Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

csikike
19. nov 2009

teli, no presne tak si pripadam, ale na neho plati tvrdi rezim, ale ked je tato doma, tak skonci moje velenie a uz si zase robi co chce, darmo sa snazim udrzat ho 😠

silvika
19. nov 2009

csiki to mas super, ze mas nejaky trest nasmu ked som povedala ze nejdeme von lebo...tak radsej nesiel von pockal na niekoho co prisiel neskor a tahal sa s tym ... preto so mnou nechce chodit von, po chvili sa taha a ruky ja ho neberiem, tak co sa tam bude so mnou "trapit" docka si na deda.

ajula25
19. nov 2009

no tak s tými hračkami aj u nás je to tak. všade kopa. a ja len chodím a zberám a do 5 minút je to tak ako aj bolo. Niekedy mám dosť všetkého. Asi by to chcelo tvrdšiu výchovu ako csiki....niekdy si pripadám ako uvrešťaná matka, čo nevie čo s deťmi, tak iba vreští. Neschopná, zlá....ale potom príde zasa lepší deň a sklidním hormon a tak dokolečka dokola.

telinka
19. nov 2009

ale je super ze pekne poslucha 🙂 ja som teraz taka nejaka makka pri tejto poslednej ani neviem preco 😅

csikike
19. nov 2009

silvi, minule rano som pocula cupkanie a zrazu cinkot a buchnutie, to si mlady pan vybral lyzicu z umyvacky a zavrel ju a uz otvaral chladnicku, ze si ide zobrat jogurt, ale tie su na vrchnej policke, tak len krical, ze mama, jogu, jogu ngng

silvika
19. nov 2009

teli ze nevies, ved co pocuvam, poslucha, vsetko rychlo vie, rozprava ako skolacka, serblikuje uz dlho, aj papat vie. ... no len radost robi

ajula25
19. nov 2009

csiki vidíš aký je samostaný? Lukáš ak nedosiahne, je schopný si prisunúť stoličku a zobrať si to.

Idem sa skultúrniť. A potom odnesiem mladšieho k babke a ja a mm ideme sa kultúrne vyžiť na to pasovanie 😀
papa zatiaľ. 😉

silvika
19. nov 2009

a mate tiez takych reklamofilov? nas ked zacuje, znelku alebo zbada ze sa konci film uz uteka a hotovo neexistujeme

csikike
19. nov 2009

teli, asi preto, ze uz vies kvoli comu sa oplati robit si tazku hlavu a kvoli comu nie...
aj ja by som chcela tak byt, ale pri tomim sa neda...
a tiez musim kricat, takze ajul, tovje stavy dobre poznam...
to iste mame so zaspavanim, ked je mm doma, tak maly furt vylieza s postele, kym mu necapnem na zadok a nenakricime na neho, ked sme doma sami tak ho dam do postele, a ked vylieza, vysvetlim mu, ze ked neprestane zoberiem mu hracku... vyvadza dalej, zoberiem ju, ked je chvilku ticho tak mu ju vratim... tak prave tu mam pred sebou plysove macky, co som mu zobrala... ale macka som mu vratila 😔

csikike
19. nov 2009

silvi, hej, uz len ohnivu ciaru za sebou taha, a krci ide reklama... 😀
no uz je hore, majte sa, skoncili mi dobre casy

telinka
19. nov 2009

silvi to ano ale hracky ukladat som ju este nenaucila....asi preto ze mam na to ine deti 😀 😀 😀

no kikus u nas leti vo velkom....a ked si nevedela spomenut na "sviecky som uz zohnal " tak spievala "sviecky som uz zapalil" 😀 😀 😀 😀 😀

centik
19. nov 2009

ze zapalil.. 😀 😀 😀

silvika
19. nov 2009

no nas nespeiva samoska nic, len je nadobro bez seba a pozeraaaa akurat komentuje kedze ich ma okukane a vie co bude nasledovat

zrzulka
19. nov 2009

Silvi jasne to ked ide reklama tak viem ze si na 5 sekund vydychnem lebo inak je neustale v pohybe. len davam pozor co zase vyparati. Dnes som ju neustriehla, zrazu cujem ranu z kuchyne a hrdinka si vyhrabala flasu griotky co som nestihla vypit. vsade sklo, cela kuchyna sa lepila. No ale som rada ze jej sa nic nestalo. ja uz neviem kde mam vsetko pred nou poskryvat na vsetko dociahne. na vela veciach mame detske poistky, zabezpecene a vzdy si nieco najde.... uffff

Boc krasnu mas kocku v telinkinej supravicke. Skoda len ze Miska nieco take na hlave nmat nemoze. pokial to nema snurky tak si to da hned dolu.... snad o rok🙂)))

ivana26
19. nov 2009

joj, tak to adam nepocuje nic az kym na neho nenavraskam , no a samozrejme potom sa urazi a zacne revat. no na porazenie
plienky mame este stale, mlady pan odmieta wc aj nocnik, neviem co mam robit ☹ dajte nejake rady
teli, ty si taka sikovna, nadherne su tie ciapocky 😵

abetka
19. nov 2009

Ahojte
Dakujem za Alzbetku vsetkym za blahozelania
Ja nejako nestiham
V sobotu ideme na svadbu, doladujem posledne veci a popri tom maly je nejaky prechladnuty, tak som zvedava co sa z toho vyvinie 😒

janka1874
autor
19. nov 2009

no žienky človek si hoďku pospí a potom ide s deťmi von a vy zapíšete 3 strany

zrzulka
19. nov 2009

Alzbetke aj my prajeme krasne meniny🙂

Ivi ja si myslim ze Adamko ma este cas na bezplienkovanie... My tiez stale s plienkami a myslim ze este dlho budeme.... Asi az na jar zacneme s oducanim.... ked napriklad Michaeli vobec nevadi ked je precurana, ci pokadena.... nehlasi, nezaujem...

Lucia79 my sme tiez dlho vahali ci mat druhe dieta alebo nie a kedy vlastne. nechali sme to tak, neriesili... Ono aj teraz sa ma ludia opytaju ako to budeme pri Michaeli zvladat. ja neviem co bude, ja uz dopredu nic neplanujem. nejako bude, zvladli to ini, zvladneme i my. Tiez som mala iste obdobie take ze druhe dieta uz ani nechcem ale potom sme si s muzom povedali ze nemozeme byt sebecki. Kazde dieta si zasluzi mat surodenca a teraz sa aj tesime ze budeme mat dve deti.neviem sa dockat maleho drobca... Zo zaciatku to bude urcite o hubu ale neskor budem rada ze je medzi nimi maly vekovy rozdiel.... no ved uvidime....mozno tu budem plakat ako to nezvladam a pod🙂

bocmanka
19. nov 2009

😵 zrzul tak teba si neviem predstaviť plakať..zvládnete...

erdeg baba csiky zvládne šickooo , zavelí a fičííí šicko...
tá zvládne aj ďalšie...

bocmanka
19. nov 2009

🙂 my sme už úplne bez plienok skoro 4 mesiace a dnes som jej vytriasla riadny mech kakanice z gatiek.. 😀 😀

takže zajtra dávam lotto

silvika
19. nov 2009

zeny a je tu niektora jedinacik? ze ake to vlastne je ...

csikike
19. nov 2009

ahojte, baby, co mate chalanov, ako ich davate cikat vonku? lebo malu som mala v satke a tomi cikal tak, ze som ho predhla a drzala mu pipika a kym mal prudik tak bolo super ale potom si ocikal gate 😅

silvika
19. nov 2009

no asi csiki to tak aj bude kym si to tam sami nebudu organizovat ... my pisame do plienok, takze ziadne finesi ti nedam tooo hadam abbi ak bude mat cas by cosi mohla, aaalebo boc

aadula
19. nov 2009

ahojte, 🙂

zrzulka, gratulujem 😉 nech to dotiahneš do úspešného konca 😵

abetka, alžbetke prajeme všetko najlepšie k meninám 😵

Samko má tiež rád reklamy...ale to sa pamätám, že aj Paťka na tom bola presne tak isto...keď ide reklama na nič nereaguje 😅

som dnes bola v jasliach...kvôli mikulášskemu večierku čo budú mať drobci /samino je ešte doma..chcem ho do konca mesiaca doma nechať ..tak sa striedame pri ňom/ a v jasličkách okrem 3 detí sú všetky zdravé..takže virózu, ktorú mal malý musel chytiť niekde inde.... Už sa konečne z toho trošku pozviechal...hrozné teploty mal...až sa dehydroval a skončili sme na infúzkach..a teraz pomaličky začína chodiť...kedže 6 dní takmer len ležal...svaly mu úplne stuhly a tak sme mali problém chodiť...sadnúť si ešte sám nevie..to mu robí problém...ale už celkom pekne prejde...sem tam ho ešte zamoce..ale je to zo dňa na deň lepšie..akurát mu očný zub vyšiiel...a tak sme už tri noci skoro nespali 😅

csiki, som tu letmo čítala, že ste sa o stretku rozprávali.... tento krát sa asi nepridáme...aj ked by som rada...ale ak na budúci rok bude niečo ...tak iste prídeme 🙂

silvika
19. nov 2009

fuuuha adul, som na teba myslela, ked tu niekto spomenul, ze ste v nemocnici ako sa mate lebo si sa dlho neozvala. chudatko samuso, asi ti aj pochudol co? ja si pamatam ako si sa smiala, ze ma chude nozky, ze nevies po kom, a teraz ma este aj tazkosti chodit ... no fuha si si zazila. kolko dni ste boli v nemocnici?

zrzulka
19. nov 2009

Boc som rada ze uz si opat vo forme, tie tvoje hlasky mi tu uz chybali🙂)))

Silvi ja mam sestru takze neviem ake to je byt jedinacikom ale asi nic moc.... ja si ani neviem predstavit zeby som ju nemala. i ked teraz je daleko daleko odomna ale stale sme v kontakte a som rada ze ju mam...

Adulka dakujem!!! Bude to dobre, musi byt🙂)))

zrzulka
19. nov 2009

Adul boli ste v nemocnici? co sa stalo????nejako stracam prehlad....

bocmanka
19. nov 2009

🙂 🙂 aadulík, aj aj som na teba myslela a hlavne na samka, aj som to tu na koňa napísala že ste v nemocnici, len som ti nechcela volať čo a ako,
určite toho na teba bolo a je moc, paťka a do toho samuľko, už hádam bude iba lepšie...

zrzul, si ma odhadla, teraz je štvrtý týždeň od tej chrípky čo sme mali a až terz som ako tak vo svojej koži..

😵 marko práve pustil rafťákov, moje najväčšie a najzodpovednejšie dieťa si píše samo úlohy a romina robí presne to čo robili chalani..
má dierku na palci na pančuškách a prstami sa ju pokúša zväčšiť.. 😀 😀 😀 😀

ďakujem za komentáre na fb, na telinkinu prácu,...teli dnes sa ma pýtali traja ľudia nezávisle od seba odkiaľ máme taký krásnu čiapočku..

bocmanka
19. nov 2009

😝 taký krásnu čiapočku...hehehe

aadula
19. nov 2009

tak ono to bolo tak, že mm mal ..teda stále má dovolenku, ktorú si už musel vybrať...a moja kolegyna tiež akurát omarodila, takže som nemohla ostať doma...a tak so Samkom bol v nemocnici moj manžel... on sa vie super postarať o malého, ale pre mňa to bolo hrozne ťažké..som bez neho ešte nebola ani jednu noc... takže cez deň som makala v práci..ani neviem ako som to všetko zvládla..a ešte aj mna hrdlo hrozne bolelo, tak som brala celý týžden atb...vždy po práci za nimi hore..a potom som doma už len zapadla do postele...v noci som samozrejme nevedela spávať...a cez víkend som bola s malým ja v nemocke...a v pondelok som si bola o druhej po nich 🙂 Malý mal vysokú teplotu a čípok sme ju vždy zrazili a potom znova vyskočila..ťahalo sa to od soboty a v stredu to neprechádzalo..bol už dosť slabý, tak nás dr. poslala do nemocnice.. Bolo to hrozné ho vidieť ako mu tečie infúzka a jemu je všetko jedno...očká úplne do zadu zavesoval a ked sme ho dvíhali, tak mu hlávka padala..a mne sa vidí, že schudol..ale že vraj tú istú váhu mal ked prišiel aj ked odchádzal...ale bruško skoro vôbec nemá... dobre, že mu pančušky nepadnú 😅 ...no čo musíme si ho trošku vykrmiť..sa mi videlo ako začal do jasličiek chodiť, že trošku pribral..a teraz šup..zas všetko späť pavúčik môj Čo sme si pri Paťke neužili, tak pri malom máme teda veselo