Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

bocmanka
5. dec 2009

😵 tak čaute kočky, u nás zase hmla, a otrasné počasie, ešte aj celkom dobrá zima , ak je to náznak sneženia /ktoré iľko vyvrátil.../, tak to je škodaaa

🙂 abbi tak vy maľujete?, tak potom pofoť nech sa pokocháme, u nás to vyzerá, že zase tesne pred vianocami vybuchne bomba ako každý rok, jeden rok zariaďujeme a premiestňujeme izby, inokedy skladáme nábytok, pred rokom sme maľovali a teraz je manželík na dome s posádkou a osádzajú lišty, dvere zárubne a ak sa dostanú k montáži schodov, tak fajn, ale zrejme až budúci víkend, lebo ešte aj kosačku požičali a pílu sme kúpili, tak to tam bude asi sodoma gomora...

rominka zaspinkala, si predstavte, že spala celú noc bez prebudenia a my s peťom sme si ustlali matrac v obývačke, aby sme ju nerušili...vŕzgajú nám totiž rošty na posteli a je to na švacnutie, len nie je kedy ich vyhodiť a kúpiť nové...

abbi, aj ona kašle, ale priedušky čisté, ten sopeľ jej totálne zateká, ale zlatá je, príde a ukazuje na nos, že streknúť /stérimar/ a kvapkám nasivin...

chlapci vymetajú vianočné trhy so svokrou a ja som stihla dovariť..ešte ožehliť a doprezliekať periny a umyť okná a finiš..

aadula
5. dec 2009

ahojte 🙂 u nás je celý deň hmla, bola som vonku, ale sa mi vidí, že až tak chladno nie je...v priemyselnom parku máme takú firmu, že GLOBO, dnes mali akciu na rôzne svietidlá...tak som si bola kúpiť nad posteľ lampičky a do detskej som tiež kúpila na strop 🙂 tak som celkom spokojná.

a pýtali ste sa čo to je so mnou... nedarí sa mi ....snažím sa robiť čo najlepšie..či v práci, či doma...a ono sa to vždy nejak prekoprcne 😅

zajtra sa s Paťkou chystáme do NR, malý ostáva u mojej maminy, mm bude po 24-ke, takže dámska jazda bude, celkom sa teším ako si pobeháme obchodíky 🙂 ... teda to je ešte celý deň...tak sa nemôžem až tak tešiť, lebo Samko celé doobedie preprskal..tak hádam mi neochorie zas do zajtra 🤐

silvika
5. dec 2009

wau boc, to je dost co citat nie to aj si predstavit co vsetko stihate ono ked sa chce sa aj da stihat co? ja som sa pekne namosurila na tatu, vecer ze zdravy je, celu noc čučí pri pc a rano ho budim na kupanie s chlapcom a ze je chorucky, no pekne tak sa rychlo rychlo nachystat ja maly strajkoval lebo tato chodi na kupanie, tak som ho pripravovala nech vie ze ide so mnou. nastastie mali na kupacke ozdobeny stromcek a vysvieteny tak nas svieckofil kukaaaal aj zabudol s kym sa kupe na kupani nechce cvicit tie ich basnickovanie a ukazovanie len by skakal a plaval...co mi tato neprezradil ... tak sa musis trochu jedovat

csikike
5. dec 2009

ahojte, ja som ulozila maleho teraz drichmat, obed je navareny, chceme ist poobede von na vysvietenie vianocneho stromceka a na mikulasa, tak nech sme tam na cas
drahy je este v skole
ale mam super spravy 😵 , mamina dnes uz chodila, sice s pomocou rehabilitacne sestry ale predsa 😵 , tak sa vytesujeme
a mali sme opat super noc, mala pekne zaspala, a vstala iba o 3tej, tomi sa tiez nepocikal cez noc.
Rano isiel drahy do skoly o 6tej a samozrejme sa suchtal ako vzdy, tak zobudil maleho a uz nezaspal 😅 , ale aspon uz teraz chrape, aj ked neviem ako dlho, lebo susedom robia vstavane skrine a vrtaju a pilia na chodbe, rovno tam kde ma maly izbu 😕
idem este dorobit broky k masku kym obaja drichmu
ozaj, mam super receptik na polievku:
4 struciky cesnaku natruhat, oprazit na masle, podliat vodou, hodit tam nakrajane zemiaky, jemne posolit, hodit kocku bujonu uvarit kym nie su makke, potom vytlacit jedno crievko syra, nechat rozpustit a na koniec majoranku, k tomu opiect chliebik, alebo rozky, pripadne krutonky, super zranica

bzuco
5. dec 2009

ahojte

tak my dnes oslavujeme . aj meniny aj narodeniny...tak chystám pohostenie...už sa "teším" na ten frmol okolo 😝 ....večer potom hádam pridám fotky 😉

bzuco
5. dec 2009

zajtra potom troška voľnejšie - ideme na obed k svokrovcom - pečená kačka s lokšami 😝 😝 😝 , tak si troška oddýchnem 😔
a na maťkove narodky - 10. - príde k nám do mesta vianočný coca cola kamion, tak sa teším, určite pôjdeme 😵 😵 😵

bzuco
5. dec 2009

a čo sa týka vianočného upratovania, tak asi tento týždeň si už začnem pomaly - okná, linka, chladnička, periny, deťom trocha pretriediť hračky v detskej, lebo ich majú na minďár a nehrajú sa s nimi 😝 ...no to bude 😝 😝 😝

csikike
5. dec 2009

bzuco ani nevrav, tomi ma tolko hraciek a ja uz neviem co s nimi, neviete kde by uvitali plysakov, nikdy nehranych, uplne nove

aadula
5. dec 2009

tiež som minulý týždeň triedila hračky a do vreca som dala všetkých plyšákov..teda Paťka mi všetkých nedovolila..lebo ona chce ružové prasiatko a hento a tamto 😅 a potom je to len ako lapač prachu..., tak ale aspoň som to trošku prevetrala 😅

simka9122008
5. dec 2009

Ahojte, tak mne malá spala až hodinu 😝 , aj to sme sa stihli za ten čas s malým naučiť
Poobede sa chystáme tiež do mesta na mikuláša a potom večer prídu ešte naši k nám

telinka
5. dec 2009

zdravi vas tazko pracujuci lud 😀 😀 😀

este furt je tu jak v tanku , chvilu to este potrva , jedina pozitivna sprava.....zajtra nemusim varit , vlastne nemozem kedze namam kde 😀 😀 😀

bzuco
5. dec 2009

ahojte

máme po oslavách - ufff....to bolo

bzuco
5. dec 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

aspoň nejaké fotky...sa nedalo také nejaké zorganizované foto urobiť, bol tu totál chaos 😝 😅

janka1874
autor
5. dec 2009

ahojte
žienky tak sme tu dnes clý deň neboli mali sme výlet u našich (klasika no kde inde my môžme ísť) no a poobede sme boli v meste na mikuláša ktorého sme síce moc nevideli, ale milión ľudí áno 😀 😀 😀
a teraz máme obe deti v postieľkach tak sa modlím nech to tak ostane a môžem pochystať mikuláša 😀
zajtra totiž stano opäť pracuje tak zas pôjdeme k našim 😀 😀 😀

idem Vás rýchlo dočítať

aadula
5. dec 2009

bzučko, pekná tortička, iste aj chutná a Martinko je veľký mládenec.. 🙂

jani, iste bude neska dobrá noc, dievčence sa unavili a budú krásne spinkať 😵

u nás v LV bol mikuláš včera ...som ani nevedela...že prišiel na motorke 😅 ...deti už podostávali kopec balíčkov, zas bude mať čo náš ocino vyjedať 😀

aadula
5. dec 2009

Samko mi začína mať soplíky, sa bojím aby zas nemal teploty..aj keď ...vtedy nemal soplíky ani kašel 😖

bzuco
5. dec 2009

adulka...dakujeme

tortu robila sestra 😉 ...bola krásna a aj výborná chuťovo...akurát sa nám marcipán začal topiť, takže je troška akoby oslzená na fotkách...ale nevadí

janka1874
autor
5. dec 2009

aadula no bála som sa že malá celý čas spala že bude žúrkovať ale už pól hodinu je ticho to je celkom dobré znamenie tak idem rýchlo pobaliť mikuláškov a asi pôjdem rýchlo spať

bocmanka
5. dec 2009

😵 saminkova oslavička krásna, aj tortička, vy fičíte na krtkovi???
sranda, každé decembrvča na niečom inom, u nás stále bambuľka..

telinka sa teším na fotky new kuchyňa, len v noci robte niečo iné ako píľte skrinky, heheh
😀 😀

aadul, aj nám to začalo soplíkmi...ale už je lepšie, atb zrejme zaberajú

aadula
5. dec 2009

boc 😉 to bola Maťkova tortička juj atb. už nechceme

janka1874
autor
5. dec 2009

boc aj u nás bambuľka aj keď dnes ju celkom zaujal aj shrek ale nedopozerala lebo prišiel tatik a išli sme do mesta

bocmanka
5. dec 2009

no jasné, chcela som napísať maťkova a myslela som dopredu na samka.. 😀

aadula
5. dec 2009

jani, inak u nás sa väčšinou potvrdilo keď bol menší to, že keď spal dobre cez deň, spal dobre aj v noci

boc 😉 som počkala dnes, kým poodchádzali všetky návštevy a som mu povytierala očká aj ruky čistcom.... 😝

bzuco
5. dec 2009

boc...ano...malý má takého plyšového malého krtka - ešte z môjho detstva - má dobrých 25 rokov 😕 a to je jeho miláčik - spinká s ním, stále ho berie von, pozará s ním rozprávky, doma ho vozí v kočíku.... 😵

bzuco
5. dec 2009

aj na fotkách ho vidno 😀 😀 😀

aadula
5. dec 2009

bzučko, to je zlatééé 😵

ja som dala mojej tete robiť tortu, len klasika čokoládová...som chcela macka...raz mala takú Paťka, celkom sa mi to páčilo...tak uvidíme čo vyšpekuluje 🙂 ..my oslavujeme o týždeň

bocmanka
5. dec 2009

😵 oslavičky, to je milé...mám ich rada, ke´d sa rodinka stretneme a vôbec to nie je o darčekoch..

aj ja idem chystať mikulášika, chalani si už umyli čižmy a dali do okna 😀 😀

inak baby, koľko vám vážia detičky, my keď sme boli v piatok u dr, kvôli angíne tak romina váži 10,5 kila... 😨 😨

bocmanka
5. dec 2009

🙂 a nožičku ledva 21ku

aadula
5. dec 2009

tak moja Paťa ešte botasky nosí 😅 a umyť? na čo 😅 😅 lenivec praobyčajný v tomto 😀

Samko má 11kg, ale zimné čižmiky má 24

anina1
5. dec 2009

ahojte, tak som zvedavá kedy dnes hviezda zaspí, včera zase o 12tej v noci 😝
inak moja má cca 15 kg a nohu 24-25