Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

janka1874
autor
10. jún 2009

ajula a čo tak tu u nás na tom veľkom parkovisku to je bližšie a aspoň už nikto nemusí nikam zachádzať (teda aspoň my)
no s tými hračkami ani ja neviem čo brať aby sa nepobili určite nejakú loptu, do piesku veci a ďalej fakt neviem 😀

janka1874
autor
10. jún 2009

ja mám na šťastie všetko požehlené možno ešte zajtra naložím práčku ale tam sú už len také veci ako naše spodné prádlo a také blbiny čo stejne ani nemusíme brať ale nech máme prázdny kôš lebo po návrate to bude zas iná fuška 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janka1874
autor
10. jún 2009

no a to ako som prežil bude o žitnom lebo ráno hovorili v rádiu že zvažuje podať nejaké trestné oznámenie na joj-ku

bocmanka
10. jún 2009

😨 to fakt?...mne sa to so žitným nezdá, to bude dáka haluzisko, veď ešte nie je odsúdený a ani nič podobné, bude to zrejme zhoda náhod 😝 😝
aj ja žehlím...

zrzulka
10. jún 2009

podla mna je to len podobny pribeh. Ma nazov Celebrita. No ved uvidime, Idem kukuckovat... tak zatim.... mozno sa tu este ukazem ale zajtra ideme do Blavy k imuno tak skor nie ako ano....
pekny vecer

alinka76
10. jún 2009

no ja som drobca tiež uložila a neviem, nejdem asi robiť nič, ťukať do kompu a kukať telku.

malý sa mi na povale dnes tak zašpinil, až des. na stole sa pílili kvádre a on ten popol na seba sypal, bol ako kominár, iba kompletne umyť a rovno veci oprať, aby to zišlo. 😠 moje nervy! dúfam, že to do zajtra uschne, lebo sú tam veci čo chcem brať. aj kočík neviem kde zababral, tak som ho musela oprať, to polstrovanie vnútorné.

ja rozmýšľam, či dačo brať, lebo náš sa baví väčšinou na piesku, alebo naťahuje mačku, alebo ocinovi z dielne vyťahuje šroby, zváracie tyče, kelne na murovanie 😀 😀 😀 možno odrážadlo vezmeme, ešte uvidím, ako to napraceme. dcéra by chcela korčule brať, vaše niektoré korčulujú? (myslím tie staršie 😵 )

bocmanka
10. jún 2009

🙂 alinka, my berieme pre všetkých korčule...okrem rominy 😀
plus bicykle pre chlapcov a manželíka
😀 odrážadlo , kočík a detský kočiarik pre rominku
a pol grilovanej svine, s dvomi skriňami a pol chladničky....xixixixixxi

bocmanka
10. jún 2009

🙂 ali, ty si taká šikuľka...
napíš ešte raz mená kočiek čo idú....

alinka76
10. jún 2009

jeejda, boc, nechceš radšej dačo iné, to sa mi nechce písať, voľajakých 5 strán dozadu to možno bude 😔

boc, rozmýšľam, či nenavarím tú našu kyslú polievku kapustovú a nevezmem, lebo sa na ňu teším, že si ju v piatok uvarím na obed a ľúto mi jej bude nechať ju doma 😀

janka1874
autor
10. jún 2009

no neviem ako to je s tým žitným ale v rádiu o tom hovorili ráno a možno práve preto to natočili že zatiaľ ani obvinený nebol a po takom dlhom čase
veď uvidíme
boc a už len jeden bod mi treba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zrzulka
10. jún 2009

Boc to vazne vsetko beries ci si robis srandu? to budete mat potom tusim solo program🙂))
my neberieme nic take. Aj ked korcule. hmmmmmmmmm Odkedy mame malu tak sme boli tusim 2 krat len. zeby sme ich oprasili? Ale zase kde by sme nechali Misku? Chystame sa niekedy tak ist ze zoberieme so sebou aj babku nech sa poprechadza s malou kym sa my pokorculujeme na hradzi

bocmanka
10. jún 2009

🙂 noooo, alinka.... ty si káder...a podelíš sa s nami s polievkou?
ja beriem oravské korbáčiky na oravu 😀 😀 😀 mám ich od svokry plný mraziak...xixixixix
v piatok si urobíme spoločnú párty, čo?...každý vyloží čo má...klobásy, pol špajze a tak
teda my plánujeme večeru v reštike a potom ak sa ešte večer spráskame, tak sa pritom môžme aj napráskať

ajula25
10. jún 2009
zrzulka
10. jún 2009

ja som tiez rozmyslala ze nieco navarim na veceru ked prideme ale bojim sa nech sa mi to nepovylieva cestou alebo neskazi. No ved este uvidime. my ked sa najeme na obed tak na veceru nam staci nejaky lahky salat s pecivom....

bocmanka
10. jún 2009

🙂 zrzul, to by som mojich chlapov ani nenahovorila, aby šli, oni sú kozorožci všetci traja a to pánboh zavaruj, ak sa nemôžu hýbať...
takže oni musia mať adrenalín či chcem či nechcem..takže je to vážne....že berieme..
aj telinkin mužík je vášnivý cyklista, tak aj on berie bike

zrzulka
10. jún 2009

Joj a zabudla som pivo nesmie chybat🙂Hlavne muzovi.

tinyleaf
10. jún 2009

baby tak ja uz par dni skusam tu palakaciu metodu, zlepsenie je akurat v tom ze v noci prestane plakat asi po 10 minutach, kd uz som pri nom minimalne 3 krat po sebe. Ale aj tak sa budi kazde 2 hodiny, neprespi celu noc. Aj teraz uz som bola 2krat v izbe, lebo akonahle vujdem z izby, spusti krik. Neviem dokedy to mam este skusat, aj tak ho na stretku nemozem nechat vrieskat, ved by pobudil celu Severku ☹

zrzulka
10. jún 2009

Joj tiny to mi je luto ze sa takto trapite. V tomto ti neporadim. my zo spanim nemame problemy. Miska prespi celu noc. Akurat niekedy sa prebudi zaplace ale ked si ju pritulime tak spi dalej.... na plakaciu metodu by som nemala asi nervy, v tomto ta obdivujem. ja by som sa na to asi nedala.

bocmanka
10. jún 2009

😉 tiny u nás je to isté...
občas spí celkom fajn, to akože sa zobudí tak 2x do polnoci, inokedy to isté..
aj teraz napr. reveeeeeeee....pohladkám, chcem odísť a plače...
a stále dokola

tinyleaf
10. jún 2009

zrzulka, ja by som to tiez este asi neriesila, keby sme necakali malu. Ale mat 2 deti v izbe, to nechcem, aj by sa navzajom budili. Maly by v pohode zaspal, keby spal s nami prituleny v posteli ako doteraz, ale to sa neda donekonecna, v noci ma dost kopal, vykladal si na mna nohy a vytlacal na kraj. Tak teraz spi sice v postielke, ale vo svojej izbe. No a zazrak, uz je ticho 🙂 Radsej ho ani nejdem pozriet, urcite by bol hned hore.

bocmanka
10. jún 2009

😉 aj romy zvykne zaplakať, a dnes jej fakt ide, som vybrala iba žehličku, ďalej som sa nedostala...každý večer si hovorím, kedy už to dieťa začne normálne spať?????????????????????????????????????????

alinka76
10. jún 2009

no ja som proti takýmto drastickým metodam osobne, revacia metóda. som za vzťahovú, vydržať s dieťaťom keď to potrebuje aj celú noc. samozrejme najprv zaspí vo svojej posteli a až keď sa preberie a nezaspí nazad, tak si ho vezmem. a nedá sa ti prisunúť aspoň postieľku k tvojej, keď kvôli tehotenstvu nemôžeš malého mať pri sebe?

tinyleaf
10. jún 2009

alinka, na nasej postielke sa neda spustit ta bocnica, je tam napevno, takze by nemalo vyznam ju prisuvat k posteli. Ja som chcela dat maleho do vlastnej izby, lebo maminy co to urobili, napriklad zucha a lenka, mi povedali ze odvtedy im deti ovela lepsie spia. No ved ja to hadam vydrzim, je pravda ze je to trochu lepsie ako prve dva dni, vtedy som k malemu chodila 3 hodiny v kuse, kym stichol. Teraz to bola tak tristvrthodinka.

alinka76
10. jún 2009

ja si pamätám na dcéru, že tiež ani za svet vo svojej nechcela byť, revala a revala a keď som sa chcela vyspať, tak som ju nechala pri sebe, keď už vedela preliezať posteľ, tak si už sama vyšla a prišla ku mne 😉 a potom zo dňa na deň to prešlo a bolo dobre. 😉 so synom sa už tak netýram, zvykli sme si, že spí medzi nami ako kaktus 😀

telinka
10. jún 2009

tiny...drzim palce aby to vyslo ked sa uz tolko trapite...ja mam postielku pri posteli a peta spi v nej , jej staci len ze ju chytim za ruku , ani nemusi spat s nami a bocnicu ani neplanujem odmontovat...myslim ze to ide tazsie lebo je matko uz velky ...zrejme s malymi detmi to je jednoduchsie...myslim tak okolo pol roka , ale to su len moje dohady

bocmanka
10. jún 2009

🙂 tiny , tak super...
http://www.eschola.cz/lektori.php
tak toto je škola , ktorú má v čechách môj švagor...ten prvý v poradí

zrzulka
10. jún 2009

Tiny chapem. Ty si v inej situacii. tiez praktizujeme vztahovu vychovu a myslim ze to aka Miska je . Ved vies kludna a tak tak to je aj tym. Ono maly to vyriesi sam uvidis. len treba vydrzat. ja som sa strasne bala toho ze ked prestanem kojit ze ake to bude so zaspavanim ale uplna pohodicka. ona mi totiz zaspavala na cicke. A aj v noci som ju tak uspavala. Ale uz od roka mi prespi celu noc. rano sa budi okolo 8. V tomto je uplne idealna. odstavila sa sama, no ale zaspavat musime s nou. Ale nam to nevadi. lahneme si ku nej alebo ju pohupeme na rukach a spi. Drzim palce nech to zvladnete obaja🙂))

zucha
10. jún 2009

sa tu bavite o zaspavani. Ja by som to nenazvala plakacou metodou. To je o tom, aby dieta pochopilo, ze aj ked nie ste s nim v izbe, tak ste tam pre neho niekde nablizku. Kto to cital, tak vie, ze je presne urceny scenar, ako casto chodit k dietatku, ked place a ako ho uistit, ze je vsetko v poriadku. U druhej to robim uplne od narodenia. Teraz ju uz naozaj len ulozim do postielky po kupani a papani a ona zaspi. Ked mrnkne, samozrejme dam dudlik, pohladim po licku a zas odidem. Ziadne nosenie na rukach, zaspavanie na prse a cicikanie. Len pevne dufam, ze nam to takto ostane stale

bocmanka
10. jún 2009

😵 dobre si to zucha napísala...
skúsila som podľa vašich rád....
a spinkáme...
potichu som prišla, pohladkala...ale tak to robím stále, ale dnes to zafungovalo..

alinka76
10. jún 2009

jaj no zaspávanie to je iné, to aj my sa uspávame tak, že musím pri ňom ležať. mal obdobia, keď zaspával sám, ale to možno tak týždeň. možno je to tým, že vlastne keď sa kojil na noc, tak pritom zaspal, tak to tak asi berie, že som tam pri ňom. a potom spinká a je ok. mával obdobia, keď sa budil, ale teraz spí tak do 3-tej a vtedy ho preberie, že sa vypýta ku nám. a tie 3 hodky s ním vydržím 😀