Deti narodené v znamení vodnára. Aké sú?

pookie
27. nov 2009

Ahojte mamicky ake su vase deticky ktore su tohto znamenia? Neriadim sa roznymi charakteristikami znameni iba ma to tak zaujima, ci sa niecim podobaju 😉
Snad mi tuto temu nezatvoria, je tu tema rak a charakteristika podla znameni ale v nej sa rozoberaju vacsinou raci 😀

sirael
12. máj 2012

@xxx123 Ahoj, aj ja mam doma malu vodnarku 🙂 A tiez ma 15 mesiacov 🙂 U nas slovo NIE - velmi dobre vie, co to znamena, ale ako keby som jej hovorila ANO - akonahle poviem na nieco nie, ze nesmies, tak to spravi aj tak a este sa na mna takym krasnym usmevom usmeje, "aj tak som to spravila" 🙂 Ale ked poviem Nono a zodvihnem prst, tak OBCAS sa stane, ze ma aj posluchne 🙂 A jedovanie sa - to je aj u nas - akonahle nieco nedovolim, ci uz doma, alebo vonku, tak zacne vrestat, jedovat sa - doma ju ignorujem a odidem a ked sa ukludni, pride za mnou, len horsie to je vonku 🙂 Tam ju vezmem naruky - aj nasilu a ideme radsej prec 🙂
Ale inak je to nadherne, usmievave babenko, ktore velmi malo plakalo uz od narodenia, je velmi vesela, pojasena, stale by len vymyslala hluposti, vsade musi byt, vsetko musi preskumat, je neskutocne vnimava, inteligentna, vsetkemu rozumie (comu chce rozumiet), pride mi, ze je to taka dospelacka 🙂 A velmi rada ma vacsie deti - rovesnikov znesie, ale s nimi sa velmi hrat nechce 🙂

xxx123
12. máj 2012

jej dakujem ze si reagovala na moj prispevok. Vodnarovu dusu je tazke aj pre nas dospelakov pochopit. Moj maly je rovnaky, rad je vonku a to chodime bez kocika, pretoze chvilku neobsedi nikde. Vonku rad obzera vtacikov, psikov, macicky, stromceky a vlastne uplne vswtko. Rad sa usmieva na cuczich ludi atd... Tiez mi pride taky ze jednoduche veci ho nebavia, skor ho bavia technicke veci, ale len tak sekundovo a zasa hlada nieco nove co by preskumal. U nax to iste, poviem nie a just to urobi, ale ked mu poviem padne ta vec na teba, to ked chce nieco dociahnut, alebo pohryzie ta psik, tak vtedy si dava pozor a niekedy aj ustupi. Ja momentalne riesim u seba nosenie ho na rukach, je pravda ze odmalicka bol noseny ale z dovodu lebo mal mierny reflux a teraz mamocit ze to vyuziva, pretoze sa chce niekam dostat a preskumat nepreskumane, ale bez mojej pomoci dvihnutia na ruky sa mu neda. Druhu vec co idem riesit je ked sme vonku, tak zasa po nejakej dobe chce na ruky, podla mojho nazoru nie preto ze sa chce nosit, ale preto ze chce chytit vetvicky na stromoch....uz som z neho niekedy moc unavena. Ta jeho energia je nekonecna...viemze vodnari nemaju radi zabehnute veci, ale proste stale vymysla aj zo spankom...cez den mi nechce uz vobec spat, stale mi uteka z postele a ked ho vratim tak to same jedovanie, plac,aj tak mi zasa z postele uteka a chce zasa sa len hrat alebo jasit a blaznit. Ako to mate vy zo spankom? V tom ta pocuva? Tvoj maly sa rad vozi v kociku?

sirael
12. máj 2012

@xxx123 Nasa mala sa ale zasa velmi nerada usmieva na cudzich dospelakov 🙂 Ona vzdy radsej skloni hlavicku a chvilku sa ako keby "hambi" 😀 Strasne je pri tom zlata 🙂 Ale ked uz spozna, tak v pohode 🙂 A tiez ju nebavia ziadne jednoduche veci, presne ako pises, najradsej by nieco rozoberala a maturovala nad tym 🙂 U nas sa s hrackami hra fakt minimalne - uz ani nemam ake hracky upratovat, lebo vsetky su stale tam, kde boli aj vcera 🙂
A nosenie na rukach - uf, tak to riesim aj ja teraz - posledny mesiac cca sa strasne ku mne zacala mojkat - doteraz vobec - vobec sa nechcela tulit, ani pusinkovat, ani nic, ale zrazu, najradsej by bola na mne zavesena. Doma s nou skoro nic nespravim, lebo varit sa da jedine tak, ze ju drzim na lavej ruke a s pravou miesam, ale ved to sa neda pol hodinu - uz nie je malicka a je riadne tazka 🙂 A teraz par dni, ani z miestnosti nemozem vyjst bez toho, aby nezacala plakat a nestverala sa mi na ruky ☹ Tiez tazke....
No a spanok? To som sa len pousmiala - u nas je spanok vecny nepriatel...😀 Uz ako 11mesacna spavala len jeden spanok denne a to dala maximalne 30 minut!!! Teraz uz nastastie pospi aspon hodinku. A kazde uspavanie jedna velka katastrofa - tak si nas vycvicila, ze musime byt jeden alebo druhy s nou v izbe a hladkat ju, az kym nezaspi. A to niekedy trva aj 30minut a ja uz nevladzem na krize. Ale stal sa zazrak u nas pred styrmi dnami, uz som na to nemala nervy a jednoducho som jud ala do postielky a odisla som a slecna sama zaspala 🙂 Cez den takto fungujeme a vecer - stalo sa, ze 2x zaspinkala sama, 2x tam musel byt ocino (aj teraz zaspavaju) 😀
A kocik? Nemame radi kocik 🙂 jedine ked vyrazame z domu, to tam vydrzi max. 5minut a potom len chodit a az ked je veeeeeelmi unavena, tak ju dam do kocika a dam rohlik a chvilocku aspon kym prideme domov, tam vydrzi 🙂

xxx123
13. máj 2012

heh, podobne aj u nas. S tym spankom je to fakt katastrofa, cim viac ho nutim tym viac odmieta. Ale dnes som si povedala ze ho nutit nebudem a pockam co bude. Mozno si sam uvwdomi zeaj spat treba ist.... Vcera mi zaspal az od 22:OO, bola som uz moc zneho vycerpana. Aj tvoja mala rada premiestnuje veci? Meni miesta? To vzdy ked ho polozim nakuch.linku otvori skrinku a vytahuje skuma a nakoniec ich chce dat na ine miesto. Inak vie kde co patri, mikrovl.na povel zapne, obcas aj vypne, voda v kanvici alebo vo fontanke to je najvacsia zabava. Hlavne ked moze navokol spliechat, rad krmi psika, ale aj zle mu obcas urobi. Kvietky rad polieva no a na zachod kedsa dostane to je katasterofa, aj hlavu by si tam namocil.....pracka to same. Ale dost napodobnuje hava asi preto ze ho mame doma. Cim menej ho ucim a nutim do niecoho tym skor sa uci. Staci raz ukazat a vie zopakovat. Uz som si povedala ze mu prestanem stale dookola opakovat slovicka mama, tata lebo cim viac mu to opakujem tym viac na nom badam ze nechce to hovorit. Ale take vseliake zvuky, gesta to miluje... Vyzaduje si ked sme vonku ukazovacikom aby som mu roozpravala dej, situacie kto, kde a co sa robi.... Myslim ze tomu vsetkemu chape a kdesi si to v hlavicke uklada na nejaky urcity cas, kedy to neocakavane s prekvapenim zopakuje. Oni vzdy radi prekvapuju...to sa mi nanich najviac paci...ma rad reklamy, to vtedy nevnima ani kde a kam stupa, obcas nabura aj do zarubne. :D

sirael
13. máj 2012

@xxx123 Obcas mam pocit, ze opisujes moju Sasku 🙂 Ale s tym premiestnovanim, to zas u nas nie, ona zasa vacsinou "upratuje" co kam patri. Minule som nieco nechala v kupelke - hreben mi tusim spadol na zem a nejak som zabudla, potom sme tam obe isli a zrazu Saska chytila hreben, otvorila skrinku a dala namiesto 🙂 Strasne bola zlata 🙂 A co sa tyka takych spotrebicov ako pracka, mikrovlnka a tak, tak na to nedociahne 🙂 Ale velmi rad aistu dobu zapinala a vypinala telku 🙂 Teraz, teraz ma velmi oblubeny film (ona rozpravky vobec nie) a vzdy pride, da mi ovladacky (mame na stole tri, ale ona presne vie, ktore potrebujem na zapnutie) a musim jej to zapnut 🙂 Aj 10x denne. Ona to ani nepozeral, ale su tam pesnicky, tak ona na to tancuje, alebo to ide u nas len ako taka kulisa 🙂 A veeeeelmi rada zameta 🙂 A pes? Tak tomu by dala vsetko. Mame velkeho a je na dvore, ale tomu da vsetko co ma 🙂 Velmi ho lubi. Zle mu nerobi, lebo tak on je vacsi ako Saska, takze nema sancu 🙂
A mama hovori uz od septembra, to jej ide krasne - aj baba, dede obcas povie, na psa krici MA (vola sa Max) a uz mam pocit, ze sa rozkecava, lebo obcas sa jej nieco podari. Aj ked sa jej nieco pytam, tak kruti hlavickou a ze NE 🙂 Zlata je 🙂 A reklamy - tak ako aj u nas - to je ako v tranze a nic nevnima 🙂

sirael
13. máj 2012

@xxx123 Ozaj - daj prosim ta vzdy ked mi odpovedas pod moj prispevok "odpovedat", lebo takto mi to nikdy neukaze, ze si mi odpisala 🙂

xxx123
13. máj 2012

@sirael no tak to premieatnovanie je az vtedy ked sa zacina nudit, tak vtedy zacina vymyslat a aj psikovi robit zle samozrejme s usmevom na tvaricke. Inak tiez ked je nieco na zemi tak to zodvihne a da namiesto... Minule spadli kluce, zdvihol ich a utekal ku dveram ich zastrcit. Alebo ich nesie tam kde vysia. Dnes naramne pit z detakeho pohara nechcel, ale rovno zo skleneneho... Najviac co ma prekvapil asi tak pred mesiacom bolo to, ze bol pri postielke zobral pyzamove nohavice a zacal ich vytriasat , pozeram sa coto robi a namieril si to do kupelky a na spickach vec hodil do pracky. Nikdy som mu to neukazovala, ale asi to u nas obkukal a spravil to. Tych veci je naozaj vela, aj moj maly vsetky ovladace velmi moc dobre ovlada uz v 8 mesiacoch. Momentalne sa snazi riadit auticko na ovladanie... S tym rozpravanim, no pocula som u neho ale len raz take slova ako doble=dobre, kdejde, kdejededo, ale naozaj len raz, ked nieco chce tak da, ked vidi hava hav,hav, rozuumie kto je baba, dedo, tata, mama, ale stale si svoje blaboce svojou hatlaninou, ked sa ho spytam ideme dat piskotku psikovi, tak pride vyberie a nakrmi, vtedy je spokojny aj pes aj maly. Teraz mu no teraz uz dobre dva mesiace idu zubky, najskor jedna stolicka, o 4 dni naraz dalsie 3 stolicky, hned nato 4 ocne ktore este nema vonku a uz som mu objavila aj jednu stolicku patky. Uz vyse dvoch mesiacov ma nameranych 38 bez odpocitania, takze cakam kedy mu vidu vsetky zubky a zasa u nas sa rozsvieti slniecko.

sirael
13. máj 2012

@xxx123 Jeeej - s tou prackou, to je ako u nas - len Saska to dava do kosa na pradlo, lebo pracku mame zhora plnenu a tam teda este nedociahne 🙂 No su zlatucky a neskutocne sikovni 😀 Tiez obcas nechapem, ako a co uz vsetko vie a co ovlada 🙂 A vy s nocnikom ste ako na tom? No lebo my nijako - nechce tam sediet ani za svet. Uz bolo obdobie, ze ma doslova skusala - ukazala, tak som ju vyzliekla, posadilo a behom 3 sekund bola fuc, lebo ona pochopila, ze takto je vyzlecena a kedze sa neda zabalit, tak beha po dome s holou ritkou 🙂 Tak sme to vzdali a budem riesit az neskor, lebo fakt to neslo 🙂 No ale u nas sa dnes stal zazrak - slecna ako keby sa rozrecnila 🙂 Uz povedala Deje (kde je?) - nieco som jej hovorila Daj dedkovi a ona ti mi povie NEDAM! fakt povedala nedam! a s mamou si nieco citali a mama jej hovori ze to je tiger a Saska ze TIGER - sme len oci vyvalili a ona ti to zopakovala ale 5x!!!! Ale ocinovi chudakovi oco nepovie ani za svet 😀 No myslim si, ze keby sa jej chcelo, tak slecna uz davno vie rozpravat 🙂 Inak vsetko co jej ukazem, v momente vie. Casti tela ovlada uz dlho, ukazuje aka bude velka, taptap tapusky, Ako sa mas? Tak tak vselijak 🙂, vie robit auticko, vie ako robi indianko, najnovsie ukazuje tuk tuk do cela - akoze ci ti sibe?!, ale psa nechce spravit ani za svet. To ju ucim uz velmi dlho, ale ani za nic 🙂 Juj ale vy ste aky super so zubkami 🙂 Saska ma len 9 zubkov - jednu stolicku 🙂 Ale ona zasa vela kaka ked idu zubky a nespi dobre a vobec nechce jest ☹ A drobec sa ako vlastne vola? 🙂

xxx123
13. máj 2012

@sirael maly sa vola lukasko, stym nocnikom sme na tom presne ako vy. Nema cenu ho silit, ved to poznas just to neurobiii, keby si chcel nan aspon sadnut. Potrebovala som mu tento tyzden odobrat ranny moc kvoli tym teplotam a nie som toho schopna, behala som za nim aj s nocnikom a nechcel cikat. Vycikal sa az ked som sa vzdialila. A rukou mi ho stale odsuval, potom som ho teda dala prec a na druhy den mi ho doniesol sam od seba. Tak cela natesena ze chce cikat, dala som mu dole plienku a on nic....zasa mi ho rukou daval prec. Odplienkovavanie budem riesit neskor. Tak ako aj ty. Moj luky je teraz uz cca 2 mesiace dost nervozny, mrzuty, upistany, alw ked je vonku alebo na novom mieste tak je happy. Dost ho trapia tie zubky, uvidim aky bude ked sa mu prerezu. Nemyslela som ze stymi zubkami to pojde rad za radom, ale bude mat uz potom konecne pokoj. Dievcata su vzdy sikovnejsie od chlapcov, chlapci su v rozpravani vzdy pozadu. Hm, a nie len v rozpravani... Ako to je u vas s obliekanim? Vsetko za behu, jedine pri reklame sa mi ho podari rychlo obliestta obut aj prebalit alebo ked ma jest, vtedy mi aj posedi. Inak nesadne vobec. Este sa chcem spytat, kolko saske trva jej jedovanie, ak nieco nemozem mat? A kolko krat za den sa to opakuje?

sirael
13. máj 2012

@xxx123 No s tym mocom ti to teda nezavidim 🙂 To uz som dlho veru neriesila a dufam, ze ani nebudem, lebo tak to si neviem predstavit 🙂 jedine ze by som plienku vyzmychala 🙂 Presne tak s tymi zubkami, cim skor to bude za vami, tym lepsie 🙂 ja ked si predstavim, ze este 11, tak ma ide porazit 🙂 A ocne su vraj najhorsie, tak to sa veru tesim.......☹ Ja mam zasa problem - ked som so Saskou vonku - chodime von aj doobeda, aj poobede, rano tak na hodinu, poobede sme vonku skoro stale vlastne - dostat ju dovnutra. Ani za svet proste nechce ist a ked uz fakt ze musime, tak ju vezmem nasilim a doma stoji este 5 minut pri dverach a place 🙂 Chuda moje male.....
U nas obliekanie.......akekolvek obliekanie robim tak, ze mi sedi na kolenach a ja ju obliekam - inak ani za svet - a to pozera telku samozrejme (tiez sa mi nepaci, ze u nas musi ist telka stale, lebo proste ona na nu obcas pozrie a ked ju vypnem, tak nie, chodi za mnou s ovladackou, az kym ma nepresvedci). A prebalovanie? Poslednou dobou boj - niekedy ju musim 10minut presviedcat ze proste je pokakana a musime prebalit, inak bude ritka bolava a tak a najlepsie zabera, ze sa ide napit - lebo ked lezi, tak sa jej najlepsie pije 🙂 Takze ona pije a ja prebalujem. Nasilim prebalovat nema cenu - ved to sa ani neda 🙂 Ale po kupani sme uz parkrat zazili, ze ani za svet si lahnut, aby som dala plienku, tak take hysaky uplne dostavala, tak uz som nevedela co robit, skrikla som po nej a zrazu ticho, klud 🙂 A jedlo - strasne malo papa - vacsinou z kazdeho par lyziciek, potom zasa par lyziciek, rohlik so syrom ma rada, ale to jedine ze jej to trham a davam do pusinky, ale zasa obed - miluje polievky - to sedi v plastovej stolicke (take tie klasicke akoby na terasu - lebo v jedalenske nechcela sedavat vobec) a pozera film a ja krmim - potom druhy chod - to si akoze ja naberiem, dam na stol, ona stoji vedla stola a papa 🙂 Ale uz si vie krasne nabrat vidlickou a uzasne si dava do pusinky, takze to je super 🙂
No a jedovanie sa - ako napriklad ked ju vezmem z vonku a ona chce ist este von, stoji pri tych dverach a niekedy 5minut, niekedy 10. Alebo ked zo skrinky vytiahne chrunky, ked ma ist zrovna obedovat a ja jej ich nedam, schovam ich niekde vysoko, tak to stoji a place a place a dupka si nozickou, ja odidem a o chvilu je klud, pyta sa na ruky a uz je dobre 🙂 Uz to je ale menej casto - pred mesiacom sme na tom boli horsie, to boli jedy - hlavne, ked sme boli v Kauflande - v kosiku ani za svet, takze som celu dobu behala za nou, priatel nakupoval a pri pokladni - cista katastrofa. Pred nami kosik, za nami kosik a sledna chcela ist dolu. Som jej to nedovolila, som ju drzala na rukach. No rev ako sirena, zaprela sa o mna rukami nohami a odtlacala sa, az som ju potom nejako ukludnila, ale teda - to bol adrenalinovy zazitok!!! Si pamatam, ako som vzdy pozerala na taketo deti, ze vrestia v obchodoch, ze pre boha to ako ich vychovali!!! A teraz? Asi na mna tak vtedy pozerali 😀

xxx123
14. máj 2012

@sirael no, to ako keby som čítala o mojom, v obchode to je taktiež, muž nakupuje a ja sním behám a ukazujem hračky, on si ich poobzerá a hotovo, horšie je ked sa dostaneme do spotrebného tovaru, všetko zhadzuje, chytá, tak preto radšej som sním pri hračkách, to ho baví len chvíľku..., v kočíku a v košíku za nič, minule mi tlačil košík, to bola pre neho zábava....tak sa dalo, do obchodu chodíme minimálne..., len tak ako vychádzka aj to musíme ísť s mužom. Môj malý miluje tiež len polievky a ako píšeš tiež najviac idú rožky...., z každého trošku. ale dr.hovorí že je dobre stavaný a priberá, tak sa nad tým nevzrušujem, ked nechce jesť nenútim ho. Ked dávam plienku povačšinou za behu po byte, alebo ho dám do postielky pustím telku a chvíľku vydrží. Po novom mi začal vykladať nohu cez postielku, zasa prišiel na to že sa od tiaľ môže dostať. Tak ako ty malú prebaluješ, to som donedávna robila aj ja pri pití ,, ked ležal. Po novom už behá z flaškou po bite. Takže nasilu v postielke, ale už si zvykol. chvílku minútu sa jeduje, má tam aj hračky tak mi už trrošku aj vydrží. Môj malý si rád vyzlieka ponožky, rád behá bosý a málo kedy ho presvedčím že zem je studená aby si ich dal-teda ja jemu. A ako zvláda vaša kúpanie? Môj pokiaľ je vo vode a púšťa vodu, zastavuje, strká štupel do diery, napúšťa, vypúšťa, sprchuje šampony a na vôkol tak je do o.k., ako náhle sa ide obliekať a všetko okolo toho, už vystrája. ....

m.i.r.i
14. máj 2012

ahojte..tiez mam vodnarika, 3.2. a viacmenej na neho sedi takmer vsetko co tu dala jedna maminka na predchadzajucej strane link- dieta v znameni vodnara..az som sa smiala ked som si to citala..
vela toho co tu pisete vy je u nas asi inak...nas maly je odplienkovany od 1.5 roka, zvladol to za par dni..a on sa teda hned pytal, nie ze sme ho posadzali..chodit ale zacal az 16 mesacny...s tym si dal nacas..my sme si mysleli, ze to bude taky maly pohodak, lebo on len sedel a ukazoval, ze chce toto a hento, akekolvek pokusy naucit ho lozit a motivovat boli nanic.."lozit " zacal az ako 13 mesacny a aj to tak, ze sa posuval na zadku po sediacky...v 11m ale zvladol auticko odrazadlo, tak sa prehanal na tom doma az kym v tych 16 mesiacoch nezacal chodit..no a u nas zacal spunt teda medzi 16-18 mesiacom..zacal chodit, rozpravat, cikat do serblika, spat vo vlastnej izbe..spava od narodenia v postielke a zaspava sam, pusinka, zakyva a spi..
ale teda od toho 1.5 roka sme ho uz nezastavili...on zacal rovno behat, ani nie chodit, zacal po kopcoch, kocik uz nechcel ani vidiet, teraz si do neho obcas sadne, lebo zabava sa povozit..ale inak lozi a beha vsade, tobogany, preliezky...doma je ako radio, usta sa mu nezastavia..ako zacal rozpravat tak my si uz doma s muzom nic v jeho pritomnosti nepovieme, lebo huci on...v 20 mesiacoh recitoval basnicky, teraz su same otazky, typicke pre 2-3 rocnych..ake toto, ake hento, preco toto..100x to iste..vsetko ho zaujima...v 1.5 roku pri tom spunte sme mali problem s tym, ze asi 2-3 mesiace bil vsetkych okolo...pripisala som to teraz tomu, ze to boli asi pre neho velmi velke zmeny..zo sediaceho mlciaceho babatka sa stal chodiaci, hovoriaci a nocnikovy cloviecik, tak sa s tym vyrovnaval po svojom..bala som sa trochu ze bude agresivny, ale preslo to asi po tych 3 mesiacoch..inak je to chlapec co kedysi siel s hocikym hocikam, uz ako 1.5 rocny so susedou za rucku, mame zakyval a dovidenia..teraz uz sa trosku viac naviazal, tak uz je taky pritulny, mojkajuci, pusinkujuci..ale neboji sa nikoho, usmieva sa na kazdeho..miluje deti..v septembri ide do skolky, lebo uz doma nevieme krotit jeho zvedavost...naucil sa pismenka aj cisla...recituje z kniziek, vsetko okomentuje..knihy citame pol hodinu jednu, lebo musime prejst kazdy obrazok a slovicko typom, "co to tam vlk ma, preco ma dlhy chvost, preco ma velke brucho...atd atd" ale obliekanie ci obuvanie je spanielska dedina, to v ziadnom pripade, chyti topanku ze akoze ide obut a uz sa zlosti, ze to nejde, to nevie, maminka ma obut..v tomto smere sa nevieme pohnut...

amadora
14. máj 2012

mám vodnárika ale trochu sa tu vymyká tomu čo čítam 😀 je to úžasné zlatíčko, moj maznoško, smejko je to je pravda, miluje detičky, poslednú dobu keď má pozornosť je ako odtrhnutý z reťaze to fakt, ale inak je dosť hanblivý, nepriebojný, nechá si od druhých detí rozkazovať, podvolí sa im. nerád sa učí nové veci. ale je samostatný, dokáže sa celé hodiny prehrať sám. proti mladšiemu čertíkovi je úžasne kľudné a spokojné dieťatko, od malička taký bol, proste moje zlatíčko 🙂

sirael
14. máj 2012

@xxx123 Jeeej, aj Saska si najradsej dava ponozky dolu 🙂 A nenecha si ich obut ani za svet, az uz fakt ked ma studene nozicky, tak jej to vysvetlim, ze musime dat ponozky, aby nebola chora a tak ich teda zasa chvilu ma 🙂 Ale najradsej by hola chodila 🙂 A kupanie - ona miluje vodu, dlho by sa tam hrala, kolkokrat je uz aj voda pomaly studena, ale prosim ta, s tym mame taky problem, ze sa ani za svet nechce kupat vo velkej vani, takze staaaaaaale kupeme vo vanicke. Vanicka je vo velkej vani, takze mokro nemame, ale akonahle dame vanicku prec, ze skusime velku vanu, ani si nesadne, zacne plakat, proste nechce....🙂 Tak co uz - do puberty bude v malej vanicke 🙂 A najviac ju bavi vylievat odtial vodu. Ma taku misku ci co to je a to len nabera a vylieva do velkej vane 🙂
Juuuj, dnes co zasa vyviedla - som bola v kuchyni, po nejakej minute mi trklo, ze nie je pri mne (a to ja bez nej do inej miestnosti neodidem, lebo sa hned na mna zavesi) a pozriem do obyvacky a ona stoji na svojej stolicke a tancuje!!!! A od nej pol metra dalej stol hranaty - keby sa prekotila a spadla nan, tak sa zabije! Jaaaaj - minule mi zasa z postele spadla - postavila sa na nej, zacala behat, utekala som za nou kam isla a ona sa zrazu zvrtla a preutekala na druhu stranu postele, lenze to som ja nestihla dobehnut a spadla medzi postielku a postel! Ja len dufam, ze sa jej nic pri tychto hovadinach nestane.....☹

sirael
14. máj 2012

@m.i.r.i Tak maly je veru dobry sikulko 🙂 A ze zacal neskor chodit - niektore deti su sikovne v tom, ine v inom 🙂 Ale sikovny je veru riadne 🙂

xxx123
14. máj 2012

@m.i.r.i ahoj a vitaj medzi nami. Som rada ze si prispela, myslim ze v odplienkovani medzi tvojim v 18 m.a mojim v zacatych 15 m robi casovo dost. Ja tiez cakam kedy zbadam na nom ze uz by mohol byt aj pripraveny..., vtedy mu to ukazem. Moj lukasko moc dobre chape to, co sa robi na wc. U nas je skor problem aby chvilku obsedel. Tak je podla mojho nazoru zbytocne ho to teraz ucit... Tiez mi asi tak 2 mesiace zacal sam spavat a zaspavat, lenze sa to u neho zmenilo a uz to odmieta...Tak ako napisala koleg.dolu, kazde dieta je v niecom inom sikovnejsie. Tiez sa netreba riadit a skatulkovat podla znameni. Chcem sa ta spytat, bol tvoj mally poslusny? Ako u vas fungovalo slovicko, nie? Neznamenalo to pre neho vzdy ano, just to spravim?, predsa mas uz starsie dieta, tak pytam sa len zo zvedavosti.

xxx123
14. máj 2012

@amadora ahoj, moj bol tiez zo zaciatku hamblivy, ale cim viac chodime von, tym viac sa na ludi usmieva. Minule som bola u koleg.a ona ma 5 m.babo, tak sa na nu vyskieral...dokonca jej ciapocku doniesol, aby si ju dala na hlavicku ked sme boli vonku. Tiez je dost priatelsky a mam pocit ze je rad medzi detmi... Ked sme v detskom parku uplne sa tam vyziva, kolko ma tvoj vodnarik mesiacov?

xxx123
14. máj 2012

@sirael moj maly si tiez nesadne vo vani. Len cupi, on cupi pri vsetkom...a tiez rad vylieva vodu kade tade. Ja som sa zacala s malym kupat, skus to aj ty...a zvykne si. Mozno sa boji vo vani sa dost smyka. Tak a to co si opisovala stymi padmi, to asi vsetkyy deticky, kazde ma nejaky uraz. Aj mne sa sttalo ze mi vyliezol na stolicku ked som odbehla, zostala som zhrozena co sa mohlo stat. A ten pad medzi postelov a postielkou, to uz bolo aj u nas.

amadora
14. máj 2012

@xxx123 4 roky 😀

sirael
14. máj 2012

@xxx123 S tym kupanim sme to skusali parkrat, ze som to skusila s nou, ale bez uspechu - ale tak to nebudem riesit - nechce, nechce, este sa zmesti do vanicky, tak ked je tam spokojna, mne to nevadi 🙂 Jasne, ze deti vymyslaju a maju urazy, lenze ked sa to tyka cudzieho, tak clovek polutuje a tak, ale ked svojho, tak to je na infarkt 😀 A este ked si predstavime, co vsetko sa mohlo stat 🙂 No ale su to velmi zive deti, ziadne take, ze obsediet niekde 🙂 Akurat mi dnes volala kamoska, ta ma o mesiac starsieho syna od Sasky - volala o jednej, ze jeeej uz ho pocujem, uz sa zobudil. Ze od jedenastej spi. Hovorim sak to je super, ze ti dve hodiny spi. A ona ti mi povie, ze sak dobre, ale on vstaval uz o pol osmej, tak zaspal o jedenastej. Som sa schuti zasmiala - Saska dnes vstavala pred siedmou a zalomila o pol jednej a spala hodinu 😀 No spanok nas nepriatel - hovorim, ze ved co ak by jej nahodou nieco uslo, no nie? 🙂 Ale vidim, ze Lukasko a Saska maju teda vela spolocneho 🙂 A odkial vy vlastne ste? 🙂

lillah
14. máj 2012

Moj vodnarik je skor taky utiahnuty.... hlavne medzi cudzimi ludmi. Naplno sa prejavi iba v prostredi kde kazdeho pozna. Ja som taka ista (tiez vodnar) Inak je mimoriadne sikovny a co sa tyka ucenia.... je sikovnejsi ako jeho rovesnici.... ma 4 roky a uz scitava a odcitava do 10. Abecedu pozna od 2r. Stale sa nieco vypytuje a chce vsetko vediet...co mi niekdy dost lezie na nervy.
Pohybovo je take polienko...ako jeho mamicka 😀 (obaja mame stiahnuty sval na lavej nohe). Neviem ci je to vsetko len zato, ze sme oboaja vodnari alebo skor ucinkovala genetika. Inak je ako na redbulle cely den....skace, pisti, beha...ani na chvilu nezastavi. Strasne rad sa smeje a rozosmieva inych. Je dost citlivy a empaticky. Dokonca place pri filmoch.

xxx123
14. máj 2012

@amadora jej tak to uz je dobre. Kedy ti zacal rozpravat? A aky bol povahovo,ked bol malicky? Pamatas si este? Tiez bol zo zaciatku vzdorovity?

xxx123
14. máj 2012

@lillah hmm, ake mile su to stvorenia. 🙂 no to ze su citlivy, skor by som povedala ze az moc. Aky bol ked bol babatko? Pamatas si este?

amadora
14. máj 2012

@xxx123 nie práve že som písala že je úplne úžasný odmalička, všetci ho chválili aké úžasné dieťa, taký typ "kde ma položíš tam budem" 🙂 a doteraz je taký 🙂 s rozprávaním horšie, doteraz má problémy, chodíme skoro rok na logopédiu, ale už spravil obrovské pokroky 🙂

m.i.r.i
14. máj 2012

@xxx123 ale no jasnacka, ze to nie je len podla znameni🙂 ja som nad tym ani neuvazovala az ked som tuto temu videla a som si precitala o vodnarikoch, tak az som nechapala🙂 my nemame v rodine vodnara, nas je prvy..tak ani neviem co su to normalne za deticky..my vseobecne doma skor pozerame, co podedil z povahy po mne, co po manzelovi, co mozno po inych pribuznych..no ktovie aku velku ulohu v tom vsetkom ma genetika, hviezdy, vychova..ale vsetko ma svoj podiel asi🙂
No a nas si myslim, ze je dost poslusne dieta..ja mam len jedno, takze tazko mi je uplne zhodnotit, ale ked porovnavam s inymi detickami, tak mam pocit, ze je z tych poslusnejsich...on nemal a zatial nema take to typicke vzdorovite obdobie, ze vsetko nie a hodim sa o zem...kedze aj relativne skoro rozpraval, vedel mi odpovedat a rozumel co chcem, tak on pri vsetkom najprv porozmyslal a potom povedal ano alebo nie..zatial som nemala s nim ziaden vacsi incident niekde na ulici napriklad..jasne, ze si pozuri a ked nie je po jeho tak az krici...ale nie je to casto..ja vidim, ze je to horsie ked je unaveny, ked ma niecim narusene svoje pohodlie asi..vonku medzi detmi sa tiez obcas pozlosti, ze chce tu a tu hracku a nemoze,ale ozaj je to taky mierny prejav..presadzuje si svoje, ale skor tym, ze 100x opakuje, nie az nejakou velkou zlostou..pyta si a pyta dokola, aj ked mu poviem, ze to nemoze, alebo to nebudeme robit a on huci a huci stale dokola, proste caka, ze potom povolim..inak je celkovo taky opatrny...nestrci svoju hlavu kdekolvek kde by sa udrel..ked bol maly, tym ze aj neskor lozil a vsetko, tak nikdy nesiel do suflikov, do skrin, ked som povedala, ze krb je au a ohrievac tiez, tak len siel okolo, povedal, ze nono a siel dalej..my sme dali vsade tie ochrany na sufliky, skrinky, stoly..a on sa nikdy nicoho nedotkol..robi to teraz, ked je vacsi, ked nevie co so sebou, ked sa nudi dlho doma a zacne naschval zlostit..tak ide tam kam nema a chyta co nema..
s plienockami- no ja napriklad som cakala kym zacne chodit a rozpravat..keby to bolo neskor - aj s rozpravanim, tak ani neskusam to odplienkovanie..nam prislo minule leto vhod..lebo chodit zacal koncom maja, rozpravat v juni a my sme teda jul/august, kedy bolo horuco, byvame na dedine, vyuzili na cikanie do travicky, chodenie bez plienky po byte a tak..vsetko proste zapadlo a on sa chytil..ak by nie, tak to odlozim mozno aj o rok...ale slo to..chcela som aby mi vedel povedat, ze chce cikat, nie, ze ho ja tam budem nechavat pol hodiny sediet..nech viem, ze ma rozumie...a jasne, nech chodi..nie ked sa mi suchal po zadocku🙂
Inak vodu mame my velmi radi..on by sa kupal cele dni..ked sme chodili plavat s babatkami, tak sa nevedel nabazit..a doteraz ked sa ideme kupat vecer, tak poslucha na slovo..tam si spliecha, nechce ist von.uz maly ked bol vzdy plakal ked som ho z vane brala...vonku len voda, mlaky...stupi do kazdej..a momentalne je v kurze to, ze ho vezmememe k jazeru a tam kadze aj 2 hodiny kamene do vody...ked poprsi a vsade su mlaky, tak len hlada mlaky, diery, sudy naplnene vodou a vsetko tam hadze...ked sme boli pozriet v skolke a deti tam mali v hrnci vodu na umyvanie poharikov, skoncila tam prva hracka na ktoru nadabil a potom kamen..som utekala s nim len prec...v tomto na neho niet recept🙂

m.i.r.i
14. máj 2012

@sirael no nas spinka dobre..obedny spanok tak 2.5-3 hodiny...niekedy trosku menej..dnes spal 3 hodiny 15min, uz sme zacali umyselne riadne trieskat, nech vstava...on este aj v posteli niekedy rano aj hodinu dokaze vylihovat..lezi si, rozprava, medituje..ale no tak my v nom vidime nieco z nas oboch s muzom..a my sme obaja byci🙂

mafynka
14. máj 2012

ja som vodnar, aj moje dieta je vodnar,,,a je uzasne,,,kludne, dobrucke, sikovne,,je trochu svojsky, do coho sa mu nechce, tak ho clovek nedonuti, ale to som aj ja taka,,tvrdohlavost sa trosku prejavuje,,,ale inak kludas,,,od narodenia neviem co je to vstavat v noci k nemu,,,najradsej mame,ked tato odide rano o siestej do roboty, tak spolu lenosime do deviatej v posteli,,ma 15mesiacov, este vzdy si rad lahne dva krat cez den,,,ked som pri nom,dokazal by driemkat aj hodiny,,pohodak strasny 😀 😀 😀 😀 😀

lillah
14. máj 2012

@xxx123 Bol uzasne babatko. Tiche, usmievave. Velmi malo plakal.... iba ked ho nieco bolelo ale bol velmi hladny. Inak vela spal...a ked nespal tak len pozeral okolo seba. S vyvojom bol popredu. A neskutocne bystry bol.....a stale je.

sedmokravka
27. jún 2013

Ahojte, oprasujem tuto temu. tie, co mate druhe deticky, citali ste si ako sa surodenci k sebe hodia, pripadne da sa to brat aj realne? deti ako deti nie? Mam vodnaricu a tie, co mate vodnarky a maju aj surodencov, ake znamenia mate? 🙂 Je to citit na nich alebo?

zuzkakudlova
18. aug 2015

ahojte aj ja mám vodnárika doma, narodil sa mi piatok 13. 2. 🙂 je to taký malý smejko nádherný, zaplače len keď ho naozaj niečo bolí. Ako viaceré spomínali, má sice len pol ročka, ale keď mu trošku pohrozím, že to nesmie robiť, usmeje sa na mňa a aj tak si urobí po svojom. :* Pekný deň.