Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

ajula25
25. nov 2009

jani ale ak si v súkromí nastavíš, že prezerať si to môžu iba priatelia, nebude to tak fungovať? teda neviem, ale je tam viac volieb a aj taká, že iba priatelia. skús to pozrieť a ponastavuj tak... 🙂

janka1874
autor
25. nov 2009

no ajula pokiaľ to nemajú ako poslednú hodinu tak to asi nebude až také zlé

normálne sa neviem rozhodnúť či sa dnes trepať s nimi trošku vonku kukučkuje slniečko

lenka85
25. nov 2009

jani mylsim, ze lucia mala pravdu, ze si to potom mozu pozerat priatelia tvojich priatelov... niekto ta musel poriadne napalit teda, co?

zrzulka
25. nov 2009

co sa tyka FB ked si to bloknes ze mozu pozerat len kamosi tak aj ked nejaky z tvojich kamosov okomentuje tak kamosi tych kamosov to vidiet nebudu. mame so segrou odskusane🙂))))))))) Tiez som mala z toho obavy aby nemohol kde kto prezerat fotky malej lebo v podstate tu na MK uz ani velmi nedavam a tiez rozmyslam ze ich vymazem ale kedze napriklad moja mama sa rada chvali kolegyniam svojou vnuckou tak kvoli nej to tu nechavam.... A zase na Fb si mati medzi priatelov nedam. vsak by o mne vsetko vedela🙂)))))

centik
25. nov 2009

na fb sa to da nastavit, aby to videli len priatelia, ale musis tam dat povolit vidiet iba priatelom, lebo su tam dalsie moznosti napr. priatelia tvojich priatelov...

janka1874
autor
25. nov 2009

žienky ďakujem ste zlaté pozriem a nastavím tak aby dobre bolo

lenka to je dlhdobejšia záležitosť, ale už mi kľakly nervy a povedala som si že stačilo

lucia79
25. nov 2009

keď si nastavíte, že fotky môžu vidieť priatelia vašich priateľov, vtedy ich budú vidieť aj bez toho že by ich niekto komentoval. keď si nastavíte iba priateľov, vtedy stačí aby označili vašu fotku, že sa im páči a už ju budú môcť vidieť ich priatelia.

telinka
25. nov 2009

pomoooooooooooc zase je 15 stupnov 😠 😠 😠 😠 to kde sme???, a ze za mesiac vianoce 😅 😅 😅

silvika
25. nov 2009

innnac fakt sak sa mi vianocne cd zavari a spusti nejake hawajske balalajky ... co taki poprezliekani pani za mikulasov 😝 si nejake klimatizovane kostymy nahodia lebo kieho ... hlavne komari lietaju, muchy bzukocu ... ja mam nejake kvety v pukoch, sak aj trava sa bude musiet snad este kosit.

csikike
25. nov 2009

ahojte, tak u nas sa este spi, rano som stihla gulasovu navarit a s dobrym svedomim, ze bude aj na zajtra, ale maly sa nam trocha rozpapal, takze na zajtra jej moc nebude 😅
silvi, ja sa tu dusim na tvojich hlaskach 😀
no, tiez som zvedava co bude s vianocami, ziadna vianocna atmoska, ved maly uz zase lieta bez ciapky co mu je teplo
a ozi, musim pochvalit, uz vacsinou chodime von bez plienky 😵 , takze este vyriesit noc... ale este musim pockat na nepremokavu plachtu na velku postel a mozeme skusat, jeho treba sokovou terapiou
ked mu dame cez den plienky tak sa pocika do nej, akonahle ma slipky tak sa pyta 🤐
teli dakujem za receptik, bolo to asi nieco take, lebo sa pamatam, ze tam islo veeeeeeeeeela medu
inac aj u nas fici ahoj kikus, teda povie ajoj 😀

silvika
25. nov 2009

a inac ten recept ja mam taky z orechmi aj pomletymi a ide tam menej masla, menej vajec a este viac medu 😉 ale len o poldeci

janka1874
autor
25. nov 2009

silvi dobrá si som sa fajne zasmiala 😀 😀 😀 😀

u nás sa dáva plienka len na spanie a keď sa ide vonku ale to je väčšinou suchá to len ako rezerva lebo kde dať teraz dieťa cikať v akože zime alebo čo toto má byť

csikike
25. nov 2009

silvi, tak hod aj ty do placu recept, ja zacnem piect po krstinach a kym budu vianoce tak stiham aj 5-6 varok... 😀

csikike
25. nov 2009

jani, ze zima, u nas teraz pebehuju detiska v kr. rukavoch, ved teraz mame 16 C

janka1874
autor
25. nov 2009

no csikike neviem ako je kde a vlastne neviem ako teplo je tu lebo sme vonku už dlhšie neboli kedže soplíkujeme a väčšinou vonku prší aj dnes nám tu slnko svietilo takl 15 minút 😀 😀 😀 ale možno je teplo to fakt neviem ale faktom je že na koniec novembra je až moc teplo

silvika
25. nov 2009

my mame plienky den noc, bdely lebo spiaci, aspon nemame dilemy.
recept ale neni su makke a cim dlhsie odpocivaju tym sa tie vone a chute zvyraznuju
500 g hl. muky
1 čajová lyžička sódy bicarbóny
1 čajová lyžtica škorice( ja dávam polievkovu perníkového korenia)
250 g medu
70 g práskového cukru
100 g mletých orechov
100 g tuku
2 vajcia

tak pozeram ze medu nie je tolko ako u teli sak ja mam gramy nem deci. no nech ale aspon netecu a cesto je makuske ani sa moc clovek pri tom nenarobi. cesto davam odlezat do druheho dna do chladnice.

silvika
25. nov 2009

zeny je tu jar, sused uz kosil travu ... o mesiac budu na trhu predavat planty

silvika
25. nov 2009

idem aj ja von, natrem sa opalovacim kremom nech sa neprismuhnem 😝

telinka
25. nov 2009

silv aj brejle nezapomen 😀 😀 😀 😀

janka1874
autor
25. nov 2009

veru veru brejle je dôležité mať pri sebe a nezabudni nejaký vysoký faktor aspoň takú 15-tku

tinyleaf
25. nov 2009

ahojte, hlasim sa po sto rokoch, nebol cas, tyzden som robila fotoknihu, lebo som to chcela stihnut do konca akcie. A dnes som zistila, ze ta zlava plati len na maly format, tak na porazenie. No nevadi, aj tak to asi dame spravit, ved to bude pamiatka.

tinyleaf
25. nov 2009

mne taketo teplo vobec nevadi, dnes bolo fakt teplucko, boli sme so Sofiou na prechadzke. Silvi, aj ja som videla v jednom dome kosit chlapika travu. No veru aj ta nasa by sa zisla, vyrastla od posledneho kosenia, potvora jedna 🙂

tinyleaf
25. nov 2009

s tym pecenim ste ma baby inspirovali...najprv sa mi velmi nechcelo, ale asi sa buduci tyzden pustim do medovnikov 🙂

tinyleaf
25. nov 2009

no vidim ze deticiek s plienkami tu ubuda, len my sme im stale verni. Cez Vianoce, ked bude doma muz, sa zase trochu posnazime viac nocnikovat, nech tu fakt nie sme posledni plienkaci 😠

zrzulka
25. nov 2009

Silvi posledni isto nebudete🙂))))))) my vas neputime🙂)))) takze klidek....
A kde ste dali robit fotoknihu??? ja sa do nej pustam uz polrok. Aj som zacala len nejako dokoncit ju som leniva....

zrzulka
25. nov 2009

inak s tym opalovacim kremom:este ze vas citam, mna to ani nenapadlo ponatierat, hlavne ze sme boli cele dopoludnie vonku..... my to mame teraz brutal prehadzane. mala spi do 9. potom ide spat o 3 a vecer o 22. neviem co sa to porobilo....

tinyleaf
25. nov 2009

zrzulka, aj Matko posledne 2 tyzdne vobec nechce ist spat o osmej, strasne vyvadza a aj hodinu a pol trva, kym zaspi, to od unavy z placu. Asi maju deticky obdobia, ze sa drzia urciteho rezimu a potom sa im zrazu na nejaku dobu zmeni. Urcite sa u Misky vrati rezim casom do normalu, len treba vydrzat.Aj ja v to dufam u nas.

len aby ste nas s tym odplienkovanim nepredbehli. Miska je sikulka a kludne sa to moze stat 🙂 A ja by som Vam to velmi priala 🙂

Fotoknihu chceme dat robit vo Fotolabe, myslela som ze bude stat 7,99, ale to plati len pre maly format, nie A4. Ale Happyfoto ma do zajtra akciu za tuto sumu na A4 fotozosit 16 stranovy. Ja uz to mam ale hotove v softveri fotolabu, tak sa mi to nechce prerabat, a mam to na 26 stran, tak tych 16 by mi bolo malo. Vo fotolabe to stoji okolo 16 Eur, su to dost velke peniaze za obycajnu zositovu vazbu ☹

abbi
25. nov 2009

tiny.. presne ako pises, deti pravidelne skusaju ako daleko ich pustime, ci sme si to nahodou nerozmysleli.. 🙄
vedia ako na nas 🙄 ... natan teraz nechce zaspat sam.. aj dnes aj vcera tiez vystrajal. Ale ma smolu. viem, ze par krat to musim vydrzat a opat bude krasne zaspavat. Ked sme boli v Slovinsku tak spal 2 noci medzi nami tak teraz vystraja... no a to plienkovanie, aj my plienkujeme. Ked ho necham holeho tak sa nikdy nepocika. Vzdy pride k nocniku a pekne sa vycika, ale akonahle ma puncochy, alebo slipy koniec 😠 neviem co mam robit.

huleni
25. nov 2009

ahojte, tak my mame pekny slnecny doslovne slnecny den za sebou, som bola vo veste a mikine vonku, proste teplucko...ale zakoncenie vecera nemalo chybu..ze ideme akoze von do hypernovy, to akoze kusok od nas a videme von a prva mlaka a proste niki sup do nej, komplet mokra utekali sme domov, proste rukz vo vreckach a spadla..no tak sme sa isli prezliect a videme von, tentokrat sme zmakli asi o 50metrov viac a opat do mlaky..no co vam poviem..do hypernovysme sa nedostali..uz som nemala sil...
a marti DAKUJEMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE dnes prisiel balik...strasne moc vdaka.o)

zrzulka
25. nov 2009

Tiny no neviem neviem my sme s odplienkovavanim este ani nezacali.... Michaeli totiz vobec nevadi ked je pokadena ani precurana. A vyvadza ked jej menim plienku... takze asi tak... kym nezacne chapat vyznam toho ze do plienky ee tak to nema vyznam ju oducat. Ona na nocniku aj sedi ale nic tam nevykona. Aj vidi ked ja idem napriklad na WCko, vzdy jej poviem preco tam idem a co tam idem robit ale zatial 0 bodov.... zacneme na jar s tym nejako postupne.... kym porodim by som bola rada keby bola bez plienok alebo sa aspon pytala. No uvidime. ja som v tomto hrozna, mozno keby som bola na nu prisnejsia ale nemam na to nervy....