Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

telinka
27. okt 2009

caute marodi aj nemarodi 🙂

teda hotovy lazaret tu mame ☹
ja som dnes zistila preco peta kasle a sopli....perezali sa jej horne ocaky.....konecne 😅 tusim jedina ich este nema
tak sa opatrujte a coskoro vyzdravte 🙂
inak o tyzden to bude uz 5 mesiacov co je peta cez den bez plienky , ale veru este ani jednu noc nevydrzala 😅 ratam s tym ze pokial bezprostredne pred spankom bude pit plnu flasu mlieka dovtedy bude spavat s plienkou 😀

zrzulka
27. okt 2009

Tiny ako je to s tym ockovanim? opakuje sa to raz za 5 rokov? A hovorila ti pedina aj o rizikach tohoto ockovania????opytaj sa na to pls. ja som stale na vazkach ci ockovat a ci nie. nas este neockovali ani tym povinnym ockovanim co ockuju deti v 15tich mesiacoch ale som aj rada lebo vraj to deti zle znasaju a su tam urcite rizika.... sa nam to presunulo na leto ale tiez nie na 100%.

martinaj
27. okt 2009

vy uz nechavate deti jest same? 😕 u nas akurat zemiacky a masko papa vidlickou.... keby mala nieco jest lyzickou asi by to dopadlo strasne 😀

simka9122008
27. okt 2009

Tak ja si s deťmi spríjemňujem zvyšok večera, bublifukom, skáču tu, naháňajú ich a praskajú po celej izbe 😀

janka1874
autor
27. okt 2009

čaute
nestíham dočítať tak to neskôr pred chvíľou sme došli domov len som na malp ešte sama tak nakuknem neskôr keď ju dám spať

vo štvrtok ráno nastupujem na príjem a v piatok sa ide na to tak snáď všetko dobre dopadne 🙂

simka9122008
27. okt 2009

No super Jani, tak malá Viki sa predsa narodí 30 na Simonkine meniny, huráááááááááá, už to budeš mať za sebou, aké máš z toho pocity?

janka1874
autor
27. okt 2009

juj simi ani neviem až mi prišlo do plaču keď mi to vravel a vlastne ani neviem prečo a eše k tomu asi aj Sendy už niečo tuší lebo ja nalepená na mne ako prísavka no neviem neviem aj teraz sama sa pozbierala u našich že ideme domov aj sa poobliekala normálne som nechápala a celkovo celý tento týždeň je len mama mama a jedine vtedy je o.k. keď som tam kde ona predtým jej bolo jedno kde je mama
no bude to fuška aj pre našich kedže bude prevažne u nich lebo Stano musí robiť ja budem v nemocke no radosť

simka9122008
27. okt 2009

Uff, tak mrňavá je už konečne v postieľke 😝 , dnes bola extra živááááááááááá 😀 , už som čakala kedy ju šupnem spať
Zajtra je v škole pasovačka a poobede idem na USG, no a večer ideme hore k našim, tak sem možno nakuknem cez obed

simka9122008
27. okt 2009

Jani neboj sa zvládnu to nejako a podľa mňa musí niečo malá cítiť, že jej sestrička bude o chvíľu na svete

janka1874
autor
27. okt 2009

martinaj u nás Sendy všetko papá len sama ináč do nej nič nedostanem aspoň v tomto sme na tom dobre 🙂

aadula
27. okt 2009

ahojte,

jani, budem na teba myslieť...iste bude všetko ok, ubehlo to ako voda 🙂 😉

choručkým skoré uzdravenie prajem 🙂

náš drobec sa nechá krmiť, neviem ako papajú v jasličkách, budem sa musieť opýtať..., ale doma je pohodlný...mama kŕm ma! 😀

som mu dnes kúpila rukavičky, také teplučké...nechcel ich dať dole z ruky...taký bol zlatý..si v nich ťapkal 😵

janka1874
autor
27. okt 2009

aadula až nejako moc rýchlo ja som normálne v šoku že už je to tu stále som si nejako myslela že času máme kopeeeeec

zucha
27. okt 2009

u nas Anicka polievku chce jest sama a ak sa da pouzivat vidlicka, tak sa nou krmi pri druhom jedle. Ale tiez je to kade tade, ale pokial sa da, tak ju necham, lebo konecne sa nam podarilo urobit rezim tak, ze obeduju s Kati uplne rovnako. Takze ja krmim Kati a popripade druhou rukou pomaham Ani.
Janka, takze dalsi drobcek uz bude na svete. To je super

glorita
27. okt 2009

jani uff,o 3 dni tu mas druhe dieta 😵 drzim palce,nech dovtedy pekne vydrzite.nemas sekciu?

rozmyslate niekto teraz nad ockovanim proti kliestom>vraj je do konca novembra tusim nejaka akcia....neviete nic?
leo tiez vidlickou papa sam,sem tam aj s lyzickou,ale to sa naje aj niekto druhy popri nom,z toho oblecka myslim.Inak vraj v jasliach papal aj poliecku sam,tak snad ho pohohnali aj ine deticky,neviem.. 😎

glorita
27. okt 2009

tiny tak teraz som si ta precitala,tak ako to je pri kliestovh?stacia 2 davky,co sa plati?

babyyy ved sa netrate plienkami,ci rzpravanim,ved deturence nemaju este ani 2 roky,je na to cas..my plienkujeme tiez,pekene rozpravame sice,takze kazdy ma niekde rezervy...... 😉

zrzulka
27. okt 2009

Glor
Dnes sú na trhu dve očkovacie látky, očkuje sa prvá dávka, mesiac po prvej duhá a do roka po druhej tretia, nie skôr ako o šesť mesiacov. Preočkovanie je každé tri ať päť rokov jednou dávkou vakcíny. Cena oboch vakcín je približné rovnaká,myslím, že okolo 500 Sk za jednu dávku.

A na to preockovavanie dohliadaj lebo ak by nahodou dieta chytilo encefalitidu tak by to zrejme tak lahko nerozchodilo. je to svinstvo....
radsej sa porad s lekarkou ale nie s tou nasou lebo ona sa v tom nevyzna....ambulanciu robi len prvy rok, len teraz bola na skoleniach. cely life pracovala v nemocnici....

glorita
27. okt 2009

ved to zrzul,uz som si to vsimla,ze take skusenosti s tym nema ako predchadzajuca,ale zasa kazdaje niekde inde doma,tato ma iny pristup,comi viac vyhovuje,aj ked uz pri vacsom dietati to berem trocha inak ako ked bol babetko nas leo....... 😅

ajula25
27. okt 2009

ahojte
jani wau...tak už je to tuuuuuuuuu! držím palec.

zrzulka
27. okt 2009

vsak to, teraz ideme az v 3 roku na prehliadku. ja som si este na nu nezvykla... my sme tam boli len dva krat. Naposledy ma dorazila tym ze chcela malu silou mocou ockovat. tak jej hovorim ze ju ockovat nenecham lebo este nam to neschavlila nasa imunologicka. A ona ze preco nie, ci nevie ze je to povinne ockovanie. A co povie ked jej pride kontrola.... Tak ju zaujima co povie kontrole ale to ze mi zmrzaci dieta je uz vedlajsie????? Neviem mozno to tak ani nemyslela ale podala to dost cudnym spsobom...Musim si na nu zvyknut aj ona na nas ze Michaela nie je standardny pacient... Vlastne to je problem ze ona nepozna jej zdravotny stav, ale inak problemy neboli s nou. je mila akurat tato skusenost s nou sa mi nepacila...neviem co si mam o tom mysliet

zrzulka
27. okt 2009

Jani drzime palec na piatok. Strasne rychlo to zbehlo🙂))

glorita
27. okt 2009

zrzul,mne pride taka uz nie ze senilnejsia,ale niekdy musim jednu vec opakovat viackrat,ono fakt ze kazdy ma nejake tie ani nie ze vady,ale svojske sposoby... 😎

anina1
27. okt 2009

ahojte
tak moja malá dnes nespala cez deň a zaspala až teraz, čo to je za dieťa ja neviem, kde berie toľko energie 😝
moja dokina na klieštovú keď som sa jej pýtala, tak nechcela ani za nič, že najskôr keď bude mať aspoň 5 rokov malá

zrzulka
27. okt 2009

nerobila ona na 1. detskej na kramaroch nevies??? zda sa mi povedoma. Mne sa zda ze som ju tam stretla ked som bola s malou v nemocke. navrieskala na mna jak na male decko.... nastastie mala chora nebyva takze k nej nechodime takze mi je v podstate fuk aka je. A na problem s ktorym stale bojujeme je ona odbornik lebo je gastroenterologicka tak z tohoto dovodu ju menit nechcem. Ako pises kazdy ma svoje sposoby. myslim ze ked sa spozname blizsie a nebudem jej musiet vsetko vysvetlovat tak bude fajn. Skoda ze tam nebola od zaciatku....

zrzulka
27. okt 2009

Anina a preco nepytala si sa jej??????????, mna tymto vydesila sestra ked mi o tej vakcine rozpravala tak si to overujem ako to je, lebo tiez som chcela dat malu zaockovat. Klieste su svine male🙂)))

AD na margo jedenia deti samych som pridala jednu fotku na FB z nasho archivu🙂))) na nas urcite nemate ako my vyzerame ked mala je sama🙂)))

anina1
27. okt 2009

vraj to neni ešte moc overené pre také malé deti a majú dosť povinných očkovaní, ktoré ich zaťažujú tak preto

janka1874
autor
27. okt 2009

glorita áno idem na sekciu a veru nejako neskutočne rýchlo to zbehlo
ja som ešte teraz dožehlila posledné veci čo sme tu mali nech je kľud a drahý sa mi tu rehoce že mám taký akčný plán na zajtra že ešte niekde zajtra porodím ale ja dúfam, že nie ale treba ešte nejaké maličkosti pokúpiť hlavne sestričkám a tak podobne veď to poznáte, ale aspoň som požehlila lebo aj to som pôvodne odkladala na zajtra 😀 😀 😀 😀

simka9122008
28. okt 2009

Ahojte, tak dnes som tu prváááááááááááá 😲 , no o chvíľu fičím do školy na tú pasovačku

abetka
28. okt 2009

ahojte. Ja verim karfiol a potom ho vyprazim 🙂
Jani, jaj tak ti zavidim, ten maly , vonavy, sladky balicek, ktory dostanes v piatok 😵 😵 😵 Samozrejme, ze v dobrom zavidim
Boc??????Ako??????
S nasim Tomasom ako zacali cvicit Vojtovu metodu, tak kazde rano reve ako tur. KYm ho tam, dostanem, tak potok slz. A tak krasne tam zacal chodit, ale aj sestricky vraveli, ze to je urcite reakcia na cvicenie, lebo v triede je uzasny, no ked pride na cvicenie, tak ho pocut v celom sanatoriu ☹

anina1
28. okt 2009

dobré ráno, ja už mám navarenú plnenú papriku, nejaká som dnes rýchla 🙂
malá vstala o 6.15, je možné že jej stačí 8 hodín spánku denne?
všetkým chorým skoré uzdravenie
abetka aj mu to pomáha nejak?

bocmanka
28. okt 2009

baby ja už mám skoro druhý deň 39ky,mam zapalenu trubicu a ked zakašlem sa mi uvolnuju hlieny,ma ide roztrhnúť.iba ležím.musela prist moja mama peťovi na pomoc,deti majú to isté čo ja a ja im nemôžem pomôcť,takto chorá som ešte nebola,pomooc kedy to prejde.čisté zúfalstvo nikomu to neprajem