Deti v modelingu a v reklame

expertka8
28. mar 2007

Zdravím vás snažilky..mamičky..fanynky tejto stránky 😀
...zaujíma ma váš názor..postreh..skúsenosť na tému "Deti v modelingu /reklame/"???..boli by ste oxotné poskytnúť svoje dieťa na reklamné účely?
...čo pojem detská práca?/diskutabilné 😕 však?/...zneužívanie detí v reklame?...a pod.

megie
28. mar 2007

ja ešte bábo nemám, ale by som si dooobre preverila tú reklmnú agentúru. Napr. dcérka Karin Hajdu (čo mnoderovala vyvolených) je v reklame na Orange úúžasná... 🙂

cat
28. mar 2007

expertka, nie, nikdy. Nepotrebujem na synovi zarabat, mne je zle uz len ked vidim tie detske missky, ubohe dievcatka zakomplexovanych materi..

lara1znk
28. mar 2007

ja som pracovala ako aupair pre malu modelku, mala 5 rokov, zarabala dobre peniaze, rodicia jej to vsetko odkladali do banky aby mala ked bude dospela a rozhodne sa sama ako s nimi nalozi.
Malu to velmi bavilo, velmi sa tesila na kazde fotenie, pozovanie, natacanie.
Bola som s nimi kratky cas takze viac posudit neviem a aky to bude mat dopad na nu neskor, kto vie.

expertka8
autor
28. mar 2007

...mna tato problematika zaujala..ked som nahodne nasla nejaku modelingovu agenturu..ktora ma vo svojej databaze aj "modelov-babatka" 😲 ...mala som z toho zmiesane pocity...preto som zvedava na vas nazor 😉
..aj ked na druhej strane..kazda koruna sa zide...ALE..peniaze nie su vsetko 😉

mimi109
28. mar 2007

nikdy by som nasu malu do reklamy nedala aj keby mi neviem kolko ponukali 😝
nechapem ako moze niekto zarabat na svojom dietati

andreafa
28. mar 2007

sestrin syn bol v TV reklame na quatro, ked mal asi rok a pol a na bilboardoch na taliansky nabytok. patricne sme boli na neho hrdi 😀 "natacal" v Prahe a uplne v pohode to zvladol. ako detskeho "modela" by ho segra nedala, mne to trosku zavana pedofiliou a ani ja by som moju malu nedala fotit na nejake handry, alebo nedajboze spodne pradlo, ako to vidime vo vela katalogoch. a tie americke male missky vykechlene, vo vysokych steklach a podvazkoch... 🙄 😖 ich matere by som dala zavriet na psychiatriu....

expertka8
autor
28. mar 2007

...andreafa...stali tie praxy za to??? 😅 ..mam ny mysli financne ohodnotenie 😉

andreafa
28. mar 2007

mimi, myslis, ze tie deti "zarabaju" majland? kamaratka ma velmi dobru modelingovu agenturu, kde jej chodia matere natiskat deticky rozneho veku a nebudem hovorit o tom, ze male dievcatka tam chodia s naucenymi pozami a vykechleneeeee... 😲
myslim, ze taka TV reklama na detske plienky, detsku stravu, alebo kozmetiku ma urcite tych malych modelov opodstatenych, nie? co to maju tocit s nejakymi dospelakmi prezlecenymi za babatka?

andreafa
28. mar 2007

expi, ja ti ani neviem... "zarobil" asi 10 litrov, co mu segra odlozila... ale to bolo len z recesie, lebo on je nadherne decko a sam prazsky reziser si ho vybral... nebolo to cielene z jej strany, ze musi ist maly "zarabat".a bolo to super vidiet ho kazdy den v TV 😀

cat
28. mar 2007

andreafa, to je ine ked uz nejaky reziser oslovi.. priserne su tie matere co s deckami obiehaju agentury a natiskaju sa vsade ochotne urobit cokolvek ☹

andreafa
28. mar 2007

cat, ved to.. pisala som o tom vyssie. to je vsetko len matkina ctiziadostivost urobit si z decka objekt pre pedofilov... (narazam na fotenie do katalogov, kde su male modelecky v plavkach a spod. pradle...) to je grc... a to sa kazdemu normalnemu rodicovi musi bridit. inak ja som neni pruderna katolicka, ale deti by sa mali chranit pred uchylmi, ktorych je bohuzial na kazdom rohu pozehnane brrrr.

ivinka77
28. mar 2007

ja sice vlastne deticky zatial nemam, ale rada sa pripojim do debaty...
suhlasim s cat, ze obiehat agentury a nasilu dieta do niecoho tlacit je blbost, ale na druhej strane mala som moznost byt pri takej praci s detickami a neverili by ste, ako neskutocne ich to bavilo...takze ak by ma niekto priamo oslovil a vedela by som, ze moje dietatko je taky "herecky typ" a nerobi mu to ani najmensi problem spravat sa prirodzene pred kamerami, tak by som do toho urcite sla !

tilly
28. mar 2007

ja by som svojho krpca do reklamy strčila, moja segra hrala v reklame ako 3ročná a veľmi ju to bavilo a dodnes má dobré spomienky, len škoda, že komunistické reklamy sa neuchovali, hľadala to po všetkých televíznych archívoch a nevie to nájsť... 😢

ak by sa na tom dalo ešte aj zarobiť, tak by som mu peniažky určite odložila, ale určite by sme to nerobili kvôli peniazom, na tom nie sme závislí, malý už nebude nikdy takýto ehm krásny, milučký a tak... bude už len rásť a meniť sa...

sunny6
28. mar 2007

co sa tyka modelingu,reklamy ani by ma to nenapadlo s nim chodit kade tade,to nie.Ale ked uz rozpravate o tych fotkach v plavkach a v spod.pradle-babule sorry ale na modrom konikovi toho je viac ako v katalogu 😕 takze pokial babo resp.dieta neni hole reklama mi vobec nevadi,alebo len ked vidno trosku zadocek v reklame na plienky.....ked sa uz pedofil chce uspopkojit tak si obet najde.A moze to byt najtichsia myska,zahalena od clenkov po krk,on ju bude brat ako sex.objekt.
Jasne ani mne sa nepacia 12 rocne slecny v stoklach,mini sukni a trickom pod prsiam,prisernym majkapom....ale bohuzial s tym nic nenarobime.Na to by mali dat pozor rodicia dietata.

bellasandra
28. mar 2007

Tak ja by som malu napriklad do reklamy na plienky, detsku kozmetiku dala- ale napr. handry a tak- to nie.
Ao sa týka penazí- odložila by som jej ich.

sue
28. mar 2007

Podľa mňa je to všetko len o tom, či to rodičia dokážu udržať v zdravých hraniciach... to jest, ak by som mala peknučké dieťatko, ktoré by sa nehanbilo, tak by som tomu asi nebránila... ale museli by sme to brať len ako zábavu... aby sa nestalo otrokom... proste len spôsob spločného trávenia voľného času... žiadne behanie po castingoch a vstávanie ráno o štvrtej, prísne držanie nejakej postavy alebo podobné pošetilosti...

ervotoc
28. mar 2007

nie,nas tak zastavili uz...ze do ba nafotiť 🙄

expertka8
autor
28. mar 2007

...ervotoc..."Dobry den..mate pekne baby...nepridete nafotit zopar zaberov do Ba???" 😅

vilki
28. mar 2007

ja by som mojho napr.dala do reklamy na plienky ale urcite by som sa najprv presvedcila ci je to seriozne a korunky samozrejme sup malemu na knizku...ale nafotit do katalogov by som ho asi nedala... 😕

expertka8
autor
28. mar 2007

..prihlasila uz niektora z vas vasho drobca do nejakej modelingovej agentury???

ervotoc
29. mar 2007

expi tak nejak,plus vizitka do ruky 🙄 ale to mal 4mesiace...noa emailom este prisla ponuka po suťaži,nedala by som ho...mne sa to nepaci,fotka ok...ale vlačiť sa s nim niekam a tam šaškovať,to ee....
ááále mam tu fotky znamej,ta ma poprosila či by som jej nemrkla na kastingovky a neposlala fotos...ale jej ma uz 4,5rokov a je to čisty model 😀 😀 😀 len čo zbada foťák uz sa hadže do záberov 🙄

ervotoc
29. mar 2007

expi prasule ...nam ponukali ze od 15 000 do 500 000 😝 😝 😝 😝

expertka8
autor
29. mar 2007

...ervotoc...ja to beriem pesimisticky..resp. realisticky 😅 .."ponukat a zaplatit je rozdiel"...ved staci..ked nahliadnem do prac. inzercie..."...moznost zarobku od 15.000-30.000.." 😝 ...a taketo zavadznie ma privadza do tranzu 😠

...nasla som zopar detskyx zaberov..je to mile..krasne...atd. "ale".....ved posud vzhladom k veku...
http://www.supermodels.szm.sk/deti/Silvia_Novot...
http://www.supermodels.szm.sk/deti/Sarah_Nevari...
http://www.supermodels.szm.sk/deti/Peter_Zmatek...
http://www.supermodels.szm.sk/deti/Natalia_Lisk...
http://www.supermodels.szm.sk/deti/Natalia_Lisk...
http://www.supermodels.szm.sk/deti/Lubica_Sinta...
http://www.supermodels.szm.sk/deti/Anicka_Fajno...
http://www.supermodels.szm.sk/deti/Anicka_Fajno...

kristi
29. mar 2007

men to prijde docela vkusne, asi bych s tim nemela problem,kdyby si malou nekdo vybral 😉

expertka8
autor
29. mar 2007

...aj mne to pride vkusne...len by som mala casom obavy..ci by bolo moje dieta "oxotne" si casom obliect rifle zo sekacu a tricko...ktore nezdobia 3 pasiky??? 😅 😝

kristi
29. mar 2007

i kdyby, tak treba by si ditko na to vydelalo 😉

verulka
29. mar 2007

cafte, my sme dostali uz niekolko ponuk-nielen pre babo, ale aj teraz, ked vidia Ajku. Nikdy!!!!! Aj ked je agentura hociako skvela (tym myslim, ze je vsetko ok) ja nechcem aby moje dieta vyrastalo v prostredi modellingu a veci okolo toho. Za ziadne prachy. Mam strach, ci by sme to "ukocirovali" v buducnosti. Vediem deti k tomu, ze vhlad nie je najdolezitejsi- a momentalne spolocnost navodzuje prave tento dojem. 🤐
Nevadia mi reklamy, ale som happy, ze v nich nie su moje deti. 😉
Ked sme boli velmi na uzko, tak ma to napadalo, ze by sme sa potom mali lepsuie, ale nastastie som to zavrhla...To ale neznamena, ze odsudzujem rodicov, ktorych deti natacaju a fotia.

tilly
29. mar 2007

verulka, tak ajku budeš musieť držať, je to kočka a keď bude po tebe, tak vyrastie do krásy, tatino aby si už teraz kupoval brokovnicu 😀 😉

verulka
29. mar 2007

uz mame vzduchovku 😀 na zaciatok 😉 a dakujem za kompliment 😵

olinka6226
29. mar 2007

caute baby, ja nie som proti detom v reklame, prioritou je drzat sa osobnosti dietata, takze ak bude utiahnute, asi tazko sa bude v nejakej reklame vyskierat do kamery. ale su deticky ktore to bavi... myslim si, ze v tomto smere moc nemoze byt rec o peniazoch. nakolko viem, ze v ramci slovenska su to vyslovene smiesne sumy.