Depky z materskej....

andrejulka
9. máj 2019
Ahojte,ak mozem idem sa trosku pozalovat lebo v podstate ani nemam komu,nemam take priatelky skor okruh znamych,ktorych nechcem zatazovat svojimi problemami.Som momentalne na materskej 2.rok so synom,ale mam 2 deti este starsieho skolaka a uz mam toho viac nez dost.Mam viac prac na doma kedze nestihame financne,tym padom setrim kde sa da samozrejme na sebe asi najviac cize financne aj casovo a uz sa to na mne zacina aj odzrkadlovat...ked sa vidim v zrkadle alebo na nejakej foto je mi zo seba zle...hoci chodim na jeden kurz aspon raz tyxdenne (ze vypadnem z domu)ale mam pocit ze to nestaci ....ked som potom doma zas je vsetko rovnake a popri vsetkom jednoducho na seba nemam cas😕jednostaj rutinne domace prace ma teda nijako nenaplnaju,mam vsetkeho plne zuby ale do prace ist este nemozem kedze v lete sa deti tesia na jednu rodinnu dovolenku na SK ,ubytko neplatime ale vreckove tiez treba a nemale tak setrime aj na to... takze nastupim najskor az na jesen ak samozrejme poriesim kde dam dieta kedze skolka nevezme ,nesoferujem a kazdodenne cestovanie s dietatom do jasiel odmietam tak riesim len v ramci rodiny, ale este to od nikoho nemam potvrdene....no babky priamo k dispozicii nie su tak je to tazke😕niekedy uz mam pocit ze by som najradsej vypadla na nejaky cas z domu ,na deti som zla kricim a potom to lutujem minule som sa rozplakala pri utierani riadu ale nic mi to nepomohlo,zivot musi ist dalej😕mam pocity zbytocnosti ,citim sa nedocenena,citim sa ako puťka domáca,pristihnem sa ze som casto zamracena,pritom som vo vseobecnosti pozitivny clovek...manzel sice vie ako sa citim ale nevie mi pomoct je chlap berie to inak a on je doma rad a tiez ako ja vie ze sa to so mnou zlepsi az ked do prace pojdem...kedze je tyvh penazi malo setrim asi tak ze si 3krat premyslim ci si pre seba nieco kupim a na ten 3ti krat si to nekupim aby som nemala vycitky😭 mozno si poviete ze by som mala niekam ist sa zabavit ale ani nemam s kym,vravim nemam taku priatelku s ktorou by som sla😩neviem ako v psychickom zdravi prezijem do jesene ,kym pojdem naspat do prace...ak mi neviete poradit tak mozno aspon povzbudzujuce slova pomozu prip. ak ste boli na tom podobne co pomohlo lebo mam vazne obavy ze skoncim na liekoch dovtedy😢,dakujem
beky1813
9. máj 2019
Deti daj muzovi a ty vybehni von, na bicykel, korcule, alebo do parku s knihou. Zmen vzduch, kym je starší v skole, s mensim chod na vylety, zmen prostredie
biokozmetika
9. máj 2019
Verím, že to je veľmi náročné😞každá z nás má občas asi takéto pocity a je veľmi dôležité na to aby rodina fungovala to, aby si ty bola OK
♥️ nezvažujete možnosť že by išiel na materskú s mladším manžel? Tak by si mohla ísť do práce skôr a tým, že aj manželovi by možno vyšla slušná materská by Vám peniažky možno nechýbali... Každopádne držím prsty aby si toto neľahké obdobie zvladla🌻
sinda11
9. máj 2019
@andrejulka ahoj. Ja som na Tom rovnako ako ty. Malá je ale predčasne narodená,tak by som chcela byť 3 roky s ňou doma,teraz som v polke a mám dosť. Stereotyp má ubyja. Kamošky žiadne na kocikovanie. Takže naprd. Tak ale snažím sa malú učiť veci aby napredovala takže tam sústreďujem energiu
alica_matejka
9. máj 2019
jedina rada na to je, ze by si si mala niekam vyzarit s nejakou kamoskou a trocha si uzit cas tak povediac bez rodiny. nie je to sebecke, kazdy clovek ma raz za cas takuto depku a nic lepsie ako toto na to nie je
ivanka12311
9. máj 2019
Presne viem ako sa cítiš aj ja mám niečo podobné pri 2 malých deťoch... každý deň to isté dookola deti navariť upratať poumývať dať prať 😞 občas si aj ja poplačem 🙍
anulllka
9. máj 2019
Ahoj. Ja presne ako ty setrim, lebo rodicak je na figu. Milujem svoje dieta, rodinu, ale obcas mam teda dost dost, ze by som sa odpalila na inu planetu... SAMA. Vlasy mam po kojeni strasne, vyrasta mi smiesna ofinka, z tych co vypadli, ziadne skraslujuce procedury si skrz bejby neplanujem, v obchode si tiez premyslim, co kupit, su lepsie a horsie dni. Musime vydrzat. Ale je dobre, ak sa manzel zapaja do prac doma a okolo deti. Drzim prsty😊
ave17
9. máj 2019
Ja neviem baby, ja som nikdy nebola nejaký extra materinský typ, keby bolo na mne, asi by som sa doteraz nerozkyvala, ale tak nejak som sa nechala ukecat. Prvé som mala v 25,riez zo začiatku depky, zvyknutá na robotu, kontakt s ľuďmi, mnozstvom ľudí, pre mňa super a zrazu doma zavretá a chlap naháňal peniaze od rána do večera, na nervy. Tak strasne som sa tešila do prace, ze až, a viete čo?? Vydržala som rok a pol mala som také depky, ze s tým mojim dieťaťom ani nie som, ráno som ju odviezla do škôlky, večer o 18vyzdvihla od tety, dala jest a o 20 spat, mne bolo z toho tak strasne smutno, ze som sa dala nahovoriť na druhé, a už si to doslova užívam, staršiu si chodím brat na obed zo škôlky a som s nou, kým mladšia spi, plnohodnotné a rada, lebo viem, že to veľmi rýchlo ide a už teraz mi je smutno, ze o rok a pol to skončí, nesedím doma, každý deň idem niekam s deckami, užívam si ten čas, kedy som len s nimi a nezabijam čas v práci a na decka vôbec nemám čas, už nikdy nebudem mat toľko voľného času ako teraz, tak si to užívam, uvedomte si, že keď pôjdete do prace, bezstarostnost konci
ink
9. máj 2019
Ja som teraz niekedy čítala celkom super článok o tom, že chceme učiť svoje deti to, čo sme sa sami nikdy nemali možnosť naučiť. čiže, poď naučiť svoje deti, že doma je sranda, že mamička má mať čas na seba, že ak má byť upratané, tak nech upratujú všetci, nech sa každý člen podiela na všetkom. Najväčší tlak na seba si kladieme my samé. Je doba, kedy vidíme pomaly iným do kuchyne cez sociálne médiá a potom máme pocit, že robíme niečo zle a zlyhávame. A sama na sebe vidím, že sa stále ženiem za nejakými mílnikmi. Bude dobre, až...si našetrím, až začne chodíť, až začne rozprávať, až sa nám upraví trávenie, až bude pekné počasie...až až až. Si doma, je to des, ale ak čakáš, že prácou to bude lepšie..asi ani nie. Bude viac peňazí, ale bude ešte menej času. Domácnosť budeš mať na krku rovnako ako teraz, učiť sa do školy, venovať sa všetkým..fakt všetko rovnako.
Skús sa zamyslieť, že v čom to máš teraz úplne super, čo už nikdy nezažiješ, keď bude tá práca. A prispôsob domácnosť sebe. Dlhá vaňa, rozpozerať si seriál, alebo kukať do blba a pukať si bublinkové fólie.
kikidee
9. máj 2019
@andrejulka podla mna by ti pomohla nejaka zmena na sebe, z ktorej sa budes tesit dlhsie. Napr novy uces, nechty, cokolvek. Povznesie ta to, budes sa citit lepsie a krajsie a vtedy sa aj budes pozitivnejsie stavat ku kazdodennym starostiam. Aj ked setrite, nachvilu na to zabudni. Preco by si mala setrit na sebe, si motor celej rodiny, o vsetkych sa staras, upratujes, varis, utisujes, uspavas, je to teraz tvoja uloha a nie lahka. To ze sa citis ako putka je teda normalne a uplne to chapem. Ale to ze si nedocenena mas v hlave. Dobre vies ze ta vsetci doma potrebuju, tak preto urob nieco pre seba, co sa ti ziada. Vies ako sa hovori- stastna mama=stastna cela rodina 🙂 proste si to dovol, lebo si to zasluzis. Za vsetko co kazdy den robis, aj ked to vacsinou nie je vidno😏 budes sa sama sebe viac pacit a tak zmizne aj pocit zbytocnosti, uvidis... bud na seba dobra. Aj deti a manzel to ocenia. A skrat zoznam povinnych domacich prac o polovicu... na prach este nikto neumrel😉😃
siska53
9. máj 2019
@andrejulka skoda, ze tam nemas kamosky, mne velmi pomohlo,ze sme boli taka partia, koepc deti a kopec mamiciek a aj sme chodili po dovolenkach ci vikend bol taky oddych,ze sme.sli bud do zahrady alebo len tak na prechadzku..
Ja som zas dakedy v depke teraz, ale nie kvoli praci,ta ma bavi, len skor kvoli tomu ,ze nestiham vsetko,akoby som.chcela, ked uz,cas venujem.visc detom, potom sa to ale zas odzrkadli na domacnosti, no ja by som sa radsej vratila na tu rodičovskú 🙂

Ale zas ak je to u teba inak, urcite by som riesila pracu aj skor, ak mate nieco vybavené, zamestnavatelia to akceptuju (aspon ten moj)... Alebo vyhladavala spolocnost inych mamin, mozno v nejakom.materskom centre, mozno by si v tom.centre aj mohla pomahat, hoc aj dobrovolne...
siska53
9. máj 2019
@ink krasne napisane!
andrejulka
autor
9. máj 2019
Ahojte dakujem za Vase rady a podporu😌ako som spominala vyssie je to vsetko zlozitejsie o to ze mam tym ze z domu pracujem -2 prace na doma-malo casu na vsetko 😕a s peniazmi tak ci tak sme len len kazdy mesiac,par mesiacov dozadu este bola rezerva ale uz sa minula takze je to take ake to je...samozrejme ma teda neskutocne depta ze sa snazim ale nic navyse si dopriat nemozem a ten nekonecny neporiadok s detmi asi viete....v minulosti ked som do prace chodila to sice niekedy bolo take ze bolo malo casu ale financna istota a pocit docenenia mojej snahy boli akousi naplastou pre moju psychiku a domacnost to sme sa praveze do toho chytili vsetci hromadne a bol poriadok rychlo...je to zlozite momentalne neviem ako to do jesene vydrzim ale tak poplacem a idem dalej kvoli svojim detom vydrzat musim len sa bojim ze to zajde dalej a neviem ako sa to az moze zhorsit😢
iwka_77
9. máj 2019
toto dobre nedopadne, keď si budeš hovoriť, že vydržíš kvôli deťom. Musíš urobiť zmenu už teraz. Inak to bude len horšie. Dopraj si čas. To, že nie sú peniaze, to je podľa mňa normálne, ale je to len obdobie. Myslím, že tým si prejde každá rodina. Aj my keď sme nemali, tak bolo ťažšie, napríklad chcela som čas pre seba, tak som nechodila do fitka, na jogu, ale som chodila behať. Chodila som sa prejsť do hory. Proste musela som mať čas pre seba.
uglybetty1234
9. máj 2019
chápem ťa, tiez ide maly v septembri do skolky. Neivem sa dockat toho dna. Uz mam aj ja nervy v kybli a presne aj ja som vo vnutri pozitivny clovek, ale teraz vyzeram ako totalna psychoska. A ked ma chyti nerv, tak zjapem, a som hnusna na manzela a aj na deti. tiez musim vydrzat. Neivem co sa to so mnou vobec deje, sa nespoznavam
shee11
10. máj 2019
@andrejulka A nemas nejaky konicek, ktory by Ta naplnal? Ono je to fajn na sebarealizaciu, pocit uspokojenia, ze nie si tu len na upratovanie... varenie a behanie okolo deti, ale robis aj nieco tvorive, napr. sitie veciciek pre deti, fotografovanie, cvicenie... neviem. Je to taka terapia.
A inak, nie je nic zle na tom "skoncit na liekoch", nie je to ziadna hanba. Niekedy su pocity vyhorenia, vyprahnutia a depresivne myslienky silnejsie ako my a treba si pomoct, ked sa da. Takze ak by bolo moc zle, kludne by som to riesila aj takto 🙂 Drzim palce
fergiea
10. máj 2019
Mozno napisem nie moc očakávané slova. Ale zivot sa nejak nezmeni. Môžeš si niekam vyrazit, ist von, zabavit sa alebo hocičo ine, co ti tu zienky radia. Ale potom prides domov a znova vsetko to iste, tie iste pocity. Myslim si, ze sa treba iba zahryznut, v podstate prijat to, ako to je a byt spokojna. Ak mas dobreho muza, zdrave deti, tak ozaj len sa zahryznut a vydrzat, kym pojdes do prace. Mavam aj ja obcas ponorku zo stereotypu, ale mna vzdy podrzi moj muz a viem, ze to vsetko za to stoji. Tak velmi srzim palce, aby si vydrzala a ked pojdes do prace, urcite sa tvoje pocity zmenia a budes spokojnejsia 👍
alchemilkazltozelena
10. máj 2019
@andrejulka bud rada ze sa mas kam vratit...ja si musim hladat novu robotu a ani maleho mi do skolky nevzali...
kittykat22
10. máj 2019
@andrejulka ja mám chuť na xanax, len z toho čo píšeš. Ty sa obetuješ pre rodinu. Celá. Je fajn byť milujúcou matkou a zodpovednou partnerkou. Ale možno by ti prospelo vyhradiť si čas na seba. Napíš do fóra tvojho mesta, že hľadáš kamarátku. Určite sa niekto nájde, s kým si aj povahovo sadneš. Nájdi si kamarátku na telefón. Ja kvákam s kamarátmi celý večer 🙂 Jedna má dieťa, tak tu byť nemôže a druhý má pracu. Ale máme telefóny a tak preberieme všetko od večere az po záder. A nebuď smutná - niesi jediná ktorá by najradšej hodila utierku do umývadla a odkráčala na týždeň na dovolenku. Musíš si nájsť čas pre seba. Ono v konečnom dôsledku to robíš aj pre rodinu - pretože budeš spokojnejšia - a štastnejšia.
stanislavicenka
10. máj 2019
@andrejulka myslim, ze to je o nastaveni. Ja som doma s 2mi detmi, starsia 3.5, syn 1 rok. A ja by som nemenila. Ja som sa desila ostat doma s 2mi detmi. A teraz mi je luto, ze starsiu dam do skolky na pol dna. Tiez som nebola pred detmi ziadna domaca pani, praca ma bavila, dokonca som pri prvom porode zazila poporodne blues, absolutne som sa necitila 2 mesiace stastna, ze mame dieta. A potom som zacala na sebe pracovat, viac sa pozorovat a ucit. Ale tiez ti radim, obcas vypadnut, aj ked na nezmyselnu prechadzku, alebo sama na kavu, ci najst si spriaznenu dusu. Alebo vyjst si obcas len s manzelom, ak sa to da
khkt
10. máj 2019
Ja som mala na materskej (4 roky) podobné pocity. Už som skoro rok späť v práci a je to asi ešte horšie. Spočiatku to bola pozitívna zmena, ale keď sa "nasýtil" chýbajúci sociálny kontakt tak mám naozaj pocit, že nič nestíham, málo času na deti, domácnosť ltt a aj v práci na mňa kladú nároky a ešte mám výčitky, keď sú deti choré a musím sa starať. Skôr si myslím, že treba urobiť nejaké zmeny už počas MD, nástup do práce môže celú situáciu ešte zhoršiť. A aj pre dieťa má veľký význam byť 3 roky doma s mamou. Ak sa vrátiš do práce, už sa to dá ťažko vrátiť späť.
zuzana2612
10. máj 2019
@ink super príspevok... musim si to každý den opakovať.. ked sa budem chcieť opäť vystreliť na mesiac SAMA.. (pri 3 deťoch). Mna najviac hnevá.. ze to co robíme.. nie je akosi vidno...cely den sa nezastavím.. všetko v strese.. aby sme dodrzali rezim a hento a tamto..skratka nema to konca a potom hádka.. ze mna nechape muz a ja zase jeho... lenže pravda je.. ze 90% robím uplne nepodstatnych... mala by som ten cas venovať uplne inde..ale to je presne to.. tato doba kedy na tie najdôležitejšie hodnoty zabúdame a zenieme sa neviem za cim... treba si uzivat každý moment v živote.. lebo ten uz nebude...
rosegirl2013
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanilka83
10. máj 2019
@andrejulka ja mam take pocity rovnako ako ty obcas a mam len 1 dieta ma 2 r tak je to uz riadne sidlo a som tehotna vobec netusim ako to zvladnem doma dalsie 3 roky!!!! Ale sme zeny! Sme silne! Zvladneme to! Milujeme svoje deti! Laska vsetko zdola aj tie horsie dni! Urcite si nasetrite a dajte aspon raz do tyzdna vsetky deticky k nejakej opatrovatelke urobi ti to dobre ja sa tiez nedostanem casto z domu a muz je furt v praci stari rodicia uz nevedia pomoct ale ked deti spia alebo ich mas mimo domu oddychuj a ries iba seba nie domacnost....ta pocka vyzera to u teba uz na vyhorenie pozri musis to tak brat ze tu silu a chut musis najst len v sebe nik ti ju tu neda a ber to tak ten cas straveny doma na materskej nie ako vazenie ale ako cas ktory venujes svojim detom ktore milujes nik by sa predsa o ne nepostaral lepsie ako ty a urcite si vsetky deticky chcela je to tvoja povinnost byt im oporou a starat sa o ne ten cas ale pominie pojdu do skoly a na vysku a najdu si partnerov a potom ti budu este chybat ak chces posli mi do spravy tvoju adresu a mozem ti poslat nejake veci na oblecenie topanky laky na nehty kozmetiku parfemy bizu das si vecer sobotu vanu umyjes si vlasy das si masku urobis nehty a hned sa budes citit lepsie uvidis ked nieco pre seba urobis budes mat lepsie sebavedomie a hned sa budes citit lepsie a vsetko pojde lepsie uvidis nalwj si dva deci cerveneho a usmej sa ja som sa citila uplne rovnako ako ty ale uz to neberiem ako vazenie ale ako moje poslanie. Inak veru ani mne sa nechce o seba vobec starat potom ked vidim vonku tie nalicene upravene mamicky moja psychika je v riti... Ale utesujem sa ze oni asi nevaria alebo maju doma bordel 😂👍 no vzdy mi pomoze ked si pred kocikovanim slahnem aspon bb krem 1 min. Maskaru 10 sekund a ruz 2 sekundy! Umyjem si vlasy oholim nohy a som za hviezdu zas na 3 dni! 😉
ikissedagirl
10. máj 2019
@andrejulka treba deti naucit vazit si pracu druhych, aj svoju. zacni od seba 😉
dorotee
10. máj 2019
Dievcata, necitala som vsetky prispevky, ale mam 4 deti ale toto vôbec nepoznam....ja som sa tesila na materskej, uzivala som si byt s detmi, nemala som pocit domácej putky - mna to bavilo a isla by som znova... mali sme ako rodina stale vela aktivit, stale som chodila s detmi von, ked prisiel manzel z prace, isli sme von vsetci ... v ramci psychohygieny som vecer miesto telky citala, alebo som si stiahla fotky co som deti cez den fotila popri hrach a tak... telku vôbec nesledujem - jednak na to nemam cas, jednak ma nebavi podaromnici sediet... podla mna je to len v hlave... pat rokov som bola doma a bolo mi to malo... musis si to prestavit v hlave a tesit sa, ze si s detmi - ani nevies ako rychle vyrastu a vsetko bude fuc.... pre mna to bolo najkrajsie obdobie - teraz pracujem a nemam tolko cas na deti a vadi mi to....
sono2
10. máj 2019
@fergiea asi tak. Žiadna prechádzka lesom ani káva nezmení mga. Si to vystihla
dismonika
10. máj 2019
@andrejulka ahoj, úplne ťa chápem. Ja som na materskej už 6-ty rok a ešte donedávna som si to užívala. Mám deti vo veku 5, 4 a 2,5 roka - proste 3 deti v priebehu 3 rokov. Dcéry chodia do škôlky a syn je ešte so mnou doma. Od rána do večera ten istý kolotoč, tiež mi už z toho miestami prepína. Mladšia dcéra je na tom ešte zdravotne nie najlepšie, tak stále absolvujeme nejaké vyšetrenia. Toto ma asi najviac ubíja, to chodenie po doktoroch a aj finančne to vyčerpáva. Za tých cca 6 rokov na materskej som si kúpila iba 1 peňaženku a 1 legíny. 😃 No neberiem to ako tragédiu. Dôležité je, aby deti mali všetko to, čo potrebujú. Ja sa ale nemám kam do práce vrátiť a už asi 2 mesiace hľadám ostošesť. No stále bezúspešne... Urobila som si teraz pred nedávnom aj jeden kurz... a intenzívne rozmýšľam nad ďalším. Pritom mám VŠ a doteraz som mala vždy 2 práce. Človek na sebe musí stále makať, aby uspel. Už som v stave, že ani nemám chuť sa deťom venovať, do všetkého sa musím nútiť... a to som si tú materskú prvé roky nesmierne užívala. Na jednej strane je tu strach z toho, či si prácu nájdem - lebo manžel to sám neutiahne (úver a pod.) a na druhej strane strach z toho, že ako to bude s prostrednou dcérou, keďže chodíme často na rôzne vyšetrenia a kontroly - toto mi v žiadnej práci tolerovať nebudú. No teraz k veci 😉 ako som písala, presne viem, čo prežívaš... chce to zmenu, nemusí to byť zatiaľ nič veľké, stačia aj malé zmeny - aspoň mne toto pomáha. Zameraj sa na to, čo máš rada, čo Ti robí radosť - výhodu máš myslím v tom, že si vieš popri materskej/rodičáku niečo privyrobiť. To občas aj ja, aj keď nie je to nič moc. Mne pomáha aj pokecať si s mamičkami na ihrisku - našla som si tam super kamošky a stretávame sa občas aj mimo ihriska. 🙂 Teda držím ti silno palce a prajem veľa síl, zvládneme to, lebo musíme - sme predsa silné ženy. 😘
eliska13
10. máj 2019
@andrejulka každá sa občas tak cíti práca v domácnosti je nekonciaca, nedocenená a často ju vôbec nie je vidiet.Clovek sa celý deň motá, nakladá, vykladá, utiera....cez víkend sa zober a choď aspoň na hodinu na prechádzku iba sama.Si pod tlakom treba peniaze, nie je škôlka....tvoje pocity sú normálne.Sustred sa na deti pokus sa nekricat venuj sa im, už nikdy sa to nevráti.Chapem, že po nástupe do práce sa Ti uľaví, bude viac peňazí, lebo teraz chýbajú, ale všetko bude rýchlo, nič si nevychutnas ráno rýchlo.... žiadne raňajky pri rozprávke, žiadna prechádzka ver tomu, že aj teraz to má veľa pozitív len to nevidíš, lebo sa sustredis na iné.Aku nosis veľkosť, ak sa môžem opýtať?
montemotherone
10. máj 2019
@andrejulka ja budem stručná. Prestaň rozmýšľať nad situáciou v akej si, ak sa to nechystáš, nemôžeš zmeniť. Prijmy to. Ale hlavne vyčleň si čas na seba. Budeš prekvapená ako napríklad pravidelná večerná prechádzka, beh...kým sa muž postará o deti, ti prečistí hlavu 😉 možno sa uvolníš, poplačeš, pustíš ten pretlak von. Čerstvý vzduch a samota robia divy. Ale musíš si to vydobiť a pevné stanoviť čas a pravidlá. Potrebuješ sa začať mať rada. Potom sa zase začneš na všetko dívať inak 😉
saslavka73
10. máj 2019
@andrejulka Prosím ťa čo robí tvoj muž resp aké máte teda výdaje, že tak strašne musíš šetriť. Je veľa rodín takých ako vy a výžiju. Niekde musí byť chyba. Nechcem vyryvat len sa pýtam.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli