Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

simka9122008
30. dec 2009

Boc má sa super pri nás, hýčkame sa navzájom a užívame si spoločné chvíle, o chvíľu sa ideme obliecť a šup sa vonku sánkovať, no a poobede ideme na rodinnú prechádzku do mesta
Lucka to ma mrzí že malá teplotkuje, nech jej to čím skôr prejde

simka9122008
30. dec 2009

Malá teraz začala vysávať izbu so svojím vysávačikom 😀 😝

lucia79
30. dec 2009

my zase máme nátchu jak šlak, zasa, asi mesiac mu varievam krupicovú kašu a za tú dobu 2 x nátcha, že mu sople vysia na zem, žiadna teplota, nič... to bude alergia na kravské mlieko alebo niečo podobné, stopercentne, asi mu dám spraviť nejaké testy

bocmanka
30. dec 2009

😒 fakt luci, ??....myslíš, že alergia?

lucia79
30. dec 2009

začínam mať taký pocit, veď doteraz bol na mojom mlieku a zrazu keď mu dávam kravské, tak takéto hovadské nátchy 😠

luculka
30. dec 2009

aj Natuš si mala ist k svokre pre výsávac,,,a k sesterke pre ručný.,,,este vianocne darceky,,,no som zvedava kedy sa tam dostaneme 😒 😒

kto ste mali tu siestu chorobu,,,ako to prebiehalo???

telinka
30. dec 2009

caute 🙂

tu sa uz pomaly silvestruje......no ved je na case , ja som sa dnes zhrozila ze nemame doma ziadne zasoby.....naposledy som bola v obchode pred sviatkami 😅 😅 😅

lucul pri 6tej chorobe by mali byt vyrazky take huste male najprv na brusku a postupne sa rozsirovat.....kiahne su asi vacsie pupaciky s takou vodickou navrchu, ktora potom praskne a robia sa chrasty

janka1874
autor
30. dec 2009

no ako vidím u viecerých je veselo
boc ten šalátik znie super uvidím kedy sa na niečo také dám nahovoriť 😀 😀 😀lebo zatiaľ moc nechcem riskovať takou zeleninou

luculka ber to z tej lepšej stránky ak to vudú kiahne tak budete mať skoro pokoj nafurt 😀

simi veru užívajte si rodinka 😀

janka1874
autor
30. dec 2009

žienky otázočka ako sa robia bobaľky alebo u niekoho opekance mám ich kúpené ale neviem čo ďalej 😀

telinka
30. dec 2009

janka zeby zaliat horucim mliekom a posypat makom a cukrom?????

ajula25
30. dec 2009

ahojte
tak Luci myslela som na vás včera, či sa to poddalo, ale čítam, že nie. Kiahne sú ako telinka píše také pľuzgieriky a zo dňa na deň ich pribúda viac a viac. Ale určite by si vedela, že sú to kiahne. A tuším, čo baby písali, pri 6-tej chorobe sú vysoké teploty 3 dni, potom výsyp a koniec. Nie?

Jani bobaľky ja robievam tak, že uvarím vodu, potom do vriacej vody vysypem bobaľky, sparím ich aby nasali vodu (tak cca 2-4 min.) potom ich vyberiem sitkom von, prelejem opraženým maslom, posypem cukrom, mletý mak na to a finito. Samozrejme všetko premiešať.... 😉

ajula25
30. dec 2009

alebo ako napísala teli. asi každý má svoj recept. ja to robievam ako moja mama a babka....

telinka
30. dec 2009

ja to prave nerobievam , len si myslim ze sa to tak robi....preto ti otazniky 😅

ajula25
30. dec 2009

aha. ale myslím, že aj tak to robievajú. Ja robievam bobaľky aj s tvarohom a kyslou kapustou....mňam, 🙂

bzuco
30. dec 2009

ahojte

luci...6. ch. sú najprv z ničoho nič vysoké teploty - cez 40 st. a dieťaťu nič nie je - ani kašeľ ani nádcha , dokonca sa tie teploty nedajú zraziť nižšie ako na 38, proste nič horúčku nestiahne nižšie ...no a na 3-4 deň sa dieťa vysype na spodku bruška, hrudníka a na chrbátiku takým ružovkastým výsypom, ani nie vyrážky, sú to také akoby mapy-fľaky

bzuco
30. dec 2009

luc a ešte...ako náhle sa dieťa vysype, teplota v momente zmizne

luculka
30. dec 2009

no tak ja neviem,,,malá ma take 3 cervene fliačiky,,,ako,,, viac nic,,,

simka9122008
30. dec 2009

Luculka nech je Natálka skoro fit
Mi sme dnes mali pestrý program, za obedom sme boli vonku posánkovať, potom sme sa prišli prezliecť, trochu zohriať, s drahým sme vypili kávu, deti zjedli olovrant a šup do mesta, domov sme prišli okolo 18.00, úplne premrznutý 😝 , no bolo super, pridám nejaké fotky
No tie bobaľky ja nerobievam ani neviem ako to chutí 😀

janka1874
autor
30. dec 2009

no ja som ich tiež zatiaľ nerobila ale zajtra by som chcela a asi to skpsim z mliekom 🙂

glorita
30. dec 2009

luc,no tak ako pise bzuco,ak by to mala byt 6.nemoc,musia tomu predchadzat zvacsa 3 dnove vysoketeploty,aspon u nas to tak bolo...je to skoro podobne akoherpeticka angina,preto si ju lekarimylia,preto sa tusim vola aj herpeticky virus a dietatko pocas teéplot moze mat akoby vyrazky na hrdielku a kedze je to virus,nema btedy pozit.CRP...no a aj u nas sanatelicku vyrazky objavili poodozneni teploty,presne na 4.den...a ozaj ak by to mali byt ovcie,tak tie maju vraj rychlypriebeh a rychlo sa menia pocas dna,preto su tak silne infekcne....oni sa nalievaju tekutinkou,akoby napucnievaju..takze vy mozete mat bud nejaku alergiu,alebo reakciu na nejake jedlo ak jeto len taky obycko vysev.......

jani,ja kedze nrobim asi 10 chodov poamly na vianoce 😀 kazdemu podla jeho zvykov,tak ti prens epoviem ako treba na bobalky:chod na to tak ako ajul,var ich minimalne,staci ak nasiaknu,alebo aj niekedypodla zlozenia cesta,ak su jemne,tak staci ich lenpreliat horucou vodou..ja ich robim preMM smakom tak ze dam trocha horuceho mlieka doktorehoich namocim,potom vylejem a ocukrim,omakujem a polejem rozprazenym maslom a tenpostupo ked ich vaim vo vode je premna,ked ich prpravujem s kapustou,ktoru dusim asi pol hodky na masle a potom tiez prelejme maslom,mnamky..je to nas asi najoblubenejsi chod vecere..... 😵

anina1
31. dec 2009

veselého Silvestra a všetko naj v Novom roku Vám aj Vašim rodinám prajeme, hlavne veľa zdravia a spokojnosti 😵 😵

janka1874
autor
31. dec 2009

Ahojte
ďakujem za receptíky 🙂

Tak ako dnes starý rok padá,
nech do Tvojho srdiečka štastie sadá,
zabudni na bolesť a starosti
a preži ďaľší rok v láske a radosti.

🙂 🙂 🙂 užite si Silvestra a vykročte správnou nohou do Nového roku 😀

telinka
31. dec 2009

caute 🙂

tak vsetky poctivo chystate silvestrovske dobrotky ze sme na 2stranu zapadli 😅

ja akurat dopekam pizzu na obed , parizsky salatik mam hotovy , este domace rozky mi kysnu v pekarni a ked sa peta zobudi musim ten vybuch tu zlikvidovat...je to poznat ze velke baby niesu doma , musim vsetky hracky spratavat sama 😀 😀 😀

tak veseleho silvestra a do noveho roka vykrocte pravou damy , pravou! 😵

aadula
31. dec 2009

ahojte, ja som dnes ešte do 12tej bola v práci..ale som si niečo pochystala už včera a zbytok dorábam ešte teraz 🙂

telinka a kde máš kočky?

tiež prajem veselého Silvestra, dobre sa zabavte 😵

ajula25
31. dec 2009

ahojte kočky.
krásneho a veselého Silvestra prajem z Košíc. Počasie máme hnusné, ale aspoň trocha to pripomína zimu, keďže sneh ešte trošku ostal....
My sme uvarili obedík, ešte sa dopekajú zemiačiky v rúre a robila som len taký rýchly koláčik a bonbóniky (také nepečné gulky).
No a na večer si narobíme jednohubky a finito. 😉
tak do Nového rôčka všetko len to dobré prajem. a ako telinka napísla, pravou! 😉 🙂

luculka
31. dec 2009

cafte,,,tak ja som dorobila jednohubky,,,cesnakovu pomazanku,,,,a mozme vecer oslavovat,,,ha ha ha 😀

dnes sme mali desnu noc,,,malá stale plakala,,,nervacila,, na striedacku sme s nou spali v jej izbe,,,najprv ja potom MM,,,,stále si pýtala tatalo,,,,tataloooo,,,,(kakalo))...no desna noc,,,asi trenovala na dnes

no a tie vyrázky,,,kiahne to nebudu,,,ale je celá drobno obsypaná,,,tak neviem ci z nejakeho ovocia alebo to bude ta siesta choroba,,,ale nemala také vysoke,,,,len okolo 38,5,,,moze to byt ono???

dnes som si bola pre puzzle z foto malej,,,a fotecky,,,100ks,,,,,,,tak sa zase vytesujem,,,aspon budem mat pri telke vecer co robit

ajula25
31. dec 2009

Joj Luci, tak nech to Natálka rýchlo prekoná. Moja zlatá. Musí ju to aj svrbieť asi, nie? Dávaš jej aj fenistil kvapky?

veva1
31. dec 2009

ahojky mamky po dlhsom case.
vsetko naj do noveho roku

nemam velmi cas tu prispievat ,tak aspon v skratke
http://www.facebook.com//video/video.php?commen...

alinka76
31. dec 2009

ahojte dievčatá, tiež vám všetkým želáme veselého Silvestra v kruhu najbližších a do nového roka vykročte tou správnou nohou. Nech sa vám splnia v novom roku všetky sny a priania .

janka1874
autor
31. dec 2009

STRATIL SA MI PSIK MENDY-BIGEL (VYSTRASILI JU DELOBUCHY) POPROSIM VSETKYCH Z DUBRAVKY AK BY STE JU VIDELI TAK DAJTE VEDIET T.C. 0911 26 17 70 (MA OBOJOK SO ZNAMKOU C. 0333) - PLS. PREPOSLITE DALEJ PROSIM - DAKUJEM

teda nie je to môj psík ale sesternicinej dcéry neviem či tu náme nejakú kočku z dúbravky