Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

tinyleaf
11. okt 2009

tusim na kasel, nie?

janka1874
autor
11. okt 2009

áno tiny na kašeľ
Sendy kašlala a soplíkovala nič viac nemala
a k spaniu ona pekne spí od 11-tej do tej 13-tej

zucha
11. okt 2009

tiny, ja mam teraz tiez obe soplave. Na sopliky im davam Echinacea sirup. S tym Hedelixom by som pockala trosku. Je to velmi silne pre babatka. Lekarka nam odporucila davat skor spray do nosa, ten z morskej vody a Nasivin len zriedka, lebo ten sople zastavi sice, ale ostanu dnu v dutinach a tak sa to taha dlhsie. Paralane predsa mozes uz skor. Pol cipku, ak by mala teploty

lenka85
11. okt 2009

baby trosku odveci sa opytam - kedy by som mohla ist s malym na nakupy - myslim do nejakeho nakupneho centra... dost sa bojim, ze mi tam ochorie, ale faaaaaakt potrebujem nejake nohavice... je to po mesiaci skoro?

lenka85
11. okt 2009

tiny mne mal maly soplik cely tento tyzden a to mal v piatok len 3tt... davala som libenar a odsavala a doktorka vravela, ze mozem dat aj cipok keby bola teplota - 3 x denne pol paralenoveho cipku... to mam od doktorky takze by to mohla aj tvoja mala...

zucha
11. okt 2009

lenka, kludne mozes ist. Preco by mal ochoriet? Ved len lezi v kociku a este nic neolizuje, ani nic podobne, takze nema ako ochoriet. A vidis, bol doma a aj tak mal sopliky. Ja som s kludom chodila, aj ked boli deti take male

lenka85
11. okt 2009

zucha presne toto som chcela pocut 😀 😉 ja kvoli tomu, ze sa to tam hmyri bacilami, ale asi to buduci vikend fakt riskneme... koniec koncov, ako si povedala, boli sme len doma a mali sme sopliky, muz doniesol asi z roboty,takze sa tomu nevyhnem...
A dalsia, pre mna velmi aktualna a podstatna otazka - ako ste riesili ziarlivost surodencov? Nasa Hanka si spociatku dovolovala len na mna, dost mi robila zle, myslela som, ze je to z rozmaznania od nasich, ale vraj to je forma ziarlivosti a teraz skusa aj na maleho, z coho mam paniku! Doteraz si ho nevsimala az tak, ale teraz - raz ho krasne hladka a hovori moj moj, krasne s citom a raz pride a vidim, ze chce ublizit... Kedy si take dieta zvykne?

tinyleaf
11. okt 2009

zucha, lenka, dakujem za radu s paralenom, budem vediet v pripade potreby. Vecer mala len 37,2, tak to je este celkom dobre. Maly dostal cipok, mal 38.
lenka, ja uz tiez chodim do obchodov, ak sa da a ideme vsetci, cakam s malou v aute, ale ked idem sama, tak sa nevyhnem tomu zobrat ju dnu. A to uz je jedno, ci je to mensi obchod alebo velke centrum, ochoriet sa da vsade.
No a k tej ziarlivosti, u nas je to podobne. Matko chvilu malu hladku a zrazu ju potiahne, capne po nej, uplne necakane. A ked ma na obleceni nejaky obrazok, tak dobe donho prstom. Alebo ked kojim, tak mi ju kaze polozit do kocika a ukazuje tu, tu. Najhorsie je to v aute, dociahne na jej autosedacku a zacne ju kyvat alebo kmasat za rukav...a ked idem s nimi sama, tak nemozem s tym nic robit, len dufat, ze jej neublizi. Som zvedava kedy z toho tie deti vyrastu a dostanu viac rozumu.

janka1874
autor
11. okt 2009

baby nebláznite s tou žiarlivosťou

martinaj
12. okt 2009

dobre ranko 🙂 tak sa hlasim po vikende, ze som prezila 😀 😀 😀

janka1874
autor
12. okt 2009

Dobré ránko
ako vidím tu bolo včera riadne prázdno čo sa stalo zmohla každého nedeľa?
ja som mala total otrasnú noc čiže len čakám kedy pôjde Sendy spať a ja s ňou lebo fakt neviem ako budem fungovať ale nebola som sama čo nevedela spať keď sa mi konečne podarilo zaspať tak začala buntošiť Sendy no poteší taká noc 😒

martinaj vitaj doma 🙂

martinaj
12. okt 2009

no ja v poslednej dobe neviem spat... ☹ tuto noc som spala asi 4,5hod.

janka1874
autor
12. okt 2009

tak Sendy je v postieľke ja idem rýchlo popratať a šup ku nej 🙂

abbi
12. okt 2009

ahojte davno som tu nebola 😉 bol plny vikend. ale uz sme konecne doma 😝
takze periem, upratujem ale inak super

ajula25
12. okt 2009

ahojte
no včera som sa sem ani ja nedostala. Ale teraz sme u maminy trocha. Inak nedeľa a decká doma zavreté, to je na nervy. Vreštia, pištia, nudia saaaaaaaaaaa. Tak sme k večeru k našim troška zašli a skľudnili sa.

NO a u nás kašle MArek, aby nuda nebola 😅

janka1874
autor
12. okt 2009

ajula aj my sme včera skoncili nakoniec u našich a my s drahým sme si zatiaľ odbehli do metra na nákup len sme zabudli pozrieť plienky bodlo by doplniť zásoby ale nevidím nikde nejakú akciu

lenka85
12. okt 2009

aj u nas je to veeelmi podobne ako u vas tiny... takze baby skusenejsie, dajte nam nejake rady ako toto neprijemne obdobie prekonat... Baby co robite s detmi ked sa neda ist von? Mne uz asi dochadza fantazia, rozmyslam, ake hry vymysliet pre Hanku...

zucha
12. okt 2009

lenka, ja si myslim, ze nejaka forma ziarlivosti bude v tych detoch stale. Len si, ked uz budu rozumnejsie budu menej ublizovat. Ale na druhej strane, ked si ja spomeniem na svoje detstvo se sestrou, tak sme sa riadne vedeli pobit. Ja to riesim len usmernovanim a uz sa stalo, ze bol aj capanec po zadku a statie v kute. Ale to jej naozaj ublizila a velmi.
Co sa tyka zabavania, tak aj u nas mi uz dochadza fantazia. Jeden krat do tyzdna chodime na take pohybove hry a ostatne dni ........ no hruza v takomto pocasi. Kreslenie ju moc nebavi, ona by stale len behala a behala. Po vonku sa neda a doma ma malo priestoru. A aj teraz, doobeda ziaden velky vzruch nemala a teraz uz od 12.00 lezi v posteli a este nespi 😠 2x sa stihla uplne povyzliekat a robi blbosti.

zucha
12. okt 2009

no a este k tomu aj muz prisiel z vikendu, ked bol mimo domu chory. 😝 A este, aby toho nebolo dost, tak sa ma pyta, ci nemame navarene zemiaky. Normalna otazka, clovek si povie. Lenze si predstavte, ze ja mam doma navarenu kremovu brokolicovu polievku, upeceny zemiakovy chlieb, urobene 2 druhy pastet, upecenu kysnutu babovku, uvarenu svieckovu na smotane a on panko sa opyta na zemiaky. Ze by si dal lokse (mal ich mimochodom pred tyzdnom). No uznajte, co na to povedat?

janka1874
autor
12. okt 2009

zucha ty máš doma dobrý výber jedál teda fakt to kedy stíhaš všetko

simka9122008
12. okt 2009

Zucha, ty máš výber jedál ako v reštike 😀

huleni
12. okt 2009

ahojteeee..ja som nemala dlho net tak sa opat hlasim po dlhej prestavke.o) vsetkych zdravim a idem si precitat co mate nove:o)

simka9122008
12. okt 2009

Vitaj huleni

huleni
12. okt 2009

:o) dakujem simka, to je normlane des takto dlho bez netu:o)))

csikike
12. okt 2009

ahojte, mame za sebou poradnu a mala ma 55 cm a 4150g je mozne, ze narastla 5 cm? 😲

bocmanka
12. okt 2009

🙂 ahojte kočky, no so žiarlením som ja problém nemala, teda pri chlapcoch, ale dne, no zážitok..
kamoškina dcéra, mala 2 roky v lete, som dnes u nej bola, mysleli sme, že sa budú kočky hrať a ono prrrrr...
ona ju furt bila...keď vystihla moment, že sme sa na ňu nedívali, tak po nej niečo hodila, rominka jej krásne podávala loptičky a ona jej ich hádzala do hlavy, alebo chytila hrnček z detskej kuchynky a buchla ju ním do chrbta, ..
romy posadila bábiku do detskej jedacej stoličky a ona ju celú chytila a chcela po nej hodiť..keď sme odchádzali, to je romy hotová z dáždnikov, tak si jeden zobrala z chodby a ona jej ho vytrhla a tresla jej ním po hlave..
no toto nem chápem... 😲 😲
toto mne žiadne z detí nerobilo a keby sa pokúsilo, tak by teeeda vyfasovalo..
doma mi zaspala a po polhodine sa zobudila s plačom, že "bije.."..ona je tak citlivá na všetko nespravodlivé, chalani ju na rukách nosia... 😵 a ona sa ani nevedela brániť, len mňa hľadala "že mami pomoc, bije"

bocmanka
12. okt 2009

😵 csi....tak to je teda super, hanička sa má asi dobre a mliečko jej chutí..
čo tomík?..spinká lepšie? 😵

janka1874
autor
12. okt 2009

boc niektoré deti sú proste také aj keď ja si to tiež celkom neviem predstaviť Sendy sa síce v poslednej dobe tiež ťažko o niečo delí ale aspoň sa nebije to by asi aj ona dostala na zadok ja také nemusím

csikike je to úplne v pohode ja si pamätám že aj Sendy na začiatku tak rýchlo rástla a teraz stojíme už dosť dlho na 83cm a nôžku má ledva 21 🙂

janka1874
autor
12. okt 2009

nejako tu nikoho niet čo ste všetky vonku v tom daždi?
Sendy už fakt nvie čo so sebou pred chvíľou sa tak hodila o zem že si skoro zlomila ten malý nos chápete a to len preto že som jej nedovolila hrať sa s koreninami no chápete? už sa nevprace do kože nuda doma

lenka85
12. okt 2009

zucha a nebala si sa, ze jej ublizi? Ci si ju stale kontrolovala? Ja dufam, ze si na neho tak zvykne, ze ho nebude napadat... nie ze by to bolo take hrozne, ale chyta mu vkuse ruky a mam pocit, ze silno a take veci, asi uplne normalne, len mam proste strach.. Csiki ani mi nehovor - moj Tomi pribral devatsto gramov za tri tyzdne a narastol o 6 cm, takze mam uz docela strach aky valibuk z neho bude. Hanka mala tolko ked mala tri mesiace...
Kupila som dnes farebny papier, tak zajtra skusime bud vystrihovat s detskymi noznickami alebo skladat, uvidime, ci ju na to dostanem... Mam pocit, ze sa mi doma zblazni... Keby som mala len ju, tak ju niekam vezmem ale takto...