Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

telinka
17. máj 2009

pekne fotecky zo stretka...ta sendy ma vlasov na rozdavanie 🙂

bocmanka
17. máj 2009

🙂 abbi, aj bocmani z martina sa pripájajú..ku gratulácii, my máme tento týždeň 20výročie odkedy sa poznáme, tak mi potom poraď aké prekvapko mu pripraviť...
csi......ešte raz daj ten link na ten darček pre svokra, možno niečo podobné vymyslím pre môjho drahého...
telinka....tak ja mám dosť o polnoci, nieto ešte do pol tretej nadránom..uf, na to sa už necítim, ale zase keď je dobrá partia,tak prečo nieeeeeee????
🙂 moj chlapi šli napešo na martinské hole, ja som mala včera večer strašnúú krízu, že som tučná, že sa do ničoho nemestím, že som furt len okolo detí a žiadny prime-time čas pre seba..no hrôza...
manželík mal ísť ráno o siedmej na bicykel, na svoju trojhodinovku a ja som mu to prekazila, som nevládala vstať z postele, tak ma bez reptania nechcal spať až do deviatej a sám sa staral o deti...
teraz šiel s chlapcami peši na martinské hole, romy mi spí a ja som práve dopiekla koláčiky, z toho vaľkaného lístkového cesta čo už dostať hotové, dala som tam tvaroh a jabĺčka tak snáď sa to bude dať jesť...
do rúry som šupla grilovať odkostené stehienka, a zoberiem to všetko sebou na chatu k známym, kde sa máme všetci stretnúť...
tak držte palce, nech naveky zaženiem čierne myšlienky, ale fakt so zo všetkého už takáááááá unavenáááááá...
😒 juj romy už plače, tak idem..
peknú nedeľu....

janka1874
autor
17. máj 2009

Ahojte
tak abbi nech Vám to aj naďalej funguje gratulujeme už aj k terajšiemu výkonu 😀 😀 😀

ja som si konečne sadla od rána lietam po kuchyni a podobne už mám dosť a to ešte chceme ísť s malou vonku no večer asi zas len odpadnem ako včera

centik taká som zúfalá z toho foťáku (vieš že sme ho čiastočne zdemolovali na svadbe) že ho v poslednej dobe ani moc nenosím síce včera som ho chcela brať kôli ostatným detičkám no zabudla som ešte že mali kočky

centik
17. máj 2009

Ajul diky za opytanie, Bibi je v pohode, akurat ze mi nic neje okrem mlieka uz asi 3 dni a babka? tak ta je optimisticky naladena, a mysli si ze uz sa buduci tyzden postavi na nohy 🙂

Boc 🙂 ja som tiez dnes grilovala v trube, akurat sa mi zda ze to masa sa tam akosi dost vysusi oproti normalnemu grilu

simka9122008
17. máj 2009

Baby kde ste všetky, vonku? 😲 ja tiež čakám kedy slečna vstane a fičíme von

telinka
17. máj 2009

boc.....no dufam ze depka na cerstvom vzduchu zmizla 😉

dam vam typ na obedik.....som si dnes "pošmákla"....volam to kastrolove raznici....vzniklo to tak ze som napichovala klasicke raznici , co ma teda vobec nebavilo , tak som sa na to vykaslala a vsetko som to dala do hrnca podliala vodou a supla do rury a je to ovela lepsie ako to na spajdlach 😉 takze masko , vela cibule , paprika , slaninka , klobasa , parok - no co doma mate , podavam k tomu tarhonu , baby si na to daju kecup alebo tatarku a je to 😎

simka9122008
17. máj 2009

Hmmm, Teli dobrý typ, určite vyskúšam

veja79
17. máj 2009

Čaute kočky, prosím o pomoc - ak niektorá chodíte do kauflandu kúpte mi prosím sadu 18 tanierov za 9,99€ teraz je tak v akcii. Teda rovno dve. Tak som sa na ne tešila až som sa dotešila lebo NR, SA, GA ani Sereď ju už nemá tak keby náhodou veeeeeľmi by ste mi pomohli.
No a my sa stále trápime s exémom - najnovšie dr. povedala, že to bude mykóza a dala iný krémik ale ten mu na to robí zle má to omnoho horšie ako predtým a stále sa to rozlieza - svrbí ho to a fenistil nezaberá - no chúďa moje zajtra ideme zas k dr. nech to nejak rieši lebo od februára mal už 3* hormonálne maste a po vysadení to týždňa znovu des.
Ale my sa inak máme fajn - konečne dokončujeme dvor altán a Palimu domček so šmýklavkou tak máme radosť všetci traja- teda tatino o trošku menšiu lebo to robíme všetko svojpomocne my dvaja 😅
A ozaj gratulujem všetkým tehulkám- ja si na ďalšie tehu ešte netrúfam - nejak to nezvládam niekedy ani s Palim a to si myslím že je dobré dieťa 😉

csikike
17. máj 2009

veji, ja mam kaufland hned oproti domu, tak budem sondovat, pripadne mi posli tvoje cislo do IP a zavolam ti predtym ak by to mali ci si uz nezohnala

simka9122008
17. máj 2009

Baby aj mojej malej vyšli také ako potničky, no najviac jej to víde keď sme vonku, neviem či to má od slnka, či od prachu ako alergia, lebo vždy na noc jej to zmizne

simka9122008
17. máj 2009

Jéj zucha tu je malá zlatunkáááááááá
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zucha
17. máj 2009

simi, ze zlatunka 😕 Sa musim vzdy smiat, ked vidim tu fotku 😀 😀 😀 Co sa tyka tych potniciek, nam lekarka povedala, ze to mam potriet sudokremom, ak to nie je cervene a zapalene a ak ano, tak takym tekutym pudrom. A super to pomaha

simka9122008
17. máj 2009

Ja jej dávam fenistil, no budem musieť volať zajtra dokinu čo jej nato dať

janka1874
autor
17. máj 2009

Ahojte ako vidím tak tu je riadne prázdno
dnes sme teda riadne zničili Sendy chúďa ani poobede nespala lebo stále bolo okolo nej rušno ale boli sme aj na majálese a normálne som sa musela smiať ako úžasne zlato tancovala som z nej odpadávala a aká bola špinavá tak to ste ešte nevideli ako cigánske dieťa 😀 😀 😀 😀 ale aspoň ústa a rúčky som sa snažila nech sú čisté
ešte počkám na fotky od ajuly a potom popridávam (mimochodom dnes sme urobili 100fotiek asi nie sme celkom normálny) 😀 😀 😀 😀

simka9122008
17. máj 2009

Jani a to kde ste boli na majálese?

janka1874
autor
17. máj 2009

na KVP ja som o tom ani nevedela ale tam sme boli u jedných kamošov čo majú tak isto starého chlapčeka no riadne sa vyšantili aj keď dlho sme tam neboli lebo už bolo veľa hodín

simka9122008
17. máj 2009

Ahaaaaaaaaaaaaa, tak vám bolo hej

zucha
17. máj 2009

simi a teba nezavolali? ☹

janka1874
autor
17. máj 2009

no veru sa riadne vyšantila dnes 😀

žienky neviete môžem už malej dávať namiesto sunáru polotučné mlieko (1,5%)? nejako sa neviem rozhodnúť lebo jej aj to chutí zaujíma ma preto Váš názor
ďakujem

zucha
17. máj 2009

jani, nam lekarka hovorila, ze do dvoch rokov mame pouzivat UM a na varenie plnotucne a od dvoch rokov uz na vsetko polotucne. Ale kazda lekarka hovori inak a zavisi to aj od toho, ako sa vyskytuju alergie vo vasej rodine

janka1874
autor
17. máj 2009

zucha ďakujem ale práveže u nás nie sme nikto na nič alergický a zatiaľ ani malá nemala na nič alergiu 🙂

simka9122008
17. máj 2009

Aj nám tak radila dokina ako hovorí Zucha, ja počkám ešte do 2 roku

telinka
17. máj 2009

ja tiez budem davat sunar min. do 2 rokov , mozno aj dlhsie , lebo sa moze stat ze ked zacnes davat kravske moze dieta postupne odmietat , ale samozrejme ze nemusi....mne sa to pri miske stalo ,tak sa neponahlam 🙂

zucha
17. máj 2009

ani u nas nie su alergici, ale tiez radsej pockam. Ono totiz neskor sa moze vdaka unahleniu objavit alergia na bielkovinu kravskeho mlieka a to by som nerada.

glorita
17. máj 2009

jani mne zas moja dokyna hovorila,ze uz kludne mozem davat kravske,a to hned po roku tusim.No ja sa ho nejako stale branim,neviem,ved Sendy Ti uz nechce ziadne UM?co by som ja za to dala,keby mi chcel.LEn problem ja mam zasa ten,ze ci Leovi stacia len jogurty,hm?no priznavam,ze som sa na to vykaslala,po tolkych neuspechoch a uz mu ani nenukam,a asi by som mala,ale mna to uz nebavi,kedze rapdne odmietla denodenne......

glorita
17. máj 2009

inak fakt je v jogurtoch inak spracovana ta bilekovina ako v mlieku?

zucha
17. máj 2009

glor, neviem, ako je spracovana bielkovina, ale je tam zasadny rozdiel, lebo tam je ta jogurtova kultura a to je uz nieco ine zrejme. Ale tazko povedat. Ana jogurty velmi zboznuje. Moze byt akokolvek prejedena, ale keby som jej ponukla ese jogurt, tak ho urcite neodmietne. Preto nechcem nic unahlit, lebo ak by ziskala alergiu, neviem, ako by som jej povedala, ze jogurty nesmie. Ked ideme desiatovat a ja jej poviem, ze ideme jest, tak uz sama krici "jogurt" a bezi do kuchyne k stolu

janka1874
autor
17. máj 2009

no žienky tak neviem
glorita mne uz UM vypije len sunár iné nechce ale z toho mala stále takú riedku stolicu a teraz má normálnu tuhú ale neviem čo robiť no uvidím
a mne dr. vravela že ak nechce mlieko a dávam jej jogurty a syr a mliečne kaše tak to stačí aspoň tak povedala mne dr.

glorita
17. máj 2009

jani no aj mne moja povedala,ze to staci,len ja mam taky pocit,ze pije malo tekutin vseobecne,lebo deticky co piju mlieko,piku este aj cistu vodicku a my len tu cistu....

zucha,no presne,aj leo krici,ze guuuuuu,to ako jogurt,davam len cistu aktiviu zvacsa,semtam zvolensky smotanovy,ale uz som mu 2 x dala to jogurtove mliecko probio tusim od raja,to sa uz moze,hm?

zucha
17. máj 2009

aj ja uz z casu na cas davam jog. mlieko. Zvacsa,ked som ho pila ja, tak ona zobronila a dopila a v poslednej dobe jej aj kupim vlastne a davam jej ho cez slamku,ked sme niekde vonku. Lebo ked to nedopije, zavriem ho a moze dopit neskor.
Aktiviu som vyhradne davala do roka a teraz uz aj akekolvek ine. ale nizkotucne este nie.