Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

bzuco
30. júl 2009

abetka...a čevapčiči? 😉

alebo sprav steak....mňaaaaaaaaaaaaaam 😵 😵 😵 😵

telinka
30. júl 2009

abet.....syrovy rezen je vyborny , neni to suche ako fasirky....pridas tvrdy syr , trochu mlieka , spracujes , obalis v 3obale a vyprazis

rolada...pridas na kilo masa 1dl mlieka dokladne spracujes , ja to robim mixerom az je to take kompaktne je to ok , na mokru utierku to vystries , pekne ako zavin roztiahnes , natries horcicou , na kraj naukladas sunku , na nu na hranolceky vacsie tvrdy syr , zvinies , das na plech , potries kyslou smotanou , podlejes vodou a upecies

neviem ci som ti pomohla , ale su to nase oblubene recepty 😉

telinka
30. júl 2009

este + sol a korenie , ale sak to je ti asi jasne 🙂

abetka
30. júl 2009

baby dakujem. Som si odpisala tie vase receptiky a zajtra nieco musim spachat 😀
Aj nas pcha ruky do pusiny, ale som zistila, ze on neni taky hrdina ako sa tvari. Pri mne hra formu, ale ked sa niekto priblizi, prihovori, tak to by ste mu ani farbu oci nevideli A ako zacina vyvadzat v obchode 😠 .Mala bola anjel 😅

tinyleaf
30. júl 2009

abetka, nas maly tiez v poslednom case v obchode robi cirkus. Uz ani vo voziku nechce sediet, po chvili zacne vyliezat, minule odtial skoro vypadol, ked som odbehla kusok od neho. Teraz mu musim vzdy strcit do ruky pol rozka a ten zviaka az kym prejdeme za pokladnu. No a v obchode kde nemaju voziky a musi ist pesi, to je este horsie, vsetko vybera z regalov a ked ho chcem odtiahnut prec, hodi sa na zem 😢

anina1
30. júl 2009

ahojte, všetkým chorým skoré uzdravenie prajeme
aadul a nebude to tými zubami?
moja tiež vyvádza v obchode, všetko vyberá a prekladá, keď je vo vozíku tak vylieza alebo vykrikuje na celý obchod, Saša mi takéto nič nerobievala veru 😝
minule mi ako majú pred obchodom v daichmane tie koše a v nich obuv, keď sme išli okolo zobrala jedny šľapky a išla s nimi preč 😝

zucha
30. júl 2009

ja ked musim ist do potravin, tak zasadne do tych, kde maju take male vozicky pre deti a to tlaci a je stastna, ze nakup davam do jej vozicka. Vo velkom voziku mi tiez neobsedi a ist peso s nou pomedzi regale, to ani nahodou

anina1
30. júl 2009

najlepšie je keď idem do obchodu s oblečením ako je napr, takko, to sama s ňou nemám šancu nič vybrať, tam sú neni vozy a ona mi lieta pomedzi tie veci a neni ju vidieť, len ju stále hľadám 😝

janka1874
autor
30. júl 2009

anina toto nám teraz robí aj Sendy som z nej stále na infarkt a najhoršie je že hocikomu dá ruku a ide aj preč z obchodu ja toto nechápem
a v potravinách jedine vtedy obsedí v kočíku keď niečo je, pije alebo jej podávame a musí to do košíka dávať ona ináč cirkus na celý obchod

telinka
30. júl 2009

no esteze u nas funguje kocik , dostane proviant a "sedzíííí a jíííííí"
v potravinach si pokeca s predavackami a dokonca ani nic jej nemusim kupit...odkedy sa nehambi komunikovat s cudzimi je to v pohode 🙂

aadula
30. júl 2009

tak ako čítam, ani my nie sme výnimka, ani Samko nechce sedieť v nákupnom košíku a tiež rožkom ho zabávame pokiaľ ho nevyšmarí 😝

anina1
30. júl 2009

ešte že nás je takých viac teda 😀

telinka
30. júl 2009

.... ale rozkom ju teda uz davno neopijem , to musim navalit nejaku politanku 😅 😅

janka1874
autor
30. júl 2009

no my keď máme kočík tak niekedy tam sedí ako pena ale už sa snažíme čo najviac chodiť pešo no horšie je že po schodoch je lenivá chodiť a ja už ju moc nevládzem vláčiť na 5 posch

aadula
30. júl 2009

abetka pre teba jeden receptík :

do mletého mäska dáš guľatú ryžu /to podľa toho ako to chceš mať masové/ červenú papriku, korenie, vajíčko, soľ, to zmiešaš.... Kapustu /hlávkovú/ dáš do vriacej vody a postupne obarené listy odkrajuješ, Toto masko potom zabaľuješ do kapustného listu. Potrebuješ ešte kyslú kapustu, ktorú si dáš na spodok hrnca ..poprášiš hladkou múkou a na to ukladáš tie zabalené kapustné listy s maskom... keď máš prvý rad urobený...zas dáš vrstvu kyslej kapusty na to..poprášiš múkou a takto opakuješ až kým máš materiál 😀 na vrchnú časť múku nedávaš...celé to zaleješ vodou a varíš. My to jeme s kyslou smotanou potom ...teda ja..mm to moc nemá rád, ale je to vynikajúce 🙂

anina1
30. júl 2009

teli 😀 😀

telinka
30. júl 2009

by ste nechapali ako papa maslovy rozok...dam jej polku rozka , na tu striedku musim natriet maslo , ona si vytiahne lyzicku zo suflika , to maslo zoskrabe , zje a zase musim "natit"natriet maslo a takto dokolecka 😀 volakedy neznasala maslo a teraz neje rozok s maslom , ale maslo z rozka 😝

aadula
30. júl 2009

jani, mne malý ešte nevie sám po schodoch..len horko ťažko za ruku ked ho držím 😝

mne zas zje šunku z rožka alebo teraz poobede párok ..a chleba musím maskovať lebo by to spráskal bez 😝 😀

janka1874
autor
30. júl 2009

telinka to je dobrá Sendy by to hneď rozobrala a olizovala maslo a to ani nehovorím ako potom vyzerá u nás sa najnovšie takto papá a keď sa jej podarí aj z toho rožka zjesť tak to je úspech 😀

anina1
30. júl 2009

mne si ho oškrabuje s prstom a natiera inde, už aj po sedačke mastila 😒
veď jej nakrájaj maslo na tanierik 😀

aadula
30. júl 2009

vidím, že sú tu riadny expertíkovia 😀

simka9122008
30. júl 2009

No keď tu hovoríte o masle tak moja ho tiež dáva dole s prštekom a natiera si s ním tvár a nohy 😀 😀 😀

simka9122008
30. júl 2009

Adi ináč aj moja malá vyje šunku a chlebík nechá na tanieri

ivana26
30. júl 2009

ahojte,
dlho som tu nebola,
cele dni sme pri vode a vecer bud varim alebo, ved vzdy je co robit 😝
ani adam v kosiku velmi neobsedi, este tak v tom, co ma vpredu auticko, tak tam vydrzi 🙂 ale vacsinou chodime na nakup, ked je so svokrovcami
po schodoch uz beha bez drzania hore aj dole, to len cakam, kedy sa zosype a konecne sa trochu rozhovoril, uz povie dost slov po madarsky aj slovensky, taky je zlaty 😵

simka9122008
30. júl 2009

Ahoj Ivi no načase že sa ukážeš, už som ťa minule reklamovala

ivana26
30. júl 2009

🙂simka, slubujem ,ze sa polepsim a budem tu castejsie 😉

ivana26
30. júl 2009

joj a este sa mam zajtra stretnut s jednym chlapikom ,ktoreho firma obchoduje so slovenskom a potrebuje prekladat maily a niekedy aj odskocit s nim na slovensko, tak som zvedava ako to dopadne a dufam, ze budem mat robotku . je to sice len tak na hodinku denne, ale to mi uplne vyhovuje 🙂

telinka
30. júl 2009

ahoj ivi....tak to budes mat super 🙂

luculka
30. júl 2009

cafte,,,tak aj u nas funguje kosik,,ale sedi v nom,,nie v tom kde maju deti sediet,,a v DM si ten malý zoberie ked ideme okolo a ide s nim na ulicu,,, 😀

teli tiez tak vyjedá chlieb a rohlik,,,zlize a ostatne nechá tak,,aj ja ked mam syrový chlieb,,vsetok syr mi poobera a mne zostane iba maslo

ivi super robotka 😉

anina1
30. júl 2009

ivi to by si mala super veru 😉
a Adamko je šikovný, keď už začína rozprávať viacjazyčne 🙂