Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

janka1874
autor
28. jan 2010

no tak som si práve vpočula profesionálny výklad o fotkách tak aby som ničomu nerozumela a nevedela na nič reagovať a zapchala si ústa že mám proste teké fotky a hotovo no na porazenie teraz mám dilemu či cez nich ešte niečo objednám a to majú akurát akciu na rozmer 30x45 čo mi na tú moju kolážovú stenu vyhovuje

zrzulka
28. jan 2010

Tiny nemozes povedat nech to natiahnu len raz (tu krv) moze sa brat aj dva krat po sebe. malej brali kazdy den ked sme boli v nemocke a to mala niekedy aj 10 vpichov jak narkoman ked sa na nej mladi medici ucili naberat.....Dobre sa napapka a krvi bude dost, neboj!!!! len to trapenie pre Matka... 😒

zrzulka
28. jan 2010

Tiny a robili Sofinke jej sono bruska??? ci tam nieco nema....

Ajuli ja tiez neupratujem, nema to vyznam.... teraz tu mame relativne poriadok lebo zajtra k nam pride moja kamaratka vecer tak nech si nemysli ze cele dni nic nerobim. ona nema deti tak to nepozna🙂))) ale inak sodoma gomora .... mna uz to nebavi.

zrzulka
28. jan 2010

Tiny a preco vlastne budu brat krv Matkovi u dr??? kvoli tym koznym problemom??? nas cakaju preoperacne v marci... to zas bude cirkuuuuuuuuuuuuuussss

abbi
28. jan 2010

baby idete von s detmi aj ked je vonku -7 ?
ja sa dost bojim, lebo bol vonku pred 2 dnami a hned v noci kaslal. uz je OK ale neviem ci je fain ist von do takej extra zimy.

glorita
28. jan 2010

tiny,fuuha s tymi kolikami neviem,ale tusim reflux moze dostat an nenovorodence,ale neviem,my sme tym nepresli.. 😔

abbi,no to je dobra otazka,ja chodim za kazdeho pocka,teda s vynimkou dazda a horucav v lete,ale ja som si dala taky osobny tepltny hranicny limit ze minus 10.My sme teray na horach v taliansku boli s Leom aj pri vyssich,ja viem tamje horske slniecko,ale myslim ze takych 10 pod nulou ked sa hybe dietatko(my teraz chodiem von s autom,do kt.naklada Leusko lopatkami ustavicne asi 100 x sneh)alebo prechadzka neskodi,prave naopak,cerstvy vzduch pokial vyslovene necitis ty sama ze je ostry neskodi a tiez je fajn prostredie,kedze bakterie sa az tak nemnozia,horsie ja to nad nulou a snezivo........ ☹ no ale tot moj osobny nazor 😕

centik
28. jan 2010

abbi my chodime von 🙂 dnes sme presli za 10 minut asi dva metre, lebo milostiva sa furt hadzala do snehu 😀

janka1874
autor
28. jan 2010

no čo ja viem tak treba hlavne dávať pozor do roka by sa nemalo chodiť pod -5 a do dvoch pod -10 a potom už je to na rodičoch ale tam už vraj tak prísne netreba sledovať jedine že by bola až neskutočne ostrá zima neviem kedy to bolo ale išlo o tom na STV v dámskom magazíne tak my to máme teraz trošku komplikované lebo Sendy asi sama vonku nepôjde tak smola trčíme doma alebo sa aspoň presúvame po návštevách 😀 😀 😀
aj teraz sa chystáme k ajulkovcom ale Viky zaspala sladkým spánkom ako ináč vtedy keď sa niekam má ísť no nie 😀 😀 😀

už som sa vyfešákovala kedže ajulka nachystala foťák tak nech sa nezľaknete potom na fotkách 😀 😀 😀

centik
28. jan 2010

jani v tom happyfote je tam tusim na vyber, ze budto si zvolis ze zachovat povodne rozmery fotky alebo upravit, ked by si dala upravit tak by ti to orezali na ten rozmer... myslim ze tak nejak to tam maju.. ale krajsie su ked nechas povodne rozmery

tak potom hodte fotky 🙂

veva1
28. jan 2010

nasa dokina od narodenia odporucala do -10 a teraz sme boli von aj v - 13 sal cez usta a nos a ficali sme.

tiny koliky su neutesitelny plac zvacsa pol hodky po jedle. Reflux je prirodzeny u vsetkych deti,len u niektorych v silnej forme ked vsetko riedke co papaju vygrcaju. A este je tichy reflux,ked negrcka ale potrava sa vracia do pazeraka a dietatko to potom pali. To by si mala pocut.
inac nas tomo maval taketo place,ked chcel spinkat alebo jest,neutisilo ho nic, a uz sa od jedu ani nenajedol. Musela som ho prudko ukocikovat a po polhodke spanku nachovat.

tinyleaf
28. jan 2010

my sme prave prisli z vonku, teda bola som len s malou, Mato je v skolke, ale myslim ze aj tam chodia von, aspon na chvilu.

tinyleaf
28. jan 2010

zrzulka, obe deti idu na odber k pediatricke, lebo v nemocnici im vysli niektore hodnoty krvneho obrazu zvysene, tak sa to ma zopakovat, ci sa to upravilo. No a na imunologiu ideme kvoli ekzemu. A vy kedy idete do nemocnice? Uz mate termin? To len na pozorovanie, ako je an tom Miska? A mozes tam ist s nou ako tehotna?

tinyleaf
28. jan 2010

sono bruska jej nerobili, ja som s tym bola len za detskou a ta nas poslala len na ORL

ktovie preco taketo uplakane stavy su len v noci, ked cez den je v pohode. Keby to bol reflux, tak by sa to prejavovalo aj cez den, nie?

veva1
28. jan 2010

tiny aj cez den urcite ,nepije vecer nejake ine mliecko?

zrzulka
28. jan 2010

Tiez si myslim zeby sa to prejavilo aj cez den.... fakt cudne.... hlavne ked to trva tak dlho uz...

Hej ideme na vysetrenie stavu sluchu... A urcite mozem ist s nou nezistovala som to ale ved to je klasicke nemocnice oddelenie. ked jej robia vysetrenie tak mi ju zoberu ja tam s nou nie som a potom mi ju prinesu po ... samu by som ju nenechala v nemocke, budem tam musiet ist....nemam na vyber....

tinyleaf
28. jan 2010

veva, poslednych par dni jej davam vecer HA nutrilon a je pravda, ze sa ten jej nocny krik v poslednych dnoch zhorsil. Ale vcera nutrilon nemala a aj tak robila riadny cirkus. A keby aj mala reflux, to prejde same? Alebo co treba robit?

tinyleaf
28. jan 2010

zrzulka a budes mat Misku na izbe? Lebo ja co som teraz bola, tak vraj cez den mozu byt spolu ale v noci deti musia spat v inej izbe. Nelogicke, ale tak to vraj je.

bzuco
28. jan 2010

ahojte

tiny..aj u nás je krtko mánia...už dosť dlho 🙂
a k mrazom - včera bola u nás neskutočná kosa - asi -12st., ale von sme šli, naobliekali sme sa ako cibule a hajde von
to potom ked prídeme domov, ledva sa pozobliekame, už ani obed nechce, len do postele hned uteká, má silu jedine vypiť kakao z fľaše a kým dopije, tak je tvrdý, ani cumlík si už nestihne dať do pusy 😅 😅 ....takže obeduje tak normálne až ked sa naspí

a zajtra ideme poobede do Barborkinej školy na karneval. som mu dnes išla masku skúšať a koťuha malá, nechcel ju 😅 , tak mu asi dám len nejaké rifle na traky, tričko a kladivo do ruky - akože majster 😀 😀 😀

ajula25
28. jan 2010

ahojte
tak návšteva za nami. Len tentokrát som nejako nefotila veľa a zábery, čo som urobila, nie sú veľmi podarené....ale tak zo dve tri sa dajú 😅

janka1874
autor
28. jan 2010

ahojte
tak pc nám fičí po novom za čo ďakujeme ajlkinmu zákonitému 😀 😀 😀 😀 a my sme sa zatiaľ vyhrali u nich doma no super bolo deti boli ako cúkríky úžansné až som žasna aj so Sendy vôbec nevrieskala a nerevala jej proste návštevy vyhovujú zjavne 😀 😀 😀 😀

simka9122008
28. jan 2010

No super že bolo fajn Ajula aj Janka, škoda že sme nemohli prísť 😒 , nabudúce

janka1874
autor
28. jan 2010

veru simka deti sa pekne zahrali a my sme kecali a maličká bola tiež zaltá

simka9122008
28. jan 2010

no bohužial som nemohla prísť, lebo malý ešte furt pokašliava, dnes ešet viac ako včera 😠 , dala som mu kvapky aj dithiaden nech ho v noci nedusí

veva1
28. jan 2010

Reflux prejde vacsinou pri prechode na tuhu stravu. tiny urcite by som dala vysetrit brusko,aby si vylucila ze ma s nim nejake tazkosti.

janka1874
autor
28. jan 2010

my ideme na vyšetrenie bruška 4.2 síce koliky nám už prešli no kôli grckaniu predsa ideme tai uvidíme ako my dopadneme

simi nevadí veď zima sa zdá že ešte nekončí tak si to môžeme kedykoľvek zopakovať 🙂

simka9122008
28. jan 2010

Veď jasné 😉

simka9122008
28. jan 2010

Tak ja sa idem natiahnuť do teplúčkej postieľky, pa a dobrú 🙂

zucha
28. jan 2010

tak to nasa Kati sa stastne pregrcala do 10. mesiaca. Neviem, kedy to konecne skonci ☹

zrzulka
28. jan 2010

mala ked mala problemy tak tiez nas poposielali kade tade ... pri refluxe ti budu kazat davat speci mlieko ... a polohovanie . vyvysenu polohu. Nam to preslo same ... Ale mala nemala nikdy potvrdeny reflux ja ti neviem co mala ze grcala... sme sledovany na gastre ale aj tam nas musim objednat uz sme dlho neboli....

A v nemocke sme spolu na izbe, jedine ked sme boli na patologickych novorodencoch tak tam to mali tak ako pises... mamicky boli na izbe a deti inde ....
A na koznom to maju tiez tak???? Na Kramaroch????Dokonca na ORL maju aj nadstandard...

bzuco
29. jan 2010

ahojte

tak u nás je krásna zima - snehu a snehu...za noc napadlo dobrých 10-12cm nového snehu 😵 😵