Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

ajula25
18. dec 2009

ahojte
tak som sa zasmiala na silvikiných svinských sviečkach 😀 😀 😀
Jani neboj. Onedlho bude dobre. vydrž, za chvílu sa deti spolu aj zahrajú. Aj keď možno viac sa budú naťahovať 😅 ale aj hrať. Medzi mojimi je 5 rokov a tí teda vedia riadne vystrájať. Napr. Lukáš si sadne na koberec a Marek ho ťahá po celom byte. Neviem prečo, ale vždy to končí plačom. 😀 A popritom vození pištia, kričia, rehotajú sa.... alebo sa naháňajú.... no radosť. Ale tak kým Lukáš nereve, tak v pohode.
Simi neboj. TM v pohodke dôjde domov. 😉
Ja som včera napiekla medovníčky, dnes idem vanilkové rožteky, a ešte chcem ďumbierníky narobiť. Tak uvidím.

Jo baby a aké menu ste mali na oslavách pre deti? Totálne mi dochádza fantázia.

ajula25
18. dec 2009

a mati moji ani jeden nemali koliky. A sú to chalani. Takže nie vždy od pohlavia záleží 😉

zrzulka
18. dec 2009

Lucul drzim palce aby sa zadarilo... nech tehulkujem spolu, teda aspon urcity cas🙂))) No ale tak ved na Vianoce sa plnia sny tak snad🙂)))) Drzim palce aby sa ten vas naplnil.....

Dnes u nas zacinaju vianocne trhy aj sa tesim ze to tu trosku ozije... Pojdeme poobede s malou pokukat... Len skoda ze punc tento rok neochutnam:(((((

silvika
18. dec 2009

zrzul len zacinaju ?
ajul ja som sa uz pytala na menu a nikto nist len boc viem ze nejake speci italis chutovky boli

bocmanka
18. dec 2009

😵 presne , stačí kniha Jamie Oliver-a, Jamie po taliansky a tam je každý jeden recept excelentný...
odporúčam aj ako darček,
dokonca v panta rhei mali naňho akciu, jednu knižku od neho kúpiš a druhá je k nej za 1cent...
aj môj švagor skvele varí a je adam, tak ju bude mať k meninám, keďže slávi rovno na vianoce a k nám z ostravy dôjdu presne na štefana..
vtedy ideme tlupa 14 ľudí na štefanskú zábavu...na dzedzinu, takže heslo "už sa pobili???" , bude asi doooosť aktuálne....keď mesto zavíta medzi dedinu 😀 😀
len ešte neviem čo na seba...

janka1874
autor
18. dec 2009

no bytu uprataný
napísala som celý príspevok a potom som si ho zmazala asi už fakt nie som normálna
martinaj ja sa len utešujem že sú to koliky lebo ináč neviem čo by to mohlo byť hladná nebude lebo keď jej dám papať skôr ako o nekajé 2-3 hodiny tak všetko potom vygrcá ja sa ináč obávam že to neprestane neviem ale už som poriadny pesimista

bocmanka
18. dec 2009

🙂 jani zatiaľ nemáá ani 2 mesiace, bude to aj tým, že sa len stále prispôsobuje...
jani ty musíš mať byt ako z cukru vygruntovaný

janka1874
autor
18. dec 2009

asi to bude tým že som mala "super" tehotenstvo stále nejaké nervy kôli niečomu to som pri Sendy nemala tam som bola total v pohode ale teraz furt pre niečo nejaký stres
týmto ďakujem všetkým čo mi k tomu pomáhali veď oni vedia koho myslím

zrzulka
18. dec 2009

baby a to aj vsetko pojete na vianoce???? Ja sa priznam ale nejako nevidim vyznam toho ze musim napiect 20 druhov vianocneho peciva a zakuskov na tych par dni ... No dobre tak som asi cudna... xixixi
ja sa priznam ze mne to ozdobovanie medovnikov vcera nevyslo. tak reku zavesim to na klinec ale dnes skusim zarobit novu polevu a skusim druhe kolo. vsak ked to iny zvladnu... ja som totiz piekla len tie medovniky. A nic ine piect ani nebudem.....

Ajuli my sme nemali na oslave ziadne deti takze som detske menu neriesilal, neporadim:((((( ono je to aj tazko lebo kazde dieta papa nieco ine... To napriklad u nas este stale dbam na zdravu vyzivu. Obcas nejaky prehresok to ano ale inak som v tomto dost zasadova co mala zje. jej ked nejaka mamicka ponuka cokoladku, cukrik tak podakujem s tym ze my taketo este nepapame. ked mas jedno dieta tak sa to ustriehnut da ale viem ze pri druhom moje zasady urcite porusim....Tymto chcem napisat len tolko ze zbytocne si nelam hlavu nad menu... Nachystaj to co chuti tvojim detom a ostatne sa pri nich zvezu....

ajula25
18. dec 2009

boc 😀 že už se perou? haha. klasika.
tak talianske špeciality robiť nebudem.
a niečo na pobavenie:
Východniar v lietadle: Znace co, ja mám také neščesce, dze som, tam še takoj coškaj staňe... Z reproduktora sa ozve: Lietadlo má poruchu a havaruje, keďže sme nad morom, každý pasažier dostane píštalku na odháňanie žralokov... Východniar začne lamentovat: Uvidzice, budz vyfasujem píščalku bez džúrky, alebo natrafím na hluchoho žraloka...
a ešte jeden:
Príde Dežo do predajne Elektro a vraví predavačovi: -Chcel by som tamten prehrávač!, a ukazuje na jednoplatničkový varič. Na Dežove naliehanie mu ho predavač zabalí. Dežo príde domov,zavolá celú rodinu,položí varič na stôl,položí na neho CD-čko a zapne varič. Po chvíli sa z CD-čka valí dym a smrad. Dežova žena Araňa mu vraví: -Ty Dilino,šak to napaľovačka!!!

silvika
18. dec 2009

jani ver ze prejde, ale si to ber tak ze s tebou komunikuje, ze je akoze taka hlucna len nevie inak ako placom, co sa zasa tebe moc nepaci 😉

ajula25
18. dec 2009

leni ale ja nechcem ani detské menu. normálka pre dospelákov. To príde iba rodina: dedkovia, babka, švagriná a tak. Takže detské nepotrebujem 😉

zrzulka
18. dec 2009

Silvi no ano dnes zacinaju a v nedelu koncia. to len take mini trhy na namesti ale aj tak sa tesim. zajtra este skocime do ba a konecne kupime aj stromcek.... lebo mojho muza neukecam na to aby sme kupili v predstihu....

silvika
18. dec 2009

ajul sak ja tiez obmienam asi 3 - 4 druhy na striedacku lebo hosti mame tych istych aby nejedli furt to iste

silvika
18. dec 2009

zrzul my sme boli vcera aj pri ikei kukat tie stromky ale to tato zabil tym, ze to si moze kupit k sebe do izby s pc taky ako dekoraciu nie ako hlavny detail vianoc do obyvacky ale fakt ze do maleho byt by bol fajn aj odtial

zrzulka
18. dec 2009

Myslela som ze menu pre deti.... No my sme mali pre dospelakov klasiku ( ja velmi neexperimentujem na oslavach kedze my sa stravujeme viacmenej racionalne, a nie kazdy ma rad taketo moje vystrelky) Slepacia polievka, rezne, zemiakovy salat, ryza.... Tiez take bez fantazie... Ak by som nechystala pre rodinu tak sa skor vyburim....

janka1874
autor
18. dec 2009

boc teraz už mám kľudne aj zo zeme môžeš jesť nejako som sa musela odreagovať lebo by som už asi fakt niekomu niečo urobila ja normálne sama nechápem čo som taký nervám v poslednej dobe asi by som mala navštíviť nejakého psychoša sama seba nespoznávam
no nič idem radšej zas niečo robiť ako Vám kaziť pekný deň svojimi depkami 😒

ajula my menu nejako neriešime bude toho ešte dosť po vianociach a každý prejedení 🙂

zrzulka
18. dec 2009

silvi a kde ste nakoniec kupili. Tak my chceme len taky maly stromcek(maly byt - maly strom)ja som dokonca bola za to aby sme strom nemali vobec ale nepreslo mi to:((((( tak pozrieme asi tie ikeacke...

zrzulka
18. dec 2009

jani ale na to sme tu aby sme ta podporili, povzbudili. kazdy ma obcas nejaku tu starost ak ti pomoze vykecat sa tak smelo do toho... vsak ta nenechame v tom samu.... no jasne ja este machrujem lebo zatial mam len jedno deco ale neboj ze nebudem mat obcas take nalady ako ty. ved to na kazdu z nas z casu na cas dolahne....
Ak si myslis ze ti psycholog pomoze tak ho navstiv, ved na tom nic zle nie je.... ja som uz tiez mala obcas stavy ze som rozmyslala nad jeho navstevou.... ale tak pomohli mi kamosky vzdy nejako... teraz mam relativne pokojne obdobie....som spokojna a stastna🙂

ajula25
18. dec 2009

baby ja toho môjho Mareka asi ... no neviem čo s ním spravím. Tak má prísť po obede domov, susedka už dávno šla a jeho nikde. Tak do kelu kde jeeeeeeeee? zmagorím tu. sa bojím. a neviem ako to riešiť, lebo som sama doma a malý spí. do .... len nech už príde, lebo zošediviem ešte viac

tinyleaf
18. dec 2009

luculka, skusim skopirovat link Zuzkinych fotiek, ale neviem ci to pojde otvorit alebo je to len pre priatelov
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/albu...

bzuco
18. dec 2009

babyyyyyyyyy....mňa asi dr.neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
malý mi zaspal po 12tej ale ked som ho šla pozrieť a zavrieť mu dvere, začuchala som, že je pokakaný, tak som ho prebalila, nech nemá vyštípaný zadok,..... kým vstane a nech aj dlhšie pospí....no ale!!!!on sa mi zobudil a už nezaspal, už je tam zavretý skoro hodinu sám v spálni a furt počujem ako si reční 😠 😠 ...takže dnes máme rekord v najkratšom spaní - cca 15 minút...no nechcem ho vidieť, aký bude do večera....a to ešte ideme o pol 4 do školy barborke na besiedku...sa teším, aký bude nervný 🙄 🙄 🙄

bzuco
18. dec 2009

a to som si myslela, že tvrdo spí a nezobudí sa....som ho mala nechať radšej hodinu spať v sračkách ako v čistej plienke a len tak málo 😒

ajula25
18. dec 2009

tiny no krásna je malá Liluskina Zuzanka. Jáj kedy moje už také boli ....

ajula25
18. dec 2009

bzucko no to poteší. ja radšej neprebalujem taký čas aj keď ma to riadne zlostí, ale neriskujem. Tak ale zasa nebude mať problém so zapareninami.

tinyleaf
18. dec 2009

no bzucko, nase dvojrocne deti uz nie su mimina, ktore nic nezobudi 😒 Ale mozno aj 15 minut Martinkovi postacilo, aby do vecera vydrzal 🙂

janka1874
autor
18. dec 2009

zrzulka si zlatá ale ja mám už dlhšie pocit že sa tu len sťažujem a to mi už nepripadá normálne dnes som napr zhodnotila že už ani neviem kedy som sa z chuti zasmiala ja už som len ako fúria stále nasratá aj keď mám radosť zo svojich detí a milujem ich ale mám pocit že nie som v poriadku a stále by som len revala (ako napr. aj teraz)

luculka
18. dec 2009

silvi presne tak,,,aby sme stihli pokracovat v materskej 🙂 🙂 🙂
ajul ja som robila tento salát ,,,http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21174&use...
a plnene zemle na tento sposob,,,http://mojich365.blogspot.com/2008/12/192365-tv...
malo uspech

tinyleaf
18. dec 2009

ja by som veru tiez neprebalia 😀 Radsej plna plienka, ale aspon hodinka kludu 😀

ajula25
18. dec 2009

jani potrebuješ prevetrať hlavu. Sama bez detičiek. Pomáha to, teda aspoň mne. Stačí hodinka, dve, to Stano zvláden postrážiť sám, keď viki bude spinkať a ty zbehni do mesta nasať vianočnú atmosféru.... 😉
a kľudne sa sťažuj.