Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

csikike
31. mar 2010

cesto:
8 žĺtkov
30 dkg práškového cukru
8 lyžíc vody
1 balík prášku do pečiva
8 bielkov
2 lyžice kakaa
25 dkg múky
Žĺtky s práškovým cukrom a vodou vymiešame do penista, pridáme prášok do pečiva, vyšľahané bielky, kakao a múku. Miešame opatrne, aby sa bielka moc nepotĺkli. Pečieme pri 180C.

krém:
25dkg masla
25dkg práškového cukru
3dl mlieka
4 lyžice múky
10dkg kokosu

Maslo s cukrom vymiešame do penista a z mlieka a múky uvaríme hustú kašu. Keď kaša vychladne zmiešame ju s maslo a cukrom.

Z upečeného cesta vykrajujeme kruhy a rozrežeme na polovicu, potrieme maslovou plnkou a spojíme, natrieme aj kraje a obalíme v kokose.
Vrch polejeme čokoládou.
ja z toho robim kocky, lebo pri kruhoch je vela odpadu, ale aj ten odpad sa da vyuzit do takych co dúm dal

janka1874
autor
31. mar 2010

csikike tak to je pre mňa vyšší level to ešte nezvládame 🙂

ale ak hovoríte pekárky že môžem použiť heru na tie rožky tak to urobíme

telinka
31. mar 2010

jani...hera je nevlastna sestra masla 😀 😀 😀 zas nerob zo seba nemehlo , najprv vyskusaj a potom napis ci si zvladla alebo nie 😉 z hery mozes urobit tento kolac jednoduchy a rychly:
1hera +2pl kakaa+2pohare krystal. cukru+1/2 pohara vody.......das do misky a nechas rozpustit nad parou pokym sa nevytvori kompaktna tekutina , odoberies 1 pohar hmoty a odlozis , do ostatnej vmiesas 5 celych vajec,1 pr.do pec, 1 vanilkovy cukor a 2 pohare polohrubej muky....vylejes na vymasteny a mukou vysypany plech a upecies...20min
na horuci upeceny kolac vylejes ten pohar co si si odlozila , posypes kokosom , alebo orechami a finito 🙂

no csiki to vyzera chutne kokosovo , vyskusame 🙂

janka1874
autor
31. mar 2010

telinka nerobím ale mne v tomto ani nemá kto poradiť my sme taký začiatočníci z drahým moja mama totiž nikdy nepiekla tak som sa to nemala odkiaľ naučiť teda odkukať tak zaťiaľ začíname len tak zľahka že bábovka, perníky a linecké kolieska a také jednoduché veci na kysnuté a tak nemám odvahu doteraz totiž neviem čo je v troške teplého mlieka rozrobiť droždie čo je považované za trošku (tak totiž znel recept tak som ho pekne odložila)

teda "svokra" pečie ale kedže nekomunikujeme tak jej asi vlastne určite volať nebudem

janka1874
autor
31. mar 2010

ale ten tvoj znie jednoduchšie tak to by som hádam zvládla

janka1874
autor
31. mar 2010

a ešte mi niekto prezradte aký je rozdiel medzi herou a palmarínom toto nikdy neviem

telinka
31. mar 2010

hera ci palmarin......je to v podstate rastlinna nahrada masla...ja v tom az taky rozdiel nevidim , pouzijem to co zrovna mam v chladnicke....vyde to narovnako 😉

a ta troska mlieka.....v recepte mas udane potrebne mnozstvo mlieka , tak z toho trosku odlejes do kompotovej misky napr., das do toho cukor a rozdrobis kvasnice, aby sa rozmnozili-nakysli.....nakoniec to aj tak vseto spolu zmiesis , takze je jedno aka velka je ta troska... kludne recept vytiahni a experimentuj 😉

janka1874
autor
31. mar 2010

Sendy mi už druhý deň nič nechce jesť nevie poradiť?
zuby už má všetky teda posledná stolička tak chýba kúsoček ten posledný ale už druhý deň okrem mlieka a jogurtu nič nejedla polievku ledva 2 lyžičky a druhé jedlo to isté len pije čaj a nič nechce teda sladkosťami by určite nepohrdla ale to nie

silvika
31. mar 2010

no ja by som jej asi dala aspon nejaku sladkost, sak byt hladny tiez je na nervy

lenka85
31. mar 2010

jani ked bude hladna sa naje. Mlieko je dost syte,mozno jej to zaplna brusko, ale urcite vyhladne a potom zje aj teba🙂))

simka9122008
31. mar 2010

Jani, tak presne tento problém s jedním mám ja s amlou už od včera, ale neriešim to teraz je choručká, veď ona to doženie

simka9122008
31. mar 2010

nejako mi utekajú písmenká, hihihi 😀

abbi
31. mar 2010

tak DIEVCENCE,... pisal mi ten pan, ze nic sa nemeni a vsetko plati... mali tam nejaku ponuku pre 60 ludi na ten termin a preto sa len informoval ci by sa to nedalo zmenit, ale uz nic menit netreba. takze stale plati termin 4-6 juna... a deti do 3 rokov zdarma, deti nad 3 roky maju 30 % zlavu... dalsie info budem mat snad coskoro 😉 😉

simka9122008
31. mar 2010

Kočky tak šup, šup, nech vám to stretko víde

ivana26
31. mar 2010

ahojte,
tak segra bola a uz aj odisla 🙂 aspon som si pokecala.
super csiki, aj my robime ten kolacik vzdy, mnam 🙂
ja som dnes napiekla formickove rozky a este zajtra orechove kosicky a koncim.
my tiez este nie sme bez plienky, ale pyta sa skoro vzdy a este aj ked ma plienku tak sa pyta ,ci moze do plienky, ak mu poviem ,ze nie tak sadne na nocnik, ak sme vonku tak mu poviem, ze moze. hned ako bude teplo tak mu davam dole plienku.

janka1874
autor
31. mar 2010

ivi tak to je super
abbi tiež dobré správy
simi no neviem ja sa utešujem že možno je to kôli tomu poslednému zúbku ale všetko čo pekne pribrala od vianoc je fuč 😢 ja som robila odpočty vody a kúrenia tak dedkovckom sa podarilo aspoň niečo zas do nej dostať tak si dala termix kúsik chlebíka no čo už aspoň niečo

simka9122008
31. mar 2010

Jani, neboj ona to určite dobehne
Mňa nejako začína škrabať v hrdle, no super nám začnú sviatky 😠

janka1874
autor
31. mar 2010

simi rýchlo vitamín C teplý čaj a posteľ 🙂

glorita
31. mar 2010

tak tu sa uz vo velkom velkonocne pecie 😀
ja sa nahanam po lekaroch,ale som stastna ze vysledky z alergo-imuna su uplne v poriadku,ziadna alergia sa nezistila a aj KO a imunitka je ok..... 😵 😵 😵 vcera sme presedeli,teda kto ako 😀 ze? 😀 na kramaroch,Leo ide na operaciu s pruhom,takze tak na pol roka a viac hadam staciii lekarov.....ked som sa rozpravala s dotycnym o operacii leo sa nudil prenaramne,otvaral vsetky sufliky,skakal zo stolicky,otvaral dvere a krical nerozpravj sa s lekarom uz mami 😀 😀 😀 no aktivne hyperaktvine to my mame dieta,co uz 😀 😀
zrzul,ako je to na kramarocj-ked bude Leo hospit.3 dni mozem tam s nim byt,to som sa ani nepytala?

glorita
31. mar 2010

inak na tu alergo som sa objednala aj ja,lebo som v poslednom obdobi zakaslana aj po atb,no ide to dole vodou .... 😀 esteze leuskovi vysli testy super.

aadula
31. mar 2010

ahojte,

neviem či aj takéto obľubujete, kedysi som ich robievala a kamoška mi dala na ne v podstate typ 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=675

glor, ja keď som vlani bola so Samkom ..tak v pohode som tam s ním mohla byť /na Kramároch/ 😉

aadula
31. mar 2010

len ja ich robievam na slano...zvyknem dať trošku soli

silvika
31. mar 2010

glor sak to poznas, ked raz zacnes s lekarmi nevedia kedy skoncit.

silvika
31. mar 2010

inak ja ani neviem ze ide velka noc, ja to jakosik moc neslavim odkedy nie som pubertak. teda jasne ze sa nieco pecie a varia sa tie obvykle jedla, ale nejako moc nevelkonocujem. a peciem teraz skoro kazdy den, jeden sa zje a hned cosik peciem

janka1874
autor
31. mar 2010

silvika u nás veľká noc tiež nič moc možno aspoň variť tak budeme a možno zajtra napečieme

glorita
31. mar 2010

adul,vy ste boli na chire,ze?

ajula25
31. mar 2010

čafte
Glor my sa tiež chystáme do nemocky. A teda aj keby traktory z neba padali, s Lukym tam ostanem. Však to až 10 dní by mal byť. TAk si to neviem ani predstaviť. 🙄

glorita
31. mar 2010

ufff ajul...10 dni?co ide podstupit?ono by to tak malo byt,ved neviem si predstavit ako by mali zodpovedne ustrazit 2 ci 3 sestry cele detske oddelenie...len sa pytam,kedze nemam ziadne skusenosti s tym a len zrurulka od nas tam boli hospitalizovani tusim....

janka1874
autor
1. apr 2010

Ahojteeeee

žienky ak si dobre pamätám tak myslím že do 3 rokov môže byť matka s dieťaťom ale fakt už neviem presne a možno záleží aj od oddelenia

tinyleaf
1. apr 2010

glor, urcite budes moct byt s Leom, len teraz si nie som ista, ci budete moct spat aj v jednej izbe. Uz sme to tu nedavno preberali, ja mam skusenost, ze mamicka ak uz nekoji, je v noci v inej izbe. Ja som samozrejme mala obe deti pri sebe, kedze Sofiu som kojila a prvykrat, ked sme boli hospitalizovani, tak mal Matko len 7 mesiacov. Ale teraz co sme boli v januari v nemocke, bola tam mamicka s 2rocnym chlapcekom a prvu noc spali oddelene. Potom ich dali spolu, lebo potrebovali volnu izbu. Aj kamaratka mala ist s malym na urologicku operaciu v januari, ale museli by byt oddelene, tak si to presunula na jul, kedy bude volny nadstandard a budu moct byt spolu. Takz glor neviem ako to naozaj je, radsej si to zisti, urcite tam budes moct ostat, ani si nebudes musiet platit, len ta noc je otazna. A blba je este aj strava, da sa sice priplatit za obedy pre Teba, ale pre mamicky bola jedalen na uplne inom poschodi a kto by mi strazil deti? Takze mi muz nosil vsetko jedlo. Uzasne to maju vymyslene v tych nemocniciach. Sestricky sice povedia, ze vsak postrazia dieta, ale videla som ako. Nechali ich plakat v postieke, ked si nejaka mamina odbehla do bufetu.