam ale bezne sa do debetu nedostavam. v exceli si vediem prijmy a vydavky, mam tam vsetky prikazy, platby ktore pocas mesiaca ocakavam (pretoze su priebezne pocas celeho mesiaca a musi byt na ne dostatok penazi aj tesne pred vyplatou). a zaroven mi excel pocita aj disponibilny zostatok po odpocitani vsetkych vydavkov, aj tych ktore sa este neuskutocnili. cize sa riadim podla toho cisla a potom z vydavkami nejdem vyssie ako mozem.
a ten povoleny debet sa obcas zide. napr. ked ideme do zahranicia a moze sa stat, ze nestihneme lietadlo, alebo budeme surne v zahranici potrebovat peniaze. pripadne doma je nieco, co potrebujeme kupit, zaplatit a nemozme cakat, kym sa uskutocni prevod z ineho uctu. ale ked to nepotrebujes ako taku rezervu, tak si chod povoleny debet zrusit.

katyl
2. okt 2009

Aj jamam debet, dokonca dost vysoky, ale nejako moc to nevyuzivam
v podstate mi obcas sluzi na preklenutie obdobia, ked mi meskaju prichodzie platby, ale odchadzajuce platby su nastavena k urcitemu terminu. A vzdy mam na konci mesiaca plus, to znamena, ze neplatim nijeke uroky z pozicanej sumy.
Mat to takto mi uplne vyhovuje, viem, ze vzdy budem mat peniaze k dispozicii, ci uz svoje, alebo bankine 😀 😀
Ale nakolko neznasam byt dlzna, vzdy mam vsetko spaltene nacas.
To je moja nocna mora, predstava, ze by som bola niekomu nieco dlzna je pre mna strasna, neviem pochopit, ako moze niekto zit v pohode a mat dlhy, ktore nevladze splacat. Nehovorim uvery, splatky, lizingy pozicky, to je OK ked sa kazdy mesiac zaplati dohodnuta ciastka. Mam na mysli dlhodobejsie nesplacanie pozicie, neplatenie odvodov, faktur......hrozna predstava ☹

titkovamiriam
3. okt 2009

aj ja mam take karty -ako rezervu-keby nieco 🙂

dadulik
3. okt 2009

no tak my debet na spolocnom ucte bohuzial posledne mesiace vyuzivame stale ☹
ved pri jednom plate a mizernom rodicovskom to ani inak nejde 😒

titkovamiriam
3. okt 2009

presne tak dadulik mala som aj take obdobie ze som bola debetna stale ☹ ☹

ivka2812
3. okt 2009

tak aj u nás je to tak, keď som pracovala vôbec sme debet nevyužívali ale ako som na materskej tak sme v mínuse stále ,najprv ma to trápilo ale pokiaľ muž robí a peniaze tam každý mesiac prídu tak to už neriešim
dúfam že to bude lepšie keď sa vrátim do práce

titkovamiriam
3. okt 2009

ver ze bude,to mame zato ze chceme deti -je to hanba tohto socialneho statu a to sa vlastne ani nestazujem ,lebo je mnoho zien co su na tom este ovela a ovela horsie 😠

matka307
4. okt 2009

presne..ako sa da vyžiť z takehoto prispevku..aj my sme v debete,a vobec to neriešim..platime sice poplatky za to,ale ako mam inak vyžiť?

danculik
autor
5. okt 2009

no presne to je to, ze ja uz nevladzem dalej chodit kazdy mesiac do debetu, lenze ked z rodicovskeho prispevku mi to nejak nevychádza....a tak dost casto som v minuse....a ked som uz konecne v pohode, tak zasa pride nejaka necakana situacia alebo nejaky necakany sek a pod. a znova som tam kde predtým..ešteže mangel pracuje a niekedy to vyjde aj bez debetu....ale castejsie je tam ten debet....a uz neviem proste ako to dalej zvlôadat....ono ma to aj dost nici psychicky, ze nie su peniazky....☹(
Ked som pracovala bolo to OK..ale ako som na rodicovskej..je to na houby....to asi viete kazda....
Ešte by ma zaujímalo ci som len ja taka nesetrna alebo aj niktorá z vás...kolko tak bývate v debete?ne sa podarilo ist do debetu aj 200 Eur....to ked sa vianoce blizia... 🙂 😒 😒 😒 a niekedy to je tak 50-100 Eur mesacne....zalezi aky je mesiac a ake su vydavky...a tak....a raz to neviem stopnut.... ☹ ☹

kisska
6. okt 2009

danculik ja som na tom velmi podobne ako ty. Akurat, ze mne sa uz podarilo ist az na dno - vlastne mam komplet vycerpanu kreditku - asi 1000ku ☹ . A tam sa to stoplo a viac uz do dlhu nejdem. Jednoducho kazdy mesiac poslem splatku a potom ju v priebehu dalsieho mesiaca zase miniem a tak stale dokola. Akurat tam teraz asi posledne 2 mesiace posielam drahemu vyssiu sumu a on z toho mina na benzin, aby sa mal ako dostat do prace, lebo v tom vobec nemam prehlad 😒 . Obcas tam nieco usetri, ale aspon su tam peniaze, ked pride nejaka "necakana" udalost. Neboj, ked sa vratis do prace, tak sa to zlepsi. Alebo u nas velmi pomaha, ked tatino chodi pred vianocami na brigady... tento rok snad uz budem moct ist s nim 😅 . Skvele su napriklad inventury v Kauflande alebo v Tescu, za dve nocne pocas jedneho vikendu vies zarobit aj 30€ a ked ste dvaja, tak je to raz tolko... z toho mas vianocne darceky aj pre 2-3 ludi 😉
Ono to nie je o nesetrnosti, ale viac o sebadiscipline... priznavam - nemam ani ja. Topanky alebo ovocie pre maleho su pre mna dolezitejsie, nez splatenie niecoho, co este par mesiacov "pocka" 😉

dadulik
6. okt 2009

danculik, my sme v priemere kazdy mesiac (za posledny pol rok) v debete cca 1000 € ☹ 🙄

twinflame
6. okt 2009

Na debete na ucte nie je nic zle, pokial clovek nepresvihne den, ked si banka zacina uctovat nejake uroky z "pozicanych" penazi. Ked to zaplatite do par dni po zaciatku mesiaca, resp. ked nabehne stale do par dni kredit, ktory na ucte debet vyrovna, banka si pokial viem za to neuctuje nic. Po istom case to su ale pozicane € a potom uz stahuju aj uroky. Aspon taketo informacie mam ja.

Inak suhlasim s tym, ze je dolezite su spravit prehlad pravidelnych vydavkov. Nepisem si presne co som kupila, ale mam tiez tabulku s prehladom kedy zaplatit positky, odvody, hypoteku, skolku atd. Clovek ziska lepsiu kontrolu nad platbami neminie tie €, ktore bude o tyzden potrebovat uz dnes. Ked to mam prehadne cierne na bielom, viem si vsetko lepsie naplanovat.

smejulinko
9. jan 2013

Dobry den. chcela by som sa opytat ci je problem zobrat debete uver na byvanie. zhladom na to ze ho mam v minuse. Ci robi banka s tym problem ci nie. co sa tyka vyplaty...kazdy mesiac mi tam chodi mzda... takze chcela by som vediet ako to bere banka

mami.sk
13. feb 2013

@smejulinko záleží od banky 😉 niektoré banky neberú debet / ak je v tej istej banke a klientovi tam chodí pravidelne výplata/ do úvahy pri výdavkoch pri výpočte či klientovi vychádza skóring na poskytnutie hypotéky alebo úveru na bývanie 😉

sabinka777
6. máj 2016

Ahojte chcela by som sa spitat a kde davaju debet lebo moja banka nedava

barinkova
16. jún 2016

ja mam vub a debet,stalo sa vam ze vam bez vazho vedomia debet zrusili a siahli vam na peniaze?