Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

telinka
23. aug 2009

csiki , keby si videla kolko toho zje romina od boc... by si neverila taka musia vaha a peta vyzera ako vrhacka gulou pri nej a zje asi polovicne mnozstvo oproti nej 😅 ale ma 3x denne mlieko a polievky...maso tiez nemusi a ma tak cca 12,5-13 kg 😕

simka9122008
24. aug 2009

Luci niečo pre tvoju inšpiráciu, nádherné fotky
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

tinyleaf
24. aug 2009

ahojte maminy 🙂
Tak my sme vcera prislis z nemocnice domov a mame za sebou prvu noc. Mala sice bola kazde 3 hodiny hore, ale po 15 minutach kojenia zase zaspinkala, takze sme ani nemalu uplakanu noc. Maly spal tiez az do rana, tak ak by to takto bolo stale, bolo by to celkom fajn.
Dakujem krasne za vsetky Vase gratulacie, vidim ze zucha s liluskou Vas o vsetkom informovali, tak aj Vam kocky dakujem 🙂
Malinka mala pri odchode 2790g, nozicky ma ako spagety oproti Matkovi, ale ved ona to hadam rychlo dozenie. Mlieko sa mi zacalo tvorit skor ako po prvom porode, tak dufam ze malej bude stacit a nebudem musiet dokrmovat.
Par dni Vas bohuzial asi nebudem velmi podrobne citat, kym sa doma dostaneme ako tak do normalu a nejakeho rezim. Tento tyzden ma este cakaju vybavovacky, pediater, gynekolog, vybrat stehy, socialka, dalsie urady...no je toho dost. Ale ked budem moct, urcite medzi Vas nakuknem ako sa mate a ako sa maju ostatne tehulky. Aj k fotkam sa hadam coskoro dostanem a potom hodim link. Zatial ahojte 🙂

bzuco
24. aug 2009

ahojte
vidím, že ste sa bavili o jedle
no náš papá všetko..a najlepšie to, čo majú ostatní....ked je u svokrovcov, oni len kukajú ako všetko pučí 😀
ale jogurty, pribináčky - nechce....už asi 3/4 roka to nejedol...ani len ústa neotvorí ☹
na raňajky má mlieko - 210ml + raňajkuje s nami - to zje aspoň 1/2 chlebíka - najnovšie mu strašne chutia ryby v paradajkovej omáčke 😅
desiata: nejaká sladká buchta alebo ovocie
obed - polievka alebo druhé jedlo - oba naraz nezje....pootom ide spinkať a ked vstane dostane to, čo nejedol na obed
olovrant - chlebík, puding, ovocie, krupica, alebo to čo mal na obed
a na večeru - to už je v postieľke - takže fľaška mlieka
no a somariny - chrumky, tyčinky, keksy.....čo pomedzi to spapaá, to nerátam

simka9122008
24. aug 2009

Ahoj Tiny, vitajte doma aj so Sofinkou, to je fajn že prvá noc bola taká super, len tak ďalej, prajem veľa mliečka, nech malinká pekne priberá, rastie, spinká, no jednoducho nech je dobručká a ty ako sa cítiš?

janka1874
autor
24. aug 2009

Ahojte
no riadne ste popísali teraz ľutujem že nemáme notebook lebo niekedy večer tu už nevládzem sedieť lebo ma bolí chrbát alebo kríže no radosť 🙂

tiny super že už ste doma a že sa cítiš dobre to je dôležité tak budeme držať palce nech aj ďalšie noci sú ako tá dnešná

janka1874
autor
24. aug 2009

juj mne sa dnes tak nič nechce že až hrúza

tinyleaf
24. aug 2009

simka, janka, mam sa celkom dobre, zo dna na den je to lepsie, aj ked pri zohybani alebo vstavani z postele to este citim. Ale nemam vobec taku depku ako som mala pri malom, ked som mala problemy s kojenim, pre mna vsetko nove...teraz je to lepsie, aj ked urcite narocnejsie starat sa o dve deti. Akurat pred chvilou mi prislo do placu, ked som som muzovi volala ci ma prist pediatricka k nam a zaplatit jej 500 sk za navstevu alebo mam ist k nej sama s malou autom...a on ze je to na mne, ze co on s tym ma...no uznajte, ako keby to ani nebolo jeho dieta...tak mi z toho prislo do placu..to budu asi este tie hormony, ved v podstate o nic neslo
teraz sa mala slni, lebo jej zacina zltacka, ale hadam iba taka mierna

janka1874
autor
24. aug 2009

tiny presne tohosa obávam aj ja ako to budem zvládať ale neboj ty to zvládneš v pohode a podľa mňa ak si to teda môžete dovoliť tak kašli na 500 sk a nech príde pediatrička radšej ku tebe

csikike
24. aug 2009

ahojte, tiny, vitajte doma
baby, co bude s tym stretkom? kedy?

tinyleaf
24. aug 2009

janka, asi sa veru vykaslem na tie peniaze, nebudem sa predsa trepat s 6 dnovym babom niekde do ambulancie. Cez obed mam este volat pediatricke, tak jej poviem nech pride k nam

janka1874
autor
24. aug 2009

presne tak tiny to bude najlepšie riešenie

simka9122008
24. aug 2009

Jani tak čo s tým stretkom?

janka1874
autor
24. aug 2009

no simi mne je to tento týždeň v postate jedno kedy bude stretko nikam sa teraz nechystáme

simka9122008
24. aug 2009

tak sa dohodnime s Ajulou

janka1874
autor
24. aug 2009

no ak sem nakukne tak sa snáď ozve 😀 😀 😀

lenka85
24. aug 2009

tiny nikam s malou nechod, kasli na peniaze, je tu nejaka brusna viroza - tak aby ste to nechytili... Ja sa snazim byt s malou doma, aby sme to nahodou nechytili aj my....

aadula
24. aug 2009

ahojte,

tiny, určite budeš mať dosť mliečka 😵 a na to, že ste 4 si rýchlo zvyknete všetci 🙂

csiki, zatiaľ sme ostali na tom, že v utorok o 16.tej...asi v tom parku čo aj minule 🙂

csikike
24. aug 2009

tak zajtra o 16tej, v tom parku, prideme aj s martinaj 😉

aadula
24. aug 2009

csiki sa na vás teším 🙂 dúfam, že to stihne aj abbi a možno príde aj glor 🙂 a určite anina

ajula25
24. aug 2009

ahojte
tiny vitaj doma.

jani, simka ja nemám nič nejaké extra v pláne, tak v podstate mi je to jedno. Len mi treba ešte pobehať nejaké obchody, čo marekovi do školy ale tak na stretko prídem určite. Dajte návrh a prispôsobím sa.... 😉

silvika
24. aug 2009

keby bolo o 16 to aj my prideme, nie na isto a budem potrebovat instruktaz alebo skorej navigaciu na miesto stretnutia.

zucha
24. aug 2009

baby a kde je ten park? Ak by sa to podarilo casovo so spankom Ani, tak by sme dosli aj my

simka9122008
24. aug 2009

No kočky tak navrhnite deň, čas, miesto a môžme sa stretnúť, košičanky

tinyleaf
24. aug 2009

baby, to moje druhorodene dieta uz spi viac ako 3 hodiny a neviem ju zobudit na papanie. Uz vidim ako v noci bude buntosit, ked cely den prespi ☹
A k tej pediatricke musim ist nakoniec ja, lebo mi povedala ze u nas ju nema ako odvazit a zmerat, tak bude lepsie ak pridem. No super ☹

janka1874
autor
24. aug 2009

no ja neviem ako Vám vstávajú detičky lebo my ešte stále spávame dva krát

ajula25
24. aug 2009

aj tak sa mi to zdá také divn=é také malé bábätka ťahať do ambulancie, kde je kopa bacilov. Keď sa mi pred takmer 7 rokmi narodil MArek, naša pediatrička normálne k námpprišla bez toho aby som ju o to preosila. POzrela sa na neho, predpísla kvapky a finito. Potom som išla až do poradne a všetko bolo ok. Už pri Lukym som musela ísť do ambulancie.,.,

simka9122008
24. aug 2009

No mne klasika spáva za obedom a stáva kedy ako okolo 14.30-15.00

glorita
24. aug 2009

tajze zajtra je to stretko?a kde presne? 😵

my smednes mali absolvovat preockovanie ovcich,aleleo soplikuje a kasle ,ale teraz je to zubkoveee....hrdielko a dychanie ciste,ani neteplotkuje,ale dasienka ma navreteee,chudacik,doktorka tvrdi ze idu naraz aj horne a spone stolicky,takze je patricne kvoli tomu aj nervozny...dala nam tautum verede na potieranie...ale chuda male,jemu to vzdu tlaci na nostek a sopliky sposobuju kasle,aleto citit,ze nevladze tie sopliky prehltat,pretoze ho boli cele dasienko,aj si tambrazdi s rucickou.... 😢

ale zajtra sa radi pridame.....

simka9122008
24. aug 2009

Ajul aj ja som to tak isto mala pri malom, k nám prišla dokina, no už pri malej som sa musela trepať do ambulancie