Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

silvika
22. feb 2010

jeeej boc vy uz v lete budete v domceku?

janka1874
autor
22. feb 2010

Ahojte
tak my sme mali nejakú divnú noc často som bola s Viki hore aj keď nebola hladná len mala zjavne chuť kecať no čo narobím zato nás tatik so Sendy nechali spať do 9.24 som skoro odpadla pri pohľade na hodinky keď sme vstali no obe deti uložené dnes máme prvý pokus u Sendy o obedné spanie bez plienky kedže už dlho ju mala suchú tak skúsime čo to spraví síce nejako skoro sa pýtala ísť spať ale ani sa nečudujem vonku zas poletuje to biele čudo 😒 hoci neviem načo keď sa to zároveň topí ale čo už a je tma ako pred dažďom no desné počasie
a dnes vegetím navarené máme upratané ako tak ale to stačí síce mám čo žehliť ale to počká
pôvodne som ráno mala v pláne ísť na krv ale moc sa mi do toho nechce neznášam odber krvi a okrem toho sme dnes mali divnú noc tak možno v stredu ak bude tato ráno doma

janka1874
autor
22. feb 2010

choručkým skoré uzdravenie

abetka
22. feb 2010

ahojte. Tak pricina chorlavenie nasho tomasa odhalena. Ma hemoglobin 88 😲 . Idem ho objednat na hematologiu. TAk som zvedava. Ale mala som strasny strach z vysledkov, lebo mal strasne podkovy pod ocami a bol taky malatny a navyse kamosovmu chlapcovi titili leukemiu, tak som mala strasny strach.
Ale anemiu poriesime a snad bude vsetko ok 😉
Pekny den

tinyleaf
22. feb 2010

abetka, este ze to nie je níc vaznejsie. Zelezo aj my papame Maltofer...tak nech sa to Tomaskovi rychlo upravi

janka1874
autor
22. feb 2010

tiny a ktorému drobčekovi dávaš maltofer a ako?

ajula25
22. feb 2010

ahojte
tak aj my sme chorí. Bola som s Lukym u lekárky a má celé hrdielko červené, tak vyfasoval atb a liečime sa. Dúfam, že čoskoro bude lepšie, leb teda dnešná noc nič moc. Strašne plakal asi ho bolelo to hrdlo alebo čo. Tak dúfam, že bude lepšie už.
Abetka tak to sa prelieči a bude fajn. Ešteže "iba" anémia. 😉

janka1874
autor
22. feb 2010

juj nech idú tie choroby preč
no ako tak pozerám z okna tak sa ani nečudujem že sú deťúrence choré fuj čo je vonku zas 😝 😝 😝

ajula25
22. feb 2010

veru Jani. hrozné počasie. Už nech sa to vyblbne a je teplejšie a teplejšie....a ráno tak pekne slniečko svietilo 😖

janka1874
autor
22. feb 2010

to som asi ešte spala keď svietilo 😒 my sme totiž s Viki vstali až okolo 9.30

ajula25
22. feb 2010

ale ešte troška aj vtedy vykúkalo ale je pravda že už iba kde tu....ale okolo 8.30 krásne svietilo. a potom sa to popsulo. 😒

janka1874
autor
22. feb 2010

no tak to sme ešte spali teda ja a Viki
juj žienky práve obe babule vstali a Sendy bez nehody nič nie je mokrééé juj to je radosti

abetka
22. feb 2010

no vidis Jani, aka sikulka je Sendy 😵

janka1874
autor
22. feb 2010

no už dlhšie mávala suchú plienku na obed tak som to skúsila síce som jej pod plachtu dala tajne tie nepremokavé podložky čo sa dávajú bod bábätká ale neprezradte ma 😀 😀 😀 no bála som sa ako by dopadol kokosový matrac

ajula25
22. feb 2010

jani tak super. A dobre že si dala podložku, lebo deťom sa nehoda stane. Aj keď sú už bez plienok úplne.... 😉

janka1874
autor
22. feb 2010

veru preto som dala ale Sendy to nevie 😀 😀 😀

tinyleaf
22. feb 2010

janka, obom detom davam Maltofer, Matkovi 2xdenne po 8kvapiek na lyzicke s trochou caju alebo vody a Sofii 2x5 kvapiek samotne, lebo ked som jej to riedila, bola toho plna lyzicka a vzdy jej to vytieklo z pusy. Ale niekedy zabudnem a dam im len raz denne.

martinaj
22. feb 2010

ahojte 🙂 hlasime sa z nemocnice 😉 maly je strasne dobrucky a zlatucky 😵
akurat je lenivy na papanie, tak tu este asi den navyse pobudneme...

abetka
22. feb 2010

matka, vitaj
To je super, ze maly je taky dobry a neboj, vved on sa rozpapa. 😉

aadula
22. feb 2010

ahojte

abetka aj Samko papá maltofer..už druhú fľašku, v októbri mal tiež tak málo ako Tomáško a v koncom novembra mal 103 🙂 , dr. mu chce robiť teraz kontrolný odber...ja mám z toho obavy..on totiž od kedy sme boli v nemocnici, tak dosť plakáva u lekárky ...síce pusu pekne otvorí, aj popočúvať sa nechá, ale preventívne plače 😅

martinka, on sa rozpapá 😉

silvika
22. feb 2010

ahoj matka, aaa mozno je to taky kludas, ze aj papka potroske, ze nebude taky vichor ako veronika

midka
22. feb 2010

ahojte, este tu niektore z Vas koji? Lebo nevieme sa s malym dohonut. Ja uz nechcem, ale on este chce 🙂).
Tak ako ste na tom, vy?

veva1
22. feb 2010

ahoj aj ja kojim a tiez on chce a ja nie 😀 Ale citim ze cim dalej tym menej taha resp. kratsie a tak snad sa uz toho coskoro zbavime bez nejakeho nasilneho oducania. Predpokladam ze leto to vyriesi 😉 Inac on vsade uz vyhlasuje ze pije mlieko od kravicky az som uz aj urazena ci som ja krava??? 😀

janka1874
autor
22. feb 2010

matka tak to je super že sa máte dobre a neboj on sa rozpapá Sendy bola taká že zaspávala na cicke ale potom sa rozpapala pekne a bola naozaj kľudné dieťa tak ti to prajeme nech kľudný zostane a začne pekne papať
a aký bol pôrod?

midka neporadíme lebo Sendy som odstavila ja keď mala 13 mesiacov a opäť síce kojím a snáď aspoň do roka budem

janka1874
autor
22. feb 2010

juj aj som zabudla čo som chcela
konečne sa mi podarila bábovka o akej som dlho snívala no viete aká radosť 😀 😀 😀 😀

zucha
22. feb 2010

ahojte, moj muz mi poslal mail. Neviem odkial to zobral, ale som sa neskutocne zabavila. 😀 😀 😀 😀 Tu je obsah
Tehotenstvo

Šaty
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

Jméno
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie. Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

Příprava na porod
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že posledně to vůbec nepomohlo.
3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

Výbavička
1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané uložíte do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?

Starostlivost
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

Aktivity
1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

Odchody z domova
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se objeví krev.

Doma
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3. dítě - strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.

telinka
22. feb 2010

zucha doost dobreeee 😀 😀 😀 nasla som sa v tretom riadku prveho odstavca 😅 😅 😅 🤐

janka1874
autor
22. feb 2010

zucha dobré fakt 😀 😀 😀

ajula25
22. feb 2010

ahojte
mati tak nech to Šimonkovi dlho vydrží....a papať bude. Nemá novorodeneckú žltačku? Držte sa. 😉
veva že krava 😀
zucha fakt dobré 😀

zucha
22. feb 2010

mne sa ohromne pacil posledny odstavec