Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

csikike
4. okt 2009

leni, zvladame, este je MM doma, takze je to OK, lebo vacsinou sa budia naraz a obaja su netrpezlivy...
tomik to zvlada super, ziadne ziarlenie zatial, hanku stale pusinkuje a hladka... cista parada
len neviem ako si zvyknem ked budem na nich sama, zatial aj von chodim vzdy 2ja, takze lietat za tomim sa da, ale neviem ako to bude ked pojdem s nimi von sama...
a to uz buduci tyzden budem trenovat, lebo drahy pojde na fusku 🤐
a co vy? ako hanka?

lenka85
4. okt 2009

no my sme boli este tento tyzden na nich tiez dvaja, MM mal dovolenku, ale od zajtra ideme na ostro.. Teraz su Hanka s mm u svokrovcov na vikend, bo maju hody, vratia sa vecer a ja pred narocnym tyzdnom oddychujem. Tomasko je zatial zlaty, Hanka tiez neziarli, tiez pusinkuje a hladka, len mam stale oci na stopkach aby to bolo s citom. Len Hanka prisla od nasich rozmaznana a dost zla, tak najvacsi zaberak je toto. Keby som vedela,tak ju radsej dam susede,ale co uz...Snad sa to dostane do normalu.. Ale ked mam pravdu povedat, tak som cakala, ze to bude oooovela narocnejsie, zatial aj vsetko stiham ako predtym, som sice trosku nevyspata lebo maly pyta papkat kazde dve hodky, ale po vsetkych tych katastrofickych scenaroch som cakala naozaj nieco horsie...

bocmanka
4. okt 2009

🙂 ahojte dievčatá, ja mám víkendový sklz, nebol čas ani písať ani čítať..
idem vám napísať náš dnešný "príbeh" 😖 😖 , aby ste vedeli ako máte reagovať..
ešte teraz mi je dooosť zle a trští mi hlava z toho čo sa stalo..
😢 😢
boli sme u známych, majú takého veľkého psa, dosť často sa stretávame a nebol žiadny problém, až dnes..
hádzali mu loptičku a on za ňou behal, decká boli na trávniku, tešili sa so zajačikmi, ktoré tam majú...
a zrazu mu ktosi hodil loptičku a on sa za ňou rozbehol, skočil zozadu na rominu /má určite vyše 50kg a ešte v rýchlosti...romina má ledva 11kg/, zvalil ju na zem a v rýchlosti preskočil..
ona padla... /ešte stále to mám pred očami, vyzeralo to strašne../
tak som rýchlo bežala k nej, bol to moment....
zdvihla ju na ruky a ona s otvorenou pusou, nemohla ani plakať a vyrazil jej dych..ten psisko jeden..
ešteže sme obaja s peťom nestratili hlavu, on jej vybral zapadnutý jazyk, vložil jej ukazovák ku koreňu jazyka a držal o dolné podnebie aby chytila dych, ja som jej po chrbátiku búchala..už už sme jej šli dať umelé dýchanie, keď sa zrazu nadýchla...
zdalo sa mi to ako celá večnosť...ako kedysi marcela-telinka písala o peťke ako lapala po dychu a bola ako handrová bábika, tak presne také to bolo, omdlievala mi v náručí a popritom sme ju zachraňovali...
presne pred týždňom nám to rozprávala kamoška, inak lekárka, stalo sa to jej dcére, nevinne spadla na tráve na bruško a vyrazila si dych, keď ju zdvihla, bola modrá, tak jej musela vybrať zapadnutý jazyk, presne jej vyrazilo dych ako dnes rominke, musela ju pobúchať po chrbáte a po hrudníčku a veru jej musela dať aj zopár vdychov...aby naskočila...
tak aby ste vedeli, čo v takej chvíli robiť, ide naozaj o sekundy..
ešte teraz sa trasiem a nemôžem sa na nič sústrediť...
prišli sme domov, normálne mi začalo striekať mlieko /čo už skoro 3tt nekojím/, malá sa nacucla a upokojila..

lucia79
4. okt 2009

jedným slovom hrozné, viem si predsaviť ako sa cítiš, ešte že ste vedeli zareagovať, ja by som v panike asi nevedela ☹

lenka85
4. okt 2009

obavam sa, ze ani ja by som asi nezareagovala takto... Velmi sa bojim, ze napr. maly prestane dychat, ja asi ani neviem dat prvu pomoc babatku, dufam, ze ani nikdy nebudem musiet davat, alebo, ze sa nieco stane Hanke. Ja som sa strasne prelakla ked sa mi zacala drhnut s cukrikom, nastastie vtedy ho prehltla sama...
A presne pre toto co sa stalo rominke sa ja bojim psov!!!

telinka
4. okt 2009

no pani boc......strasna skusenost , ale super ze ste to zvladli......normalne som mala pri citani zimomriavky , spomenula som si na nasu lyzovacku....nikdy viac...snad sme si to uz vybrali a nebude sato opakovat 😔

centi a co nepekne o nas hovorili v lamparni???? 😕

telinka
4. okt 2009

lenka....neboj nic urcite by ta nieco napadlo , predsa by si svoje dieta len tak nenechala lezat bez pomoci 😉

centik
4. okt 2009

boc 😒 😒 😒 😒

zucha
4. okt 2009

strasne Boc. Ja sa tiez desim vsetkeho, co sa moze stat detom. Kati, ked bola uplne malinka, tak sa zvykla zakuckat z mlieka, ked pila a raz tak strasne, ze to nevedela vykaslat a iba na mna pozerala, slzy v ociach a nemohla sa nadychnut. Brrr, ked si na to spomeniem. Otocila som ju dole nohami a buchala po chrbatiku, ale aj tak som v panike plakala pri tom a volala na muza, ze co mam robit.

aadula
4. okt 2009

ach boc ☹ ešte že ste rýchlo reagovali...asi je to taký rodičovský pud... nech na to čím skôr rominka zabudne...:-🙂

bocmanka
4. okt 2009

🙂 jasné, že je to pud, ale vždy treba v tejto situácii reagovať podobne, teda pri strate dychu...
celú cestu som ju niesla na rukách celým mestom /bola som na korčuliach.../ a vôbec som neriešila, či spadnem, kdesi v kútiku som dúfala, že sa s ňou nevykydnem..vzlykala celou cestou..
doma spontánne vyhľadala prsník a zaspinkala..
trošku sa ešte strhávala, ale spinkala pokojne, to ja som sa celé dve hodiny vedľa nej triasla ako osika a manžel nás chodil každú chvľu kontrolovať...
🙂 zobudila sa s úsmevom, že "zajačiky u mirky"..ona si to zrejme nezapamätá, keďže nevie čo sa s ňou dialo. ale poviem vám skúsenosť na celý život..
ktovie či učiteľky v škôlkach či jasliach vedia ako reagovať, veď stačí pád zo šmýkačky či hojdačky..
k večeru sme sa boli prejsť v cukrárni v meste a romy kývala všetkým psíkom čo sme stretli...takže fóbiu asi mať nebude, to skôr ja pri pohľade na psa som ju brala na ruky....uf!!!!!!!!!!!!!

janka1874
autor
4. okt 2009

Ahojte
tak my sme si dnes urobili krásny výlet do kaštieľa na Betliar aj zopár fotiek sa nám s tým pototo foťákom podarilo urobiť
ale ako čítam boc vy ste to zas mali pestré ťažko povedať či by som tak dokázala reagovať ale vy ste super zabehnutí rodičia

simka9122008
4. okt 2009

Ahojte kočky, tak konečne som sa tu dostala
Boc , strašné čo sa stalo Rominke, super si to zvládla, ja by som v takej situácii určite zazmätkovala
Včera bolo na svadbe supeeeeeeeeer a ďalšia je naplánovaná na ďalší rok

bocmanka
4. okt 2009

🙂 simka tak sa tešíme na svadbové fotočky...

simka9122008
4. okt 2009

Idem nejaké pridať

bocmanka
4. okt 2009

🙂 simka..mama je sympoška...
a ty si vyzerala faaakt sexi... 😎 😎

anina1
4. okt 2009

boc, nepríjemný zážitok ☹
simka, že by tvoja? 😉 podobáš sa s mamou veľmi 🙂

simka9122008
4. okt 2009

Ďakujem Boc a ako je Rominke, spinká?

simka9122008
4. okt 2009

Hej moja, v zime budú zásnuby a v lete svadba

anina1
4. okt 2009

no super, gratulujem 😵 😵

simka9122008
4. okt 2009

Díky 🙂

janka1874
autor
4. okt 2009

jeeeej simi faaakt? tak to je super gratulujeme do leta síce ešte ďaleko ale to je super správa 🙂

boc vy si fakt užívate napätia pri Vašich ratolestiach a ako je vlastne Matejkovi

no ja sa na dnes lúčim lebo už sme zaspali s drahým na gauči čo teda fakt nie je moc pohodlné 🙂

liluska
4. okt 2009

ahojte!!!
aj my sme boli trosku na svadbe gratulovat tak som dieta trosku vyfesakovala 😀
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

boc je mi luto co ste museli prezit ☹ ale zvladli ste to uplne fantasticky, klobuk dole 😵

bocmanka
4. okt 2009

🙂 lilu , ty ani nevyzeráš tehotná....a kde máš bruško?...kočka je malá bambuľka, guličky, pásiky a kocky to my môžeme tiež..
brú noc..

janka1874
autor
5. okt 2009

Dobré ránko
tak ja mám klasika lenivý deň 😀 nič sa mi nechce 😀 😀 😀 ale aspoň vonku je pekne slnečno tak už perie práčka a o chvíľu sa zas pustím do odkladania bordelu a treba aj niečo variť kedže včera sme sa flákali taktu škoda že nebol nejaký škriatok čo by nám navaril a popratal 😀 😀 😀

abetka
5. okt 2009

Ahojte
Boc- ten stav ste zvladli bravurne. Je to strasny zazitok, ale uzasne ste zareagovali.
Simka- maminka bola uzasna a deti rozkosne. Samozrejme z teba je kocka ako vzdy a gratulujem k rozhodnutiu o svadbe a nech to vsetko vyjde podla vasich predstav.
Liluska- mala je krasna a ty naozaj asi nosis brusko v batozku, ved vobec neni vidno, ze si tehotna a to uz dost vysoky tyzden. 😵
Jani- ja som oprala, povesala, povysavala a varit nemusim, lebo som vcera varila.
Tomaska mam dnes doma, lebo soplikuje, no zajtra mam ist k zubarke, tak neviem co s nim, lebo som sa objednala presne na cas, ked je v sanatoriu. 😅

zrzulka
5. okt 2009

Boc ty mas teda zazitky:(((((((((((( este ze si nestratila ty ani muz duchapritomnost.
Michaela tiez zboznuje psov ale po tejto tvojej udalosti. Ufff. Tiez mame kamaratku co ma velikanskeho psa tak asi budem opatrnejsia ked sa budu spolu hrat. I ked opatrnnosti nie je nikdy dost. my mame tiez kadejake urazy. najnovsie chodi po svete s hviezdou na cele. No ked mi v piatok padla a zbadala som tu hroznu gucu na cele tiez mi nebolo vsetko jedno....nastastie vyzera byt ok. dala som ju spinkat a ked sa prebudila tak bola v poriadku.
Kiez by bolo tych urazov menej.

Lilus mala rastie do krasy. velmi pekne dievcatko je z Lilusky. nase dieta sa meni na chalana🙂))) Hotove tornado....

janka1874
autor
5. okt 2009

no naša Sendy tiež vyzerá teraz ako fronťák lebo na jednom líčku som ju ja strašne škrabla samozjreme nechtiac normálne taký mesiačik tam má ranku a hneď na druhý deň spadla a líčkom obtrela roh stolíka tak si viete predstaviť ako to vyzerá na jenom líčku škrabanec na druhom modrina ako čiara no radosť na ňu pozerať ale našťstie nič vážne ako niekedy tu čítam tie pády a podobne

abetka
5. okt 2009

no nas Tomas momentalne nema modrinu, ale zase mi pripada ako keby sa ucil chodit. Furt sa podkne a spadne. To len striehnem a ked pobehne , tak uz kukam , ze kde to napali. 😕
Inak nas uz totalne sam prejde hore a aj dolu schodmi. je to uz dlhsiu dobu , ale teraz ma to napdlo, ze som tiez pri tom striehla ako orol