Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

bzuco
13. feb 2010

čaume

tak u nás sa varenia chopil MM, robí pizzu, tak som zvedavá, ako sa podarí 🙂
ja som troška poriadila, povysávala, prach utrela a už sa mi nič nechce 🤐

bzuco
13. feb 2010

no tak fakt netuším čo z toho bude
MM rýchlo, rýchlo a tak babral s cestom skôr ako riadne vykyslo - kua, ked sa to nevie opýtať 😠 😠 😠

abetka
13. feb 2010

ahojte. JA som poriadila , este periem a treba mi umyt kupelnu, ale poriadne vyriadit a zamiesila som na sisky, tak kym vykysnu idem vam aspon popisat
Teli- taky dres mame aj my a je uzasny, hlavne na udrzbu. 😉
Tomas ma tiez nejaky zly den, lebo len vyrevuje a smokli, tak snad sa vyspi a bude ok 😅
bzuco- no MM robi jedine z varenia pizzu, ale ten neporiadok co urobi okolo seba, tak to riadim cely den pomaly 😠

lucia79
13. feb 2010

ahojte,
my sa dnes ideme večer zabávať, sme pozvaní zase na nejaký dedinský ples, tak zavŕšime plesovú sezónu 🙂

šišky som mala aj v pláne robiť, ale ked MM neni doma, tak nabudúce

a to je aký fragranitový dres?

janka1874
autor
13. feb 2010

hojdte nejaký recpt na cesto na pizzu ja sa to nejako neodvážim doma robiť lebo mne chutí to originál cesto z pizzérie

telinka
13. feb 2010

abet aj ja idem sisky robit dnes 🙂

lucia to je ten kameninovy , chcela som taku aj bateriu , ale musim pockat az sa mi tato pokazi 😅

MM vie z varenia len caj a prazenicu 😠

u nas to voniiii ja v udiarni , som kupila domaci udeni bocik a rebierka , nech dostojne zavrsime "fasangy" 😀 😀 😀

janka1874
autor
13. feb 2010

juj šišjy by som si teda dala mňaaaaaam

telinka už sa overal suší a potom fičá ku mojej babke od kedy nám zomrel dedo tak ju aspoň takto zamestnávame šitím

bzuco
13. feb 2010

400g polohrubej múky, droždie, 2 žĺtka, 1/2 lyžičky soli
všetko vymiešať, dať vykysnúť,cesto rozvaľkať,rozložiť na múkou vysypaný plech, obložiť ingredienciami a dať piecť na 180-200 st. na cca 12 minút

podľa tohoto mse robili dnes
nakoniec sa fajne podarila - takže hladní sme neostali 😀

bzuco
13. feb 2010

abetka - tak MM si kuchyňu poriadi vždy, ked tam kuchtí 😉

lucia79
13. feb 2010

teli jáááj, tak ten mám aj ja, ale mám ho takej nešťastnej béžovej farby a furt vyzerá byť špinavý, strašne sa do ňho zažiera špina, a potom ho musím často s práškom čistiť

môj MM vie teoreticky variť všetko, teda hlavne vie ako by malo všetko vyzerať a chutiť, ale keď sa postaví k sporáku, no zbohom... podaj mi toto, podaj mi hento a ja nemôžem robiť 3 veci naraz, to sa takto nedá a takéto pindy

telinka
13. feb 2010

lucia ja som si hnedy vybrala....si ma normalne vystrasila 😨 sa spolieham na to ze bude lepsie vyzerat ako nerez,kde je kazda kvapka vidno 😝

ajula25
13. feb 2010

Ahojte
ja som dnes iba rýchlovku urobila, cestoviny s paradajkovou omáčkou. Lukáš sa nadžgal....on to strašne ľúbi. setovinky....
jani bude aj lepšie,len tieto dni asi sú blbé....ale príde obdobie aj keď bude všetko klapať ako hodinky.

Ja robím pizzu takto: 500 g hladkej múky, 1 čerstvé droždie, 1 vajce, soľ, 250 ml mlieka, 250 ml kyslá smotana, 1 ČL drvenej rasce. Všetko zmiešame a dáme do chladničky vykysnúť. Potom to dáme na vymastený (vyolejovaný) plech (naolejovať aj ruky, cesto sa lepí), dáme paradajkový pretlak, oregáno a piecť. Keď je skoro upečená, obložíme surovinami dľa chuti a dopečiem. Nám veľmi chutí.

tinyleaf
13. feb 2010

janka, co by som za to dala, keby sa mne mala zobudila prvykrat o 23.30 🙂 U nas bola do polnoci hore 6 krat ☹ Potom som to uz radsej neratala ale bol to otras az do rana. A nezobudi Viki Sendy, ked sa v noci prebudi s placom?

tinyleaf
13. feb 2010

teli aj my mame fragranitovy drez, cierny a je sice na nom vidiet flaky od vodneho kamena, ale nie az tak ako na nerezovom. A ak neriesis, ze ho musis mat stale tip top vylesteny, tak to az tak nevadi. Ja som s takym drezom spokojna.

telinka
13. feb 2010

ze setovinky....podareny ten luky z neho bude raz jazykovedec 😵 😵 😵 straaasne sa mi pacia tie detske skomoleninky 🙂

ajula25
13. feb 2010

teli hej. a potom keď išiel spať si pýtal: senene...senene. Ja že čo???? a on furt senene. A potom že senene piťko. Akože červené piťko (hroznový džús...). No úžas! A polámal sa mi mop. A vraví: somajasa zetaska..... 😀

aadula
13. feb 2010

luci, dobre sa zabav..ja by som tiež niekam išla...trošku sa pozabávať 😵

teli podľa mňa keď vie praženicu a čaj..už sa nestratí 😀 😉

u nás boli dnes vyprážené surimy tyčinky a šľahané zemiaky ...ale rozmýšľam, že si večer objednáme pizzu a teraz ste mi ešte väčšie chute narobili

ajula25
13. feb 2010

sametaska, nie zetaska 😅

janka1874
autor
13. feb 2010

veru lukyho jazyk sa aj mne páči
no dobré odbodbie sme mali do nedávna neviem čo sa teraz zas deje
tiny ona práveže bežne spáva do tej 2-hej niekedy aj neskôr vstane preto mi to hneď prišlo moc skoro a Sendy sa nebudí ak Viky neplače dlho
taký drez sa páči aj mne no možno raz beď budem bohatá a veľká 😀 😀 😀
mne práve chladne sáčková polievka ja to zbožňujem 🙂 🙂 🙂(asi nie som kompletná fakt) maličká napapaná leží na hracej deke a dáva si dezert (rúčka v puse)
normálne sa divím že nie som unavená asi to na mňa doľahne až večer

janka1874
autor
13. feb 2010

ajula perfektný slovník má
ja som zvedavá ako bude Sendy kecať a myslím že už je posledná čo nerozpráva však?

veru ta pizza znie moooc lákavo ja by som od pondelka chcela prejsť na delenú stravu len vôbec neviem ako začať

simka9122008
13. feb 2010

Jani kombinuj mäso, zemiaky, ryžu a cestoviny stále so zeleninou, len si to podel na každý deň iné, dá sa nato zvyknúť, držím palce
No niekedy by som bola rada keby malá až toľko nekecala 😝 , a ešte keď sa k tomu pridá malý konec sveta, neviem z ktorej strany mám skôr vnímať 😀

lucia79
13. feb 2010

teli, to si si vybrala dobrú farbu, na tom to až tak nebude vidieť... ono tá kamenina je nasiakavá... hovorím, ja som si zvolila (teda MM zvolil) nie moc vhodnú farbu 😒

u nás bola ako zvyčajne v sobotu mliečna polievka a teraz urobím špagety s rajčinovou omáčkou 🙂 upratané mám, tak konečne pokoj 🙂

lenka85
13. feb 2010

teli aj my ho mame, v ciernom, a ja si to neviem vynachvalit🙂

simka9122008
13. feb 2010

tak ja som už aj uvarila komplet obed na zajtra, lebo ho idem ešte odniesť dnes večer babke, chudinka je chorá tak nech má fajnu teplú stravu

ajula25
13. feb 2010

simi si dobrá vnučka 😉

bzuco
13. feb 2010

baby..dajte recept na odskúšanú droždovú nátierku - ale naozaj že mňam 😝
som teraz robila podľa jedného receptu - nie je zlá, len je taká hrudkavá - ako praženica, vôbec sa to nedá natrieť poriadne na chlieb 😠

a ružičky - utrpeli poldňový pobyt v snehu a dnes už úplne hlavičky odkväcli ☹ ...ale boli krásne

simka9122008
13. feb 2010

Tak už som späť, babka sa veľmi potešila odniesla som jej polievku kuraciu, francúzke zemiaky, na ráno rybaciu pomazánku, 2 placky a ešte 2 keksíky ako dezert 😀

janka1874
autor
13. feb 2010

no simi ty si zlatá vnučka fakt
naša Sendy nakoniec ostala u babky a dedka spať ale jednej veci nerozumiem sama tam chce zostať a potom pred spaním reve čo doteraz nerobievala no nepochopím už 3krát to urobila
a ja mám brata na ceste domov z Rakúska no poviem Vám zas to bude noc pri cestách aké su super

janka1874
autor
13. feb 2010

vážne aj som si neuvedomila že pred rokom som v niektoré tieto dni otehotnela 😀 😀 😀

veva1
13. feb 2010

Ahojte. drobna rada. vylestite okolie umyvadla olejom,bude odolnejsi voci kamenovym kvapkam.