Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

glorita
24. sep 2009

ajul,neskusala si nejake probiaticke kvapky?najmapo dobratu ATB sa odporucaju,a fat ze zaberaju 😵 reda aspon si myslim ze ano,kedze Leo je casto vkolektive aj chorych deticiek(asi ako vsetky deticky napr.na ihrisku) a odkedy ich mame musim povedat ze ani nekalse,ani nesopli..Ja mu konretne davam bio gaiu.

bocmanka
24. sep 2009

😵 aj ja len na skok...pekný večer a dobrú noc krajčírky...

martinaj
25. sep 2009

dobre ranko 🙂 zasielam vam srdecny pozdrav z Bojnic 😎

janka1874
autor
25. sep 2009

dobré ránko
martinaj užtie sí víkend
juj aj ja by som chcela vedieť niečo také užitočné ako je šitie aspoň postelné prádlo by som mohla zvládnuť no pri dvoch deťoch neviem neviem 😀 😀 😀 😀

abetka
25. sep 2009

ahojte . Sme boli na druhej strane 😲 😕
Martinaj- krasny vikend a uzite si to 😵

abbi
25. sep 2009

Marti uzite si to tam 😉 😉

baby ja som sa prave dostala k stranke mojej byvalej spoluziacky a kamaratky, hrozne co musela prezit. http://alexko.szm.sk/ pozrite si to. Clovek si uvedomi, ake velke stastie mame, ze mame krasne zdrave deti a pozname ten pocit, ked nam nase dieta povie "mami" 😵 😵

janka1874
autor
25. sep 2009

abbi to musím počkať kým dám malú spať tak dlho nemôžem sedieť pri pc a čítať 😀

zrzulka
25. sep 2009

Co sa nam dnes stalo:((((
Som sla len na WC a mala mi rozbila flasku od vyzivy. Ale ani som nepocula ranu nic. Len taky kus za z tej flase odlupil. Pridem a ona cela od krvi, na zemi, tricko, nohavice vsetko. Scena ako z hororu. Som skoro odpadla. tak som ju hned zobrala do kupelne jej to umyt, pritlacila som na to kus kuchynskej utierky a stale to krvacalo ako dive. No zazili ste uz nieco take hrozne?:(((((((((((((((((
Asi 10 minut to krvacalo. Potom som to vydezinfikovala a prelepila rychloobvazom. Samozrejme mala ho na rukemat nechce. Pripad za 100. Som sa bala ze mi vykrvaca. taketo soky hned zrana🙂)) tie nase deti su hrozne mile🙂)))

zrzulka
25. sep 2009

Abbi to hej. ja sa stretavam s podobnymi pribehami casto. je toho vela, clovek by neveril.....
Ale ved vies ako to v zivote chodi clovek si zacne veci vazit az ked ich strati. To sme my ludia....

silvika
25. sep 2009

zrzul no ja som sa prestrasila aj z toho co som si od teba precitala

zrzulka
25. sep 2009

Silvi ved ja som nechcela vystrasit 🙂)) No ale bolo to strasne. Hlavne ked som s nou este musela bojovat lebo krv jej kvapkala z tej rany a ona mi nechcela ukazat ruku...🙂))Viem ze muz sa raz takto porezal pri holeni a to iste. Aj polhodku mu to krvacalo.

No co robite vy v takychto pripadoch? nech sa poucim do buducnosti.

janka1874
autor
25. sep 2009

zrzulka my sme ešte taký prípad nemali ale ja už v poslednej dobe asi nič nezvládam tak vôbec neviem čo by som robila namiesto toho aby sme so Sendy napredovali tak nie opäť sa začala pocikávať na zem a fakt neviem prečo ja už som zúfalá všetko čo už pekne robila zrazu nechce ☹ ☹ ☹

janka1874
autor
25. sep 2009

no nič idem robiť niečo užitočné
majte sa

abbi
25. sep 2009

Zrzul, ty si toho musela vidiet dost z blizka ☹ ja viem,
som rada, ze Miska je OK... clovek ani nevie co sa moze kedy stat.

U nas v rodine, sa zatial vdaka Bohu nic nestalo, chalani ani nemali nic zlomene, ani ziadne zasivanie.. iba s Natankom som bola v nemocnici, aj to iba na kratko.. som velmi stastna zena 😉 😉 a VDACNA 😵

janka1874
autor
25. sep 2009

ja to radšej čítať ani neidem teraz by som to asi nezvládla nejako na mňa všetko naraz dolieha a už nevládzem zo všetkým a taktiež všetkými bojovať
ja som tiež v´dačná že Sendy je zdravá aby to niekto zle nepochopil len už nevládzem opakovať stále to isté dookola asi niekde robím chybu len neviem kde 😒 ☹ 😢

zrzulka
25. sep 2009

Jani , si teraz citliva aj tie rodinne rozbroje, netrap sa, ved to by bolo vela aj na kona s cim musis teraz zapasit. Chapeme!!!!

Abbi ja to tak tragicky zase neberiem, kazdy ma taky kriz aky unesie. ja som tiez stastna aj ked sa to mozno mnohym nemusi zdat. Kazdy si mysli ze ked niekto ma dieta s postihom ze musi sa zahrabat niekde pod zem a nekomunikovat s okolim. ja sa snazim skor o opak. Michaelu nikdy nebudem skryvat pred svetom. nastastie sme sa este nikdy s negativnym postojom u ludi nestretli. , isti ludia sa mi zacali vyhybat to ano, zuzil sa zoznam mojich priatelov ale ja si vzdy pomyslim svoje. Neriesim. Nastastie mame okolo seba ludi ktori nas beru a tesia sa spolu s nami. Skutocnych priatelov🙂)) To mi staci🙂))
A naozaj netreba mysliet na zle veci. Stat sa moze hocico... dnes, zajtra, o rok, o dva.... o 20🙂

janka1874
autor
25. sep 2009

zrzulka tak taký prístup k životu sa mi páči máš môj obdiv ako to všetko zvládaš

abbi
25. sep 2009

jasne Zrzul 😉 😉 a to ze Miska je OK.. som myslela na dnesny zazitok 😉 😉
zrzul si silna zena a dobrym prikladom pre mnohych 😉 😉

lucia79
25. sep 2009

lenka s manželom majú aj môj obdiv, akí sú to silní a šťastní ľudia a vedia vytvoriť harmonickú rodinu.

ten alexov príbeh som si letmo prečítala, nedokážem čítať všetky riadky, je tak podobný môjmu, ale moje utrpenie skončilo vďakabohu skôr.

zrzulka
25. sep 2009

Ale kocky prestante. Je vela takych zien ako ja🙂)) nie som nicim vynimocna. Som presne taka ista ako vy. Ved aj vy by ste to spravili pre svoje deti🙂))
Ale chapem ako to myslite je mnoho ovela tazsich pripadov. Pisem si z mnohymi maminami a pre mna su zase vzorom oni. Zo zaciatlku som si tiez povedala chudatko Miska, take male nevinne dieta a taky osud:(((Tak som sa nejako utapala v ziali az som prestavala zit,manzelstvo v troskach, rodinne hadky na dennom poriadku,vycitky, obvinovanie....az sa mi to zle pise, nevedela som prekonat to ze ake to bude ze ona nebude nikdy pocut, chodit:((( Ale ked som sa rozpravala prave s tymito maminami a porozpravali svoj pribeh tak som uz prestala takto rozmyslat.Velmi mi pomohli prave tieto maminy. my mame stastie lebo Michaela je tvrdohlavec po mne. A niekedy byt tvrdohlavy nie je zla vlastnost. nasa pedina nam naposledy povedala ze ona toho so svojou tvrdohlavostou este v zivote dokaze, ale aj keby nepovedala ja to viem... je velmi sikovna.A ma super povahu.

Idem budit, odchadzame do ba. to zas bude cesta busom... Uz to nie je to pokojne dieta ktore obsedi. Musi byt neustale v pohybe. 🙂)))))))) zazitok takto cestovat....

zrzulka
25. sep 2009

Luci vidis ja by som nevedela prekonat to co si zazila ty ci Alexkova mamina. tiez som to cele nedocitala... nemohla som. ja som strasne vztahovacna, uz by som to hned na seba brala a rozmyslala o tom co aj tak zmenit nemozem....
... je to tazke ale je to za nami a vsetko krasne pred nami. Prec s pochmurnymi myslienkami, niekedy staci zmenit len uhol pohladu, inak sa na vec pozerat....

tinyleaf
25. sep 2009

ja obdivujem vsetky maminy a rodiny, ktore stratia dieta a po case dokazu opat ako tak vyrovnane zit. Ten pribeh som si precitala cely a veru som si aj poplakala. Som vdacna ze mam dve zdrave deti.

janka1874
autor
25. sep 2009

ja si ho prečítam až po pôrode pre istotu teraz by to bolo pre mňa dosť stresujúce a stresov mám aj tak už dosť

abbi
25. sep 2009

baby praveze ten koniec je velmi zaujimavy.. pise tam o tom ako ju to posilnilo, ako sa rozhodla prave pre Alexika byt statocnou, ako vedela, ze bud ju to zmeni k horsiemu, alebo k lepsiemu a ona sa rozhodla pre to lepsie. to je uzasne na tom pribehu, nie ta bolest. ta je hrozna :(
Tiny presne o tom je ten pribeh, aby bol clovek vdacny za zdrave deti, za to co ma a nie to co nema 😉
ja si to musim pravidelne pripominat, lebo niekedy mam tendenciu vidiet veci horsie nez su 😒

bocmanka
25. sep 2009

☹ no príbeh, teeeeeeeeda, nechcela by som to zažiť...
uf...
martinaj pekný víkend 🙂

simka9122008
25. sep 2009

Ahojte žienky, no konečne mám trochu času sem nakuknúť, tak vás idem dočítať, posledné dni mám dosť pestré, aj včera večer som skoro odpadla do postele 😝

janka1874
autor
25. sep 2009

no abbi tak ja tie tendencie teraz mám na plnej čiare asi všetko už vidím čierne

ajula25
25. sep 2009

ahojte
ach jáj. Ťažké čítanie....takýmto maminám patrí môj obdiv!

ja som sa dnes tak udrela do rúry, že mi to prerezalo nohavice aj nohu. No riadnu jazvu budem mať a aj to bolí. Tak aspoň Miška nie je sama s porezaním. 🙄 Moja. A plakala veľmi?
No budem mať pamiatku na 10. výročie našej svadby. 😝

ajula25
25. sep 2009

niekedy máme každá tendenciu brať veci z tej horšej stránky a vidieť aj to čo nie je. Niekedy mám pocit, že som absolútne neschopná matka a obviňujem sa. Každý máme horšie a lepšie dni, ale tie najhoršie sme nezažili. A pevne verím, že ani nezažijeme.

ajula25
25. sep 2009

Tak idem ja ďalej pracovať na torte s lebkou 😀

čaute sa zatial 😉