Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

csikike
16. sep 2009

baby, ja to vidim tak, ze bud skoncim na praskoch ja alebo tomi 😖

silvika
16. sep 2009

csiki ja na tvojom mieste by som ho chvilu nechala nech sa upokoji, pristala na jeho rezim a mozno sa trochu skludni a "SAM" pride na tom, ze spat je fajn. ale je aj mozne ze uz nepotrebuje spat

csikike
16. sep 2009

silvi, no som zvedava co z toho bude, MM ho zobral von, a presli asi 4 km a este sa nahanali povonku, tak dufam, ze vecer nebude mat trable so zaspvanim, aj ked neviem ako to dopadne, lebo musime ist prec autom a tam ho urcite zalomi 😔

silvika
16. sep 2009

no nas ked mal take vypadky denneho spanku, tak vecer zaspaval stale rovnako ci cez den spal ci nie. akurat mal take utlmy nevymyslania ze sa zvalil na gauc a len si lehnil par minut alebo sedel chvilu ... takze aj tu energiu si dobijal ako potreboval. no a potom zrazu mal pekny spavy den tiez uz som sa zmierovala s tym, ze spavat nebude som ho zapajala do dennych cinnosti a bolo sak co snim. ale rozhodne ked je niekto doma dalsi tak citi potrebu vsetkych "vyhrat" ked sme boli sami doma tak sme sa prisposobovali len my dvaja

simka9122008
16. sep 2009

Ahojte maminy, no ja sa nejako neviem dostať na koňa, časovo mi to nevychádza, od kedy sme išli k mame, konečne som vás dočítala 😝
Dnes som mala perný deň od rána až teraz som sa zastavila, bola som s kamoškou v nemocke, kde som rodila, tak som si zaspomínala na časi keď som tam ležala s malou, s dokinou sme zhodnotili, že ten čas fakt neuveriteľne ubieha, dohodli si už aj termín tak 29.9. má dokina službu, k tomu mi volala doobedu spolužiačka že má 2 týždňového malého a druhej sa dnes narodilo dievčatko, no samé skvelé správy
U nás všetko po starom
Choručkým prajem skoré uzdravenie

lenka85
16. sep 2009

csiki aj tu je vela takych deticiek, co sa im cez den uz spavat nechce. Ale mozno casom naozaj zisti, ze ked si pospi tak mu bude fajn... drzim palceky.
Tiny urcite to prepichuje aj tvoja dokina, neviem, ci aj nastreluje. Ale Sofia je este dost malicka, takze ak to urobis teraz, myslim, ze jej neublizis... Nam sa potom ani nezapalili uska...

simka9122008
16. sep 2009

Malej tiež prepichovali ušká v pôrodnici v deň odchodu a v pohode

silvika
16. sep 2009

nas je napriklad taky, ze do coho ho nutime to zasadne obmieta ( tuto crtu ma moj manzel teraz este stale vyraznu ) a o pol minuty si to akoze sam vypyta hlavne nech je to jeho napad ... 😝 😀

lenka85
16. sep 2009

baby co ste mali vyvolavany porod - je horsi ako spontanny? Ak viete porovnat...

telinka
16. sep 2009

leni u mna bol spontanny sup-sup....taka rychlovecka 😉 vyvolavany trval dlhsie , ale zas to neni take strasne 🙂

silvika
16. sep 2009

leni ja som mala len vyvolavany zatial tak neporovnavam ale bol otrasny, bolavy vsetko sa mi triaslo a bolest bola nepretrzita ziadne prestavky na danie sa dokopy ... trval dva dni

simka9122008
16. sep 2009

Ja som mala tiež prvý vyvolávaný a bol otrasný, strašné bolesti, oproti prirodzenému pri malej

liluska
16. sep 2009

lenka ja som mala tiez vyvolavany a bol perfektny...celkom rychli a super kontrolovany, takze ja som bola spokojna. Aj druhy by som taky chcela 😅
Mala som sice epidural ale bolesti ziadne len na konci chvilinku 😉

martinaj
16. sep 2009

ja som mala vyvolavany a bol otrasny..... 😠 snad sa tomu teraz vyhnem

csikike
16. sep 2009

tak, aspon som umyla okno v spalni... a padame prec, som zvedava co bude...

aadula
16. sep 2009

ahojte, tak ja mám prvý deň v práci za sebou...ako riadna zmena...no čo..zvykneme si všetci...Samino bol s ocinom u lekára a dostal atb., takže oni doma bačujú..ocino má kopec dovolenky, tak takto to zatiaľ plátame

csiki, ty porodíš ešte skôr keď tak usilovne pracuješ 😉

simka9122008
16. sep 2009

Adi to je fajn že prvý deň v práci bolo dobrý a kde pracuješ? ako ťa privítali?

janka1874
autor
16. sep 2009

ahojte
prosím poradte mi ako to mám robiť nech sa nedám tak rýchlo rozčúliť veď tá malá babuľka v brušku bude hotvá kopa nervov kôli mne do kelu to nie je normálne
dnes som si dovolila totiž poprosiť rodinu drahého síce len sms-kou lebo stejne so mnou nekomunikujú nech mi konečne dajú pokoj a neťahajú ma do všetkého za čo vlastne ani nemôžem ak majú nejaký problém s mojou polovičkou teda ich bratom a synom že ak majú niečo proti mne tak sa nemusím vôbec stretávať a hotovo
no nie ešte som dostala vynadané že si o nich a teraz doslovne ja obtieram hubu a na môj ksicht nie sú zvadaví a že konečne som dosiahla svoje no chápete ja sa stále tým trápim že čo také som im urobila že sa takto chovajú a hlavne ako za to môže malá len o ňu mi ide ale to nepochopia a nakoniec sa vykričím práve na ňu chúďatko ako teraz celý deň to v sebe dusím a potom ma niečím Sendy naštve a revem na ňu ako debilná až mi je do plaču že ona za to nemôže že ju ignorujú a hádžu to na mňa lebo ja som vraj všetkému na vine aj tomu že sa Stano zmenil aj tomu že malá ich nepozná za všetko môžem ja zrúda jedna lebo podľa nich asi najskôr to som kedže mám hubu a ksicht
nenormálne ma to urazilo v živote som nikomu nič podobné nepovedala nech ma nasral akokoľvek
a pritom mi to adresovala jeho tehotná sestra chápete?
fakt som ja tá vadná?

juj prepáčte som sa rozpísala ale musím to so seba dostať lebo už nevládzem to v sebe dusiť
a pritom zo všetkých problémpv nám vždy pomáhali moji rodičia a ešte oni sú drzé ja toto nepochopím ☹

janka1874
autor
16. sep 2009

tým obtieraním huby asi myslela to že občas tu niečo ohľadom nich napíšem ale nemôžem za to že je to pravda ja za to že na malú kašlú nemôžem to je fakt

abbi
16. sep 2009

joj JANI ☹ tak to na nervy. Moja jedina otazka je, ako sa k tomu celemu stavia tvoj muz?? zastal sa ta? zastava sa ta pred nimi ??? je mi to hrozne luto

Silvika, kludne pridite na to stretko, len este nevieme kedy bude 😉 😉 Boc nech povie. Ja mozem tuto sobotu. Vtedy som v BA... takze baby ak by ste sa chceli niektore v sobotu stretnut budem rada 😉 😉

abbi
16. sep 2009

Jani oni to tu citaju???

aadula
16. sep 2009

simi, dobrý ako dobrý..viem, že mm sa o malého postará a tiež v jasličkách mu je dobre...ale....proste hnusné prachy..ktoré hýbu svetom ☹

jani, prosííím ťa...kašli ty na celú svokru a švagrinú...si v poslednom mesiaci tehotenstva pomaličky...musíš sa šetriť a nie sa stresovať takými ľuďmi, ktorý ťa nemajú radi...Viem že sa to ľahko píše a ťažko uskutočňuje..ale vlani som zažila od mojej svokry tiež čudné obvinenia..a teraz sa tvári akoby sa nič nestalo...ale ja nezabúdam 🤐 Pokiaľ stojí tvoj drahý pri tebe a drží ti stránku tak je to ďalšie plus a ak ti s malou pomáhajú a určite aj s ďalšou budú pomáhať tvoji rodičia...buď vďačná im .. Aj moja svokra je na dôchodku a ja malého nosím do jasiel...Úplne ťa viem pochopiť, že ťa to štve..., ale ver tomu, nemá to význam sa trápiť kvôli takým ľuďom 😠 😠 😠 Hlavu hore...a mysli na malinkú a na Sendy..akú radosť z nich máš 😉

huleni
16. sep 2009

jani smutne ale aadula to napisala vystizne, ja som tiez taka ze ma vsetko trapi ale MM mi uz velakrat povedal ze sa musim zmierit s tym ze so vsetkymi vychadzat nemozem..tak asi je to fakt najlepsie sa tesit z toho co mas, Sendy, muza dalsie babenko na cveste, zdrava rodinka ste a vykaslat sa na tych co o teba nestoja...ti si nezasluzia aby ta to trapilo..tak hore hlavu...

janka1874
autor
16. sep 2009

asi áno čítajú ale ja nepíšem nič čo nie je pravda nemám dôvod si vymýšľať

a nakoniec išla Sendy spať hladná nechce žiadne mlieko a došiel nám sunár a drahý ešte neprišiel domov a ja už nevládzem tak tu sedím a zas revem to som dopadla

hlavná vec že oni sú spokojné

abbi zastáva ale ja som neveriaca sviňa (asi najskôr) podľa nich a hlavná vec že oni môžu mňa urážať a potom nabehnú do kostola ja toto nechápem
juj ja som v koncoch
toto už je zúfalstvo
nikdy by som nepovedala že sa im to podarí ale veríím tomu že to je len tým tehotenstvom
chcel dodať že nemám nič proti viere a ani drahému v nej nebránim veď prečo aj

abetka
16. sep 2009

jani, netrap sa nad nimi. JA som uz nieco take prestala riesit. Zite si svoj zivot podla seba a kaslite na nich. Tu energiu mozes davat inde. Ukludni sa, koli malej a ver mi , ze viem co pisem. Moji svokrovci komunikuju, len svokra, ked musi a svokor sa ani neodzdravi a deti nevidia, kym tam nejde Peto s nimi, co je malo a ani nezavolaju a ani sa nezaujimaju. Stve ma to, ale kaslem na nich. 😉

bocmanka
16. sep 2009

😵 tak csi...silvika to dobre napísala, tomík cíti napätie a to, že ty niečo veeľmi po ňm chceš, teda spinkať a on just nebude a môžeš sa aj rozkrojiť..
ja si spomínam, že v poslednom štádiu mi vadili všetci a všetko, bola som unavená a matej bol tiež ako sto čertov...ale nič som nezmohla...
ked som sa vrátila z nemocky, našla som si doma úplne iné dieťa, normálne sa za tých 6 dní tak zmenil, že bolo z neho zrazu zlatíčko, chcel spinkať, proste som sa ukľudnila ja a aj on..proste uzavreté nádoby..

😵
janulík podobne je to aj u teba, keď ťa všetci štvú, možno ti závidia pohodu, ktorú ty vyžaruješ, ja som bola s tebou iba na orave, ale si nenormálna pohoďáčka a zrejme aj to im vadí, a hlavne
bábatenko z teba absorbuje negatívne pocity, tak sa skús na to povzniesť, kašli na nich..
dôležité je aby stál stano pri tebe a ostatné proste nezmeníš a nevyriešiš...
hlavu hore, teš sa na babuľku, teš sa zo sendy
poper vecičky...požehli
vyteš sa s nimi a uvidíš,
po pôrode to bude úžasné...

janka1874
autor
16. sep 2009

aj mne drahý hovorí že kašli na nich aj sa vraj viac krát pokúšal s nimi hovoriť len oni všetko otočia tak to vzdal

aadula máš pravdu moji rodičia sú za všetkých starých rodičov pomáhajú ako sa dá aj teraz keď sme mali problémy sa snažili pomôcť ako len mohlia som im za to veeeeľmi vďačná

bocmanka
16. sep 2009

ja som niekde čítala štúdiu, že pokiaľ sú muži jedináčikovia, rodičia sa k ich partnerkám stavajú dvojako
buď sú z partnerky nadšení....pretože im vynahrádza dcéru, ktorú nikdy nemali a sú pre ňu úžasní parťáci
alebo naopak
nová nevesta, či potencionálna partnerka ich syna, prípadne "matka" ich spoločných detí, je pre nich rivalka, ktorú chtiac nechtiac dostávajú v rôznych situáciách do úzkych a má z nich skôr negatívne pocity, než aby si myslela, že ju prijali do rodiny s otvorenou náručou..
alebo to môže byť celkom inakjani...
takže komu není zhúry dáno, v apatiece nekoupí...
neplaaaaaaač, baby nebude stát v kouté, by povedal patrik swayzy v hriešnom tanci....a už je tam hore....škoda je hooooooooooooo ☹

janka1874
autor
16. sep 2009

joj žienky ďakujem hneď si pripadám normálnejšia
a práve na to hľadám recept aby som ochránila tú maličkú v brušku lebo ja som pri Sendy bola pohoďák a možno aj one je práve preto taká aká je
ale teraz od začiatku tehotenstva sa stále niečo zlé deje a už aj hormóny sú niekde na vrchole lebo už mi všetko prerastá cez hlavu
ale máte pravdu stano stojí pri nás a on miluje naše deti a to mi stačí to je fakt

bocmanka
16. sep 2009

baby nebude stát v koutě.....janiiiii, ty si prípadka!
idem si otvoriť pivo..