Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

tinyleaf
3. okt 2009

telinka, ja by som si tak dala kapustnicu, ale nemooooooozem 😢 dnes som napriklad chcela robit sote v placke a nevedela som co mam dat do tej omacky. Ked rajciny nemozem, ani papriku, fazulu...nic co by sa tam hodilo, tak som dala len kecup. Nuz co, nevyhoda kojenia 🙂 Ale zase kolko to ma vyhod. Vcera som stretla kocku z porodnice, co sme boli spolu na izbe a ona uz nekoji, len nutrilon dava.

abetka
3. okt 2009

bzuco/dakujemmm.Paci sa mi ten posledny link 😉
Tiny- mne je luto, ze uz nekojim , aj ked musim sa priznat, ze mi to trosku liezlo na nervyy , to vymyslanie jedla, aby som to mohla a pod. Ale fakt to stoji za to 😵

aadula
3. okt 2009

tiny, tak to máš pravdu...je to obmedzovanie...ale veeeeľkáááá výhoda..viem to porovnať keďže som Paťku nekojila a Samka ano 😉

janka1874
autor
3. okt 2009

tak u nás sa obed už varí teda cestovinky a zapekajú
horšie je že Sendy málo spala tak sa mám na čo tešíť poobede a opäť cikáme kade príde len nie do nočníka bože keby som ju aspoň nemusela odplienkovať ja už fakt na to nemám nervy nerozumiem tomu niekoľko dní je to úplne super spotrebujeme 2 plienky a to akurát na spoanie a inokedy dobehne všetky predchádzajúce dni nechápem vie čo robí ale prečo mi to takto komplikuje

janka1874
autor
3. okt 2009

juj tiny a mimochodom na fotkách vyzeráš super ani nie že by si pred mesiacom rodila
a čo sa týka obmedzovania tak ja som sa max. kontrolovala len prvé cca 3 mesiace potom už som postupne začínala všetko papať a nebol problém takže mne to ani v tom nebolo obmedzujúce a je to fakt výhoda tajne dúfam, že aj teraz budeme mať to šťastie a kojiť sa aspoň do 1 roka ako u Sendy

abetka
3. okt 2009

ja som minule pocuvala, ze neni vhodne deti kojit v meste a tak, tak som len hlavou krutila.. Ved kojenie je v tomto uzasne. Vzdy pripravene, teple, chutne a to mlaskanie pri tom 😵

tinyleaf
3. okt 2009

abetka a preco si Patku nekojila?Nemala si mlieko?

tinyleaf
3. okt 2009

teda myslela som teba aadula 🙂

abetka
3. okt 2009

tiny -aadula nekojila Patku 🙂
Ja som kojila sice obe deti , ale nejako som sa stale bala, ci mam dost mlieka a obaja mali ekzem a bala som sa , aby som im nejako neuskodila, ale to asi pozname vsetky 😉
Mne velmi pri Tomaskovi pomahala medovka 😉

tinyleaf
3. okt 2009

janka my sme tiez este stale s plienkami, hadam uz medzi poslednymi ☹ Ked Matko sa vobec nepyta, iba zahlasi kako, ked to uz ma pomaly aj na chrbte. Do serblika cika rano a po spanku, ale inak malo. A teraz ho ani priebezne nedavam tak casto na serblik, na isty cas som to vzdala, ako hovoris, nemala som na to nervy, stale po nom utierat. Takze prebalujem 2 deti ☹
no a k tej postave...to len tak vyzera, ze som sa vratila do normalu. Stale na mne visia 3kg a polovicu nohavic som musela vyradit. No co uz, dve tehotensyva urobili svoje. A ty sa netrap vopred s postavou, uvidis, ze coskoro budes vo forme ako predtym 🙂

abetka
3. okt 2009

jani- ja som sa stale po porode nedostala do normalu. Jednoducho tehotenstva mi roztiahli kosti 😝 som si povedala. Jasne, ze ma to stve, ale prezijem. 😀

centik
3. okt 2009

Ahojte,
nam uz vcera pustili kurenie,
tiny krasne fokty, ako sa na seba podobaju Matko s Sofinkou 🙂

lenka85
3. okt 2009

abetka a v com ti pomahala medovka? Proti ekzemu?

lenka85
3. okt 2009

to sa uz vazne vsetky deti pytaju na zachod? Moja Hanka teda ani nahodou...

centik
3. okt 2009

ani Bibi sa nepyta, stale sme v plienkach 😅

bzuco
3. okt 2009

lenka...neboj nič...maťko nechce šerblík ani vidieť..nie to na ňom sedieť, takže u nás je nočník v spálni pod posteľou, lebo pohľad naň ho privádzal do šialenstva
😔 😅

tinyleaf
3. okt 2009

centi, dakujem 🙂 ja neviem posudit ci sa obe moje deti podobaju, ale ked viacere hovorite, ze ano, tak to tak asi bude 😀 Obaja mali uplne rovnako malo vlasov ked sa narodili, takze chuda Sofia sa vrkocikov a sponeciek tak skoro nedocka ☹

lenka85
3. okt 2009

u nas je serblik ulozeny pekne krasne v skrini...Takze aj ja prebalujem dve deti...

lenka85
3. okt 2009

neboj tiny, ved casom vlasky narastu...

janka1874
autor
3. okt 2009

hej podobajú tiny
aspoň nie sme sami čo majú stále problém s plienkami

tinyleaf
3. okt 2009

no tak to ma trochu utesilo, ze nie sme posledni s plienkami, poznam aj deti co sa oducili v 2 a pol roku, tak hadam este mame trochu casu 🙄

abetka
3. okt 2009

lenka, bola vyborna na tvorbu mlieka a navyse ma taky ukludnujuci ucinok. Dobre som po nej spala a aj Tomasko bol kludnejsi.

ajula25
3. okt 2009

ahojte
odplienkoví nie sme ani my. Lukáš len ee vraví na záchod. Takže je to v nedohľadne. Proste som sa na to vybodla.
Tiny fotky sú fakt skvelé. Detičky úžasné....

abetka
3. okt 2009

tak nas je sice bez plienok, ale na noc ma. Cez den je bez plienky aj v sanatoriu, ale dnes v noci sa az precikal 😝

lenka85
3. okt 2009

abetka tak skusim vysksat na noc 😉 mozno zaberie... Dnes som si kupila detsky caj, pijem ho zatial ja, je tam fenikel aj medovka, uvidime, ci bude dobre...

janka1874
autor
3. okt 2009

medovkový čaj lenka som pila aj ja vraj je to na ukľudnenie drobčeka a mal by lepšie spinkať len treba dávať pozor kedy ho piješ na nočné spanie ho musíš vypyť na obed nie neskôr aspoň tak hovorili mne

janka1874
autor
3. okt 2009

aleja som pila čisto medovkový a feniklový som dávala Sendy od cca 2 týždňov aspoň pár glgov denne

abetka
3. okt 2009

Leni a pocuva Tomasko?
Ako to zvladas a ako Hanka?

lenka85
3. okt 2009

do mlieka to ide po kolkych hodinach? ja si tusim pamatam, ze po dvoch... Vyskusam zajtra... Inak mam na balkone este aj cerstvu medovku... Baby maly mi papka kazde dve hodiny, uz mi pripada, ze ma v sebe zabudovany budik, je hore skoro na minutu... Kedy si deti zacnu predlzovat interval medzi jedlom?

ajula25
3. okt 2009

Leni to ešte potrvá....ale tak keď už budeš prikrmovať, tak určite. A aj v noci pije každé dve hodky? Lebo mne Lukáš počas dňa bol hore na papanie každé dve hodiny, ale v noci len 2x. Okolo pol noci a potom až nadránom okolo 5.00...tak ja som to brala úplne v pohodke, keďže starší sa budil v noci aj 4x. 🙂