Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

aadula
14. sep 2009

ahojte, u nás bola hrozná noc, malý okolo 0.30 vstal, to sme ešte nejak uspali, ale o 2.30 sa zobudil ..som mu musela soplíky vyťahať..potom nevedel zaspať, len revaaaal, aj paťka sa zobudila a prišla k nám, zaspal až okolo 4.30 a ráno o pol siedmej bol už hore...teraz je už v jasličkách... Nejak mu tie soplíky nie a nie pominúť

janka1874
autor
14. sep 2009

aadula aj u nás bola noc o ničom Sendy sa asi niečo zlé snívalo a zo sna mrnčala potom aj plakala a ja som sa stále budila že čo to á byť či je v poriadku no radosť som jak mechom udretá a nemôžem si ani s ňou ľahnúť lebo nemáme navarené no čo už

silvika
14. sep 2009

aadul a maly je v jaslickach aj so soplikmi? bratranec v CR hovoril ze im veru deticky so soplikmi vracaju ze bud ich vobec nepustia dovnutra ked to zistia alebo v ktorukolvek hodinu volaju rodicom aby prisli pre dieta a vzali domov.
ajul nas nastastie vobec neplakal ani pri tych horuckach aj pekne papal menej ale papal pekne. len tie zabaly sa mu moc nepacili. a ake atb ste dostali.

csikike
14. sep 2009

ahojte, tak aj u nas bola divna noc... mlady pan si zmyslel o 1.30 ze nevie najst v postielke kozu a somara (take gumovo-plastove) male hracky (drahy mu ich zobral, lebo lezal na nich) a vykrikoval, ze sima koza kde si... no je to normalne?
rano sme ho zase museli budit o 8.30 lebo ktovie dokedy by spal 😠
chorym prajeme uzdravenie

silvika
14. sep 2009

csiki no na vas som velmi zvedava co bude stvarat maly ked prides s babetkom domov

abetka
14. sep 2009

aj u nas noc o nocom. Ja som mu v nnoci dala kvapky, nech sa mu lepsie dycha, lebo ked odsavam, tak aj tak nic nejde. Kupila som mu homeopatika, a nech vyjde ta stolicka a este dve nam chybaju do komplet mliecneho chrupu. Nasi maju v jasliach dnes volno, tak je doma, ale mala si zabudla urobit ulohu z nabozenstva, tak sme robili rano. 😝

silvika
14. sep 2009

abet aj z nabozenstva su domace ulohy?

martinaj
14. sep 2009

ahojte, tak nam sa v sobotu urobili afty v celej puse, liecime sa ale furt je to zle.... vkuse place, uz som z toho na prasky ☹

janka1874
autor
14. sep 2009

no martinaj pevné nervy musíte to nejako prežiť

aadula
14. sep 2009

silvika, ja som tiež prekvapená, lebo sa pamätám, že keď paťka chodila, tak keď trošku už mala sople už nás hnali k dr. a teraz keď som v piatok volala, že ideme k dr. /som bola pre istotu nech mupozrie hrdlo, ale že v pohode..žiadny zápal/ tak mi sestrička v jasličkách povedala, že keď má trošku soplíky a kašle, že v pohode ho môžem doniesť...len aby teplotu nemal... tak to tam asi berú v pohode... a tiež mu idú očné, tak neviem či to má z toho, ale už druhý týždeň soplíkuje

martinka, veľa sily prajem, nič prijemné, nech to Verči čím skôr prejde

aadula
14. sep 2009

ide Šílene smutná princezna 😵

simka9122008
14. sep 2009

Ahojte, tak choručkým skoré uzdravenie, no nejako sa šíria tie choroby, mi sa zatiaľ držíme
Dnes večer ideme k našim spať, konečne trochu zmeny, lebo ma tu už v byte šibne, potrebujem zmenu, lebo sa už pomaly rozprávam so stenami 😀

silvika
14. sep 2009

aadul ktohovie ako sa to chape vtedy ked ho vezmu do kolektivu, ze aspon si povzbudzuju imunitu ked sa stretavaju s nejakymi tymi infekciami kvapockovymi ...

silvika
14. sep 2009

marti teda verim ze si na prasky z toho uz aj si bola u lekarky? nieco jej na ulavu nedala aby to tak nemusela prezivat lebo musi ju to boliet strasne

aadula
14. sep 2009

simi a to ešte príde zima...nezávidím...je to ťažké byť sama s deťmi ...ja ked som už mala takú krízu..vyšla som si do mesta..nech aspoň niekoho známeho stretnem 😅

silvika, asi áno...a myslím, že trošku aj stými zúbkami rátajú, že to je aj z toho a zmena počasia, som sa rozprávala s jednou známou čo tam nosí malú..že prvé tri mesiace boli také kritickejšie a potom už bolo celkom fajn...chcem mu dať od dr. predpísať rybomunil..je to na imunitu..brala to aj Paťka..a celkom to zaberalo

csikike
14. sep 2009

martinaj, chuda verca, a prajem vela trpezlivosti... ked ti ju prajem tak si ju rovno prajem aj sebe 😀
ale nie, dnes je tomi ako vymeneny, od rana nas bozkava a tuli sa a hovori mi moooooja, zatial aj papal, ale to dostal jeho oblubene... no uvidime co bude
ti sakra teplosi este zacalai rozoberat lesenie, svinari, som zvedava kedy stihnem poumyvat okna 😠

janka1874
autor
14. sep 2009

no simi je to fakt o nervy byť sama ja si to neviem predstaviť
mne dnes prídu na návštevu kamošky ale už by sme sa mohli aj stretnúť niekedy kým som ešte 2v1 😀 potom už neviem neviem ako budeme fungovať

žienky ja sa normálne obávam čo budeme robiť v zime už som si zvykla na nejaké to pieskovisko, preliezku a podobne no neviem čo bude v zime a ani netuším ako budem chodiť s dvomi vonku normálne sa toho obávam

zrzulka
14. sep 2009

Ahojky, tak my uz sme spat🙂))Ak mate zaujem fotky su na facebooku.Zmensovat zatial nestiham🙂)) co je nove ???

Kocky chcela som sa opytat ako to mate s topanockami? Doteraz sme topanocky nepotrebovali lebo mala len sedela v kociariku. mala jedny sandalky. Ale v Chorvatsku sa dost rozchodila, tak sme jej kupili jedny cele botky.Nieco ako tenisky ale su kotnikove. stacia jedny topanky ci jej mam prikupit este jedny? Zo sandalok uz pomaly vyrasta neviem ci ma vobec vyznam kupovat dalsie alebo polobotky.vyuzije ich vobec? To su dilemy.

janka1874
autor
14. sep 2009

zrzulka netreba to podľa mňa preháňať ale to je skôr vec ako ty chceš určite by stačili aj jedny

silvika
14. sep 2009

zrzul my sme mali take pevne papucky na doma, jedny topanocky vzdy na dvor a jedny "do auta" ale taka zasa vy asi nemate taku kriticku zonu ako my tu na dedine, ze hovienka, hlina cierny strk a podobne. inac nasmu tusim teraz rastu len nohy resp. slapa, zasa su mu nejake topanocky male ... ani ich nestihame obdrat ale pospinit asi stihame vsetky 😝

simka9122008
14. sep 2009

Jani no fakt by sme sa ešte mali stihnúť raz stretnúť, kým si ešte 2v 1, lebo už potom bude problém to stretko zorganizovať

silvika
14. sep 2009

jani ja zvyknem kupovat viacere botky aj preto, ze si nozka oddychne v tych "druhych" akoze aby ju nemal nalozenu stale v tych jednych ... ale pravda ze nas bosi nechodi skoro vobec, lebo mame aj dlazbu ktora je saakra studena a smyka sa mu potom

janka1874
autor
14. sep 2009

no tak na papučky som úplne zabudla 😀
my máme jedny papučky potom jendy normálne slušné boty a jedny do piesku ale v zime sme v podstate mali jendy čižmičky a stačilo na celú zimu

aadula
14. sep 2009

tak s topánkami aj ja mám dilemu, hlavne na zimu...či kúpiť len topánočky zateplené alebo aj snehule...a predsa ak jedny zamočí...budú ešte druhé 😝 , len tie nôžky rastú..a či vôbec vydržia celú zimu ... vlani to bolo LTT

janka1874
autor
14. sep 2009

u nás je dilema s topánkami skôr kôli veľkosti Sendy má stále len 20-tku nôžku tak sa skôr obávam že jej naraz začne rásť a neviem čo potom 😀

janka1874
autor
14. sep 2009

fakt žienky ako učíte deti umývať si zúbky zubárka mi totiž hovorila že už jej mám dávať aj pastu a nechať ju samú a potom dočistiť lenže naša samostatná jednotka si len sama chce a to skôr kúše tú kefku ako čistí no ja sa jej nemôžem ani dotknúť neviem ako na to poradte ako to robievate vy

aadula
14. sep 2009

jani, mne tiež vravela zubárka, že pomalinky nech si zvyká...podľa mňa je už aj to dobre, že ju hryzie...asi ide aj o ten zvyk, aby dovolili kefku do úst vopchať 😅

ajula25
14. sep 2009

ahojte

silvi dostali sme Amoksiklav. Inak už je to lepšie, len o 4.00 som mu dávala čípok a teraz na obed, aby aj trochen pospal.

My topánky máme tak, že botasky, tramky, polosandále....ale Zrzul myslím, že teraz, kým len začína chodiť jej postačia jedny. Samozrejme ak počítame s tým, že napôjde do mláky a nezamočí ich.
No a na zimu ja myslím, že skôr čižmy vyššie sa budú hodiť, lebo však naše ratoslesti už dva rôčky budú mať a do snehu zateplené topánky sa asi premočia...toť môj názor. Minulý rok stačili jedny čižmy. lenže to ešte sedeli v kočiaroch. Teraz jeden výlet do snehu a čižmy sa budú sušiť 😅

abbi
14. sep 2009

teda zucha ☹ hrozne

Aadul aj mne raz tobiasa privolala jedna babka zo 6 poschodia dole na prizemie. vykladala som veci a dvere sa zavreli a hned bol vytach prec 😝 babka skoro odpadla, ked otvorila dvere a tam male dieta vo vajicku 😀 😀

no ja som od dnes oficialne sama ☹ ☹ MM odisiel na 2 tt do USA ☹ ☹ joj uz len najst recept na energiu a trpezlivost 😝 😝

simka9122008
14. sep 2009

Abbi tak aj ty si slamená vdova, vitaj