Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

simka9122008
12. jan 2010

tak a malú som šupla spať, dnes pekne spala poobede skoro 3 hodiny, no to jej večerné nespanie, už ma prestáva fakt baviť 😠 , som zvedavá čo bude, no nepopustím aj keby mala cirkusovať hodinu v postieľke

abbi
12. jan 2010

Teli len zasnem nad vasou uzasnou kuchynou. Prekrasna je. Ked ju ukazem svagrine tak bude hotova. Beriete uz objednavky??? to by stalo za to vyrabat aj detske 😉 😉

simka9122008
12. jan 2010

Veru nádherná je kuchynka, škoda že už máme 😝

simka9122008
12. jan 2010

No idem si urobiť nechty k telke, som sa rozhodla 😝

anina1
12. jan 2010

ahojte, ďakujeme za gratulácie 🙂 🙂

ajula25
12. jan 2010

teli fakt je tá kuchynka skvelá. Na foto to vyzerá ako normálna....no šikovného manželíka máš doma. 🙂

aadula
12. jan 2010

ahojte,

anina, gratulujeme aj my Claudike 😵

jani, ty si chcela recept na tie mafinky...asi som ho už aj písala..tu je: /ja mám na to taký plech s 12 dierkami/
Jagurtový koláč s jablkami sa to volá, sesternica mi to dala...ona to zvykne aj ako tortu robiť, ale je to super aj ako mafinky:

Potrebujeme:
1 téglik bieleho jogurtu /téglik ďalej slúži ako odmerka/
4 tégliiky hladkej múky,
1,5 téglika cukru
1,5 téglika oleja,
4 vajcia
2 balíčky vanilinového cukru
1 balíček kypr. prášku
3 väčšie jablká /mne stačilo aj jedno/
1/2 čajovej lyžice škoricového cukru
pohárik rumu /ja som dala menej/

Postup:
Jablká olúpeme, zbavíme jadrovníka a nakrájame na kolieska, ktoré necháme 2 hodiny macerovať v rume ochutenom škoricou /ja som krájala na také malé tenké mesiačiky aby sa mi to vopchalo do tých kruhou a mala som to v tom len chvíľku namočené/ Do misy dáme jogur,múku, cukor a olej, celé vajcia, vanil. cukor a kypriaci prášok.
Mixerom vypracujeme hladké cesto. Plech si vymastíme a posypeme múkou a naplníme pripraveným cestom...Ja to robím tak, že do polovičky nalejem cesto potom tam dám tie jablká a zvyknem aj tak za pol lyžičky nutely dať a potom zbytok cesta vylejem..ono to potom tak napuchne ..pečie sa to v stredne vyhriatej rúre cca 45 min.

telinka
12. jan 2010

vdaka kocky...no prenho to nebol az taky problem kedze sa -teda aj nas 😅 tym zivi...to keby bolo dielo nejakeho domaceho kutila vyrobene na kolene to by bolo chvalihodnejsie 😉

janka1874
autor
12. jan 2010

telinka fakt je tá kuchynka perfektná

ženy ja už neviem ako naučiť tú Viky zaspať v normálnom čase asi idem študovať ako uspať dieťa lebo fakt neviem

janka1874
autor
12. jan 2010

juj a zabudla som alinka rozprávaním sa moc netráp naša Sendy nepovie nič len prvé 2 písmená aj to len niektorých slov a aj to už oslavujem

simka9122008
12. jan 2010

jupííííííííííííííííííííííí, malá spí

anina1
12. jan 2010

a moja ešte nespí a ani cez deň už nespáva vôbec 😉

janka1874
autor
12. jan 2010

u nás sa tie štrajkuje so spaním už fakt mám toho dosť

bocmanka
12. jan 2010

🙂 bože baby trápenia s tým spaním...

mne práve vybuchlo stráženie detí na PLES, moja mama má žúrku z roboty presne v ten deň, kolegynka jej má 50ku, tak neviem či budem volať svokru, ked na nu malá nie je zvyknutá, aj keď keď už zaspí tak spí celú noc, ale človek nikdy nevie...

anina1
12. jan 2010

ja som zvyknutá na to, tak mi to ani tak nevadí

bocmanka
12. jan 2010

😵 jani to rozprávanie bude asi staršími súrodencami...
aj romy sa so mnou bežne rozpráva, odpapuľuje, teraz miluje negácie typu..."nechcem tetu v obchode chcem uja..", alebo "da mi to, ja som si to tam nechala..", "nechcem papať rozbalené lízatko, chcem hov papieri.."...no otras..ona vyzerá taká drobná a keď spustí táranie, tak jej odpovedajú aj babky na ulici..

anina1
12. jan 2010

na aký ples sa chystáš?

simka9122008
12. jan 2010

Boc aj ja si myslím že to bude staršími súrodencami, malá tiež niekedy spustí hlášky 😝

bocmanka
12. jan 2010

🙂 máme pozvanie na lekársky ples a na ten čo sme plesali aj minulý rok "gymnaziálny", akurát že obidva sa konajú v znovuotvorenom "akože prestížnom hoteli turiec v martine"...

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6590787

csikike
12. jan 2010

baby, tak u nas je veselo, drahy prisiel o 19,30 a hned siel s malym na pohotovost, mal teplotu a vravel, ze ho boli brusko, ale doki ho nevedel na brusko vysetrit, tak dostal iba injekciu proti teplote a bolesti

bocmanka
12. jan 2010

no dnes večer je asi veselo v každej domácnosti...

csi a čo sa ide diať..?

simka9122008
12. jan 2010

Pánečku Csikike a teraz ako mu je?

anina1
12. jan 2010

a prečo ho nevedel vyšetriť?

janka1874
autor
12. jan 2010

no vidím že veselo nie je len u nás
csikike a ako mu je teraz

telinka
12. jan 2010

fuuuha , tomik je marod ☹

csikike
12. jan 2010

neviem co mu je, proste cez den mi vravle, ze ho boli brusko a poobede ked sme boli vonku iba plakal a ked sme prisli domov, tak len lezal... co sa u neho nestava
a nevedel ho vysetrit, lebo bol napnuty a nedal si ohmatat brusko, 3ja ho drzali a nic... ona ma strasnu silu
baby, mne nebol maly este chory 😖

janka1874
autor
12. jan 2010

csikike poznám ten stav ani Sendy nebola poriadne chorá a šups skončili sme rovno v nemocke pri jej prvom ochorení
a teraz mu je ako? teplota ustúpila a dr. ani nenaznačil že čo by mu mohlo byť

telinka
12. jan 2010

csiki a so stolicou nema problemy ??

anina1
12. jan 2010

tak u nás sa žúrka skončila, malá bola hore iba 14 hodín 😝

hádam nejaká viróza, len aby ho nechytil slepák, chúďa Tomi

ajula25
12. jan 2010

fu csi tak aby to čím skôr prešlo. Môj zlatý....