Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

janka1874
autor
30. mar 2010

Sendy má nové dva schodíky tak to by ste mali vidieť všeade ich vláči a konečná už ani na záchod nesmiem za ňou ona sama 😀 😀 😀

aadula
30. mar 2010

ahojte, u nás sa hrozne zhoršil malý..v jasliach sa pociká možno tak raz..ale oni mu podľa mňa poriadne nedávajú piť...a doma? aj tri razy sa počúra..darmo mu povie nech sa pýta..neviem či je prechladnutý či čo..ale fakt hrozné..bola som s ním pobede v obchode...ešte, že som ho šupla do kočíka..lebo mi reval celú cestu..totižto som nechcela ísť tým smerom ako mi on ukazoval... reval až kým sme neprišli do bytu... 😝

ajul, Lukáško je zlatučký 😵

glor, keby som nevedela, že je Leo chlapček..tak ti napíšem, že aké krásne dievčatko v tej vani 😉

telinka, Peťulka musí byť rozkošná...náš Samino veľa hovorí, len mu všetko nerozumieť...ešte aj mm sa ma zvykne opýtať.."čo hovorí?" 😀

abbi, dobrý receptík si dala..aspoň viem čo variť zajtra 😉

abbi
30. mar 2010

baby dnes podvecer mi volali zo slniecka, ze ci by sme to nemohli posunut o tyzden skor.. na posledny majovy vikend. no ja neviem ako vy, ale ja nemozem vtedy, mozno iba, ze by som prisla vas pozriet ale zda sa mi, ze moj muz je prec.
ale dajte vediet co si o tom myslite a tiez povedal, ze presne v ten posledny majovy vikend tam maju mamicky s detmi ako sme my a ze by sme sa zmestili... no ja neviem, ja by som moc nechcela, ale povedala som, ze sa opytam dajte mi vediet 😉 zajtra veeelmi chce vediet odpoved.

lenka85
30. mar 2010

abbi no to by bolo "vtipne", vsetko zorganizujes a nemohla by si....

silvika
30. mar 2010

noo nist abbi ked nemozes ty skusme nieco ine a povedali preco nie vtedy ?

janka1874
autor
30. mar 2010

abbi a do toho druhého penziónu si nevolala? alebo nepísala

silvika
30. mar 2010

noo nic ja uz to vidim na toho bobyho ranca ci ktory to bol nejaky ten pri nitre, to bol vobec prvy tip od abbi tusim.

silvika
30. mar 2010

no jasneee ja som tu a tu nikto nie je....ste sa rozprasili

ajula25
30. mar 2010

ahojte
abbi podľa mňa skúsme niečo iné. ale si myslím, že rýchlo sa musíme zorganizovať.
No perný večer za nami. Luky sa 2x pogrcal, celá postielka aj všetko, tak zajtra budem ako v práčovni. Prať a prať a prať. Som hotová na psychiatriu....ale to prejde. Zajtra síce nevyjde slniečko, ale ja sa budem tváriť, že vyšlo 😀

silvika
30. mar 2010

ajul clovek caka, ze den za nami a na teba si nachystali este len to prave "orechove"

janka1874
autor
31. mar 2010

ajul aha pre teba to slniečko pokukuje neboj bude lepšie
veru bolo by treba čím skôr sa dohodnúť leb dosť už bude obsadeného aspoň čo sa tu plánujú stretká tak všetko na jún tak neviem neviem

bocmanka
31. mar 2010

🙂 no zmazalo mi príspevok 😖 😖

telinka, dorazila práve zásielka,
chceli sme ísť von, nem vajcia v chalupe, že zbehneme na trh..a pofotíme new čiapočky, ale vyzerá že dáždnik dáždnik...
chcem aspon zamiesiť na perníky, konečne som kúpila tie farebné oetker tubičky na zdobenie..

kočky, tie čo pečiete hodte zopár dobrých receptov sem...nech máme čosi na stole pre kupačov, aj ked tieto sviatky nemusím...

🙂 včera som bola na masáži a všetko ma bolí, tak už mám ružovú tabletku v sebe...

varí sa mi hovädzia polievočka, a chcem urobiť plnenú papriku, s paradajkovou omáčkou, len som lenivááá jako veš..
😎 😎 😎 ja chcem slnkoooooooo 😎 😎 a energiu

bocmanka
31. mar 2010

abbi bez teba nejdeeeeeeeeem..!!!!
hľadajme buď iný termín alebo iné miesto..

janka1874
autor
31. mar 2010

boc veru slnkoooooo a energia to ja tiež moooožem
lebo dnešná noc bola desná ani neviem koľko krát bola Viki hore a pritom neviem o čo jej išlo lebo papať moc nechcela akurát mi totálne doráňala prsia no ďakujem pekne teraz kojím zo zaťatými zubami ☹

telinka
31. mar 2010

ahojte 🙂

boc , som rada ze doslo 🙂 ja som tiez musela do obchodu veru , isli sme autom lebo aj tu prsi , pocasie o nicom 😖
ja varim dnes magyar gulas s knoflou a vyvar kuraci este mam 😉

teda s tym stretko to co ma byt???to tam maju na nas termin lepsiu klientelu ked nas chcu prelozit????

ajula25
31. mar 2010

čafte.
tak sme sa zobudili. Ja uťahaná...ael sama si za to môžem. Nemám vysedávať do polnoci. Tiež sa mi nechce variť, ale tak na dnes len šampiňónovú omáčku nejakú a cestoviny, tak pohoda. Polievku mám ešte hrachovú, tak aspoň to nemusím. Luky akoby nič, ráno grankoval, na obed zjedol polievku a potom si dal granko a už si odfukuje. Tak dúfam, že mám zasa aspoň na mesiac pokoj s grcaním....
Boc ja som včera piekla vanilkové rožteky. Už som z nich aj odjedla. No čo, dieéta nediéta, také sú fajné. No nedaj si. A ešte idem robiť veterníky a medové rezy, ale tie iba z polotovaru. Len naplním olejem čokoládou a finiš. 😉
Tak baby hádžte návrhy na penziony.... 😅

simka9122008
31. mar 2010

čafte, čafte, tak počasie na porazenie, bolí ma hlava ako šľak, ja som bola doobeda s amlou u dokiny, nie je to nič hrozné, iba dávať od teploty, fenistil, nejaké sprej do nosa, calcium, tak uvidíme, dúfam že nás to skoro opustí
Ako vám fajne že riešite výletík, hneď by som šla s vami, no nedajú sa dve veci finančne zvládnuť, ja som prišla o kameramana no dal mi kontakt na iných tak som rada, po veľkej noci pôjdem dohodnúť, nech ho mám istého

simka9122008
31. mar 2010

amlou, sorry s malou 😀 😝

ajula25
31. mar 2010

simi skoro sa vyliečte. teda Simonečka.... 😉

simka9122008
31. mar 2010

No neviem mne sa zdá že jej to začalo zo zúbkou, aj dokina pozerala, tak sa jej tlačia tie posledné, ona totižto aj desne sliní a má aj redšiu stolicu, aj včera ako vstala, tak chudinka mala jednu stranu líčka červenú a teplú

bocmanka
31. mar 2010

🙂 ajula, ved práve, tak daj recept na tvoje vanilkové rožteky, moje pečivká už sú okukanééé
my sme nikde nešli, fúka a lejeeeeeeee 😖 😖

ale zato obedík na jedničku, romy spáckala plný tanier, paradajkové omáčka, v nej tie guľka /papriku som nakoniec neplnila, len ugúľala guľky../ a zemiaky, feest jej chutilo

http://www.topky.sk/?sid=15&cid=700340&a=hlasuj...
zdá sa vám pribratá??

ajula25
31. mar 2010

Vanilkové rožky
250 g hladkej múky
160 g masla
50 g cukru
100 g mandlí alebo orieškov (ja dávam klasika vlašské)
1 žĺtok
vanilkový cukor na obalenie
Do múky rozsekáme maslo, pridáme cukor a najemno zomleté oriešky a žĺtok.
Zamiesime cesto a dáme ho na chvíľu oddychovať ba chladné miesto. Potom sformujeme podlhovastú šišku, pokrájame na dieliky.
Dlaňou vyvaľkáme tenké tyčinky a sformujeme ich na rožteky. Kladieme ich na suchý, nepomastený plech a pomaly pečieme do zlatista. Horúce ich obaľujeme vo vanilkovom cukre.

janka1874
autor
31. mar 2010

a niečo kde sa dá použiť hera nemáte kúpili sme si totiž heru kôli pekáču a teraz neviem ako ju minúť 😀

bocmanka
31. mar 2010

🙂 podľa mna tam namiesto masla môžeš dať aj heru jani

ajula25
31. mar 2010

Finálna podoba 🙂

ajula25
31. mar 2010

jani v pohode. ja zvyknem dávať pol na pol.

simka9122008
31. mar 2010

Mňam vyzerajú super, ja zase cez sviatky nebudem diétovať, to sa nedá, no od utorka idem naostro až do svadby

telinka
31. mar 2010

no ajul uz mi slinky tecuuuuu 😀
neviete preco ja robim tie rozky len na vianoce??? 😅 😅 😅

csikike
31. mar 2010

ahojte, tak my sme doma z plavania, bolo super
ja budem robit tieto ivkine http://www.facebook.com/profile.php?v=feed&id=1... mnam, odkedy mam recept tak to musim robit takmer kazdy tyzden

silvika
31. mar 2010

a recept je aky ? ja rada obmienam teraz som chcela nieco z gastanovehpo pyre, bo ho mam zamrazene este od zimy, ale urcite zasa pri jednom nezostaneme, dneska asi nie je nejaka dobra konstelacia, ked dlhsie stojim aj pri riadoch je mi spatne a maly sa mi popisal, bo neudrzal nooo asi nieco bude co nam stazuje den, inac dneska sme si kralovsky podrichmali ze do pol desiatej, my sme boli po ranajkach a muz uz sa pomaly zberal na obed 😝