Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

tinyleaf
29. sep 2009

ja som chodila doteraz sama s malym, to sa dalo zvladnut. Ked sa narodila aj Sofia, tak som zobrala so sebou aj mamu, aby bola s malym. No ale teraz tu mamu nemam, takze na to budem sama. Alebo bude musiet muz prist skor z prace 😎

csikike
29. sep 2009

Ahojte, vsetkym dnesnym oslavencom moc gratulujeme
my sme mali opat divoku noc, mala ma prehodene noci a dni, takze je to o drzku, a najhorsie je, ze ked je hore, tak by len jedla inac stale iba place... takze mava take 2-3 hodinove spevacke vystupy 😅

janka1874
autor
29. sep 2009

ja chodím k dr. väčšinou sama len na očkovania som ťahala aj drahého ak sa dalo lebo ja pri pohľade na injekciu vždy skoro odpadnem tak nechcem zbytočne stresovať aj Sendy aby aj ona nemala také problémy s tým ako ja

martinaj
29. sep 2009

csiki, no snad sa jej to upravi 😉
ja chodievam s muzom a par krat bol aj on sam s malou 😀 ked sme boli na skoro rano objednani a mne sa chcelo spat... 😀 ale to uz bola verca vacsia ( uz behala)

janka1874
autor
29. sep 2009

no csikike máte to doma pestré ako tak čítam ale neboj ono sa to upraví treba dúfať 😀

telinka
29. sep 2009

ahojte 🙂

v miskinom mene vdaka za gratulky 🙂 aj my blahozelame miske zrzulkovej a miske huleni a este aj miskovi tinyleaf 😵 😵 😵

silvi prepac ale si ma trosku pobavila 😀 mi nehovor ze si s tym anjelikom sama u lekarky neporadis 😵

ja idem urobit palacinky so slahackou a cokoladou ...naj jedlo michaely 😎

aj k nam uz dorazilo obdobie vzdoru...peta rozkazuje jak maly general,ale ja mam svoje zasady a nepolavim , radsej si trochu jedoviteho placu vypocujem nech si zvyka ze neustupim...na ustupovanie su tu pre nu ostatni clenovia domacnosti 😒

silvika
29. sep 2009

teli poradim u lekarky uz hej ... tam im vselico zhadzuje, diriguje co mu maju podat a ukazat a tak, len v cakarni ja cakam kym on beha vacsinou s dedom po arealy polikliniky

csikike
29. sep 2009

tak uz sme spat, polievka sa mi vari, cesto na palacinky spravene, mala spi, tomi tu beha ako splaseny 😀 , takze cista pohoda 😀
hlasim, ze uz nema hanka kyptit, teda odpadol jej pupcek, zrovna u lekarky
inac u nas sa este moc neprajavuje to obdobie vzdoru, teda zatial sa stalo iba 1x ze sa hodil o zem... takze to este len pride, ale vraj cim neskor, tym horsie, tak sa mam naco tesit...
ozi, neviete nieco ako otocit male den a noc? 😔

ajula25
29. sep 2009

ahojte.
Miškám a Miškom všetko len to najlepšie 😉

simi v pohodke. Niekedy inoky si to zopákneme. 🙂

silvika
29. sep 2009

na vzdor sme my extra trieda, uz aj pisti, zatne paste ocervenie prevrato ihlavu dozadu, alebo nieco kopne, pripadne si bucha hlavu o stenu alebo niecim treskne o zem, a to na akukolvek malickost. no a ked som pocula aka bola svokra ze uz v skolke ale ze sa tak vedela jedovat az odpadavala 😝 no ooo reku tak sa tesiiiime

telinka
29. sep 2009

csiki....peta sa este nehodila o zem ani raz , ale len so vsetkym nesuhlasi , ked poviem ze idem este toto....ona mi ze nejdes , ked nieco chcem ona mi ze nechces , nepotrebujes no proste "zápor" je jej kamarat 😀 😀 😀 holka si mysli ze vie vsetko najlepsie 😅 😅 😅

telinka
29. sep 2009

ja mam niekedy problem jej nieco obliect co sa jej nepaci 😅 normalne protestuje jeduje sa , ona tak specificky zacne "vrcat"na znak odporu.....no dievca skoro s tym zacina 😅

ajula25
29. sep 2009

teli ale Peťka je dievča. No Lukáš si vyberá topánky aké si obuje. Minule za ten svet si nechcel dať tramky a len sandále a sandále. Som ho presviedčala, že tramky a len ne ne ne. Tak nakoniec si vzal sandále...
Alebo má vybraté tramky a botasky a ja mu chcem dať tramky a on si vyberie botasky a aj sám si to ide obúvať. 😀

tinyleaf
29. sep 2009

csiki, vraj babatka prvy mesiac nerozlisuju medzi dnom a nocou, Hadam sa malej ten rezim casom sam upravi. Ja sa uz tesim ked bude mat nasa mala 3mesiace, ked sa hovori ze 3mesacne babo uz dokaze presapt celu noc. Zeby sme aj my mali to stastie???? 😀

tinyleaf
29. sep 2009

csiki, teli, tak to vam zavidim, ze sa Vam deti nehadzu o zem. My sme boli pred par dnami v nakupnom centre kupovat papucky a maly ked videl tie auticka a ine vozidla co sa do nich hazdu mince, tak tam chcel ist a ked som ho potom isla zobrat, vrieskal na cele nakupne centrum a hadzal sa o zem, rovno takej okoliducej pod nohy.
To iste mam aj ked ideme na prechadzku. Musi sa rypat v kazdej kope strku, piesku a hliny, ktore tu mame na kazdom kroku a ked sa chcem po polhodine konecne pohnut, mali by ste vidiet ten hysak. No co uz, su proste kludne deti a trucovite deti, musim sa s tym zmierit. Hadam raz z toho vyrastie.

lucia79
29. sep 2009

tak mne malý sa hádže o zem, aj hlavu si trieska, ale čo sa týka oblečenia, musím povedať, že od narodenia pekne spolupracuje pri obliekaní, aj teraz si všetko nechá na seba obliecť, vrátane čiapky, len aby mohol ísť von, aj v lete stále pri dverách klobúk v jednej ruke, v druhej topánky 😀
o zem sa hádže, keď nechce ísť domov, čo býva pravidelne každý večer, alebo chce ísť iným smerom ako ja, no a samozrejme keď mu nechcem dať prso...

huleni
29. sep 2009

ahojte dakujem za gratulacie a tiez prajem Miskovi a Miskam vsektko najsamlepsie..my mame s niki obidve antibiotila, zapalene hrdla tak sedime doma a mam pocit ze za chvilu premiestni cely byt a asi aj vymaluje, spalnu uz stenu pokrstila
5timi ceruzkami..asi jej ta biela tiez nesedi ako mne a chce to veselsie.. 😉

abetka
29. sep 2009

michell vitaaaaj 🙂 Co je stebou??
Tak nas zatial vzdor moc nie a nevybera co si oblecie, ale pedant, ked ma gombiky na bunde musi mat vsetkya aj ku krku pozapinane a ani jeden nesmie byt nezapnuty. Neznasa ciapky na zavazovanie, takze som musela kupit nove 😝
A ked rucuje, tak ak je to v normalnej miere, tak si nevsimam a ak to zacne niekoho v okoli obmedzovat zasiahnem a aj po zadku sa mu ujde, nech si nezvyka 😅
Csikike- moja mama vravela, ze ja som mala rezim opacne a zacala ma kupat rano. Vraj to pomohlo. Okupala , pravidelne ma budila na kojenie a tak 😉

janka1874
autor
29. sep 2009

tak obdobie vzdoru máme už aj my a dlhšie všetko je nie a to prevracanie očí a podobné blbiny ten nasilu plač moje nervy ale tiež nepoľavím nech vrieska

ajula no ako sme sa vlastne dohodli? 😀

glorita
29. sep 2009

No o vzdore asi raz napisem knihu....vcera nas napr. s leom milo "vyhodili" z angliny,ked nasmlady panko trapl stale jedneho chlapca,vybeghaval vzdy ako prvy k rekvizitam,bol dominantny agreosr a pd...no ale vobec sa im ani necudujem,ze nas poslali sa skludnit,kedze Leo je hrozne dominantny,panovacny,egocentricky,no a momentalne ma moc chrakteristik nenapada,ale skratka asi ako to najvzdorovitejsie dieta pod slnkom.Ono je to vsetko spojene aj s tym ako ziarli na mna v spolocnosti na vsetkych s kym hodim len co i len rec,nie to pohladim cudzie dieta,to uzani nerobim..Je tak navyknuty na mna,ze sa mi nedovoli ani len rozpravat s cudzimi.Davam ho najedno doobedie v tyzdni do jasli,tam si ho pani ucitelka nevie vynachvalit ake je to zlate slniecko,co jej verim,kedze aj doma so mnou je celkom mily,ale akonahle sme v spolocnosti ziarli ako kon..No bude to tym,ze homam sama na starosti cely den,vsade somnou chodi,muz chodi vacsinou v noci domov,niekedy ho ani nevidi,len rano...Ale co ma tesi,ze si na ucitelku zvykol rychlo,normalne ked som dosla v piatok pre nho,hadzal sami hned okolo krku(po 1,5hodke)ale hadzal sa aj jej,coje znakom ze sa tam dobre citi..Len ten vzdor,no hruza...Podobne sko tiny pise,tiez naprechadzkach sa nepohneme dlhsie z jedneho miesta,akje tam cosi velmi zaujimave..Dnes sme kupili ten firt bike,inak dobra vec,kedze je to cosi medzi bikom a odrazadlom a kedze na bike je estepriskoro,nevie skratka prekrutit,tak toto je skvela vec,nauci sa tam udrzat rovnovahu a pripravi ho to na bike,aspon tak tvrdia 😀 ale bavi ho to,to je podstatne a ze "nekradneme"inym detickam veci a nekrici nie len na svoje moje,moje,moje..Aeste ma napadlo>ani za svet nechce pozicat hracku,hned leti ak ju niekto drzi v rukach, a pritom do nho hustime,ze pozicaj,aj oni ti pozicali,neber a pod...Hlavne prizvukujme nebisa,ale na nho nic,alenic neplati......no hruza obdobie,teda aspon dufam,ze to bude len obdobim,lebo ma porazi.......to neviem,kedy sa takto odhodlam na dalsie baby..... 😅

Inak teraz sa mi pecie taky chutny kolacik,ze uz idem omrknut ci nebude,tak sa majte......... 😵 😎

glorita
29. sep 2009

no a miskam blahozelame...aj Miskom...aj moj tata dnes oslavuje.my sme uz vcera s MM mali romanik oslavu domenka/ 7 rokov od svadby..... 😵

silvika
29. sep 2009

jeeej glor nam dala jednu zo svojich eseji, jeeej. kludne popis, ty mas take pribehy ze na knihu ... nam ked videla lekarka maleho ze sa jedoval hned ze treba mu surodenca, udajne skrotnu ... ale tak neviem ci to nebolo skorej pre seba, ze by mali dalsie dieta do klientely, na to su tu asi vacsie odbornice ako ja, nas ma deti vcelku rad ked mu ich my neponukame ze aha aky chlapcek, to by ho hadam aj zbil ale ked sa sam zapoji to ho bavi vsetko. taky "on sam".

aadula
29. sep 2009

Miškám prajem všetko najlepšie 🙂

bocmanka
29. sep 2009

🙂 tak ahojte, vidím , že ste tu dnes dnes preberali lekára a asistencie..
tak silvi..ty by si mala prísť k nám na zaučenie..
ja dnes infarktová situácia, volali mi z matejovej školy, že mal úraz..až mi zle prišlo..
našla som ho na školskom dvore v kŕči od plaču..potkli sa o seba s jedným chlapcom, a náš maťo dopadol na ľavé rameno dooosť nešťastne..
zrovna nik doma, tak s rominou do školy, na úrazovku, na rontgen, a späť na úrazovku, do toho romina škriekajúca opica a matej od bolesti mi skoro odpadával..
diagnóza
máme zlomenú kľúčnu kosť..
môj hrdina sa bude liečiť 3-6 týždnov..

janka1874
autor
29. sep 2009

boc vy máte fakt smolu

simka9122008
29. sep 2009

Bože Boc, na vás sa tie choroby a už aj úrazy nejako lepia, chúďa Matej, máte to fakt pestré 😲

simka9122008
29. sep 2009

Mne malá zase protestuje v pití mlieka, ale iba večer, ráno ho vypije v pohode 😒

martinaj
29. sep 2009

no simi, nasa mala nepije mlieko uz asi mesiac.... snad ju to prejde, ale zase mliecne vyrobky, ako syr, jogurty to moze 🙂
boc, na vas sa to lepi... ☹ skore uzdravenie, aj ked 6 tyzdnov, to je strasne ☹

tinyleaf
29. sep 2009

my sme dnes boli v poradni s malou, uz ma 4,5 kg, od narodenia pribrala 1,7kg, tucko moj 🙂
Ozaj a nedavate niektora ockovat deti proti kliestovej encefalitide? Ja by som asi chcela, do konca roka maju 30% zlavu na vakcinu, tak by sa nam to zislo, ked maly beha po zahrade. Aj ked doteraz kliesta nemal

abetka
29. sep 2009

boc ☹ 😢 . Chlapec je statocny 😉
Baby keby ste videli ako nas Tomas klipka ockami, ked na neho zvysim hlas. dnes mi skoro cvrklo od smiechu, ked som ho videla. Herec je to 😀