Denník bábätka. Dajte tipy, ako by ste ho urobili vy

bebebrumik
26. nov 2009

Ahojte dievcence... Už dlhšie uvažujem nad tým, že sama začnem pisat detom denničky - take tie kde sa píše o priebehu tehotenstva-fotky babatka v brušku, miery z jednotlivých vyšetreni..., porod, porodna vaha, dlžka, čo papal rad, čo nerad atd., určite viete o com pišem... Vyrobila by som si to sama na počitaci, vytlačené na vizitkový papier, fotky - bud vyvolane a nalepene alebo rovno vytlačene, ešte neviem čo by bolo lepšie, lacnejšie... Volné miesta na papieri by boli ozdobené - oblepené detskými motivmi - macko pu, apod., tých je vela na krabiciach od mlieka, kaší atd. Malo by to tolko stran, kolko by som chcela, do tolko rokov, ako by som chcela aby deti mali pamiatku... Tie dennicky co som videla a prelistovala v obchodoch sa mi zdaju dost drahe na to, že je tam cca 40 stran a musim tam napisat len to, čo je tam predtlačené... Chcela by som im tam napisat niečo viac...
Máte s tým skusenost, prip. vedeli by ste mi v tom poradit pomoct?
Hladala som podobnu temu, ale nepodarilo sa mi tu najst...

rimmel
26. nov 2009

podla mna to bude viac k uzitku tebe nez detom 😉 svokra ma take daco ale iba to zacala potom nedokoncila a nikoho z nas to netankuje...ze kedy toto kedy hento ako hento..skor nas zaujimaju fotky ale tiez si to clovek neviem pozerat dokolecka..to skor svoje vlastne babo.my mame milioooony fotiek johnnyho a jasne raz mu ich dam, ukazem ale viem ze sa z toho nepoto 😀

rimmel
26. nov 2009

ahlavne neocakavaj ked raz detom ukazes ich kusok vlaskov,ktore mali ako babatka,ze ich tym dozenies k slzam ako moja svokra 😀

bebebrumik
autor
26. nov 2009

...neviem, mne to pripada mile...jen fakt, že teraz to bude k užitku pre mna, kedže ja by som si chcela toto obdobie deti zachovat. Všetko ide teraz strašne rýchlo - rýchlo rastu, napreduju vo vývoji, ak by som si nepisala take nejake svoje poznamky - napr. prvý zubok, prvé kročky atd., tak si to už presne ani nepamatam, resp. sa mi to už mieša, kedže mam dve deturence... Myslim, že ked im to ukažem v období puberty, tak ma asi pošlu niekam... 😀 😀 😀 A vlastne ani nechcem, aby sa mali z toho pototo, ci dohnat k slzam, proste ak budu chciet pozru si to, možno odložia ak nie tak nie... No podla mna je to obdobie, kedy sa nikdy nezopakuje, deti si to nepamataju, tak aspon takto by som im to chcela casom približit... Ved aj ja sama, som mala rada, ak mi mamka rozpravala čo bolo - zubok, krocik, prihody na ktorých sme sa potom chichunali... 🙂

veronikapp
26. nov 2009

no mna by velmi potesilo keby nieco take robila moja mama, urcite by to bolo velmi zaujimave 🙂

rimmel
26. nov 2009

no tak sa nato daj 🙂 mne mama veru nic nikdy nerozpravala..tak asi preto mam taky pristup 😎

kacenqa
26. nov 2009

hlavne ti odporucam potom pisat tam aj choroby (jasne ze nie nadchu a chripku, ale napr taku laryngitidu a podobne zavaznejsie ochorenia), pretoze to moze byt velmi uzitocne, ja dodnes poriadne neviem, ktore choroby som prekonala, pretoze mama si nepamata a ku zdravotnej karte sa neviem dostat

inac som mala snahu to robit aj ja, mne stacila ta predtlacena kniha, ale ja som na to lajdak 😠 😠 tak je to take larom farom a je mi to aj luto....

simlenka
26. nov 2009

Jasne,ze deti z toho nic nemaj,ale az ty deti vyrostou,tak je to urcite potesi a dojme - ja treba desne rada listuju ve svem denicku,porovnavam sebe s dcerkou a tak - je to dobry napad,mozna by bylo hezci koupit velky tlusty sesit s tvrdejma deskama a psat to rucne,semtam neco namalovat nebo poprosit deti at tam neco namaluji,pak tam vlepit dopisy z tabora,psat jejich moudre vyroky,vyznamne zazitky jako prvni vysvedceni atd.

bebebrumik
autor
26. nov 2009

...dik za tip...dobrý...mna by kapitola "choroby" nenapadli 😅

babula90
26. nov 2009

bebe, je to výborný nápad, človek rýchlo zabúda, budú to krásne spomienky!
Ja píšem malej denník, čo sme robili, kde sme boli, čo nové sa naučila, kedy vyšli zúbky, aké slová sa naučila, teraz píšeme smiešne vety, čo povie a poviem Ti, písala som to aj staršej dcére a keď si to čítame, aj sa nasmejeme, aj mi je smutno ako to rýchlo všetko ubehlo. Keby som si nepísala, zabudnem ☹
Máme aj tie z obchodu, ale tam si zaznamenávam len dôležité udalosti, na denník mi stačí obyčajný diár, aj keď niekedy zabudnem napísať aj týždeň, po čase dopíšem- to, čo si pamatam.
Moja mama si tiež písala o nás, zdedila som to 😀 a poviem Ti, som jej vďačná a až ke´d som porodila deti, som pochopila význam toho. Keďže rada píšem, nerobí mi to žiaden problém. vyskúšaj.

babula90
26. nov 2009

aj choroby píšem, jasnačka, aké lieky užívali, všetko, návštevy zubára, ja som taký zapisovateľ a štatistik 😀
nedávnos om si porovnávala, že mladšia býva častejšie veru chorá 😒 kto by si to inak pamätal?
ako im odkladám pekné kresbičky, toto je pekná spomienka na materstvo a ich detstvo si myslím.

bebebrumik
autor
26. nov 2009

simlenka, presne tak...časom by som chcela, aby aj deti prispeli do tohto dennička 😵 Zošit s doskami - ten som zavrhla, lebo dnes v dobe počitačov, by som chcela niečo"premakanejšie" 😉 😀 😅 😎 Ako som spominala, robila by som to na vizitkový papier, je tvrdší, viac vydrží a nakoniec by som dala tie jednotlive listy zviazat do knihy z tvrdou vazbou... 🙂 MOja vizia do buducna 🙂

helenkasabinka
26. nov 2009

ja taky dennik pisem malej uz od zaciatku tehotenstva a velmi rada si to stale a stale pozeram a spominam na prekrasne chvile 😉

bebebrumik
autor
26. nov 2009

babula, ja si až taketo podrobnosti nepiše, aj ked by to nebolo zle a ividela by som, čo z toho použijem do dennička...dik 😉

helenkasabinka a ty čo si pišeš? Možno ma inšpiruješ... 😉

helenkasabinka
26. nov 2009

ja pisem take ako si pisala na zaciatku:

priebeh tehotenstva,co bolo na poradniach ako rastlo babo v brusku,v ktorom mesiaci kolko v brusku merala priblizne a kedy zacala prvy krat kopkat ,kedy sa narodila,ako moc sme sa na nu tesili,jej prve chytenie hrkalky do ruky,kedy sama zacala drzat flasku pri papani mliecka,kedy sama zacala sediet,stvornozkovat,lozit,ake prve slovo povedala,kedy zacala prvy krat s prikrmamy,kolko vazila a merala,kedy jej vysiel prvy zubok,co najradsej papa,aka hracka je jej oblubena......mooooc je toho co tam pisem...ja mam orifinal taku knizku,do ktorej si toto vsetko zapisujem a aj fotky lepim:napriklad nase 1.vianoce,prvy vylet,alebo prve kupkanie doma mam fotku nalepenu,fotky a torty z narodenin 😵 a vselico ine a je to vazne krasna vec 😵

berenika39
26. nov 2009

ahoj, a když už, není lepší blog? Jednodušší, můžeš se třeba pochlubit přátelům, je plno možností, kde simůžeš blogovat.

Nebo prckův vlastní web 😉 😉 😉

http://www.estranky.cz/

Třeba?

leniciatko
26. nov 2009

ja som dcére od narodenia písala,kolko váži, meria, čo už papá a dokáže .každý mesiac foto. pri synovi to už bolo iné kafé, som ani nevedela ako sa volám,a nieto mu ešte niečo písať........... 😵

babula90
26. nov 2009

leni, presne, 2 deti už dajú viac zabrať a už to človek tak neprežíva 😀 si neviem predstaviť 5-6 detí

mirka414
26. nov 2009

ja vidim super dat vytlacit fotoknihu,trebarz raz za dva roky a tam sa daju dat fotky a aj nieco dopisat.a potom zasa jednu druhu cast ako pokracujeme a zasa fotky a nieco napisat.mne sa ale aj paci kniha mojich prvych 5rokov a tu aj dcerke vediem a mame aj naramok z nemocnice a aj vlasky.
my zo sestrou mame doma u maminky zabalene v novinach copanky a tak som jeden spravila aj dcerke ked som bola nutena ju ostrihat na kratko.ten jej odlozim,ked bude velka.dalej mam aj jej prvu zubnu kefku,prvy cumlik a tri oblubene hracky.to nedam prec za nic na svete.
a co mi maminka este odlozila su nadherne satky,ktore som nosila ja a velmi jej dakujem,ze mam fotku kde ich ma aj dcerka (inak pri dnesnej kvalite by tie satky 30rokov urcite nevydrzali a to ich mali asi na sebe 4 alebo aj 5deti.

kaleilah
26. nov 2009

já dělám dětem "krabici vzpomínek" koupila jsem takovou tu jakoby truhlu s kováním u nás u vitnamců 😅 asi za tři stovky a do truhly jsem dala v čem jsem je brala z porodnice, první bačkůrky, vlásky, první naklreslenej obrázek... a ještě jim píšu deníky, ty kupovaný 😉 chtěla bych každýmu předat jaho krabici třeba na svatbě 😉

bebebrumik
autor
26. nov 2009

´jaj, dievcata, hovorte mi niečo o čase - ja pri tých svojich drobatkach stiham cez den akurat tak navarit, aj to nie každý den a pozberat hračky, aby sme mali kadial chodit 🙂 Neviem kedy ja budem mat cas na tieto vytvory, no... snaha bude, ved sa to jedna o deticky a moje...Dakujem za inspiracie 😉
...aj ta krabica spomienok je super 😉

soniada
26. nov 2009

mne rodicia tiez odlozili prvé vlasky a spravili mi nieco ako album a strasne sa z toho tesim , teraz ako dospela ked som tie vlasky videla tak veru ma to aj trosku k slzam dohnalo ..myslim ze je to skvelý nápad......

babula90
26. nov 2009

aj ja mám svoje blonďavé vlasy od mamy na pamiatku 🙂 -teraz som bruneta, stmavli mi 😢

helenkasabinka
27. nov 2009

aj ja som mojej dcerke odlozila prve ostrihane vlasky na pamiatku...casto si ich pozeram aj ten dennik a je to krasne 😵

bebebrumik
autor
27. nov 2009

zaujimalo by ma, akým sposobom robite ten dennik... 😉

bebebrumik
autor
29. nov 2009

...nikto si nerobi dennik??? Moja mala ešte nespi, beha na chodaku - a ja pišem pre nu dennik... 😵 😉

bashka
30. nov 2009

bebebrumik ja pisem malej uz od zaiatku tehu, asi tak kazdy 3. den, no kazdy den nestiham. Uz mam okolo 50 stran v compe, okrem toho ma tu knizku s fotkami, chcela som to nejako spojit, ze by som rovno davala aj fotky, ale to uz je moc komplikovane a mam aj inu robotu 😉

dolda
30. nov 2009

Já malé taky píšu deník. mamka nám ho taky psala a ráda si v něm čtu, deník rozhodně ano, blog na webu, trapas 😀

janneke
30. nov 2009

Taky píšu deník. Fotky, příběhy, moje pocity, .. moje máma to pro nás taky psala, od narození až dodnes a přiznám se, že číst si o svém životě z pohledu vlastní matky, to je k nezaplacení.
Až bude dospělá, určitě to ocení.

helenkasabinka
30. nov 2009

ja ten dennik pisem ručne do knizky a nepisem kazdy den do neho ale len ked je nieco vynimocne alebo sme mali nejaky zazitok atd.....a prikladam do neho aj fotky z narodenin,prve krociky,prvy zubkovy usmev,prve kupkanie doma........a pisem ho oh mojho tehotenstva a aj fotky zo sona su tam atd....

a este aby som nezabudla,tak som sa snazila najviac pisat do 1.roka dietatka...teraz tam uz len lepim fotky a opisem ich a vyznacujem,ktory zubok kedy vysiel von 😉 😉

zuzka1.
30. nov 2009

my mame tiez denniky, rovno 2, kupovane, dostali sme, v jendom mame aj rodokmen, a fotky nalepene, moj maly to cita, ukazuje mi kto je na fotkach(babka, didi, deti, mena, mama, tati a podobne(.

je to mile, ci on z toho bud enieco, ked len malicko a pre mna to bude spomienka, ked mi vyleti z hniezda.

ja tam zapisujem aj co nie je predtlacene 😉