Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

csikike
24. mar 2010

jani, to nie je tvoje zlyhanie, proste tym musi prest kazde dieta 😉 , hore hlavu, uvidis, ze sa to upravi...
a keby bolo vsetko ako ma byt, tak by si tuzila aj po dalsom dietati, tak preto ten rev 😉

csikike
24. mar 2010

mne velmi pomohlo, ze mala mi revala 2 tyzdne v kuse, ci cez den ci v noci, teraz place iba niekedy, tak si to normalne uzivam... sice sa budi v noci zase casto aj 6-8x ale aspon nereve a ked aj, tak ju nemusim uhojdat vo vanicke od kocika

janka1874
autor
24. mar 2010

ale jasné už som v pohode len som to musela dostať zo seba vonku sú aj horšie veci v živote

janka1874
autor
24. mar 2010

ty to máš zjavne tiež veselé doma hlavne hyperaktívny tomi ti dáva riadne zabrať 🙂

telinka
24. mar 2010

csiki ...dobry for s tou mojou dcerou 😀 ved ona ma tiez svoje blbe dni , ale asi je to aj o pristupe celkovom k zivotu a o prioritach a aj o povahe.....mne to pride ze janka je stale v nejakom strese a nech si hovori kto chce co chce urcite sa to prenasa aj na deti....tiez si myslim ze sendy moze byt aj prechladnuta ....netreba z toho robit vedu a stresovat sa....moja peta je cez den bez plienok uz 3/4 roka, ale v noci bola sucha len par krat a aj na obedny spanok jej davam plienku ,lebo ked sa nahodou pocika tak strasne place.....takze nechcem aby ju to stresovalo tak jej tu plienku dam a nebudem z toho robit vedu , niektore deti su s plienkami do troch rokov......janka si vzdy povie ze pohar je" poloprazdny" a mala by radsej povedat ze je "poloplny"...ze jani.....trosku optimizmu a nadhladu by nezaskodilo 😉 😉 😉

janka1874
autor
24. mar 2010

ja viem telinka máš pravdu ale ako som písala moja debilná povaha nikdy mi nie je dosť tak si stále treba zdvyhnúť laťku a vyžadovať od života až moc
ale ešte k plienkam tak ona neplače keď na ňu nekričíme že sa pocikala ona je len preľaknutá že čo sa to deje a to ma práve udivuje že sama tomu nerozumie čo sa stalo a tiež som uvažovala že to bude prechladnutím len neviem prísť na to že kde prechladla a čo by jej pomohlo no nevadí necháme tomu voľný priebeh veď náhradné oblečenie sa v kočíku bez problémov povozí
a ešte bojujeme ako keď bola maličká teda má plienku len na noc a také červené vyrážky na zadočku že hrúza normálne jej musím zas dávať krém prosti zapareninám

ale kľudne sa bavme o niečom inom ja som to len potrebovala dostať vonku a hotovo ide sa ďalej sú fakt aj horšie veci v živote

janka1874
autor
24. mar 2010

tak idem ja spať dobrú noc žienky

ajula25
24. mar 2010

veru veru, myslieť pozitívne. No niekedy to pozitívno niekam zmizne. Človek vidí sivo....bez farieb. A potom zasa príde deň, keď sa farby vrátia. 😉

simka9122008
25. mar 2010

Ajula tak to si krásne povedala, MM včera došiel vporiadku a aj sme si konečne popísali cez facebook, konečne má prístup k internetu, tak je všetko na dobrej ceste, konečne aj u nás to slniečko vykukuje, po toľkých trápeniach

ivana26
25. mar 2010

no veru, niekedy je velmi tazke mysliet pozitivne ...........tento mesiac sa na nas vsetko sype, uz mam vsetkeho dost ☹
ale aspon pocasie je pekne a adam od rana zase sedi na nocniku 😀 😀 😀 no aspon este nepouzil ani jednu plienku.
idem doupratovat a tesim sa na zajtra na segru 🙂

ivana26
25. mar 2010

simka a co menil robotu? aj v inom meste bude?

bzuco
25. mar 2010

baby - myslíte, že mi vyreklamajú v deichmane topánky nosené celú zimu?
dávam do poriadku zimné veci a na maťkových snehulách som našla prasknutý vrchný materiál - tak chcem reklamovať...lebo predať to asi nepredám na budúcu zimu, nosiť ich už tiež nebude a keby mi vrátili peniaze to by sa šiklo viac....kupované boli koncom oktobra
bloček mám, tak by nemal byť problém....len viem, že v niektorých obuvách pindajú, že to sa má doniesť hned ked sa vec poškodí...no ja som si to všimla naozaj len teraz a nie je to nejaké veľké - prasklina v priehlavku asi 1 cm
...v deichmane som ešte nič nereklamovala

bocmanka
25. mar 2010

🙂 no neviem bzuco, oni hovoria, že je to spotrebný tovar, takže sa opotrebuje,
ale za pokus to stojí...
deichman, tam málokedy kupujem topánky, takže nemám skúsenosť

janka1874
autor
25. mar 2010

Ahojteeeeee
tak my sme boli vonku a už sme aj doma a Sendy má zážitok z čapovania mlieka z tých aút no iná sranda Vám poviem mi to nápadne pripomína socík
a teraz sa tu trošku ešte hrajú a o chvíľu máme obed a ja tu mám toooľko roboty že neviem kde začať už aj jedna práčka vyprala nejako som sa rozbehla dnes

bzuco v deichmane som ešte nič nereklamovala ale skús a uvidíš čo ti povedia aj keď veľa krát je to hlavne o ochote predavačky 😒 to už som si všimla

abbi
25. mar 2010

Ivi cau... super, ze sa ozves. Uzi si segru 😉 😉 😉 byt v cudzine a "sama" musi byt tazke... poriadne sa vykecajte 😉 😉

veru treba vela mysliet na to co mame a nie co nemame. Vzdy je to o tom s kym sa porovnavame.. Ja som hrala taku hru s detmi, ked sa priliz stazovali, ze ich spoluziaci maju to a to.. a oni to zrovna nemaju... dala som im vymenovat 5 veci za ktore su vdacni, ale ziadne, ze za slnko a tak.. normalne veci. Skoro to nevedeli vymenovat, prekvapili ma. tak to hravame pravidelne. Aby sa naucili vidiet co maju viac ako co nemaju... 😉 😉 😉

abbi
25. mar 2010

Jani a ake je to mlieko z tych automatov? my to tu nemame, teda o tom neviem 😒

janka1874
autor
25. mar 2010

to normálne družstvo má také auto a naplnia ho mliekom a potom to funguje ako automat na kávu čiže nahádzeš mince priložíš fľašku a tečie len ho treba prevariť lebo to je priamo z družstva čiže nie je nijako upravované už dávno o tom hovorili aj v správach že družstvá si takto zarábajú na dedinách je to väčšinou priamo na družstve ten automat ale v meste to riešia tak že pristavia auto na parkovicko niekde k obchodu a tam si to potom ľudia čapujú

janka1874
autor
25. mar 2010

abbi a napríklad aké veci ti menujú to by ma zaujímalo taká hra

abbi
25. mar 2010

no napriklad hovoria: ze su vdacni, za vylet na ktorom sme boli, alebo ze su vdacni za to, ze dostali lego, za oslavu k narodeninam, za priatelov, za to, ze ich lubime a tak.... niekedy mi musia povedat, za co su vdacni v ten jeden den, co zazili, takze su to take bezne veci, ale stoji to za to, aby si uvedomovali pocit vdacnosti. treba ho pestovat 😉 😉 ale myslim, ze toto sa da robit so starsimi detmi
ja som to zazila u kamaratky, mala takeho chlapca, ktory furt frflal a toto s nim hrala, velmi sa mi to pacilo, lebo aj sama mam sklon byt pesimisticka, ale ucim sa byt pozitivna. MOj muz vidi veci pozitivne.. ked sa stazujem na deti on mi odpovie: som rad, ze mame zdrave deti, ze vedia, ze ich lubime, ze nas lubia.. hned stichnem. Najprv ma to rozculovalo, ale nakoniec som sa rozhodla, ze sa to musim naucit a tak sa ucim.. 😉 😉

janka1874
autor
25. mar 2010

no to asi ako ja nikdy nie som spokojná sama so sebou asi to najskôr otestuje na sebe a možno ukecám aj drahého a keď bude Sendy staršia tak sa to budeme aj s ňou učiť a potom aj Viki 😉

ajula25
25. mar 2010

ahojte
jani to kde čapujú? tiež by som si dala povedať. Moja babka kupuje také mliečko. V dedine majú kravy, tak priamo z dvora. A je super. Ona má z toho smotanu, tvaroh je z toho úžasný....
Bzuco ja som niesla do Deichmanu Marekove čižmy. Teda MM. Ani mesiac ich nenosil a sa mu total že roztrhali. Vtedy vraj predavačka bez slova vzala a dala za to naspäť peniaze. Vraj nie prvý boli takto. Vyskúšaj tam ísť. Však ak nič tak čo už, ale ak vrátia peniažky, poteší. A čo s rztrhanými čižmami?

bzuco
25. mar 2010

ajul ahoj
ved pôjdem - ono to nie je roztrhné riadne, len prasknutý materiál rovno ako sa nožička ohýňa...mne je jedno či vrátia peniaze alebo si vyberiem niečo iné - aj tak mi malému botasky treba, tak kuknem nejaké značkové a doplatím 😉

janka1874
autor
25. mar 2010

ajula tu u nás pri Bille a neviem kde inde

ajula25
25. mar 2010

bzuco presne aj Marekovi to tak prasklo, akurát, že sa mu to aj dotrhalo. Presne na ohybe a potom som našla prasknuté ajna šve.

jaj jani to je daleko pre mňa 🙂

janka1874
autor
25. mar 2010

neviem kde ešte stoja také autá nemám v tom prehľad aj toto sme objavili náhodou ani som o tom nevedela

bzuco
25. mar 2010

tak my sme dnes vytiahli trojkolku a malý už aj sám zvládol pedálovanie - bohovský je taký drobec ako krúti pedálmi 😀 😀 😀 😀

telinka
25. mar 2010

caute 🙂

teda ivka ten tvoj adam nema chybu 🙂 taky neposeda a jak ho ten serbel chytil 🙂

sranda tie vase "mliekomaty" , aj aadulka tusim take kupuje....mne by asi nechutilo ked som zvyknuta na to vodove , ale pre deticky je to urcite najlepsie 🙂

aadula
25. mar 2010

ahojte 🙂

bzučko, my sme boli Paťke meniť v deichmanne čižmy..síce ona ich mala dva mesiace a rozpadli sa jej...ale vrátili nám bez problémov peniaze 🙂

jani...ja som tiež večný pesimista... 😝 ...druhých sa snažím chlácholiť..a ja sama seba neviem 😅 a malý je tiež hrozne nervozny...a presne ako píše telinka...myslím, že to má zo mňa...a ja keď chytím nervy...tak šupnem niečo o zem..a malý to robí tiež... 😅 , ale niekedy potrebujem zo seba dostať ten "hnev" či ako to nazvať ...zlá energia?

teli...ano aj my máme ten autom...ale momentálne už nekupujeme to mliečko...ale Samkovi to chutilo...teraz kupujeme naše Levmilácke..čo tu máme levické pliekarne..plnotučné ...mne to mlieko tiež nejak nechutilo...ale onoje také fajnové husté..a detičky asi zasýti 🙂

abbi, si šikulka, že takéto vymyslíš...mňa by to ani nenapadlo...

ivi, tak budú dlllhééé debaty 😉

bocmanka
25. mar 2010

🙂 🙂 🙂

janka1874
autor
25. mar 2010

no ja som práve uvažovala o tom mlieku nebolo by zlé to normálne pravidelne kupovať Sendy dosť chutilo večer tak uvidíme my sme to len dnes našli že tu také niečo máme

poobede sme boli na návšteve no ženy neviem ale mne fakt niekto vymenil dieťa nikdy nebola taká majetnícka ako dnes chlapček (16 mesiacov) sa jej normálne bál všetky hračky mu brala že mooooo (to je akože moje) som len kukala ešte aj piškoty čo im jeho mamina dala na stôl mu nechcela dať ☹ ☹ ☹

aadula sranda je v tom že ja som sa tam peimisticky naladila až na materskej asi mi tie hormóny udrely do hlavy ☹ ☹ ☹ ale aspoň iných utešujem ak teda mám tú možnosť