Deň otcov. Ktoré ste naň nezabudli?

krasuliak
17. jún 2009

No pochvalte sa , ktora ste si spomenuli a povedali manzelovi vsetko najlepsie 😀 😀
Moju manzelku musim pochvalit, nezabudla 🙂 .

matica2
19. jún 2009

v mojom je napísané v nedelu 😉 ja som kúpila dve bonboniery aby ockovi dali baby 🙂

cuchre
19. jún 2009

v mojom je 21.6.....ale centrum sa myli pravidelne 🙂

elise
19. jún 2009

môj manžel bude mať 21.6. narodeniny akže oslava bude tak či tak 😀 😀

tenty
19. jún 2009

toto ma dnes rano dostalo

Richard Čanaky

19. 06. 2009, 06:22

Možno so mnou nebudete súhlasiť, ale niekedy sa mi zdá, že téma matky zatieňuje tému otcovstvo. Či už nahliadneme do témy piesní, básní, vôbec do literatúry. Preto pár mojich slov patrí práve otcom. Vykresľujú sa často v nespravodlivom svetle. Ale azda ruka otca nedokáže byť nežná? Či muž nedokáže povedať partnerke, dieťaťu: Ľúbim ťa? Či slzy otcov nie sú tiež vzácne ako perly? Či muž nedokáže povedať - Chýbaš mi? Uväznili sme si obraz muža pod falošné roly superhrdinov bez zmilovania, tvrdých a nepoddajných. "Ideál" muža z časopisov a médií. Nie je to plytké a prázdne? Krutosť, hrubosť, hnev, to sú vlastnosti človeka, nie muža ako takého. To nie je "výsada" mužov. Jedinečnosť matky je neodškriepitenľná, avšak chcem nanovo oprášiť jedinečnosť otcov. Aj ich právo na slabosť a chyby.

Ďakujem Bohu za svojho otca. Je úžasné, keď si spomeniem na otcove slzy. Nespočetné slané kvapky, ktoré nezadržiaval, či cítil žiaľ alebo radosť. Prinášalo to do môjho života pokoj. Bol to dážď na suchú zem.

Dokázali sme sa pohádať, ale vidím jeho veľkosť v tom, keď prišiel, podal mi ruku, bez ohľadu na to, kto mal pravdu.

Nie, otcovia, vy nie ste nemilosrdní a tvrdí; máte svoje srdce, v ktorom prebýva láska. Ste ako naše mamy, viete byť jemní a nežní; už vás nemusí skrývať vaša maska.

Mnohí si myslia, že otec je symbolom sily a žena lásky. No vy ste predsa jedno, to vravel o vás Boh; alebo sa mýlil?

Určite nie.

babacik
19. jún 2009

tak aky darcek bi bol najvhodnejsi,alebo ho oslavime mi zeny ked chlapi niekedy oslavovali miesto nas MDZ. 😅 co vy nato zeny 😲

babacik
20. jún 2009

nema niekto nejaky versik pre otca 😎

matica2
20. jún 2009

ocinko, ocinko,
rada ta mám,
dnes ked je tvoj sviatok,
pusu ti dám

babacik
20. jún 2009

matica2dakujem je to pekne a zlate 😉

matica2
20. jún 2009

to som si len prispôsobila inú aby sme mali niečo pre ocka 😉

babacik
20. jún 2009

aj tak sa da,a hlavne ze to potesi srdiecko 😅 😅

dioliana1
20. jún 2009

moja dcera dala na krk opicu už dnes 😀 😀

maca793
20. jún 2009

no ja patrím do tej skupiny, čo otcovi nezagratulujú, nemám s ním v poslednej dobe dobrý vzťah ☹ strašne sa zmenil ☹

hasleerka
20. jún 2009

matica pekný veršík, zajtra natlačím babám do hlavy nech zagratulujú ...

rokka
20. jún 2009

tenty, úžasné!!!
svätá pravda o našich otcoch, len škoda, že ja tomu môjmu už môžem len zapáliť sviečku na hrobe ☹ Strašne mi chýba ☹ ☹ ☹

maca793
20. jún 2009

rokka
to mi je ľúto ☹ ☹ ☹

hasleerka
20. jún 2009

rokka to sme na tom rovnako ... s mm síce oslávime, ale môjmu otcovi už tiež len sviečku zapálim ☹

cica13
20. jún 2009

rokka....ja to iste..... 😢 😢 😢

rokka
20. jún 2009

macka ďakujem
hasleerka,no čo už narobíme? ☹ ...súcitim s tebou

rokka
20. jún 2009

cica...je mi to tiež ľúto 😢

babacik
20. jún 2009

ani ja svojemu otcovi nezablahozelam,nema ma v laske,aleSarkinemu ockovi zablahozelam aj z detickami,je im dobrym otcimom, 🙂 😉

katrin21
22. jún 2009

ja som dala mojemu priatelovi asi 15 minut po polnoci taku skatulku s bombonmi z horkej cokolady Sladka vasen..
Strasne sa potesil a bol milo prekvapeny 🙂

womenne
22. jún 2009

Ja som kupila tatikovi čokoladove športove auto 😵 😵 😵 velmi sa potešil dostal ho už v sobotu nemohla som vydržat 😀 a chutilo bááječne aj maly sa vytešovali ked si odkusavali z volantu a kolies 😎
a moj otec?bez komentara.

lyzenka
22. jún 2009

a ja som zabudla, že je deň otcov 😀

hasleerka
22. jún 2009

tak moje kočky kúpili včera tatinkovi každá po čokoláde, staršia mu nakreslila veľké srdiečko a bol celý rád 🙂

maruschka
22. jún 2009

no u nás sa včera niesol Deň otcov v duchu osláv..Pobehali sme všetkých dedkov, pradedka a nášmu tatinovi sme pripravili jeho obľúbené parené buchty s čokopolevou a dali sme mu zálesásky nôž-každý rok kupujeme iný, keďže ich zbiera.. 😵 😵 A samozrejme grilovačka u našich na dvore- neodmysliteľná súčasť každej jarnej, letnej a jesennej oslavy 😎 😀 😵 Ale takto nejako to u nás prebieha každý rok na Deň matiek a Deň otcov... 😉

frzko
22. jún 2009

my sme boli bez ocinka, pretože je v práci ☹ Ale spomenuli sme si a poslali sme mu aspoň krásnu sms-ku.
A, keď sa v piatok vráti, oslávime to spoločne trošku oneskorene. S drobčekom mu pripravíme nepečenú tortičku, vystískame a vybozkávame si ho.......a ja mu potom dám osobný darček 😀 😀 🙂

babacik
22. jún 2009

Aj nas je v praci a pride az koncom mesiaca,ale za smsku nam podakoval a bol rad ze sme nezabudli 😉

ivulienka33
19. jún 2011

Ocko, si prvý muž, ktorý sa zapísal do môjho srdca, a na tomto mieste už navždy zostaneš. Všetko najlepšie ku Dňu otcov !!

cellesta
13. jún 2012

poradte nejake pekne prekvapenie ku dnu otcov 🙂

michaela1711
21. jún 2015

Čo dať mojmu tatovi a mojmu mužovy na deň otcov rozmýšľam nad nejakou sladkosťou alebo pošlem len sms môjmu otcovi a partnerovi podám ruku a dám mu pusu. Veď už druhé bábo je na ceste tak bude dvojnásobným otcom 🙂 môj tato dvojnásobný dede🙂