Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

zucha
29. mar 2010

lucul pytala, ale kym som ti stihla odpisat na tu otazku, tak si sa po tych vsetkych temach, co sme predebatovali aj odhlasila 😅 Dakujem

luculka
29. mar 2010

🙂 🙂

zrzulka
29. mar 2010

Zucha a kde ste boli na dovci? Ako ste to cele zvladli? v poho...
to je super ta susicka, moje uteraky su vzdy ako smirgel .o(((((( Mozno raz aj ja budem mat....

my tiez este kocikujeme ked ideme na nejaku dlhsiu trasu, Michaela este vela nevydrzi chodit, rychlo sa unavi....ale uz vymysla v kociku to je fakt.... najhorsie ze ked ju vyberiem tak sa vsade zastavuje, ide si kade chce ona.... a zacala sa pytat stale na ruky....nechapem nikdy na rukach nechcela byt a teraz ked konecne chodi sa stale pyta hore....ked vam deti zacali chodit po akej dobe vydrzali chodit tak ze ste nemuseli chodit s kocikom???? Spomeniete si este? ja sa spolieham ze ked sa maly narodi ze uz by aj mohla zvladnut take priemerne prechadzky po svojich .... ale mozno to nebude take ruzove ako si predstavujem.... 😒

zucha
29. mar 2010

zrzul, boli sme v Amerike. Celkom to baby zvladli. Hlavne som sa obavale tej nekonecne dlhej cesty lietadlom a este aj s prestupom, lebo priamo do Miami neleti nic. Ale dalo sa. Cakala som ovela, ovela horsie, ako to nakoniec bolo.
Anicka kocik prestala uplne pouzivat 1,5 mesiaca po tom, co zacala chodit. Sice nezvladala dlhe trasy, ale kocik uplne odmietla, takze som sa musela prisposobit a robit kratke vychadzky

zrzulka
29. mar 2010

zucha vdaka, vyskusam aj ja tak.... Robit len kratucke prechadzky. Do leta by som to chcela zmaknut aby bola viac samostatna v chodzi pretoze uz sme kupili kocik pre maleho ku ktoremu chcem primontovat len ten skajtik....

ufff tak Amerika to je ina dovca.... 😀 A klobuk dolu ze si sa na taku dlhu cestu lietadlom s dvomi babulami dala. Nasa by nevydzala ani let do Anglie 😒 Ona neobsedi na zadku ani 5 sekund.....

tinyleaf
29. mar 2010

jejda zucha a to ste kedy boli? Muselo tam byt paradne 🙂 Super ze to baby tak dobre zvladli

zucha
29. mar 2010

tyni, teraz v marci. Minulu stredu sme sa vratili.

tinyleaf
29. mar 2010

tak ste si uzili trochu tepla 🙂

ajula25
29. mar 2010

čafte
Lucul ja ťa chápem. Môj Lukáš je ako tornádo. Aj dnes si rozbil ústa 2x, aby málo nebolo. A MArek mi robieva to, že za všetko hneď mravčí a všetko rieší jooooooooooj Boooooooože a pod. To teda je riadne na nervy.
Niekde som čítala, že ak chceš dieťa odučiť od takého, že mravčavé rozprávanie, tak mu stále treba pripomínať, že rozprávaj normálnym tónom. Vraj to potom dieťa pochopí a prestane všetko riešiť takto....no čo to bude fungovať neviem. Veľa podľa mňa záleží aj od povahy, temperamentu, génov a pod. Tiež som niekedy už totalka zúfalá. Nemôžem sa na chodníku ani len na pár sekún zastaviť a porozprávať, lebo jeden bude mamiiiiiii poď už, prečo toplko rozprávaš a pod. a druhý mi ujde, že pomaly polísiu volám....no pestré....snáď bude aj dobré.

janka1874
autor
29. mar 2010

no tak to musím uznať že kecať to ja môžem Sendy bude pozerať a stáť a čakať v tom je zlatá ale ostané no naposledy taký cirkus robila na návšteve že som tiež povedala že nikam chodiť nebudeme privlastnila si všetky hračky že mooooo a nikto sa nemohol ničoho dotknúť ako keby bolo všetko jej ináč rev vreskot

ajula25
29. mar 2010

jani aj Luky vreští ak mu niekto niečo berie. Teda u susedy minule sa neskutočne naťahovali. Buď jede abo druhý. Najlepšie bolo, že LUkáš vrešťal a KAmil na neho kukal jak na zjavenie....ale to čo mu chcel zobrať nepustil, držal a kukaaaaaaal 😀

bocmanka
29. mar 2010

🙂 ja k tomu správaniu detí len toľko...
prvé dieťa bol matej a ten mal všetko, hádzl sa o zem, reval, vymýšľal , mraučal..ale prešlo to
myslela som si ,že som zlá matka, ale bolo to LEN OBDOBIE ako napísala abbi
marko bol v niečom dosť podobný, lebo to odkukával od staršieho brata, ale našťastie to mateja prešlo a tým pádom marko nemal čo odkukávať
ked boli spolu, to bolo iné kafé, sa hecovali, čakať s nimi v ordinácii napr. u dr, tak to boli iné javiskové formy,
by ich obsadili hneď do filmu
😀
a romy je z nich všetkých najlepšia, požičia hračky, podelí sa, keď počuje kričať iné dieťa, pýta sa ma "prečo plače??", "dám jej hračku, mami??"
keď vidí iné správanie, hneď sa ma pýta, že prečo..
a je iná vegeťáčka, teraz zaspáva tak, že povie hladkaj ma po chrbátikuuuuu
😀 😀
a dnes som bola v šoku, už dlhší čas si pýta macka uška na youtube, a dnes mi zaspievala úúplne celú úvodnú pesničku, ešte aj : dobrý večer, na dobrú noc, macko z plyšu spieeeva vám...atď.
a kočík máme ešte aj my, miluje ho a ten casualplay je fakt pecka, fakt tretí rok ho máme a používame..

glorita
29. mar 2010

prodavam sa do este nezriadeneho klubu deti lapajov...xixi...Nas LEO je v spolocnosti ako na nepoznanie v porovnani so spravanim doma-ja mu hovorim ze ako asocial....On je baby strasne zivy a topocuvam fakt ze od kazdeho,ci v obchode,kde vseto demoluje,skusa,otvara,skace,ci na ihriskach,kde vsade vylieza,skace,saca do deti,ci u lekaroch,kde mi minule alergologicka povedala aporo ze ma kostru na 2 rocneho teda velku,xixi..takze ked som povedala ze ma 2 r a par mesiacov gulila oci,ked tam ratal do 20 po anglicky a spieval potom buvaj dieta krasne 😀to je taky maly velky temperamnaj..Ja vecene chodim jak hysterka a prikazujme,zakazujem,sliedim,kricim,lebo mi minule vyletel na biku cez cervenu tu na rusnej ulici v ba-kto poznate zahradnicku,viete o com je rec...alebo v obcode 100 x poviem neber to,nelez tam,vsetko pipa,zvoni,sbs vzdy prificia a on s roztiahnutym usmevom na tvari a ja ako matka nepochopena,xixi...ale ako viacere pisete,dufajme,su to este male deti a vysratuu zo toho......len kedy!!!!!!!!!🙂))))))))))))))))))))))inak ako ajul pisla,ja mu to vecne hovori,ze hovor normalne,nie ako infakt a cuduj sa svetu on sa potom kroti aspon na moment a pyta sa vzdy ano,normalne??????hahahahaa

ajula25
29. mar 2010

tak jedna ukážková z novej zrkadlovky. Ešte to nie je ono, ale teda učím sa...

telinka
29. mar 2010

no kraaaasny je lukasko , tie jeho okale s naondulovanymi mihalnicami 😵 😵 😵

abbi
29. mar 2010

cau GLOR uz som chcela dat po tebe patranie 😀 nebola si tu ani nepamatam 😉
uf ale spotila som sa uz len pri citani Glor 😅 hlavne s tou Zahradnickou.. to je poriadna hlavna cesta. a to on uz tak na biku chodi?? nas natan teraz pochopil ako sa odraza na motorke 😅 on zas vsetko tak oneskorene ale tentokrat si to uzivam. Tobias bol taky ako pisete ... totalne 😝 😝 dlheee roky som bola na nervy ale teraz je z neho SUPER CHALAN .. velky pomocnik a uzasne sikovny chalan 😉

ajula25
29. mar 2010

Lukáš keď začne kričať, lebo teda má také, že ak mu niečo hneď nie je po vôli, tak kriiiiiik, tak povie ticho posím matika....akože chce pozerať pat a mat 😀 takže oni veľmi dobre vedia čo a ako. a hlavne odkiaľ pokiaľ....

glorita
29. mar 2010

tak aj ja som sem dlho nic nedala....

ajula25
29. mar 2010

glor Leo má taký úžasný úsmev, že keď sa na teba usmeje, tak mu určite všetko prepáčiš, nie? 😉

glorita
29. mar 2010

abbi,takze predsa len mame nadej na super chalana aj my????? 😀 😀
no abbi,ked tu je tak idiotsky cesta,ze na pol ceste mas zelenu,on sa rozbehol,potom je elektrickova kolaj a pokracovanie cesty,ale tam je este stale cervena...a dokonca aj tam kde bola zelena,je zlava z ulice pre auta zelena,cili musia davat prednost,teda mali by chodcom...no ja mam husiu kozu z tych ciest,lebo sak cela taka napr.zakaldka bude premna jeden stres..... 😢

abbi
29. mar 2010

jej krasny Lukasko 😉

glorita
29. mar 2010

ajul,bohuzial,leo to pochopil tiez 😀 😀 😀 😀

glorita
29. mar 2010

a ten tvoj syn ma teda krasne ockaaaaaaaaa.... 😉

telinka
29. mar 2010

no ktovie co z nich vyrastie.......z andiiilka cert a z certa andiiilek??? 😀

abbi
29. mar 2010

Glor tak v Blave a este v tejto casti je to dost blbe...
krasny chlapcek je Leo 😉 😉 a veru nadej je... takyto chlapci to budu mat v zivote lahke, lebo sa nestratia ale prebojuju. Len aby sme to my ich mamy prezili kym z nich vychovame slusnych chalanov 😉 😉 😀

janka1874
autor
29. mar 2010

aký je zlatýýýý aj Luky aj Leo 😀

ajula25
29. mar 2010

a ešte aj Marko... 😉

a dík baby...

glor, deti velmi dobre vedia čo na nás platí 😝

ajula25
29. mar 2010

no idem ja do hajan. dobrú noc vám všetkým prajem 😉

glorita
29. mar 2010

aj ja pomalicky ,ale fakt len pomalicky idem ...bru vsetkym. 😎 😵

bocmanka
29. mar 2010

🙂 a ja bežím spať..
čo na showdance vravíte?