Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

ivka22
3. sep 2009

Tiny, diiiiik 🙂

centik
3. sep 2009

ale materska tych 6 mesiacov je len vtedy ak si nadalej zamestnana, ak ti skoncil prac.pomer pocas materskej mas smolu, tak ako ja 😀
ale ved ja niesom tehu tak si asi zacnem plati dobrovolne poistenie, a tiez budem mat potom maximalnumatersku pol roka 🙂

tinyleaf
3. sep 2009

csiki, UTZ skresluje, tak mozno malicka ani nema tolko g 🙂 My mame tolko asi teraz, lebo pred tyzdnom sme mali v poradni 2990g. Doma nemam vahu, tak uvidim buduci utorok zase u Dr., kolko mala pribrala.

tinyleaf
3. sep 2009

silvika, ta skolka je vo vedlajsej obci 7km od nas, takze ho budem musiet vozit autom. Zo zaciatku by som ho chcela dat na 6 hodin, ako si zvykne a potom uz na cely den.. to by ho vozil rano muz cestou do prace a zase vyzdvihol cestou domov. Skoda ze priamo u nas ziadne take zariadenie nie je, len normalna statna skolka od 3 rokov a aj do tej je problem sa dostat.

silvika
3. sep 2009

centi a ako ze ti skoncila? co ti banku zavreli?

tinyleaf
3. sep 2009

kika to veru neviem, ja som to riesila cez zamestnavatela

abetka
3. sep 2009

aadul- tak to je super ako to maly zvlada. U nas su to sceny, strasne place a dnes mi pocas obedneho spanku 2x plakal a musela som prist do izby , aby sa uistil , ze som doma a cakam pri nom. Neviem , ci som toto urobila spravne, aj ked si stale hovorim, ze musi si zvyknut, stale pri mne byt nemoze.
A samozrejme sa im pocas plakania pocikal, tak ked som prisla, hned mal plienku, co ma ide porazit, ale nejdem to zatial riesit, hned som mu ju dala dole a doma sme bez plienocky.

ajula25
3. sep 2009

ahojte
páni jeden deň absentujem a tu je čítania na tri strany. len akosi ma bolia oči, tak nebudem čítať.

Boc skoré uzdravenie maródovi....však to je hrozné s tými chorobami u vás ☹

No máme za sebou úspešný nástup do školičky. Včera super a dnes ráno keď vošiel do triedy a s jeho kamošom sedel iný, normálne sa rozreval a vraj mama vybavuj....ho ho. Tak som mu vysvetlila, že to si musia sami vybaviť a doshodnúť sa, tak potom si sadol k inému chlapcovi a bolo.
P. učiteľka je milá, usmievavá a dnes si vraj kreslili.
tak toľko zhrnutie.

Zrzi užite si dovčuuuuuuuuuuu 😉

glorita
3. sep 2009

ahojte..tiny a od kedy sa matka chystas davat?a ako sa tie jasle volaju?

tinyleaf
3. sep 2009

glor, volaju sa Mravcekovo. Asi tam dam maleho od konca septembra, nech ma Sofia aspon 6 tyzdnov, kym ho dam do detskeho kolektivu. Dufam ze hned nedonesie domov nejaku chorobu.

tinyleaf
3. sep 2009

glor aj ty uvazujes ze das niekam Lea? Ci stihas pracovat aj ked ho mas doma?

silvika
3. sep 2009

mravcekovo to sa mi zda ze aj moja spoluziacka tam ma syna take vselijake aktivity tam maju?

abbi
3. sep 2009

tiny... po mnohorocnych skusenostiach ti radim, aby si sa pripravila na to, ze matko ti urcite nejaku chorobu domov donesie 😖 a nie len chorobu ale aj navyky , ktore sa ti mozno nebudu pacit.. len aby si potom nebola prekvapena. ja som Tobiasa dala do skolky az ked mal 4,5 roka, kedze som bola opat na materskej a nelutujem.
poznam kamaratky, ktore dali deti skor do skolky a dieta bolo tolko krat chore, ze museli ho vybrat nie na mesiac ale na rok zo skolky, lebo tak sa im znizila imunita. ale je pravda, ze kazde dieta je ine 😉

tinyleaf
3. sep 2009

silvika, neviem ake aktivity tam maju, tam je max 10 deti, takze take mensie zariadenie. Su tam deti od 1 do 3 rokov, takze nejake divadelne predstavenie a podobne akcie by deti este nechapali.

tinyleaf
3. sep 2009

abbi ja si uvedomujem, ze maly moze byt castejsie chory, ale mam pocit ze doma sa nudi a ja sa mu nebudem moct teraz naplno venovat ked mam malu. Ja viem ze su maminy ktore to zvladaju starat sa naraz o dve aj tri deti, ale tu mu tazko vymyslim nejaky program, hlavne v zime. A chodit kazdy den len okolo domu, to bude liezt na nervy uz aj mne. Poznam mamimy, ktore dali deti do jasli aj v mladsom veku a su spokijne ony aj deticky. Ved uvidim, skusim aspon do konca roka nejake 3 mesiace a potom sa rozhodneme co dalej.

silvika
3. sep 2009

tiny ja som videla ze boli na takom nejakom sportovom ihrisku a v skolke ze mali oslavu narodenin a take nieco

tinyleaf
3. sep 2009

silvika, tak to netusim, na take veci som sa nepytala 😉

abbi
3. sep 2009

vyskusaj TINY, dufam, ze aj matkovi sa bude pacit a uzijete si to 😉 nezabudaj, ze nie len maly moze byt chorlavejsi, ale aj mala a mat 2 deti naraz chore, to je makacka ☹
hlavne nech vam to vyhovuje... 😉 😉

janka1874
autor
3. sep 2009

materskú vybavuješ normálne cez zamestnávateľa tam sa nič nemení
a o tom príplatku viem len odtiaľ ale je to novinka pozriem sa v ktorej téme sa o tom písalo ale niekde v paragrafoch sa o tom dosť popísalo a áno prídavky na deti dostaneš 2 krát lebo tie dostávaš podľa počtu detí ale to je tá smiešna suma len ani neviem kde to treba vybavovať ja sa v tých veciach moc neorientujem to všetko mám len odtiaľ z netu

janka1874
autor
3. sep 2009

juj žienky ja som Vám taká napálená na tých dr. že ma ide rozhodiť ja fakt nemám šťastie na normálnych lekárov ma asi raz porazí z nich tak dnes mi malna poradni robiť utz lebo som v 30tt podľa neho a zrušil ma že nemá čas a to som bola objednaná o 14.30 v čakárni som sedela do 16.00 čo už bolo akože po ich pracovnej dobe no samozrejme za mnou ešte kopec žien no kedže som bola sama tak načo by sa asi so mnou bavil zobral akurát 5eur za vyšetrenie (zo spodu čo tiež nechápem prečo mi robí pri každej poradni pri malej mi to nerobili len ku koncu či sa neotváram) no ale vlastne odpoveď poznám a predpokladám že aj Vám to došlo a tom som mu na začiatku zacvakala 20eur za záznamy na CD z utz a mám až 2 a aj to som už minule robila cirkus že čo to má znamenať že zato že ma on posiela na ďalšie vyšetrenia tak šetrí svoj utz alebo čo fak mám také nervy že až

silvika
3. sep 2009

janka no dalsi pan podnikatel s titulom ...

aadula
3. sep 2009

jani, to vážne? toľké prachy zobral a teraz toto! by ma riadne naštval..ja som pri malom neplatila nikdy nič...len čo som si súkromne bola u iného lekára na 4D ultrazvuku, toto už je fakt zarábanie na ľuďoch

aadula
3. sep 2009

ajul, tak malému obsadili miesto? musel sa cítiť ukrivdený ...a podarený..si poradil, že mama vybavuj 😀

janka1874
autor
3. sep 2009

veď práve preto som aj ja poriadne naštvaná
od svojej som išla preč lebo ona mala bordel v objednávaní tam človek presedel aj pól dňa v čakárni ale prístup mala fak úplne iný u nej bolo najhoršie že ona bola aj operatér tak niekedy človek presedel celý deň v čakárni a ku nej sa stejne nedostal lebo bola na operačke no o nervy ale tento obchodník ma rozčuľuje človek sa celý mesiac teší že uvidí babuľku a on proste nič

silvika
3. sep 2009

jani si vezmi ci mu aj na inom zalezi ako na zarobku !!!! sak nech ide vitaminy predavat ked sa mu nechce ordinovat peniaze dostane a nemusi pacientov riesit ked je nejaky problem aspon vtedy sa vzchopi ci co mu stupla slava do hlavy?

janka1874
autor
3. sep 2009

skôr by som povedala to druhé stúpla mu sláva do hlavy lebo má už dosť veľa pacientiek tak zistil že sa dá aj na tom zarobiť a hlavne keď už neberie rodičky tak treba vňčší výkon čo vynahradí vreckové

abbi
3. sep 2009

http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/pri-hre-na-l...
tak toto je tragedia prvej triedy ☹ ☹ ☹ uplne hrozne
ale kludne sa to moze stat aj u nas. my sme robili upratovanie v areali byvalej skoly, kde je materske centrum v Nitre a tam sme nasli 20 striekaciek 😲 😲 😲 😲 hociktora mohla byt infikovana a tiez tam stale boli deticky 😢

janka1874
autor
3. sep 2009

sila abbi asi by ma porazilo

ajula25
3. sep 2009

no teda sila s tým dievčatkom! 😲

ajula25
3. sep 2009

aadul hej, bol z toho dosť rozladený. ale vraj sa dohodli, že zajtra tam sedí on. No ja som zvedavá 😅