Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

telinka
24. nov 2009

ja som aj skusala vselijake ine , ale vzdy som sa vratila k tymto....nam proste najviac chutia 🙂
1,2kg hl. muky obycajnej T650
1/2kg ml. cukru
1 smetol alebo hera alebo pod.
5vajec
2dl riedkeho medu
1 čl sody bicarbony
1 bal. pernikoveho korenia
ale je ich velaaaaaaaaa , stac z 1/2 davky
piect na 180 st tak 8-10min

bocmanka
24. nov 2009

🙂 mám zapísanéééé teli...

pozdrav moju polovičku 😀

telinka
24. nov 2009

ok odovzdaaaaam 😀 😀 😀

huleni
24. nov 2009

tak receptik si pisem aj ja:o)))
no baby moje dufam je to len obdobie lebo ak ma byt takato tak skoncim na psychiatrii coskoro..normalne rozmyslam kde robim chybu..mam pocit ze vo vsetkom ked je takato:o/

silvika
24. nov 2009

huleni asi si nemusis robit starosti moja svokrusa sa udajne tak vzdorovala az stracala vedomie, tak ja cakam asi uplne vsetko

huleni
24. nov 2009

silvi ani nehovor...mne ti uz aj tato faza celkom postacuje 😒

ivana26
24. nov 2009

teda huleni, to poznam, adam vie tiez hodit riadne divadlo 😅
teli dik za receptik, aj ja som si zapisala 😉
dnes sme mali nadherne slnecne horuce pocasie, vobec sa mi nezda ze je koniec novembra a ze nase deturence uz budu mat 2 rocky, tak to zbehlo. hrozne, aki su uz velki 🙂

martinaj
24. nov 2009

no tak hlasim, ze mala sa poobede zobudila s teplotou 38,4°C.... 😠 hotova parada, sestra ma vo stvrtok promocie, tak to vobec nevidim ruzovo....
teli aj ja mam recept zapisany, snad sa podari... ja mam na medovniky smolu 😀

janka1874
autor
24. nov 2009

ahojte
no receptík som si opísala aj ja ale tie čo sme robili minulý rok boli tiež hneď dobré a nemuseli stáť no nič nepokazíme ak budeme mať ešte jeden receptík

boc a na hotinu bude predjedlo obložená misa, polievka fahna hovädzia no a potom krabí šalát, zemiakový šalát, rezne a mäsko zapečené v rúre no a samozrejme zákusky a podobné hovadinky 😀 😀 😀

huleni dobrý vzdor fakt neviem čo by som ja robila

janka1874
autor
24. nov 2009

tak Medovníky od Telinky (doslovne tak v receptíry napísané) 😀 😀 😀
ďakujeme

janka1874
autor
24. nov 2009

juj zrzulka na tému vigantol som mala minule debatu z dr. tak mne vravela že do 2 rokov 2 kvapky do mlieka dávať ale aj to vravela že kľudne mám dávať aj ďalej lebo tiež spomenula že sú krajiny kde to dávajú až do puberty a podľa jej názoru nič nepokazím ak to bude brať aj dlhšie lebo vitamín D len tak nemá v jedle a podobne takže ja plánujem pokračovať ak nezabudnem a Sendy je naučená na to tak nemáme probém

martinaj
24. nov 2009

my vigantol uz velmi dlho nedavame..... 😕

janka1874
autor
24. nov 2009

no my sme sa práve o tom bavili z dr. lebo viki dávala kanavit totiž už ho dávajú na poradni aby nemusela mamina doma a mali s tým zlé skúsenosti tak ho dávajú oni ale o vigantole sme mali debatu že to len u nás sa šetrí na takých veciach my sme ho dávali do roka a pól veľmi poctivo cez leto ani moc nie vtedy ho vraj až tak netreba lebo vitamín D dodáva aj slniečko ale už zas dávame každý večer poctivo a teraz už máme dve adpetky tak nie je problém

ivana26
24. nov 2009

my sme vigantol davali len do roka

janka1874
autor
24. nov 2009

juj skoro sme padli na druhú stranu

simka9122008
24. nov 2009

Ahojte, tak ja som od obeda behala po meste, popozerala som si darčeky asi aké kúpim, tak mám nejaké vytypované a potom som sa bola s malým strihať, trochu sme si spolu sadli do aidy, joj super bolo, no dosť ma to aj unavilo tie behačky 😝
Ani mi už vigantol nedávame

simka9122008
24. nov 2009

Kočky ináč už presne o mesiac sú vianoce, neuveriteľne to zbehlo 😲

aadula
24. nov 2009

ahojte

bzučko, tiež vás to takto laplo? hádam tie teploty malému čím skôr prejdú..a Barborka to nemôže mať zo školy...? nemali moc písomiek teraz? pre deti sú to stresy...

telinka, tiež som si odpísala...vyskúšame... 🙂 až 2 deci medu tam ide? dobre som to prečítala? našťastie medu máme dosť..ocino je včelár 😀

luculka
24. nov 2009

tak medovniky od telinky,,,aj u nas zapisane,,, 😵

huleni som sa tu smiala,,,ako by si o nasej Natus pisala,,,tiez ju to sem tam takto chiti,,,a tiez mam vydz na mala,,,s placom...najhorsie je to vonku,,,snazis sa zostat kludná,,,akoze v pohode,,,,vobec mi to nevadi 😀

uz mame doma kuchynku....samozrejme som ju uz v pivnici poskladala,,,, 😵

teli pridala som na FB,,bambulkovu capicku,,,, 😵 😵

telinka
24. nov 2009

ano adulka dobre si precitala sak medovniky nech su medove 😀 vidis a my uz doma nemame ani kvapku medu , keby ste boli blizsie hned by som kupila...

martina vyskusaj mne sa zatial vzdy podarili a to ich pecieme dobrych 20 rokov ,ja ich ani vajickom nepotieram , len tak upeciem na papieri na pecenie...ta som specialne zvedava ci sa ti vydaria 😉

luculka
24. nov 2009

teli no co si nepovedala skorej my sme predavali med od svagra...ale uz nieje 😒

bocmanka
24. nov 2009

🙂 teli to čo si včera nepovedala o mede?..čoooooo??????
by som ti zabalila pravý oravský a poslala po peťovi... 😵

ja som zase riadila, a zase všetci skončili u nás...
suseda prišla kuknúť, či dobre napísali úlohy, druhá doniesla pizzu čo práve upiekla
a tak tu boli zase tri mamy a fľaša červeného a 7 detí...

tak tu sa dvere nezavrúúúú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

telinka
24. nov 2009

no pjekne... keby som vedela tak pisem jak zerava 😒

bocmanka
24. nov 2009

🙂 tak nabudúce,med máme v pivnici... 😀

luculka
24. nov 2009

boc no aspon sa nenudis,,,, 🙂 🙂

janka1874
autor
24. nov 2009

boc aspoň máš veselo ja som akurát minule o tom uvažovala že tu v tomto bloku kde bývame mám susedov samú geriatriu no čo narobím žiedna kamoška na obzore

janka1874
autor
24. nov 2009

žienky ak chcete kunite fotky dnes som nejaké pridala lebo asi zajtra ráno zmažem albumy a viac už tu pridávať nebudem

telinka
24. nov 2009

kerasny buclacik je vikinka ...vyzera ako 3mesacna 😵

luculka
24. nov 2009

jani krááásna je mala,,,, 🙂

janka1874
autor
25. nov 2009

Dobré ránko
najskôr všetko naj naj naj Katkám k meninám 😀 😀 😀
u nás sa naďalej soplíkuje už mi to ide na nervy tak trochu ale horšie je že sa už aj ja pridávamk soplíkujúcemu babincu 😀
veru telinka mne samej pripadá ako keby mala už 2 mesiace už aj hlávku si drží sama