Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

centik
2. jan 2010

tak nejak 😅

silvika
2. jan 2010

kolko deti uz nespi cez den? nase este spava. ale uz ma namale

anina1
2. jan 2010

moje nespáva, len občas sa zadarí, to je sviatok 😀

telinka
2. jan 2010

aj my gratulujeme detickam malickym aj odrastenejsim 🙂

nasa peta spiiiiiii a aj dufam ze dlho bude cez obed 😉
v noci sa zobudila tak som jej ako vzdy podala ruku nech spi dalej a ona sa rozrevalaaaa ze " ja nechcem spinkat s mamikou".......co je peto doma ja vobec neuspavam , nekrmim...no proste tatinko je v kurze......aj copiky chce aby jej robil len tatinko 😀 😀 😀 😀 😀

centik
2. jan 2010

no este ze mame tych tatinkov 😀

aadula
2. jan 2010

ahojte 🙂

Bibke všetúúúčko najlepšie prajeme k 2 rôčkom 😵 😵 😵

a tiež Alexandrám všetko najlepšie 😵 😵 😵

na STV 1 má Žbirka koncert..normálne ma to berie 🙂

Vám nespávajú cez deň, náš v noci 😅 Samko cez deň hrozne rád spí..potiahne aj 3 hodiny...a niektoré noci prekričí..ako napr. na Nový rok ...prevrieskal tri hodiny...túto noc spal celkom fajn

centik
2. jan 2010

my este tiez spavame, dve tri hodky... ale ani nebudem pisat o kolkej vstavame a zaspavame 😝 😝 😅 😅

janka1874
autor
2. jan 2010

to srandujete že nespávajp cez deň veď čo budú potom robiť v škôlke?

fakt aj aninej Saške všetko naj naj k meninám

telinka sme na tom podobne čo je tato doma tak mám len jedno dieťa len neviem čo budem robiť keď pôjde do práce to bude iná fuška
a dnes sa rozhodla Viky že spať nebude ani za frasa no nič včera bola zlatučká krásne spinkala cez deň a aj večer no nie každý deň je nový rok alebo vianoce no nie 😀

aadula
2. jan 2010

teli u nás je tiež toto ... od kedy bol s ocinom v nemocnici, tak len oso...mamu nechce..hlavne v noci..cez deň to môže byť aj mama, ale v noci nie..., ale včera ráno bol zlatý, vyliezol na mňa a začal ma bozkávať, hladkať, to u nás až tak často nie je, tak mi dobre padlo...len začína dosť vystrájať 😝

telinka
2. jan 2010

noooo vystrajat sa zacina aj u nas , annamaria jej nechcela dovolit , aby jej stiahla gumicku z vlasov tak ju krpana pohryzla do chrbta 😠

ajula25
2. jan 2010

ahojte
tak oslávencom všetko naj: Bibke, Sendy aj Saške!

fakt sú také ocove deti? u nás ho MM vytiahne z auta a on začne mraučať že mamaaaaaa mamaaaaaaa. V poslednej dobe sa dosť na mňa nalepil....a vystrája sa aj u nás. Dnes si sadol na Mareka a skákal po ňom. No zábava. Akurát, že Marek je tintítko a má len o niečo viac kíl ako on. 😉

simka9122008
2. jan 2010

Centi, veru po 3 mesiacoch sa zadarila malá na prvý šup, to bol náš narodeninový darček 😵
No u nás sa už cez obed vôbec nespí 😠

veva1
2. jan 2010

ahojky akurat som sa chcela spytat ako je to u vas so spanim cez obed. U nas je to tak raz dva krat do tt a to je potom vecer do 22 hore.
myslim ze v skolke su deti viac vytazene preto tam spinkaju v pohodke.

aadula
2. jan 2010

mne malý minule doniesol zo šporáka hrnček s vodou, v ktorom som mu dudel na fľašu vyvárala, ešte že tá voda už bola studená a vyšupol celý hrnček vody na nábytok v obyvke... 😝, teraz všetko dávam na zadné horáky a tiež hryzie, ale skôr pri bláznení

simka9122008
2. jan 2010

No u nás odkedy je tatino doma, tak obidve deti sa na mňa lepia a keď mi drahý dá pusu, tak vtedy konec, automaticky, ho deti odomňa odstrčia a je o mňa bitka 😀 😝 , ale zato sa vešajú aj po drahom, teraz som v tom odbremenená, že skoro všetko kolo domácnosti robí tatík, už som aj zlenivela, no dnes som mu trochu pomohla v prataní, ale vždy ma vyháňa odychovať, ideme si dať poobednú kávu

ajula25
2. jan 2010

Luky na obed spinkáva v pohode. Marek ten mi nechcel spávať. A v škôlke záviselo od toho, či sme ho budili skoro alebo neskôr. TAk ak išiel do škôlky až na 8.00 tak to nespal. A bolo mu dlho ležať 2 hodiny iba tak....

simka9122008
2. jan 2010

No ja sa tiež toho obávam ako bude malá spať v škôlke, som z toho total nešťastná ☹

lucia79
2. jan 2010

ako tak pozerám, Vaše deti prestávajú spávať a môj teraz začína, asi dospáva tie 2 roky 😀
cez deň spí 2 hodiny a v noci je to tiež lepšie čo som prestala kojiť, dúfam, že mu to tak vydrží aspon do 5 rokov 😅

tak u nás nie je vôbec problém, keď je MM doma, malý sa aj tak vešia stále po mne a keď MM vstane, tak malý sa hneď zo zaujímavosti pýta "kam ide tato?"

a Bibke všetko najlepšie k narodkám 🙂

veva1
2. jan 2010

my sme riesili hryzanie tak pol roka dozadu, a to bol horor. Mna hryzol neustale vyzerala som ako by ma manzel bil,sama modrina a vonku deti ked mu nieco brali. Nastastie to po nejakom mesiacidohovarania preslo a teraz uz uhryzne len ked je plny emocii,ci dobrych alebo negat. Zabral trest za kazde uhryznutie hracka pred dvere,nech si ju najde ine dieta co nehryzie. Prisiel o dve hracky ,take s ktorymi sa uz nehral,aby som bola v trestani dosledna a uz som mu ich nedala nazad. Este teraz na ne spomina a pyta si ich nazad. No a ked sa priblizi ku mne ze ide cvaknut tak len poviem,ktora hracka ide pred dvere? A je klud.

telinka
2. jan 2010

ja som uz uvazovala ze musim nejaku zabranu na sporak dat.....mam sklokeramiku a polozenu nizsie ako bezne sporaky tak peta v pohode dociahne...zapinanie je dotykove...snazim sa zamykat , ale tiez varim vacsinou na zadnych platniach.....minule si tam peta nalozila tie svoje plastove hrnce , posmatrala prstom a s rozziarenymi ockami mi dosla povedat "mami zapiskalo to...variiiiiiim" 😅

simka9122008
2. jan 2010

Jémine Teli, dávaj nato pozor, tie naše deti sú také múdre a vynaliezavé

lucia79
2. jan 2010

ja keď môžem tiež varím na zadných platniach, to je strašne nebezpečné

simka9122008
2. jan 2010

Ja pre istotu zatváram dvere do kuchyne

veva1
2. jan 2010

aj u nas sa vari na zadnych. Zamknut nemusim,lebo tomo si vie odmknut a uz si vie lavou zadnou vybrat aj zaslepku z elektrickej zastrcky tak musim striehnut aby ho nenapadlo tam nieco vopchat

veva1
2. jan 2010

simi a nevie si tie dvere otvorit? Ci aj zamknes? My sme zrusili kluce radsej aby sa nezamkol niekde on

ajula25
2. jan 2010

ja nemôžem zamykať kuchyňu. Je spojená s obývkou 😅 ale tak mám ho takmer stále na očiach. A sporák mám plynový a gombíky nepotočí, kým nie sú zapnuté, takže to je ok. No rúru mi zapína, tak na toto musím aj ja dávať bacha. A najnovšie si donesie odrážadlo a podkladá si ho a lezie kam mu napadne.... 😠

lucia79
2. jan 2010

mňa tiež keď videl ako si dávam stoličku a vyberám veci z nadstavcov, tak si nosí svoju malú plastovú a snorí

veva1
2. jan 2010

ajul mimame schodik na cikanie,ten si nosi zo sebou,ale aspon to ma pevne a neujde mu to z pod noh. Rura u nas tiez uz ficala v lete zopar hodin kym sme boli von,aj ked sa da zamknut.Neviem ci som zabudla alebo si odomkol sam

veva1
2. jan 2010

my mame, uz som dlho zo skoly 😅

telinka
2. jan 2010

zaslepky do zastrciek sme ani nedavali , peta tam zatial strka len zasuvky , ine ju zatial nenapadlo 😅 dvere tiez na kuchyni nemame ,ale kedze mame vsetky dvere posuvne tak sa dostane vsade 😖
najradsej chodi do spajze...to vola ze ide do vytahu 😀 😀 😀