Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

veva1
16. sep 2009

huleni 1200 ???? Ja ked takto nieco neviem ocenit tak dam sumu dost vysoku a nieco k tomu este pridam na com mi az tak nezalezi,alebo som to nekupovala sama.

telinka
16. sep 2009

no ja neviem baby , ale ta metoda nechat vyrevat sa mi vobec nepaci ☹ mozno sa mi lahko hovori ked mi peta krasne zaspinka za chvilocku , ale myslim ze toto by sme svojim detom robit nemali....

telinka
16. sep 2009

este ma napadlo csiki vyskusat metodu pevneho objatia.....nech skusi TM pevne objat tomika a drzat kym sa neukludni..trebars aj poleziacky v tej vasej posteli....

huleni
16. sep 2009

telinka ani mne sa to nepaci ale nikola predym skutocne nezaspala nikdy skor ako 1.00 a ja uz som aní nevidela ale zas mala som to stastie ze plakala prvy den a na druhy pochopila a zaspala len potom som to asi 2krat pokaslala dala ju neskor a isli sme odznova... a to si poplakala asi 3dni ale na nu skutocne nic ine neplati i ked mi to je luto a nepovazujem to za najstastnejsie riesenie ale ine som nenasla.o/
no veva dik za radu skusim a popripade sa mozno dohodneme napisala ze sa jej paci a nech si zadam cenu tak uvidime.o)

telinka
16. sep 2009

zucha ja ked pozeram na MMB recepty a vidim nejaky tvarohovy kolac automaticky kukam ci si ho tam nepridala ty.....tvarohova zucha 😀

veva1
16. sep 2009

tominko nezaspinka sice ako petka ale tiez nie som zastanca nechania dietatka plakat v postielke. Asi preto som ju uz pred rokom rozobrala a vzdala snahu aby tomko spal v nej.
A ako som sa prestala snazit tomaska naucit zaspavat tak sa pyta spinkat sam. Zobere ma za ruku do spalne vypyta si cicik a spinka. Je to sice niekedy aj neskoro ale vacsinou v rovnakom case. Nasilu ked ja chcem nezaspi a zbytocne su sceny,na ktore ja aj tak nemam srdce

luculka
16. sep 2009

zucha tak okolo tretej,,,niekedy pol siestej

telinka
16. sep 2009

huleni pre deti je dolezity pevny rezim....aby sa cinnosti pravidelne opakovali....su to ich istoty....ze napr. ked sa peta okupe , nasleduje mlieko , krtko a ide sa hajat.......doobeda tiez ked ide mlieko...krtko a spat ona si niekedy ked je unavena pyta sama mlieko cim mi hovori ze chce ist spat 😉 toto plati podla mna tak na 95% deti , ale na tych zvysnych 5 to neplati 😒 vzdy su nejake vynimky ktore potvrdzuju pravidlo 😖

luculka
16. sep 2009

nas uz krkto omrzel 😒 😒
teli zajtra sulam sulance...posli petku na obed 😀

huleni
16. sep 2009

telinka to som bohuzial pochopila az na vlastnej sprostosti ze 2krat som to zmenila ze isla o hodinku neskor a zacinali sme odznova:o( no ale snad mi to raz v zivote odpusti a hlavne sa konecne normalne vyspi 😉

telinka
16. sep 2009

no tak u nas fici na plnej ciare.....uz ho pozna naspamat...vie kedy co kto povie...sice tam toho vela nenahovoria , ale vydrzi ho sledovat aj pol hodky v kuse 😎 no tak ju zajtra vyslem ...posmakne si 🙂

zucha
16. sep 2009

lucul o pol siestej my uz aj vstavame 😀 😀 😀
Telinka, mas pravdu, u nas frcia tvarohove kolace 😉 A co sa tyka toho spania, tiez to bolo jedine, co u Anicky zabralo a naozaj po troch dnoch, co sme zacali, tak bolo zaspavenie v postielke automaticke. Aj ked nezaspala hned, tak bola tichucko, hrala sa tam a podobne. Ale my sme zacali, ked mala 6 tyzdnov, teda velmi skoro. Co sa tyka Kati, tak ju som uz od narodenia dala do postielky a odisla. Ked zaplakala, prisla som, pohladila, dala dudel a prec. A zaspava (tuk, tuk) velmi pekne

huleni
16. sep 2009

niki bavi sem tam kukat skarede kaciatko ale len ta hudba ju tam bavi a jedine na co sa dokaze pozerat dookola tak je jej vystupenie z hudobnej ale na to sa uz nejak ja neviem pozerat kedze si to vypyta sem tam aj 3krat za den..no ale ked ju to bavi:o)

huleni
16. sep 2009

jaj baby idem aj spat rano idem do nemocnice na kontrolu na co som vlastne alergicka a potom si budem drhnut chrbat z tych lepiek tam asi par hodin co ma uz svrbi vsetko:o) tak bru noc a hlavne kludnu:o)

luculka
16. sep 2009

zucha o pol siestej,,ked idu zubky aj my stavame o pol siedmej,,,teraz klop klop o osmej 😵

janka1874
autor
16. sep 2009

žienky ďakujem za Vaše názory fakt mi to pomohlo aspoň sa necítim ja tá šibnutá

no a k spaniu pripájam sa k telinke pevný režim je pevný režim 😀 akurát my máme problém posúvať čas ale zvládneme to
csikike dám Vám jeden náš spánok 🙂
my totiž ešte ako jediný spíme 2x ale aj to už nie stále napr. od nedele až dnes spala 2x ale to si vyslovene žiadala tak čo narobím nebudem ju trápiť
no uvidím ako to bude zajtra idem totiž na poradňu tak bude mať opäť službu babka s dedkom 😉

janka1874
autor
16. sep 2009

no idem ja spať dnešný deň bol dosť náročný
dobrú noc

simka9122008
16. sep 2009

Luci vy vstávate o 8 ráno, to sa u nás nestalo, mi so zaspávaním problém nemáme, okúpe sa, vypije mlieko, dá každému pusu, povie že ide spať a v pohode zaspí, prespí celú noc do 6-6.30

luculka
16. sep 2009

jani dobru 🙂
simi a o kolkej ide spinkat??? Nati je o pol deviatej deviataj v postielke,,a zaspi okolo pol desiatej

luculka
16. sep 2009

a celu noc sme este neprespali ani jednu 😖

bocmanka
16. sep 2009

🙂 my len dve... 🙂

zucha
16. sep 2009

Anicka chodi spavat o osmej. Niekedy zaspi do 15 minut a niekedy jej to trva dlhsie. Ale rano, ci ide spat o siedmej, alebo o desiatej, vstava stale tak isto. Okolo siestej. A to som rada, lebo na zaciatku leta to bolo o piatej.
A s tym rezimom suhlasim. Sa na mna niekedy pozeraju ako na debila, ked odnekial skoro odchadzam kvoli tomu, ze idem dat dieta spat. Ale ked je to inak, ako je zvyknuta, tak je nesvoja. Napriklad dnes pozerala vecer rozpravku, ja som zatial zacala robit ten kolac a uz bolo sedem hodin a ona sama prisla, ze prosim kupat. Uz je naucena, co kedy je. Tak ma potesila tym.

zucha
16. sep 2009

A este v noci ju okolo jedenastej davam cikat, takze sa trosku preberie niekedy, ale vacsinou sa iba vycika v polospanku do nocnika, oznami mi, ze cikala a spi dalej

csikike
16. sep 2009

ahojte,
tak podavam hlasenie,
skusali sme vsetko, vybrali sme ho z postielky, hral sa, a ked sme sa ho spytali, preco nespinka tak vravle, ze sa boji 😲 😕 , tak sme ho zobrali do nasej postele, zhasli svetlo, lahli sme si a on stale len chodil po posteli, zisiel z postele, proste robil vsetko mozne aby aninahodou ho nezlomilo...
skusala som ho hladkat, spievat mu... proste nic nefungovalo, akonahle sme ho dali do postielky zase hystericky plac, ale taky, ze nam srdce islo puknut, ja som revala v spalni, drahy bol s malym v izbe, nakoniec o 23 ho drahy polozil do lahu v postielke a hladkal ho a spieval mu, tak zaspal 😖
ale vzdy ked sme sa ho spytali ci ide spat tak krutil hlavou , ze nie a ked sme sa spytali preco tak stale vravel, ze sa boji, ukludnovali sme ho, ze sa nema coho bat, ze ak chce, zostaneme celu noc pri nom, ze moze spat madzi nami (to este nikdy nebolo) aked sme sa pytali coho sa boji, tak si zacal vymyslat, ze vtacikov (to je sice pravda- aj ked v poslednom case uz ani tych nie), tak sme mu vysvetlili, ze doma nie su vtaciky, tak potom povedal, ze sa boji kravy a tak... proste uz zacal vymyslat.
ale som pevne odhodlana ist zajtra k lekarke, lebo sa mi to moc normalne nezda
a ja? chytila som zachvat revu ked zaspal, nevedela som sa ukludnit a prestat plakat, az som asi mala kontrakcie, este stale ma boli brucho...
spat tiez nemozem, lebo stale myslim nato, co chudatko asi musi prezivat, ci je v poriadku 😔

csikike
17. sep 2009

no, idem skusiť spať, lebo dnes o 7,30 musime byt s malym na krv na alergo... a potom mam poradnu ja a tiez mi budu brat krv, len neviem ako vydrzim bez jedla do 10tej... a s otvorenymi ocami 😀

simka9122008
17. sep 2009

No csikike nezávidím ti túto noc, potom sa ozvi ako ste ju prežili
Luci malá je už o 19.30 v postieľke a spí už okolo 20.00, dnes vstala o 6.15, čiže nedávno

janka1874
autor
17. sep 2009

Ahojte
tak u nás sa chodí spávať o 20.00 a spí tak do 15min. niekedy aj skôr ale zaspáva úplne sama a ráno vstávame kedy ako ale od 6.30-7.00 ale dnes to bola divná noc ani sa nečudujem včera skoro nič nezjedla a v noci moc dobre nespala no a dnes vstala zasoplíkovaná už síce včera poobede sa mi zdala taká divná všade len ľahla a ležala tak sa liečime
a ja idem poobede na poradňu tak sa bude kurírovať u babky a deda
ešte že aj vonku je o ničom počasie aspoň nás to neláka

martinaj
17. sep 2009

ahojte 🙂 tak nasa metoda vyrevania tuto noc zabrala po 10minutach spala od 20,15 do 5tej a potom este zaspala 😉
csiki take noci poznam ☹

silvika
17. sep 2009

jeeejda csiki no nic moc nasmu v podstate ked s anieco nepaci alebo na nieco zle reaguje hned odstranujeme z dosahu co ja viem co on v tom vidi mame napriklad tak uz zopar pesniciek co nemozeme pustat ale je aj fakt ze rezim si tvori viac menej sam, nema ho ani nahodou pevny ak ho ma pevny rovnaky nervuje ho to, to je asi jeden z tych 5% co spominala teli. a mame tu jednu neurologicku detsku a ta veru viem, ze ma pripady deti co nemozu zaspat a davaju sa im take bylinky nejake aby sa im neuro system ukludnil, lebo prehnane reaguju na podnety no mozno by bolo fakt treba nech ho niekto pozrie

janka1874
autor
17. sep 2009

tak Sendy už spí zaspala ani nie do 5 minút no soplík jej tečie o 106 ale poctivo odsávame tak snáď to stihneme zastaviť a možno sú to aj posledné stoličky neviem nepustí ma do pusy uvidíme