Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

abetka
11. júl 2009

ahojte. Tak my sme cely den doma, vsak ako inak. Mala sa este stale vyhadzuje, neviete kolko to bude trvat kym sa vyhadze???
Mala dnes aj teplotu, ale dobre zareagovala na nurofen a dnes ju to moc svrbelo, tak sme natierali aj fenistil gelom 🙂
pekny vecer vsetkym 😉

bzuco
11. júl 2009

abetka...také 3 dni, potom už jej začnú zasychať

zucha
11. júl 2009

abbi, znamena to, ze sa konecne stretneme v Bernolakove?

abetka
11. júl 2009

bzuco- dik. A sprchovala si ich alebo nie. ?Kazdy pise nieco ine, tak mam chaos. Teraz ju to strasne svrbelo, tak som jej daala vlaznu sprchu a zabalila do tepla

bzuco
11. júl 2009

abetka...ja som ju normálne kúpala...dávala som do vane harmanček - dr. mi to odporučila...tak sa v tom každý večer mágala
a tekutý puder sme absolutne nedávali...po okúpaní som jej každú kiahňu potrela vatovou tyčinkou namočenou v roztoku Betadine

bocmanka
11. júl 2009

🙂 abet..ja som natierala len tou vodičkou na kloktanie...tantum verde, je zelenáááá
žiadny tekutý púder...
a kúpala v lavóre s hypermangánom...
ale mala som aj trojkombináciu troch druhov homeopatík, na rýchle vyrašenie kiahní, na zmiernenie svrbenia a na rýchle zasychanie...

bocmanka
11. júl 2009

🙂 abbi vitááááááááááááááááj
🙂 🙂 🙂

aadula
11. júl 2009

nám sa dnes pokazilo auto 😠 ten starý vrak je už na nič... , ale zas poslúžik na odvoz pokiaľ nie je niečo na ňom pokazené 😝

abetka, my sme tekutým natierali a mne ani neviem kto poradil sódabikarbonu do vody nasypať..tak v tom sa Paťka kúpala 😀 ..tiež sa také 3-4dni sypala..potom to prechádzalo..ale bola hrooozne bodkovaná 😝 , ale ten hypermangán viacerí spomínali, že v tom deti kúpali

bocmanka
11. júl 2009

🙂 ja mám dobrú správu....
volala som s kožnou dr. a tá nám odporučila krém "locoid", je iba na lekársky predpis, tak sme ukecali pani v lekárni, dali zálohu a v pondelok vybehnem po recept a by ste
neverili.... 😀 😀 😀 😀
má ritku prekrááááásnu, normálne to potrebovala, už mala pľuzgiere
a celé poobedie sa nepokakala, dala som jej kulíšek a taký hipp nápoj pre detičky, čo hnačkujú, že odvar z ryže a mrkvy, ale také zvláštne...hnusné to je, ale ona to pila...
tak hádam tie 4 dni stačili...
tak aida skús aj ty........

aadula
11. júl 2009

boc, tak pomaly sa to začína na dobre obracať 😉 ...normálne keď som si prečítala, že pľuzgierova riťka..joj až ma striaslo...to musela byť neskutočná bolesť

bocmanka
11. júl 2009

☹ ☹ strašnééééé aadulka, ja som plakala s ňou
už sa nebránila ani kúať v tom odvare z dubovej kôry, fakt je to skvelé a ani natieraniu sa nebránila...
a keď kakla do plienky, prišla mi vždy povedať...."kakaja"..."bojí jiťka..."...tak hádam sa už kukne aj na nočník 😵

aadula
11. júl 2009

tak ja som sa predčasne tešila, že ráno malý cikal do nočník...som ho tam dnes zo 4x dala...ale už nič 😅

aadula
11. júl 2009

sme boli poobede na tom gulášiku, bol super a perfekné všelijaké mäská mali, náš Samo len mäso chcel jesť..chlieb ani za svet..., ale bol stredobodom pozornosti...zobrali ho pozrieť malého zajka..no takú radosť čo mal.... 😀 ..len škoda, že domov nás už museli doviesť keďže naše auto povedalo, že nechce ísť ďalej

bocmanka
11. júl 2009

😀 všetky asi žehlia, grilujú, víkendujú a chatičkujú..že???? 😵

abetka
11. júl 2009

ja potieram tantum verde a ked moc svrbi, tak fenistilom . Homeopatika mame tiez na zmiernenie svrbenia a lepsie hojenie, tak snad bude fajn.dakujem vam velmi pekne 🙂 🙂 🙂

alinka76
11. júl 2009

ahojte, ja som sa sem konečne dostala. sme dnes robili elektriku hore na dome a varili sme guláš na dvore, celá rodina tu bola a hlavne chaooooooooooos 🙂 🙂 🙂 ale už sú deti v posteli a ja si dávam veget. chlapi ešte sedia v altánku, neviem neviem, ako to dnes s nimi ešte dopadne. 😀

boc, ja som dubovú kôru poznala pri prvom pôrode, som si hemoroidy v odvare máčala a tiež to super pomohlo. nech sa jej to skoro zahojí, chúďatko malé ☹ ☹ ☹

abetka, ja som Lenku pri kiahňach prvé dni nekúpala, to sa nemá, aby sa to nerozširovalo a nemokvalo. a ak tak sme rýchlo sprchli a natierali tekutým púdrom a malo to veľmi jemnú formu, raz-dva bolo po nich, svedomite sme ich natierali a nemá ani jednu pamiatku. a tiež na slnko sa nesmie s nimi chodiť, to je najhorší trest ☹

bzuco
11. júl 2009

tekutý puder už teraz pediatri vôbec nedoporučujú....
ten hramanček, ako som dávala aj ja - tak to je na zasušenie...a s tým betadine nám to super zabralo...aj malému som tak robila

abetka
11. júl 2009

bzuco a maly sa neskriabal. Ja sa toho bojim, ze si bude skriabat, mala si to da vysvetlit a snazi sa to pochopit, ale ako s krpatym si to neviem ani predstavit

alinka76
11. júl 2009

bzučo to vážne? hm, tak doba sa hold zmenila, dcéra mala kiahne tuším v 5tich rokoch, to nie je tak dávno. a prečo to nedoporučujú? však tie púdre sme aj my mali a sme tu.

abetka
11. júl 2009

ja som citala, ze pod tym to nedycha a mnozia sa bakterie. Ani ja ho malej nedavam

bocmanka
11. júl 2009

🙂 tak tu ste potvorky...

abetka
11. júl 2009

boc/ mne teraz grilovacka a podobne party nehrozia ☹ . Ale ked co uz. To snad v pohode prejde a pojdeme spolu na mojito 😉

bocmanka
11. júl 2009

🙂 no jasnéééééééééééé mojito to istí

abetka
11. júl 2009

idem sa ulozit. Ozaj ja mam zajtra narodky 😀 om zvedava kto bude varit 😀 😀 😀 😀

janka1874
autor
11. júl 2009

čaute
no my sme pred chvíľou dorazili domov boli sme z drahým v kine na dobu ľadovú v 3D podaní bolo to super sme sa zabavili nasmiali Sendy nocuje a babky a dedka
neviem čo sa tu deje ale aj Sendy má problémy s kakaním buď sa nevie vykakať a keď jej dám niečo na zriedenie napr. slivkovú šťavu s vodou tak potom má brutal hnačku ale dnes napr vôbec nekakala a stále si ukazuje na bruško normálne ani jesť nechce asi pre istotu ale dnes vôbec nič nejedla ani mlieko poriadne nepije už fakt neviem čo máme robiť som jej včera kúpila biogaiu tak začneme podávať no uvidíme ako to dopadne

bocmanka
11. júl 2009

🙂 abetka to fakt?
všetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj,
tak to mojito platí v auguste po kiahňach... 😀 😀 😀

bzuco
11. júl 2009

abetka..malý sa vôbec neškriabal...on mal asi 7 vyrážok a toť vsjo...dokonca už na 2. deň mu začali schnúť...totálne ľahký priebeh

ale kamoškin malý bol taký strašný, že ho chceli do nemocnice poslať, len sa báli nákazy...kiahne mokvavé, hnisavé, totálne po celom tele - bodka na bodke a ešte aj 40tky horúčky 😖 😖 😖 😖

bzuco
11. júl 2009

abetka..tak blahoželám k 18tke 😀 😀

janka1874
autor
11. júl 2009

abetka všetko naj naj naj
my zajtra nebudeme doma chystáme sa do maďarska trošku sa okúpať 😀

janka1874
autor
12. júl 2009

Dobré ránko tu sa snáď ešte spí? 😀 😀 😀