Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

telinka
2. nov 2009

ahojte 🙂

na jednej strane sa uzdravuje , na druhej zas ochorieva 😒 uz aby zas bolo leto 😵

janka bude onedlho doma , veru som zvedava na sendyne reakcie tiez 🙂
ja som si dnes uvedomila aky uz mam pri peti veget , uz si aj sama gate stiahne ked ide na serbel...konecne 😅 s vytahovanim to je este horsie , na gatky zabudne a natiahne len pancusky 😀 😀 😀 celkovo sa vie sama pekne zahrat , len sa s nou stale musim rozpravat 😝 objavila caro vlacikov..ma z ikea tu drevenu drahu ,aj si sama vie poskladat a dnes sa dlllho bavila tym ze na dosticke krajala plastovym nozikom syr a ujedala 😀 😀

abetka
2. nov 2009

lucul- ja som v soku , ze vypadla Marketa ☹
Teli, nas si natiahne gate len po zadok, dalej mu to akosi nejde.
Nas sa teda moc sam nevie zahrat, ale bit sa vie teda. A to rube vsetkych naokolo 😠
T

telinka
2. nov 2009

abet sak chlop sa nezaprie 😅 peta neznasa ked sa stare baby hasteria , stale zamnou chodi ze "mami povedz prestan"...teda aby s tym prestali 🙂

ajula25
2. nov 2009

teli, tak to máš doma už velkú kočku. 😉
ani náš sa neviem veľmi sám zabaviť. furt ma len ťahá že ma sasi...akože Mat stlačiť 😀 To znamená, že mám zapnúť telku v deckej, dvíhnuť ho na ruky a on zapína DVD s Pat a Matom....a vkuse len toto. A keď poviem, že nie Mat, tak si pýta bibi, že Bebe TV.
Inak keď sa hráme tak vydrží pri všetkom do 5-tich minút. Či sú to kocky, či si kreslíme, či čítame....a potom len blbosti vymýšľať, to je jeho. 😠

abetka, na jednej strane je dobre, že Tomi sa bude vedieť brániť, na strane druhej ale je zlé, že otlka každého, kto mu do rany príde....ťažko 😒

ajula25
2. nov 2009

teli že staré baby 😀

telinka
2. nov 2009

ajul ked ma nastvu tak ich tak volam , veru niekedy sa vedia hasterit ako nejake skolkarky a to mi teda riadne lezie na nervyyyyy 😝

ajula25
2. nov 2009

no to je súrodenecká láska. Ja som vyrastala s 3 chalanmi. Lebo segra sa narodila, keď som mala 14. No niekedy to bolo divoké. Ni že hádky, ale bili sme sa. A to ja som mala 15 a brácho 17. Takže mne to rpíde ako normálne. Ale teda verím, že rodiča to musí privádzať do zúrivosti. A ešte keď chcú, aby si im robila sudcu.... 😅

abetka
2. nov 2009

no veru teli, ty mas z Petky uz velku slecnu 😉
Ajula- dnes sa tvaril , ze ide hladkat Alzbetku a tak ju potom vytahal za vlasy, ze som musela zakrocit.Je medzi nimi skoro 5 rocny rozdiel a on ti ju masti jedna radost. Aj som ho zavrela do izby, lebo uz mi tiekli nervy. No nervy, ale vraj v sanatoriu je sladky a dobry ako med, len kym s nim nezacnu cvicit 😝

telinka
2. nov 2009

chuda alzbetka teda ☹
ja ked peti dohovaram , alebo za nieco nadavam tak teraz zacala s tym ze povie "mami ja budem plakat"to akoze mam koncit ak nechcem pocuvat jej rev 😅 sa mi niekedy rozum zastavuje nad tymi hlaskami 😀

telinka
2. nov 2009

u nas by to asi nebolo ruzove keby som teraz doniesla male babatko...normalne sa ku mne nemozu baby pritulit , lebo to je "moja maminka" ale ked je doma tatinko to sa ani ja k nemu nemozem priblizit lebo to je "jej tatinko" 😒

ajula25
2. nov 2009

ale aký prešibaný. tvári sa že ju ide mojkať ... ale rozprávať nechce. Vidíš ho? 😀

Teli Peťka je podarená.
Lukáš iba teraz začína rozprávať, aj to mu nikto cudzí nerozumie. Niekedy aj ja nechápem, o čom točí. A keď mi to povie 5-ty krát a ja stále niečo iné meliem, tak začne nerváčiť a všetko okolo seba rozhadzuje 😀

luculka
2. nov 2009

teli petka je zlatááááá 🙂 🙂 🙂 a sikula,,,nam sa nejako prestalo s cikanim darit 🙄 🙄 🙄

ozaj a konecne nieco povie ,,,,mamino,,tatino,,babino,,,krtino 😀 😀 😀 vsetko ino
a mimino,,,ako bábo,,,,z ceských reklám,,,cicina,,,ako mačka 😀

telinka
2. nov 2009

ono sa to uz rychlo rozbehne ked raz zacnu a potom ju uz nezatvoria a meluuuuu a meluuuuu a meluuuuuu......

telinka
2. nov 2009

cicina je dobraaaaaa 😀

telinka
2. nov 2009

jeeej simi to tak u vas normalne mozu chodit navstevy na izby????

ajula25
2. nov 2009

aká baculka malinkatá. zlatá je 🙂

simka9122008
2. nov 2009

no prekvapivo som sa ku nej dostala, vystihla som dobrú sestričku

telinka
2. nov 2009

moja neterka emka bola taka bacula ked sa narodila a sestricky ju volali v porodke "mala sumo" 😵

ajula25
2. nov 2009

luky na mačku hovorí tisa akože cica. A segra sa volá Lucia a on vraví sisia. 😀

simka9122008
2. nov 2009

Dosť sa podobá na Sendyku, ale Viki je viac plnšia v líčkach

abbi
2. nov 2009

Strasne je zlate, ked deti rozpravaju. Dnes ked sa Natan zobudil prve co povedal : maminka más hotovu mňamiku? akurat som dovarila,,, taky bol hladny, ze az 😀 😀
Natan uz normalne sklonuje. Povie: maminka papaj mňamiku... potom sa pozrie : papas?

ajula25
2. nov 2009

simi a nie je na nadštandarde? lebo ja som pri Lukym bola v nadštandradnej izbe a tam mohli návštevy priamo na izbu ísť. Takže úlpná pohoda.

ajula25
2. nov 2009

abbi to tak krásne už rozpráva? To by si s Peťkou vedeli pokecať už 😅
Lukyno len teraz sa rozbieha. Ale podarené to. Kisi hovorí na kresliť, dse je domček a podobne. 😀

simka9122008
2. nov 2009

Nie nie je na nadštandarde, lebo ešte nie je voľné a kým sa uvolní tak aj pôjdu domkou

ajula25
2. nov 2009

aspoň ušetrí 😉
aj keď ja som is nadštandard veľmi pochvaľovala. Som sa cítila jak doma. Sprcha, WC priamo tam. Nemusela som prejsť pol oddelenia, aby som sa osprchovala a nikto mi tam nevliezol....

simka9122008
2. nov 2009

Naša má tiež nové extra slovíčka, ak nechce spať, povie nie hajať, hapať a na pomoc povie popoc 😀 , tiež už začína spájať slovíčka

simka9122008
2. nov 2009

Ona leží ihneď oproti sestričkám

telinka
2. nov 2009

tak v skalici maju klasicke izby dve spolocnu sprchu a wecko....takze to je celkom fajn , na nadstandard musi mat clovek stastie 😅

bzuco
2. nov 2009

ahojte

abetka..neboj...ono to príde - teda to kecanie...naš sa rozrečnil z 1 dňa na 2. 😉
akurát všetky slovesá hovorí na seba v ženskom rode - teda papala, buvala, pisala, ....a ešte - nehovorí na konci "la" ale také "ua" - takže papaua, buvaua 😀 😀 😀 a najlepšie je ked ma vidí, ako sa maľujem v kúpeľni - to príde ku mne a vraví - "mauouaua" 😀 😀 😀´=maľovala 😀 😀 😀

mesiačik je mekčačik 😀 😀
mačička je maktiťka 😀 😀 😀
a kedže teraz u nás ide skoro stále rozprávka o krtkovi - tak volá "k-ko" 😀 😀 😀