Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

telinka
26. mar 2010

ty ajul a teraz budes jak luculka....ze furt studuje fotenie a ani sa tu neukaze????

simka9122008
26. mar 2010

Jani verím ti aj my sme išli od začiatku roka dole kopcom, no konečne aj drahému sa rysuje robotka už od pondelka

janka1874
autor
26. mar 2010

no simi ako u nás od začiatku roka dole kopcom a už sme asi na dne (ja teda ručite) tak snáď už sa pôjde hore kopcom a bude dobre

aadula
26. mar 2010

ahojte

telinka, tá Peťulka je riadna papulka 😀 ..inak aj Samino toooľko kecá...som bola nešťastná, že nechce hovoriť a teraz sa niekedy teším, keď už ide spinkať...len je horšie, že skoro ráno vstáva..aj dnes bol hore už o piatej 😝 ...a začal sa pýtať...prečo.... 😀 ...včera mi hovorí, že prečo tma? 😅

aadula
26. mar 2010

ajulka, tak budú kvalitné fotečky?

ajula25
26. mar 2010

díky...
teli asi hej, ale to už aj k narodkám a zrejme všetkým sviatkom 😅 😵 ale nevadí. sa teším, jak malé decko z toho.
Študovať študujem, ale budem aj sem nazerať a písať.

baby jak to stretko? Abbi nič nové? Či sa nič nekoná?

janka1874
autor
26. mar 2010

aadula tak sa teš že už bude 6 a nie 5 ale až v nedeľu

ajula radi ti budeme robiť objekty učenia 😀 😀 😀 😀

u nás sme pokročili v rozprávaní jedným slovom autobu (to je autobus) ináč nič ja teda fkat neviem kedy plánuje začať kecať

aadula
26. mar 2010

jani...presne to som hovorila v robote kolegyni..že on si už sám posunul čas 😅 ...len moj sa ešte neposunul

škooda, že sme my tak ďaleko..ja by som veľmi chcela dať deti nafotiť na jar...niekde v trávičke s púpavou...tiež tu máme pár fotografov čo sú dobrý...kolegynin priateľ fotí tiež..ale on skôr také "iné" veic...budovy...veci...a zaujímavosti...

janka1874
autor
26. mar 2010

ajula neviem ako stretko ale novembrovky vybavujú tiež na jún a dostali super zľavu v tom penzióne čo dala abbi ale už aj skladajú zálohu a to majú pôvodne plánované na neskôr
oni idú sem
http://www.penzioniveta.com/zariadenie.htm
viem že aj abbi ho spomenula že vraj je dobrý ale neviem nejako sa to nepohlo tak neviem
aj keď v našom prípade je tam veeeeeeeľký ?????????

zucha
26. mar 2010

jani pockaj, ked sa rozkeca, budes si priat, aby aspon na chvilku bola ticho. U nas sa rozprava, spieva od skoreho rana, az kym nejde spat. Niekedy uz z nej nechapem. Mame taku knizku, co sa vola Dobru nocku a z nej vie naspamat cele rozpravky. Od slova do slova. Si tu knihu zoberie a zacne mi akoze citat.

janka1874
autor
26. mar 2010

zucha možno by to bolo aj lepšie lebo už jej prestávam rozumieť čo vlastne chce a potom je nervná že neviem čo chce ale keď ona povie len prvé dve písmená (slabiky) čiže ak povie napr. "poooo" tak už strácam prehľad či chce aby som niekam išla s ňou ako poď alebo myslí pozor alebo myslí na môjho brata on je Peter alebo chce pomoc a potom je nervná že neviem čo chce ale ja fakt netuším niekedy a pokiaľ uhádnem tak už vrieska

ajula25
26. mar 2010

adulka snáď budú aj kvalitnejšie fotečky... 😉
jani neboj sa. ona bude kecať. Vidíš, aj autobus je úspech. 🙂
zucha to je šikulka malá.

aadula
26. mar 2010

jani, ale ved potom ona vysvetlí čo chce..a to je základ..ani ja vždy nerozumiem..niekedy typujem 😀

zucha, tak to máš fajn...môže Kati čítať večer rozprávky 😉

janka1874
autor
26. mar 2010

tak idem ja asi spať aj keď v poslednej dobe sa nám Sendy nasáčkovala do postele a ja ju nejako nemám srdce preniesť ona tak potrebuje našu lásku tak sa zas moc nevyspím

janka1874
autor
26. mar 2010

no vysvetlí ako vysvetlí to už reve že neviem čo chce a nevie sa tak ľahko ukľudniť

aadula
26. mar 2010

jani, s nami malý spí od novembra ako sme boli v nemocnici...tak sa tiež tlačíme traja...ale už som si zvykla... teraz mu chceme presunúť posteľ na ktorej spí paťka k nám do spálne a do detskej ideme kúpiť novú poschodovú posteľ...si ho chceme nechať pri sebe aspon rok ešte..nech paťku nebudí v noci..a hádam do roka sa aj na nočné cikanie už naučí

janka1874
autor
26. mar 2010

no ona začala len nedávno ale aj to nie každý deň ale dnes bola zo mňa úplne vyklepaná lebo nechápala čo mi je a solidárne plakala so mnou moja zlatá

simka9122008
26. mar 2010

No moja malá sa bežne v noci zobudí a príde ku mne, ja si naschvál posteľ roztiahnem, aby sme sa netlačili a potom sa k nám ráno pridá aj malý a šalíme sa ráno jak malé deti

ajula25
26. mar 2010

simi toto sú tie najkrajšie okamihy, My sme sa tiž vždy všetci ráno mame nasáčkovali do postele. To bolo super. A večer sme s ňou v posteli kecali až nás vyháňala, že nech už ideme spať, bo aj ona by rada 😅

ajula25
26. mar 2010

a môj Marek donedávna v noci putoval ako taká malá kométa 😀

abetka
27. mar 2010

ahojte kocenyyyy 🙂 . Ako sa mate??? Nas Tomas tiez moc nerozprava, ale pozna strasne vela pismenok a uzasne rata do 5. Sa ideme na nom popucit. A ako uklada babiky spat. Povie: ,,pi a kicho,, v preklade spi a ticho 😀
Inak sa nam uz hladina zeleza zdvihla, tak som zvedava co nam povedia na hematologii. Ideme v utorok na kontrolu.
Este spi pri nas a v postielke, lebo spal na posteli malej a spadol, tak ho mame v postielke , ale mame postel uz kupenu, len rozmyslame, ci ho dame do detskej alebo bude s nami. Ale to budeme riesit az v lete alebo na jesen 😀 😉
tak krasny den vam prajeme
Ozi, co idete varit????

janka1874
autor
27. mar 2010

Ahojteeeeee
no čo variť to netuším ani ja ja už som v tomto total bez fantázie ja mám o jedno dieťa menej Sendy išla s dedkom vonku a bude u nich celý deň a poobede možno pôjdeme za nimi aj my s Viki

zucha
27. mar 2010

jani, ja som urobila taku kremovu kelovu polievku a chystam rezne na prirodno, dusene na cibulke. Som zvedava, ako to bude chutit, lebo to idem robit prvy krat. 😉

janka1874
autor
27. mar 2010

ja som minule robila to čo nám tu raz dávala alinka kuracie s instantnou polievkou zapečené v trúbe ale robila som namiesto kuracieho normálne bravčové rezne (stano totiž moc kuracinu neje ale toto mu chutilo aj z kuracieho) a bola to mňamka

luculka
27. mar 2010

aaaahojte 🙂

ako sa mate??? co nove??? 🙂 konecne mame teplucko,,,aj ked vcera ten vietor,,,no deeees 😖

baby poradite mi,,,kedze sa snazime o durhe,,,zatial stale nist,,,,ako to ude ked pojde malá v septembry do skolky??? to ma dá dr na rizikové,,??alebo marodku,,,ked budem v nejakom 5mesiaci napríklad?
alebo nedat maklu do skolky???

janka1874
autor
27. mar 2010

no či pôjdeš na rizikové to musí posúdiť dr. ale podľa mňa sa s ňou vieš na tom dohodnúť len neviem ako je to finančne a ak nedáš malú do škôlky doma ostať môžeš ale to už tu ženy vraveli že potom nič nedostaneš tak je to skôr na Tebe ako sa rozhodneš

janka1874
autor
27. mar 2010

juj ženy treba mi žehliť ale taaaaaaaak sa mi nechce že hrúza

aadula
27. mar 2010

ahojte, tak u nás sa dovára polievočka..len taká vývarovka kuracia...a zemiaky sa dovárajú ..bude syr vyprážaný k nimi..pôvodne som chcela robiť granadír...ale tak zmenil sa plán 😉

Alinke prajem všetko najlepšie k meninám 🙂

abetka, aj my budeme musieť na kontrolu železa...sa už teraz bojím ako bude plačkať ☹

lucul, tak nech sa vám čím skôr vydarí bábenko...nech máš zas viac inšpirácie na fotenie 😵 😉

Samko dnes rozpráva, že posate...som nechápala čo to znamená..už som na to prišla...znamená to pokazené...len to sa mu nejak ťažko vyslovuje a vznikne z toho taká schomolenina 😀

luculka
27. mar 2010

no ved ak ju nedám,,,do decembra s nou budem este na materskej,,,,,

janka1874
autor
27. mar 2010

no to áno tam sa nič nemení
ak by si už bola tehu tak by ti to presne sadlo (ak dobre rátam) že to už by si aj mohla nastúpiť na materskú a stihla by aj Natálka ísť do škôlky podľa toho čo viem tak si môžeš mesiac žiadať také ako adaptačné (neviem ako sa to presne volá) t.j. že natálka nastúpi do škôlky a ty si ešte jeden mesiac platene doma aby sa ona prispôsobila no a to už potom rovno nastúpiš na materskú ale ak ešte nie si tehu tak tam ti vzniknú nejaké mesiace ale podľa mňa je to hlavne o dr. či s tým nebude mať nejaký problém (osobný) aby ťa nechal na rizikovom doma